Odkládací miska na psací potřeby

onyxová obdélníková deska s vyhloubením, postranní držadla rovněž z onyxu jsou připevněna v kotoučích z poniklovaného obecného kovu. ART DECO provedení, první polovina minulého století, při spodní hraně oklep.

Výška 6 cm, základna 26,5 x 9,5 cm

500 Kč

      126. aukce Ostrava TOP 181-200

Svícny párové, jednoplamenné

podstavec bílý kov opláštěný stříbrem. Svícny jsou ve tvaru polosloupků se zubatým koncem na vysoké žebrované patce čtvercového půdorysu. Velká Británie, puncovní úřad Birmingham, kolem roku 1912.

Výška 11,5 cm, základna 9 x 9 cm, hmotnost 470,15 g btto, ryzost 925/1000

4 000 Kč

Přiloženo osvědčení Puncovního úřadu ČR

Kabelka s krátkým uchem

umělá kůže, geometrické kování z poniklovaného kovu, šedesátá léta minulého století. Kabelka nese stopy častého nošení.

Tělo kabelky 20 x 21, výška s uchem 33,5 cm

700 Kč

Kodet Jan

Plastika "Dívčí poloakt"

pálená hlína patinovaná, dole u okraje signováno vrypem JAN KODET, vespod psané číslo 1962. Druhá polovina minulého století.

Výška 28 cm

4 900 Kč

Kodet Jan (1910-1974)

Sochař, pedagog, studium u prof. K. Dvořáka na UMPRUM v Praze a u prof. O. Španiela na AVU v Praze. Od roku 1933 člen SVU Mánes, výstavy po celém světě. Významný český sochař 20. století, zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha a dalších, v Praze samostatná galerie Kodet.

(1.6.1910 Praha - 11. 11. 1974 Praha)

Florentské zrcadlo

zrcadlo po stranách fasetované, bohatě plasticky vyřezávaný dřevěný rám. Kolem 1800. Rám na několika místech poškozený dále částečně setřené zlacení.

43 x 33 (69,5 x 60) cm

46 700 Kč

Mísa na ovoce

mosazný plech, tělo a patka ve tvaru obrácených kalichů zdobených svislým žebrováním, přechod mezi nimi vymezuje trojice kouli. První třetina 20. století. Povrch na několika místech poškozen korozí.

Výška 21,5 cm, průměr 31 cm

Majitel se domnívá, že jde o návrh Josefa Hoffmanna. Nepodařilo se nám zatím ověřit.

21 500 Kč

Medaile Ušakova připevněná na lodní kotvě, modrobílá stuha

stříbro a obecný kov. Na medaili je reliéf poprsí admirála Fjodora Ušakova, okolo azbukou nápis ADMIRÁL UŠAKOV a dvě vavřínové snítky převázané stužkou, vzadu je vyryté číslo 14361.

Průměr medaile 36 mm, stuha šířka 24 mm, hmotnost 47,65 g btto, ryzost stříbra 930/1000

40 000 Kč

Bylo vyrobeno přibližně 16100 ocenění. Toto vyznamenání bylo udělováno od roku 1944 za hrdinství, chrabrost a odvahu poddůstojníkům a řadovému mužstvu, pro námořní důstojníky byl určen Řád Ušakova.

Řád Lenina

zlato, stříbro, platina a barevné smalty, červeno žlutá stuha, zapínání z obecného kovu. Vzadu značeno v azbuce MONETNYJ DVOR a vyraženo číslo 126682. Přiložena Ordenskaja knižka s datem 24. ledna 1950.

Průměr cca 40 mm, stuha šířka cca 25 mm, hmotnost 47,75 g btto, ryzost Au 950/1000, ryzost Pt 999/1000, ryzost Au 910/1000

50 000 Kč

Řád rudé hvězdy

obecný kov a smalt, červeno šedá stužka, vzadu trn pro připevnění. Tvar pěticípé hvězdy, uprostřed kruhový medailon s postavou vojáka se zbraní, po obvodu nápis v azbuce "Proletáři všech zemí spojte se", pod medailonem zkřížený srp s kladivem.

Průměr 2,5 cm

8 000 Kč

Květinový stolek

dřevo, zdobeno vyřezávaným stylizovaným rostlinným dekorem v horní části pod kruhovou deskou, čtveřice vysokých soustružených sloupců, vysoká kruhová patka.  Biedermeier, kolem poloviny 19. století..

Průměr horní desky 25,5 cm, výška 115,5 cm

6 500 Kč

Pelikán Julius

Plastika "Mateřská láska"

sádra barevně glazovaná, signováno vtlačeně PELIKÁN, datováno 1919. Viditelné poškození povrchu.

