301-324

311 312 313 314 315
316 317 318 319 320
321 322 323 324

nesignováno

"Slezskoostravský hrad"

lept, signum nenalezeno, příjemná adjustace.

Ve výřezu 10,5 x 17,5 (26,5 x 30,5) cm

450 Kč

126. aukce Ostrava TOP 301-324

Dobeš Ludva

"Česká krajina"

mistrovský olej na plátně, signováno vlevo dole LUDVA DOBEŠ, nedatováno, svou velikostí reprezentativní práce.

65 x 85 (77,5 x 97) cm

2 900 Kč

Dobeš Ludva (1914-1979)

Dobeš Ludvík

(17. 10. 1914 Morkůvky, Klobouky u Brna - 25.9.1979)

Vaic Josef

"Před Prašnou bránou v Praze"

mistrovský lept technikou vernis mou, signováno vpravo dole JOSEF VAIC, vlevo dole autorské razítko a označení "autorský list", kolem roku 1950.

Ve výřezu 39 x 28,5 (54,5 x 42) cm

1 200 Kč

Autor toto dílo tvořil zřejmě v době, kdy byla na terase domu vedle Prašné brány umístěná pěticípá hvězda se srpem a kladivem.

Vaic Josef (1884-1961)

(8.12.1884 Milavče, Domažlice - 15.5.1961 Praha)

Půlpán Vladimír

Z cyklu "Jiný svět 14"

fotografika na plátně, signováno vpředu i vzadu PŮLPÁN, vzadu další údaje o obraze včetně číslování 1/5, skvělá ukázka současného moderního umění.

50 x 50 cm

3 000 Kč

Získáno přímo od autora, který má v tomto oboru četné zkušenosti, včetně výstav.

Na vyžádání je k dispozici podrobnější materiál o autorovi.

Půlpán Vladimír (1940-)

Fotograf, studoval u R. Kuchaře na Výtvarné škole v Ostravě, pracoval jako technik výzkumného pracoviště ČSAV v Ostravě, později technik VŠB-TU. Fotografuje od konce šedesátých let, vytváří mnohdy až graficky pojaté kompozice velkých detailů struktur a hmoty, některé ze svých prací realizuje metodou montáží a multivizních montáží, zúčastňuje se fotografických soutěží časopisu Foto Video.

(nar. 11.12.1940 v Ostravě)

Půlpán Vladimír

Z cyklu "Kosmologické deníky - Zasvěcení VII"

fotografika na laminovaném fotopapíře lepeném na desce, signováno vpředu vpravo dole PŮLPÁN, vzadu název, signatura iniciálou P a číslování 3/5, vzadu dále nálepka ostravského rámařství CHALOUPECKÝ, skvělá ukázka současného moderního umění.

50 x 50 (53 x 53) cm

2 500 Kč

Půlpán Vladimír (1940-)

(nar. 11.12.1940 v Ostravě)

Brázda Oskar

"Štvanice na jelena"

mistrovský olej na dřevěné desce, signováno vpravo dole O. BRÁZDA (Oskar), datováno 1949.

52 x 67 (71,5 x 87) cm

16 000 Kč

Brázda Oskar (1887- 1977)

Malíř podobizen, krajin a zátiší.  Na vídeňské akademii studoval u prof. Bachera, pak portrétisty Pochwalskiho. Po studiu získal tzv. římské stipendium a odjel do Itálie. Tam se dostal do vyšších kruhů a stal se představitelem čistého akademismu. Vynikl zejména jako portrétista. Do Čech se vrátil v roce 1925 a usadil se na zámečku Líčkov u Žatce. Portrétoval např. T.A. Baťu, malíře A. Kalvodu, E. Beneše. Po válce žil v ústraní. Otec provozoval v Praze kavárnu Slávii a stal se známým hoteliérem.

(30.9.1887 Rosice u Pardubic - 19.12.1977)

Brázda Oskar

"Alegorie léta"

mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole O. BRÁZDA (Oskar), první polovina minulého století.

