Bartek J.

"Žena s vědry na vahadle cestou k horskému statku"

komorní olej na dřevě, signováno vlevo dole J. BARTEK, nedatováno, rámeček holandského typu, sbírkový kus.

8,5 x 12 (12,5 x 16) cm

800 Kč

Miniaturní práce malíře kvalitních obrazů, který má své sběratele, bohužel je o něm velmi málo známo.

      127. aukce Ostrava TOP 001-020

Zörner Rudolf

"Pocta Bohumilu Hrabalovi"

kombinovaná technika - olej na tvrzené malířské desce a fotografie, signováno vpravo dole ZÖRNER, datováno 1998, společná práce malíře Rudolfa Zörnera a fotografa Petra Baďury.

70 x 49 (80 x 58,5) cm

16 000 Kč

Vzadu je tento popis díla: "Spisovatel Bohumil Hrabal proniká prostřednictvím genia loci ve svém meditování do předchozích desetiletí, o což jej požádal fotograf Petr Baďura a zachytil autor tohoto zobrazení malíř R. Zörner." Na obraze je znázorněn dům, ve kterém B. Hrabal žil a který skončil v demolici, jak je zřejmé z vyobrazení.

Jedinečná nabídka.

Zörner Rudolf (1941-2017)

Zörner Rudolf Alois

Malíř, grafik, kreslíř, studoval u profesora Aloise Vitíka na VŠUP v Praze, ve studiu pokračoval soukromě u profesora Karla Svolinského. Zastoupen v National Gallery of Art, Washington D.C., USA, vytvořil vývěsní štít Českého antikvariátu z Prahy 6. Věnoval se kresbě, ilustraci, malbě a grafice.

(3.5.1941 Praha - 11.9.2017)

Muzika František

"Epitaf"

surrealistická litografie - ženská tvář vystupující z kamene, signováno tužkou vpravo dole F. MUZIKA, datováno 1941, číslováno 12/50, nerámováno, vloženo do pomocné ochranné pasparty.

List 22,5 x 16 cm

1 500 Kč

Muzika František (1900-1974)

Malíř, ilustrátor, knižní grafik, scénograf, studia na akademii v Praze u Loukoty, Nechleby, Obrovského, Štursy a Krattnera, dále studia a práce v Paříži, výstavy po celém světě, jeden z mála českých moderních malířů 20. století, jehož význam přerostl naše hranice, mimořádný zjev našeho malířství, široké zastoupení v řadě galerií po světě.

(26.6.1900 Praha - 1.11.1974 Praha)

Konůpek Jan

"Chytání koně"

kresba tuší, vpravo dole signováno typickým písmenem K, nedatováno, nerámováno, vloženo do tvrdé ochranné pasparty, volný list.

42 x 29 cm

2 500 Kč

Konůpek Jan (1883-1950)

Významný český i evropský malíř, kreslíř a zejména grafik, ilustrátor, rytec. Studia na ČVUT v Praze u prof. Kouly a Schultze, dále na pražské akademii u prof. Bukovace, Pirnera a grafika a De Piana. Vystavoval prakticky na všech výstavách spolku Mánes i spolku Hollar, člen SURSUM a ARTĚLU. Má široké zastoupení v Národní galerii Praha, je zastoupen v galeriích po celém světě, obdržel řadu ocenění. Jeden z nejvýznamnějších českých malířů počátku dvacátého století.

(10.10.1883 Mladá Boleslav - 12.3.1950 Nové Město nad Metují)

Komárek Vladimír

"Hráč na flétnu mezi oponou"

velký galerijní černobílý lept na ručním papíře, signováno tužkou dole uprostřed V. KOMÁREK, datováno 1977, číslováno 17/50, nerámováno, v pomocné ochranné paspartě, krásná sbírková grafika, volný list.

42 x 59 cm

3 500 Kč

Komárek Vladimír (1928-2002)

malíř, grafik, kreslíř, ilustrátor, pedagog, studium na odborné sklářské škole v Železném Brodě, po roce 1946 na AVU a VŠUP v Praze, zakladatel Skupiny 7 v Liberci, člen skupiny SČUG Hollar, SČVU, UVU-oblast Hradec Králové, ilustroval například Seifertův Deštník z Piccadilly, 1979, Holanův Strom kůru shazuje, 1981, Máchův Máj, 1982, věnoval se volné grafice (Zátiší se zrcadlem, 1987), v roce 1981 získal cenu za nejkrásnější knihu roku, zastoupen v galeriích domácích, z cizích např. galerie v Jugoslávii, Holandsku, Německu, Dánsku, jeden z našich nejvýznamnějších tvůrců drobné grafiky a ex libris

(Slovník Chagall, Lexikon českých výtvarníků, http://www.artbohemia.cz/Komarek-vladimir)

(10.8.1928 Hořensko u Semil - 24.8.2002 Jilemnice)

Blažek Josef Tomáš

"Dívčí akt v posteli s draperií"

akvarel a kvaš, signováno vlevo dole J. T. BLAŽEK, datováno 1913, za datací nepřečtený text, nerámováno, v paspartě, krásný sbírkový kus.