Výška 14,5 cm, délka cca 21,5 cm

500 Kč

Pelikán Julius (1887-1969)

Sochař, medailér, restaurátor, zpracovával kámen a bronz, studium na Sochařsko-kamenické škole v Hořicích (pedagog Suchomel Václav) a na pražské akademii u Josefa Václava Myslbeka, studijní pobyty v Paříži a Itálii, člen SVUM Hodonín, zastoupen v řadě galerií.

(23.2.1887 Nové Veselí, Žďár nad Sázavou - 17.2.1969 Olomouc)

Šestiosobní jídelní souprava

porcelán bíle glazovaný, zdobeno tištěnými kvítky, macešky, růže a pomněnky, při okraji plastický proužek granátových jablek a tenká zlatá linka, značeno ROSENTHAL Selb Bavaria, typ MARIA, model Ph. Rosenthal (Philipp), první polovina minulého století

terina výška 20 cm,

omáčník výška 9,5 cm,

mísa průměr 26 cm,

tác 4 x 38 x 23,5 cm,

mísa průměr 25,5cm,

talíře:

6x hluboký, 6x mělký, průměr 24,5 cm,

dvojmiska na sůl a pepř 5 x 16 x 6 cm

5 500 Kč

Becker C. F.

"Na dobytčím trhu"

řezba v alabastru, signováno vlevo dole C.F. BECKER, 19. století. Pravý horní roh lepený. Rámováno v krásném plasticky zdobeném zlaceném rámu.

10 x 14 (21 x 23) cm

33 500 Kč

Becker Carl Ludwig Friedrich (1820-1900)

Německý malíř historických námětů, prezident berlínské akademie. Jeho učiteli byli August von Klöber, Peter von Cornelius, Heinrich Maria von Hess. Rok studoval v Paříži, dva roky v Římě, navštívil Benátky. Do Benátek se několikrát vrátil studovat malbu 15. a 16. století. Pro Beckerovu práci byla charakterická historická přesnost, zručnost a bohatost barvy.

(https://en.wikipedia.org/wiki/Karl_Becker_(painter))

(18.12.1820 Berlín - 20.12.1900  Berlín)

Elegantní hůlka špacírka

dřevo, imitace želvoviny, leštěný polodrahokam na rukojeti, doplněno stříbrným kroužkem, z mosazi ochrana hrotu špacírky a kroužek zdobený plastickým motivem lístků. Drobná poškození.

Délka 95,5 cm

1 900 Kč

Secesní hůlka špacírka

dřevo, rukojeť z obecného kovu nesoucí jasné secesní vegetabilní tvarosloví, stříbrná špička. Přelom 19/20. století.

Délka 87 cm

1 500 Kč

Palice - hůl

exotické dřevo, po celém obvodu zdobené vyřezávaným figurálním motivem bojovníků na koních. Asie, první polovina minulého století.

Délka 78 cm

2 500 Kč

Talíř zdobený barevnou ruční malbou květinovým dekorem

fajáns glazovaná v barvě slonové kosti, značeno vtlačeně F.L.W. in TEINITZ ve vavřínovém věnci s knížecí korunou a písmenem Q, Týnec nad Sázavou, značka používaná v letech 1830 - 1866. Při okraji několik oklepů.

Výška 4,5 cm, průměr 23,5 cm

800 Kč

F.L.W. in TEINITZ - Fürst Lobkowitz - Wrtby.

Povídání o týnecké kamenině, o období vrtbovském a lobkovickém je na stránkách městského muzea https://www.mestotynec.cz/muzeum/kamenina.htm.

fajáns glazovaná v barvě slonové kosti, značeno vtlačeně F.L.W. in TEINITZ ve vavřínovém věnci s knížecí korunou a písmenem G, Týnec nad Sázavou, značka používaná v letech 1830 - 1866.

Výška 4,5 cm, průměr 23,5 cm

800 Kč

Plastika "Ptáčník - jinoch s ptáčkem a klíckou"

porcelán barevně glazovaný, ručně malovaný, značeno růžovým trojúhelníkovým nálepem a zeleně tištěným ROYAL DUX, vtlačenými čísly 151/1 28 9, druhá polovina minulého století.

Výška 26,5 cm

1 300 Kč

Opatrný Karel

"Hlava dívky"

originální sochařská pálená hlína, patinovaná a ručně malovaná, při dolním okraji signováno OPATRNÝ, kolem roku 1910, uvnitř autorovou rukou vyryto do hlíny "ORIGINÁLNÍ HLÍNA", krásné secesní provedení.

Výška 20 cm, základna 15 x 13 cm

3 900 Kč

Originální práce vynikajícího sochaře s řadou realizací na výborných místech včetně Národního divadla.

Opatrný Karel (1881-1961)

Sochař, studoval v přípravce AVU v Praze, pak u profesora S. Suchardy na UMPRUM v Praze, zabýval se všemi druhy sochařských prací, byl členem Jednoty umělců výtvarných v Praze, s nimiž vystavoval.

(1.8.1981 Praha - 24.10.1961 Praha)