Nedvěd E.

"Svážení obilí u vesnice pod horami"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole NEDVĚD E., datováno 1961, rámováno, zaskleno.

49 x 72 (64,5 x 87) cm

3 500 Kč

      126. aukce Ostrava TOP 041-060

Nedvěd E.

"Svážení dřeva koňmi"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole NEDVĚD E., rámováno, zaskleno

49 x 70,5 (63,5 x 85) cm

3 500 Kč

"Krajina u Komarova"

komorní olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole J. DRHA, datováno 1979, vzadu štítek Díla s razítkem ČFVU, rámováno, drobná poškození v malbě.

15 x 41 (28 x 54) cm

1 900 Kč

Uherek R.

"Podzimní krajina"

olej na malířské lepence, signováno vlevo dole R. UHEREK, datováno 1956, kvalitní adjustace.

32,5 x 50,5 (50 x 68) cm

1 500 Kč

Beneš Zdeněk

"Fragment dívčího aktu"

olej na malířské lepence lepené na sololitu a domalované bílým olejem, zajímavá mistrovská práce, signováno vpravo dole ZD. BENEŠ, nedatováno, vzadu text o malíři, rámováno

46 x 51,5 (55,5 x 61,5) cm

3 000 Kč

Beneš Zdeněk (1929-)

Malíř, grafik, studia na UMPRUM v Brně u Bruknera, řada výstav, člen Českého fondu výtvarných umění (ČFVU)

(nar. 14.5.1929 Brno)

Hrnčárek Jan

"Říjen na Valašsku"

olej na plátně, signováno vpravo dole J. HRNČÁREK, datováno 1947, luxusní galerijní blondel rám. Vzadu na blind rámu uveden rukou psaný název a rok 1948.

49,5 x 80,5 (68 x 98) cm

8 000 Kč

Skvělý celek.

Hrnčárek Jan (1918-2009)

ak. mal. PhDr. Hrnčárek Jan

(15.8.1918 Fryčovice, Frýdek-Místek - 21.10.2009)

Korecký Viktor

"Chalupa s doškovou střechou na blatech"

olej na tvrzené desce se strukturou plátna, signováno dole uprostřed VIKTOR KORECKÝ, datováno 1945. Široký ručně řezaný rám francouzského typu vyžaduje restaurování povrchové úpravy (poškozeno častým čištěním hadříkem - prachovkou), obraz v pořádku.

57,5 x 79,5 (75 x 97,5) cm

3 500 Kč

Mimořádná práce krajinářské školy

Sukmransky F.

"Kamenná stezka v zalesněné krajině"

velký olej na plátně, signováno vlevo dole F. SUKMRANSKY, nedatováno, odpovídající dobový rám.

69 x 89 (80 x 99) cm

3 900 Kč

Uherek R.

"Krajina u Lipníka nad Bečvou"

velký olej na plátně, signováno vlevo dole R. UHEREK, datováno 1945, rám vyžaduje restaurování.

74 x 91,5 (90,5 x 108) cm

2 500 Kč

Rembrandt van Rijn - kopie

"Saskia"

olej na plátně, výborná kopistická práce z druhé poloviny 19. století, výborně zachycené detaily šperků i výšivek, vzadu poznámky na blind rámu. Zdobný široký rám zlaté barvy vyžaduje drobné retuše, obraz ve velmi dobrém stavu, reprezentativní celek.

102 x 80,5 (125,5 x 102,5) cm

29 000 Kč

Vynikající nabídka pro ty, kteří nevlastní originál od Rembrandta

Martiník Josef

"Pohled na Luhačovice v létě"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole MARTIN, nedatováno.

70,5 x 72,5 (83 x 85) cm

3 500 Kč

Martiník Josef

"Z Luhačovic"

olej na dřevěné překližce, signováno vpravo dole MARTIN, datováno 1949, kvalitní rám.

69 x 59 (79 x 70) cm

2 500 Kč

Hosperger Emanuel

"Štrbské pleso"

olej na plátně, signováno vlevo dole E. HOSPERGER, nedatováno, odpovídající rám.

30 x 40 (40 x 50) cm

1 200 Kč

Hosperger Emanuel (1891-1984)

narozen v Karlíně, studia na Akademii v Mnichově u profesora Brucknera, byl velmi ovlivněn Benešem Knüpferem při jeho pobytu v Praze v roce 1908, proslavil se svými pracemi z francouzské a italské Riviéry, Sardinie, Korsiky a dalmatského pobřeží, významný malíř mořské tématiky

"Dřevěný kostelík"

dokumentační olej na plátně, signováno vpravo dole HEROD..., počátek minulého století, zajímavá práce, patrně veduta, obraz vyžaduje vyčištění, poškozený rám.

42 x 24 (50 x 32) cm

900 Kč

Ziembiński S.

"Pašování vodky přes polskou hranici"

velký olej na tvrzené lepence, signováno vpravo dole S. ZIEMBIŃSKI, nedatováno. Nutno vyměnit rám, je velmi poškozený, obraz relativně v pořádku.

69 x 100 (89 x 120) cm

9 500 Kč

Bartošek

"Vesnice pod horami"

olej na sololitu, signováno vpravo dole BARTOŠEK, nedatováno.

55 x 105 (65 x 115) cm

1 200 Kč

Barták Ludvík

"Na kraji zimního lesa"

olej na plátně, signováno vpravo dole BARTAK, nedatováno, zdobný zlacený rám poškozený.

26 x 52,5 (35,5 x 62,5) cm

2 500 Kč

Barták Ludvík (1857-1921)

malíř krajinář, narozen v Chlumci nad Cidlinou, kopista starých mistrů, pracoval pro pražské obchody

Skula M. František

"Noc v zasněženém lese"

olej na malířské lepence, signováno vlevo dole M. F. SKULA, nedatováno, kvalitní dobový rám

31 x 36 (41,5 x 46) cm

1 200 Kč

Skula M. František (1891-1977)

Malíř krajinář, žák Horváta a Engelmüllera, studijní cesty po Jugoslávii a Slovensku, usadil se na Drahanské Vysočině. Maloval také zátiší, vystavoval doma i v zahraničí.

(24.2.1891 Brno - 17.3.1977 Staré Město)

"Zátiší s ovocem"

vrstvený olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole J. DRHA, datováno 1982.

30 x 35 (44 x 49) cm

2 900 Kč

"Vila se zahradou u Středozemního moře"

mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole, nepřečteno, datum nenalezeno, původní široký rám starozlaté barvy, rohy rámu vyžadují drobné restaurování. V rodině majitele se traduje, že obraz byl v roce 1951 přivezen z Itálie jako svatební dar.

60,5 x 86 (74 x 100) cm

15 000 Kč

V rodině majitele se traduje, že obraz byl v roce 1951 přivezen z Itálie jako svatební dar.