25,5 x 26 cm

2 500 Kč

Blažek Josef Tomáš (1884-1962)

Malíř, ilustrátor, profesor kreslení na reálce v Karlíně, studium na UMPRUM v Praze u E.K. Lišky, Preislera a Hofbauera, později na akademii ve speciálce profesora Pirnera, dále studijní cesta do Mnichova. Nejraději maloval obrazy, v nichž převládá živel erotiky. Již v roce 1909 ilustroval pro nakladatelství J.R. Vilímek Annu Kareninu, tvořil fresky v kostele sv. Mikuláše v Praze, přitom mu pomáhal O. Blažíček, výstavoval doma i v zahraničí.

(Toman, Lexikon českých výtvarníků (Lexicon of the CVA), abART)

(7. 3. 1884 Dolní Kalná, Nová Paka - 21.8.1962 Praha)

Hořejší

"Chlapec s holí"

olej na plátně lepeném na lepence, signováno vpravo dole HOŘEJŠÍ, datováno 1930 (?), nerámováno.

27 x 17 cm

900 Kč

"U vodopádu"

olej na tvrzené malířské desce, zajímavá práce, která si vyžaduje další určení, nerámováno.

23 x 29 cm

1 900 Kč

Krasický Marcel

"Portrét starého muže s cigaretou"

olej na kartonu, signováno vlevo dole M. KRASICKÝ, datováno vzadu 1939, nerámováno, v paspartě.

Vlastní obraz 25 x 19 cm, ve výřezu 22 x 16,5 cm, celá pasparta 30,5 x 25 cm

1 600 Kč

Krasický Marcel (1898-1968)

Malíř žánrových námětů, grafik, studium na speciální malířské škole Truppeho v Brně a soukromě u Františka Hlavici, rovněž v Brně, studijní cesty Rakousko, Německo, Itálie, Balkán, působil v Kvasicích u Kroměříže, učil ve Sdružení umělců samouků v Brně, mezi sběrateli oblíbený autor.

(4. 9. 1898 Kvasice - 3. 11. 1968)

Dobrinov Alexandr

"Portrét muže vhodného k zapamatování"

mistrovská kresba tuší a akvarel, signováno vpravo dole AL. DOBRINOV, datováno 1930, skvělá karikatura muže s knírem, bradkou a extravagantní vázankou, nerámováno, v paspartě, skvělý sbírkový kus.

Ve výřezu 49 x 31 cm, pasparta 60,5 x 41 cm

2 900 Kč

Dobrinov Alexandr (1898-1958)

Malíř - karikaturista bulharské národnosti, působil v Ostravě, vystavoval v Topičově salonu a s Jednotou umělců výtvarných v Praze.

Holub

"Pohled na chrám Sv. Mikuláše z Vrtbovské zahrady"

kombinovaná technika - tuš, akvarel, kvaš, signováno vpravo dole HOLUB, datováno 1967, nerámováno, v paspartě.

Ve výřezu 29 x 21 cm, pasparta 45,5 x 35,5 cm

900 Kč

Holub

"Zákoutí staré Prahy"

mistrovská kombinovaná technika - tuš, akvarel, kvaš, signováno vpravo dole HOLUB, datováno 1958, nerámováno, v paspartě.

Ve výřezu 29 x 20 cm, pasparta 44 x 33 cm

900 Kč

Havlíček Jindřich

"Zlatý roh - Vladivostok"

kresba tužkou, signováno vpravo dole J. HAVLÍČEK, datováno 1920, číslovaná práce - č. 170, vzadu štítek se jménem autora, názvem, datací 18.4.1920, místem a velikostí včetně rozměru pasparty, nerámováno.

Ve výřezu 23,5 x 31 (38 x 45) cm

1 400 Kč

Práce českého legionáře při odplouvání československých legií z Vladivostoku. Skvělá práce, kromě umělecké i vysoká dokumentační hodnota.

