Feyfar Zdenko

"Sasanka narcisokvětá v Kotli"

černobílá fotografie, II. kopie, práce Zdenko Feyfara, vzadu autorovo razítko, razítko Umělecké komise ČFVU, datace 1986 a štítek z Díla, adjustováno v paspartě pod sklem, rámováno textilní páskou.

Ve výřezu 38 x 27 (53 x 40) cm

3 500 Kč

Feyfar Zdenko (1913-2001)

Fotograf, pedagog, původně studoval lékařství, po zavření vysokých škol studoval v letech 1940-1943 na Státní grafické škole v Praze, do konce války byl filmovým fotografem. Po válce působil pedagogicky, byl členem SVU Mánes, Bilance, vedle výstav publikoval fotografie knižně, v kalendářích, na pohlednicích, za svou práci získal ocenění.

(2.3.1913 Jilemnice - 3.2.2001 Lomnice nad Popelkou)

      127. aukce Ostrava TOP 021-040

Elischer Johann Wofgang

Plastika "Lovec pernaté zvěře"

mistrovský bronz na mramorovém podstavci, signováno ELISHER, datováno 1920, číslováno 119/126, dále štítek s dedikací "Karlovi Jára 1993", krásný sbírkový kus.

Výška plastiky 18,5 cm, celková výška 23 cm

2 900 Kč

Elischer Johann Wofgang (1891-1966)

Sochař, narozen ve Vídni, studia na Akademii ve Vídni a u Augusta Rodina v Paříži (1910-1911), v roce 1936 emigroval do Austrálie, kde tvořil až do své smrti v roce 1966. Jeho syn Hans se stal rovněž sochařem.

(1.9.1891 Vienna, Austria - 21.1966 Australia)

nesignováno

Plastika "Stojící medvěd"

hliník, plný odlitek, masivní provedení, cizelováno, druhá polovina minulého století, vhodné i jako těžítko na psací stůl, kvalitní práce.

Výška 17,5 cm, základna 8 x 8 cm

450 Kč

Zarážka na knihy

černý mramor zdobený bronzovou plastikou mužského aktu - atleta, art deco, kolem roku 1920.

Výška 15,5 cm, šířka 9 cm, délka 12,5 cm

1 200 Kč

Miska odkládací

sklo čiré, při okraji zlacené, druhá polovina minulého století, luxusní provedení.

Délka cca 40 cm, výška ca 21 cm, šířka cca 13 cm

900 Kč

Nástěnný reliéf "Dva hutníci při lití železa"

hliníková slitina, signováno monogramem K8, neurčeno.

27 x 42,5 cm

400 Kč

Vyznamenání

Řád rudého praporu, zlacené stříbro, email a látková stuha, značeno P, ZUKOV a číslem 14583. Schází zapínací jehla, jinak stav dobrý. Přiložen dekret prezidenta Československé socialistické republiky podepsaný ministrem Ehrenbergrem, ruční papír.

Ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 40,37 g btto

1 500 Kč

Plochá mísa a trojboká váza

keramika, bleděmodrý podklad plasticky žlutě dekorovaný, návrh pod vlivem Expo 58, značeno Kravsko, Made in Czechoslovakia, šedesátá léta minulého století, skvělý design.

Mísa výška cca 4,5 cm, průměr 24 cm, váza výška 23 cm, základna 6,5 x 7 x 7 cm

1 200 Kč

Cena za oba kusy

Dalekohled s kompasem v koženém pouzdře

na jednom místě lehce zmáčknuto úderem, optika v pořádku, značeno na tubusech Jumele Militär - Modell Zeus, plně funkční.

Rozměry ve složeném stavu, výška 10 cm, šířka 11 cm

900 Kč

Antická vázička

sklo zelené iridované (povrchová secesní úprava?), zasazeno do bronzového figurálního stojánku, který byl přidán patrně později.

