Úředníček

Kropenka nástěnná

keramika lidová, glazovaná, ručně malovaná, figurálně zdobená, značeno UT - ÚŘEDNÍČEK TUPESY, datováno 1940, sběratelský kus.

Výška cca 24 cm, šířka 13,5 cm

2 900 Kč

V návrhu na kulturní památku, může koupit pouze občan ČR nebo firma se sídlem na území ČR

126. aukce Ostrava TOP 141-160

Velká kropenka nástěnná

keramika lidová, glazovaná, ručně malovaná, figurálně zdobená, hlavní motiv Panna Maria, neznačeno, kolem roku 1950, výborný stav, sběratelský kus.

Výška 28 cm, šířka 15 cm

2 300 Kč

Velká kropenka nástěnná

keramika lidová, glazovaná, ručně malovaná, hlavní figurální motiv Ježíš na kříži, neznačeno, kolem roku 1860, nádherný sběratelský a muzeální kus.

Výška 32 cm, šířka 16 cm

3 900 Kč

Kropenka nástěnná

keramika lidová, glazovaná, ručně malovaná, figurálně zdobená, hlavní motiv Panna Maria, značeno vtlačenou značkou, patrně Úředníček Tupesy, kolem roku 1950, sběratelský kus.

Výška 24 cm, šířka 11,5 cm

2 900 Kč

Bizmayer Ignác

Kropenka nástěnná

keramika lidová, glazovaná, ručně malovaná, figurálně zdobená, hlavní motiv Sv. Jan Nepomucký, vzadu signatura monogramem IB (IGNÁC BIZMAYER) a datace 1967, sběratelský kus.

Výška 21 cm, šířka 11 cm

4 500 Kč

Bizmayer Ignác (1922-)

Bizmajer Ignác

Keramik, keramik figuralista. Vyučil se v Keramické škole v Modre.  V letech 1940 – 1952 podnikal cesty po slovenském a moravském venkově. Pracoval jako malíř užitkových a dekorativních předmětů, od roku 1952 byl vedoucím malířské dílny v Modre. V roce 1957 se osamostatnil a pracoval ve vlastním ateliéru. V roce 1982 obdržel titul národní umělec.

(nar. 20.4.1922 Košolná, Trnava)

Velká kropenka nástěnná

biskvit ručně malovaný, figurální provedení s motivem dvou andělů a lasturou ověnčenou růžemi, období cca 1890-1920, luxusní provedení. V jedné části prasklina - tmelená v délce cca 5 cm, oklepy na růžích. Sběratelský kus.

Výška 26 cm, šířka 19 cm

3 900 Kč

Honosná stolní kropenka

porcelán bílý zlacený, centrální figurální výzdoba - modlící se klečící anděl, období cca 1890-1920, sběratelský kus.

Výška 23 cm, šířka 11 cm

3 700 Kč

Honosná stolní kropenka

porcelán bílý, ručně malovaný a zlacený, bohatá plastická výzdoba, ústřední motiv - hnízdící ptáčci, období cca 1890-1910, luxusní provedení, velmi dobrý stav, sběratelský kus.

Výška 26 cm, šířka 11 cm

4 500 Kč

Kropenka nástěnná

porcelán bílý, ručně malovaný, ústřední reliéfní motiv Panny Marie s Ježíškem, neznačeno, období cca 1900 - 1920, sběratelský kus.

Výška 19 cm, šířka 7 cm

1 200 Kč

Kropenka stolní

porcelán bílý, ručně malovaný, figurální provedení se stojícím andělem a malým putti, neznačeno, kolem roku 1900, sběratelský kus.

Výška 13 cm, šířka 6 cm

1 200 Kč

Kropenka stolní

porcelán bílý, ručně malovaný a zlacený, figurální provedení - motiv sedící anděl, neznačeno, kolem roku 1910, sběratelský kus.

Výška 14 cm, šířka 8,5 cm

1 200 Kč

Velká kropenka nástěnná

porcelán bílý, ručně malovaný a zlacený, figurální motiv - stojící anděl s ratolestí, ve zdvižené ruce drží spodní část pochodně, do které se patrně zasouvá mini svíčka, značeno vtlačeným číslem 3, kolem roku 1860, výrobní prasklina.

Výška 30 cm, šířka 12 cm

3 900 Kč

Kropenka nástěnná

keramika lidová glazovaná ručně malovaná, figurální motiv - dva andílci s ratolestí, značeno, patrně Úředníček Tupesy, kolem roku 1950, sběratelský kus.

Výška 25 cm, šířka 19,5 cm

1 600 Kč

Kropenka nástěnná

keramika lidová glazovaná ručně malovaná, figurální motiv - Kristus na kříži, vyškovská keramika, období cca 1790 - 1810, lepená, sbírkový a muzeální kus.

Výška 23 cm, šířka 11 cm

5 500 Kč

Kropenka nástěnná

sklo čiré bezbarvé a modré, mistrovská sklářská práce lidového umělce, období cca 1890-1910, výborný stav, vzácně se vyskytující sbírkový a muzeální kus.

Výška 23 cm, šířka 11 cm

1 200 Kč

Kropenka nástěnná

kov celoplošně zlacený pravým zlatem v ohni, bohaté figurální zdobení v barokním stylu, luxusní provedení, výborný stav, sbírkový a muzeální kus.

Výška 24 cm, šířka 14 cm

5 500 Kč

Kropenka nástěnná

porcelán bílý, ručně malovaný a zlacený, figurální motiv - stojící anděl s lasturou, období cca 1900 - 1920, sběratelský kus.

Výška 14 cm, šířka 8 cm

900 Kč

Kropenka nástěnná

porcelán bílý, ručně malovaný a zlacený, figurální motiv - andílek, vinná réva v pozadí, luxusní provedení, období cca 1880 - 1910, sběratelský kus.

Výška 21,5 cm, šířka 9 cm

2 500 Kč

Kropenka nástěnná

cín figurálně zdobený, motiv Ukřižování Krista, období cca 1900 - 1920.

Výška 21 cm, šířka 7,5 cm

1 200 Kč

Kropenka nástěnná

Výška 20,5 cm, šířka 7,5 cm

1 200 Kč