Havlíček Jindřich (1882-1947)

Malíř, grafik, pedagog, legionář (databáze Historického ústavu AV ČR). Studoval na Akademii v Praze u Pirnera a Ottenfelda, pedagogicky působil v řadě středních škol, byl na studijní cestě v Dalmácii, od roku 1908 působil v Olomouci - z Olomouce a okolí namaloval řadu obrazů. Seznam katalogizovaných prací je k dispozici v Registru sbírek výtvarného umění. Krátká zmínka o tomto malíři je na stránce o Bělovsi "ZAJÍMAVOSTI ZE ŽIVOTA OBCE" (http://www.beloves.wz.cz/zajimavosti.htm).

(Toman, abART, biblio.hiu.cas.cz, Elektronický katalog sbírek výtvarného umění)

(28.3.1882 Náchod - 4.10.1947 Běloves u Náchoda)

Uhlář Jan

"Ostrava II"

kresba uhlem a hnědou pastelkou, signováno, datováno 1952, nerámováno, v paspartě, práce dokumentační hodnoty.

Ve výřezu 35 x 55 cm, pasparta 48,5 x 68 cm

700 Kč

Uhlář Jan (1901-1971)

Malíř, kreslíř, pedagog, absolvoval soukromá studia malby u Jana Schwarze a prof. Haši, dále navštěvoval na Vyšší lidové škole v Moravské Ostravě kurz kreslení krajin a aktů u Viléma Wünsche a Oldřicha Kittricha, působil jako pedagog na osmileté základní škole v Ostravě - Přívoze, zastoupen v Galerii výtvarného umění v Ostravě.

(1.5.1901 Ostrava - 1971)

"Život na Ostravsku ve volném čase"

mistrovská kresba tužkou, signováno vpravo dole WÜNSCHE, nedatováno, nerámováno, v paspartě, v pravém horním rohu skvrna velikosti mince.

Ve výřezu 34 x 59 cm, pasparta 48,5 x 67,5 cm

3 500 Kč

Práce významného Ostravského malíře, národního umělce

Gabriel Karel

"Domy ve městě - Pražské Benátky"

černobílý lept, vpravo dole signováno tužkou K. GABRIEL, nedatováno, nerámováno, v paspartě.

Ve výřezu 33 x 36 cm, pasparta 48,5 x 51,5 cm

600 Kč

Gabriel Karel (1891-1963)

Malíř, grafik, pedagog, žák profesora Mako, skvělý malíř pražských motivů, v roce 1944 získal cenu za olej Vltava.

(10.10.1891 Turnov-1963 Praha)

Laage Wilhelm

"Der dunkle Krug - Zátiší se džbánem"

barevný dřevořez, signováno a datováno vlevo dole v desce L.17 (1917), vydalo nakladatelství ve Vídni, nerámováno, plátěná pasparta.

List 46 x 58 cm, ve výřezu 41 x 51 cm, pasparta 50 x 69,5 cm

900 Kč

Kremlička Rudolf

"Česající se akt ženy"

mistrovská černobílá litografie, nesignováno, nerámováno, ve velké tenké ochranné paspartě, velmi dobrý stav.

List 25,5 x 18 cm, pasparta 55 x 43 cm

3 500 Kč

V monografii „Rudolf Kremlička“ od Karla Srpa, rok vydání 2006, je tato litografie publikována na straně 194 pod číslem 198 s názvem „Toaleta“, 1918, 20,5 x 11,5 cm. Ve stejné monografii je na straně 174 publikována i odpovídající kresba tuší „Sedící ženský akt“, 29 x 21 cm, 1918, která je ve vlastnictví NG Praha a dokonce i olej na plátně z roku 1924 s názvem Toaleta, 47 x 30 cm, který je v soukromé sbírce.

Kremlička Rudolf (1886-1932)

(19.6.1886 Kolín - 3.6.1932 Praha)

Kremlička Rudolf

"Žena po koupeli"

List 31 x 21,5 (55 x 43) cm

7 500 Kč

V monografii „Rudolf Kremlička“ od Karla Srpa, rok vydání 2006, je tato litografie publikována na straně 195 pod číslem 208 s názvem „Dívka s černými vlasy“, 1920, 28 x 17 cm. Tato práce je i součástí grafické úpravy publikace „Rudolf Kremlička“ od Luďka Nováka, rok vydání 1964.

Kremlička Rudolf (1886-1932)

"Dva dívčí akty"

olejová tempera na papíře, nesignováno, nedatováno, nerámováno, v paspartě.

List 45,5 x 28 cm, ve výřezu 45 x 27 cm, pasparta 58 x 40 cm

12 000 Kč

Bauch Jan (1898-1995)