Výška stojánku 13,5 cm, celková výška 20 cm

8 000 Kč

Tento zajímavý celek si vyžaduje bližší určení.

Sklenice - vázička

sklo silnostěnné, čiré, broušené, na pěti místech v ozdobných polích vrstvené rubínovou lazurou a probrušované motivem květů, kolem poloviny minulého století, dobrý stav.

Výška 13,5 cm, průměr 19 cm

350 Kč

Těžítko

sklo, tvar koule, uvnitř motiv exotického květu, třicátá léta minulého století.

Průměr cca 7 cm

200 Kč

Ozdobná plochá láhev - čutora s úzkým vysokým hrdlem a uchem

lidová keramika glazovaná, velmi bohatě ručně malovaná ornamentálním a květinovým dekorem, plochý kruhový korpus na čtyřech nožkách, na hrdle dva prstence, značeno LS, kolem roku 1935, dobrý stav.

Výška 20 cm, průměr 14 cm

450 Kč

Krásný sbírkový kus.

Podobně tvarovaná a podobně malovaná čutora se nachází ve sbírkách Vlastivědného muzea v Šumperku

(viz http://www.esbirky.cz/predmet/10920378 ).

Nástěnný věšák na oděvy, klobouky

základní deska ručně řezaná v dřevěném masivu motivem dubových listů a žaludů, uprostřed zdobný terč se srnčími parůžky. Čtyři závěsná ramínka jsou z ohnutých srnčích kopýtek. Velmi pevný, velmi dobrý stav, funkční, stylový do mysliveckého interiéru.

Délka 87 cm, výška 40 cm

1 800 Kč

Stylová kancelářská lampa

kovové stínítko se zeleným emailem na vnější straně a bílým emailem uvnitř, zajímavý železný sklápěcí mechanismus, pravděpodobně ještě z konce Rakousko-Uherska. Kvalitní sbírkový, muzeální kus, pevné a stabilní provedení.

Výška 45 cm, šířka 23 cm

3 500 Kč

Tento model je velmi vzácný, ojedinělá nabídka.

Nutná nová elektroinstalace. Neručíme za elektroistalaci.

porcelán bílý zdobený květinovým dekorem, značeno ROSENTHAL SELB BAVARIA, modelér Ph. Rosenthal, typ MARIA SAMARA, kolem roku 1935, velmi dobrý stav.

Výška šálku 4 cm, průměr 6,2 cm, průměr podšálku 10,5 cm

200 Kč

Miska elipsovitého tvaru

porcelán bílý, obvodová stěna pletená jako košík, na dně ruční malba květů, na celém výpletu košíku zlatá linka, značeno MÍŠEŇ - zkřížené modré meče pod polevou, vtlačeně W 11 X 29, kolem roku 1930, výborný stav.

Výška 3 cm, délka 15 cm, šířka 10,5 cm

1 200 Kč

Miska obdélníková

porcelán bílý, zkosené rohy, při okraji plastický dekor růží, značeno tištěnou zelenou značkou ROSENTHAL SELB BAVARIA, modelér Ph. Rosenthal, typ MARIA, kolem roku 1935, velmi dobrý stav.

Výška 4 cm, délka 25 cm, šířka 13,2 cm

300 Kč

Sada šesti dezertních talířků

porcelán bílý ve tvaru pravidelného desetiúhelníku, při okraji zdobeno širším zlatým pásem, na ploše zobrazením ovoce, značeno ROSENTHAL, modelér Ph. Rosenthal, Bavaria E, kolem roku 1935, stav dobrý.

Výška 2 cm, průměr 20 cm

900 Kč

Luxusní figurální nástěnná konzola

keramika glazovaná, dvě děti jako putti v záplavě květů, ručně malováno, značeno modře pod polevou - E pěticípá hvězda B, NAPOLI, minulé století, velmi reprezentativní, více drobných oklepů zejména na okvětních lístcích.

Výška 40 cm, šířka 30 cm, hloubka 20 cm

2 900 Kč