Karafa "I. Preis Grosse Steeple-chase Klattau 11.4.1897" - Klatovy

stříbro a sklo, montáž na hrdle, ucho a víčko ze stříbra, diagonálně plasticky žebrované tělo z čirého, bezbarvého skla. Nápis je vyrytý na pantovém víčku. Značeno monogramem zlatníka FA a platnou rakouskouherskou puncovní značkou DIANA.

Výška 22,5 cm, ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 1104,16 g btto.

1 500 Kč

      126. aukce Ostrava TOP 061-080

Velká dóza - cukřenka na ozdobných nožkách

stříbro, tělo zdobené jemným rytým rostlinným a geometrickým motivem a nápisem v rámečku "Upomínka na milenou maminku v Hrabačově 31.12.1890", na pantovém víčku plastika stojícího slona. Značeno rakouskouherskou puncovní značkou DIANA. Schází klíček.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 487,60 g btto, výška 13,5 cm.

8 700 Kč

Skvělá nabídka luxusní stříbrnické práce z konce 19.století.

Dvojice slánek s víčky

stříbro, těla slánek jsou na nízkých kruhových patkách, víčka plasticky zdobená květem na stonku a lístky, 18.-19. století, patrně Švédsko. Značeno starými puncovními značkami neplatnými na území ČR.

Ryzost 800/1000, hmotnost 89,65 g btto a 84,55 g btto, výška 6 a 6,5 cm.

2 900 Kč

Úchopy na víčkách nesou znak odkazující na výrobu švédských výrobců Eric Söderholm, Härnösand, Anders Schotte, Udevalla, případně dalších.

Každá slánka má přiloženo samostatné osvědčení Puncovního úřadu ČR

Dózička - šňupka

leštěná tmavá rohovina, pantové víčko zdobené vsazenou destičkou ze světlé rohoviny, střední Evropa, kolem roku 1880. Na hranách na několika místech drobné odštípnutí rohoviny.

2,5 x 9,5 x 4 cm

400 Kč

Paleček Ladislav

sklo hutně formované, růžový okraj přechází do bezbarvé skloviny, uvnitř v pravidelných linkách spirálovitě stočená vrstva bublinkového skla, návrh Ladislava Palečka pro sklárnu Škrdlovice z roku 1983.

Výška 9 cm, průměr 23 cm

1 500 Kč

Paleček Ladislav (1933-)

Sklářský výtvarník, člen Českého fondu výtvarných umění (ČFVU).

(nar. 23.6.1933)

Svícen jednoplamenný, figurální - "Léda s labutí"

cínová figurální kompozice, podstavec zdobený plastickým rostlinným dekorem, čtyři nožky ve tvaru stylizovaných hlaviček bájných zvířat. Druhá polovina 19. století.

Výška 22,5 cm

900 Kč

Sada šesti sklenic s ouškem a nízkou patkou

těla skleniček sklo červené, čiré, zdobené plastickým dekorem čoček, patky a ouška sklo čiré, bezbarvé. Majitelé se domnívají, že se jedná o Čechy, Harrachov, sklárna Nový Svět, přelom 19./20.století. Ve sklovině patrné nečistoty.

Výška 9,5 cm, průměr 5,5 cm

1 800 Kč

Dvě sklenice - grogovky na patkách

sklo lisované, čiré, bezbarvé, kupy po obvodu zdobené plastickými girlandami, bohaté zlacení částečně setřené. Počátek minulého století.

Výška 14,5 cm

490 Kč

Sada šesti šálků zasazených do kovové montáže s převýšenými dekorativními oušky

porcelán tenkostěnný, bíle glazovaný, různě zdobený ruční barevnou malbou a zlacením. Značeno modrou tištěnou značkou a červeně rukou. Japonsko, počátek 20. století, na čtyřech šálcích oklep na horním okraji.

1x šálek výška 3,3 cm, průměr 7 cm,

2x šálek výška 3,6 cm, průměr 7,4 cm,

3x šálek výška 3,1 cm, průměr 7 cm.

1 900 Kč

Tři šálky jsou dekorovány motivem ptáčků na plášti a uvnitř geometrickým zlatým dekorem na světle modrém podkladu, dva zdobeny ruční malbou vysokým emailem motivem stylizovaných krajin, geometrickým dekorem a dále modrou a červenou linkou při horním okraj, jeden šálek zdoben ruční malbou vysokým emailem bohatým stylizovaným květinovým dekorem a uvnitř, na dně šálku, rovněž jeden stylizovaný květ.

Váza s vlnitým okrajem a nízkou patkou

sklo celoplošně malované matfondovou oranžovou barvou, fasetované, ve dně broušená mnohocípá hvězda. První polovina minulého století, na hranách fazet prosvítá čiré bezbarvé sklo.