57 x 46 (71,5 x 59,5) cm

10 000 Kč

Brázda Oskar (1887- 1977)

Coomans Diana

"Naslouchání hudbě - orientální motiv"

olej na dřevěné desce, signováno n. (nach) D. COOMANS, kopie podle obrazu Diany Coomans, vzadu nalepený štítek s názvem "Aegyptische Fürstin der Musik lauschend" a vypálená ochranná známka Schutzmarke Deposé. s.g.d.g.reg.Trademark, široký zlacený rám.

28 x 22 (43 x 37) cm

4 000 Kč

Luxusní provedení.

Coomans Diana (1861-1952)

Belgická malířka. Jejím otcem byl malíř Pierre Olivier Joseph Coomans (1816–1889). Malbě se věnovali i její sourozenci, sestra Heva Coomans (1864-?) a bratr Oscar-Jean Coomans (1848–1884). Specializovali se na malbu romantických antických, heroických či mytologických scén.

(https://en.wikipedia.org/wiki/Diana_Coomans)

(16.4.1861 Paris - 18.6.1952 New York)

Coomans Heva

"Obdarování květinami"

olej na dřevěné desce, signováno n. (nach) H. COOMANS, kopie podle obrazu Hevy Coomans, vzadu nalepený štítek s názvem obrazu Sie gleicht einem Gebild aus Himmelshöhen a vypálená známka Schutzmarke Deposé. s.g.d.g.reg.Trademark, široký zdobný zlacený rám.

28 x 22 (43 x 37) cm

4 000 Kč

Luxusní provedení.

Coomans Heva (1860-1939)

Belgická malířka. Jejím otcem byl malíř Pierre Olivier Joseph Coomans (1816–1889). Malbě se věnovali i její sourozenci, sestra Diana Coomans (1861-1952) a bratr Oscar-Jean Coomans (1848–1884). Specializovali se na malbu romantických antických, heroických či mytologických scén.

(https://en.wikipedia.org/wiki/Heva_Coomans)

(2.5.1860 Paříž - 14.7.1939 New York)

Placatka Ladislav

"Stroj"

mistrovský olej na tvrzené malířské desce, signováno vlevo nahoře PLACATKA, vzadu štítek DÍLA s razítkem ČFVU a starou cenou 4 300.

66 x 37 (81 x 52) cm

6 900 Kč

Placatka Ladislav (1923-1986)

Pseudonym Laci di Placi, malíř, grafik, fotograf, studoval ve speciální figurální škole u profesora Rady na AVU v Praze. Původním povoláním fotograf, věnoval se malbě, grafice, knižní ilustraci, PhDr. Eva Ronzová, manželka, je autorkou knihy z roku 2000 "Placatkova díla překonávají hranice času".

(26.5.1923 Neratovice - 10.10.1986 Ostrava)

(Slovník Chagall, Lexicon of the CVA, abART)

Inness Claude

"Snová krajina - Stromy kolem řeky"

olej na plátně, signováno vlevo dole C. INNESS, nedatováno, vzadu štítek se jménem autora, velmi dobrý stav, výborná nabídka.

31 x 41 (39,5 x 49,5) cm

1 500 Kč

Dovie C.

"Dřevěná bouda u potoka v zimní noci"

olej na plátně, signováno vpravo dole C. DOVIE (?), nedatováno, luxusní adjustace.

30,5 x 40 (49,5 x 60) cm

2 500 Kč

"Stopy ve sněhu"

mistrovská černobílá fotografie zachycující světla a stíny v zasněžené krajině, vlevo pod fotografií je tužkou psaný text v němčině "Spuren der Freude", vpravo nepřečtená signatura, vzadu v němčině věnování k vánocům 1937, sbírkový kus.

14 x 19,5 (34,5 x 35,5) cm

700 Kč

314

Lepper Marianne

"Město s obrannou věží u řeky"

olej na plátně, signováno vpravo dole, nedatováno, velmi kvalitní krajinářská práce.