Výška 17 cm, horní průměr 15 cm

700 Kč

Toaletní popelník

sklo optické, bezbarvé čiré a matné, broušené. Signováno monogramem V.U. (Vladislav Urban), huť Rückl, 80. léta minulého století. Informace o objektu poskytl autor.

4,8 x 10,6 x 8 cm

2 500 Kč

Prsten s briliantem

bílé zlato, jeden briliant (diamant s briliantovým brusem), krapnové osazení kamene. Značeno platnou puncovní značkou KOHOUT (Z-35), dále značeno výrobní značkou LVD - Lavie Diamonds, s.r.o., původní etue. Typická ukázka současné zlatnické tvorby.

Ryzost zlata 750/1000 (18 K), velikost briliantu cca 0,43 ct, hmotnost šperku 2,82 g btto, velikost prstenu 50 - 51.

12 500 Kč

Původní majitel zakoupil tento prsten cca před třemi lety údajně za částku převyšující 40 000 Kč.

Brož "Kytička pomněnek"

stříbro částečně zlacené, osazené přírodními tyrkysy uspořádanými jako okvětní lístky a říčními perličkami, značeno rakouskouherskou puncovní značkou LEV (S-34), puncovní úřad Vídeň. Krásná ukázka precizní šperkařské práce z poslední třetiny 19.století.

Ryzost stříbra 750/1000, hmotnost 9,67 g btto, délka cca 5,5 cm

2 500 Kč

Skvělá cenová nabídka.

Hodinky dámské náramkové

zlato, bohaté květinové gravírování, na ciferníku římské číslice, úzký pásek celozlatý, článkový, částečně roztahovací. Značeno rakouskouherskou puncovní značkou AV (Z-29), puncovní úřad Vídeň a LYRA na hodinkách (Z-34). Nefunkční, sklíčko poškrábané.

Ryzost zlata 580/1000 (14 K), hmotnost 23,79 g btto, průměr ciferníku 2,5 cm, délka s páskem 17,5 cm.

2 200 Kč

Jedná se o kapesní hodinky upravené na náramkové.

Brož s malachitem s krásným přírodním páskováním

leštěný malachit ve tvaru rovnostranného trojúhelníku usazený ve stříbrném rámečku, provedení ve stylu art deco, nově přeznačeno platnou puncovní značkou ZAJÍC (S-68).

Ryzost stříbra 835/1000, hmotnost 10,28 g btto, strany základního trojúhelníku 4 x 4 x 4 cm

700 Kč

Gramofon na kliku, kufříkový

s brzdou talíře a regulátorem otáček, v pravém předním rohu je zabudovaný otočný šuplík na náhradní jehly. Značka "His Master´s Voice", výrobce The Gramophone Company Ltd., Hayes, Middlesex, Velká Británie z let 1929 - 1934. Nádherný kus, plně funkční.

15 x 28 x 41 cm

1 900 Kč

Krásná mísa

sklo čiré olovnaté, bezbarvé, zdobené bohatým geometrickým brusem. Čechy, kolem poloviny minulého století.

Výška 3,5 cm, průměr 34 cm

600 Kč

David Vladimír

Plastika "Baletka v šatně - sedící baletka s čelenkou"

porcelán ručně barevně glazovaný dekorem "Natur". Značeno tištěnou značkou a růžovým trojúhelníkovým nálepem ROYAL DUX, vtlačeně číslem série 22220, dále signatura designéra V. David, druhá polovina minulého století.

17 x 12 x 22 cm

900 Kč

Výhodná cenová nabídka.

David Vladimír (1921-)

Sochař, keramik, tvůrce modelů pro figurální porcelán pro bechyňskou, znojemskou, duchcovskou a dubskou keramičku, autor pamětních bronzových, kamenných reliéfů a bust. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Bedřicha Stefana, později tam působil jako asistent, byl členem Skupiny Profi 58 a výtvarné rady Karlovarského porcelánu.

(nar. 22. 8.1921 Gorni Milanovac, Jugoslávie)

kamenina bíle glazovaná, zdobená černým měditiskem, motiv krajiny se stavbami a lidskými postavami, neznačeno. Druhá polovina 19. století.

Šálek výška 6 cm,

podšálek výška 2,5 cm, průměr 14 cm.

500 Kč

Plastika "Stojící ženský akt"

stříbro na podstavci ze zeleného kamene, signováno monogramem VZ, značeno platnou puncovní značkou KOZLÍK 2 (S-61). Tvar plastiky vykazuje silnou inspiraci kubismem.

Ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 412,30 g btto, celková výška 27cm, samotná plastika 25 cm

39 000 Kč

Mimořádná nabídka.