55 x 60 (67,5 x 72,5) cm

4 500 Kč

315

Sutzkever Rina

"Mystery - Dívka se svým stínem"

litografie na dřevě, moderní barevná grafická reprodukce, signováno vlevo dole RINA SUTZKEVER, vzadu certifikát s datací 2004, použitou technikou, číslováním 69/199, mimořádně luxusní reprezentativní adjustace, elipsovitý tvar, ojedinělá nabídka.

Elipsa 59 x 39 cm, obrazová plocha 70 x 50 cm (101 x 81) cm

4 500 Kč

Sutzkever Rina (1945-)

Malířka, narodila se v Moskvě do židovské rodiny, která emigrovala v roce 1948 do Izraele, žila v uměleckém prostředí. Otec Abraham Sutzkever (1913-2010) byl slavný židovský básník, jehož práce často ilustroval Marc Chagall.

Při jedné návštěvě Marc Chagall vyslovil Rině poklonu "… Tvůj otec maloval slovy, ty píšeš barvami…"

(www.qart.com/rina-sutzkever-biographies/2578)

316

monogramista GLC

"Ranní pozdrav slunci"

barevná grafika na plátně, adjustováno pod sklem na podkladové paspartě, signováno monogramem GLC, nedatováno.

24 x 20 (30 x 24) cm

600 Kč

317

Lada Josef

"Hajný, přítel zvířat - při společném odpočinku"

umělecký tisk, signováno vpravo nahoře JOS. LADA, datováno 1941, v paspartě, rámováno, zaskleno.

29 x 45 (42,5 x 55,5)

2 500 Kč

Lada Josef (1887-1957)

(17.12.1887 Hrusice - 14.12.1957 Praha)

318

"Zimní krajina s řekou"

olejová tempera na lepence, signováno vpravo dole, nepřečteno, nedatováno, nerámováno

26 x 26 cm

800 Kč

319

Janák B.

"Krajina kolem řeky - Berounka při dešti"

olej na překližce, signováno vpravo dole B. JANÁK, vzadu název a datace 15.4.1930, nerámováno.

25 x 31,5 cm

1 200 Kč

320

"Benátky - Náměstí sv. Marka"

barevný grafický list, zkušební tisk prováděný přímo Janem Zrzavým, v rámci šetření k tisku použil již potištěný papír. List na podkladové paspartě rámován a zasklen, luxusní adjustace.

31 x 44 (48 x 66) cm

29 000 Kč

Doložení o postupu práce mistra Zrzavého, sběratelsky mimořádně zajímavé, podobně jako chybotisk ve filatelii.

Zrzavý Jan (1890-1977)

(5.11.1890 Okrouhlice, část Vadín, okres Havlíčkův Brod - 12.10.1977 Praha)

321

Zrcadlo barové

zdobené velkou plachetnicí na moři s názvem "The Thessalus", vzadu razítko HAND MADE IN ENGLAND, dále razítko COSALT TEXPORTSLTI GRIMSBY HÜMBERSIDE, kolem roku 2000, rámováno, výborný stav

S rámem 33 x 23 cm

750 Kč

Thessalus byla velmi rychlá obchodní loď postavená ze železa. Na oceánech a mořích se plavila v letech 1882 (1874 ?) - 1909. Převážela jutu, obilí, vlnu, koně, atd., počet míst pro pasažéry byl omezený.

Černá plocha na fotografii je ve skutečnosti zrcadlová.

322

Zrcadlo barové

zdobené parníkem a nápisem LOUISIANA STEAMBOAT COMPANY, kolem roku 2000, rámováno, dobrý stav

S rámem 22 x 32 cm

750 Kč

323

Zrcadlo barové

zdobené parníkem a reklamním nápisem CAPTAIN NORTON FINEST CARIBBEAN RUM, kolem roku 2000, rámováno, velmi dobrý stav.

S rámem 32 x 22 cm

750 Kč

324

Plastika "Stojící lev"

kov patinovaný na bronz, signováno, nepřečteno, mistrovská sochařská práce.

Výška 32 cm, délka 46 cm, hloubka 16 cm

3 500 Kč