Tůma Drahomír

"Ostrava"

barevná litografie, signováno vpravo dole D. TŮMA, datováno 1968, číslováno 87/200, kvalitní adjustace, zaskleno, rámek nahoře poškozený.

Ve výřezu 26,5 x 58,5 (49 x 80) cm

600 Kč

Tůma Drahomír (1907-1988)

Malíř, grafik, studoval u P. Dillingera na ŠUŘ v Brně a u J. Bendy na UMPRUM v Praze, pracoval jako novinář a grafik v Ostravě, maloval lehce stylizované figurální a krajinné kompozice, čerpal z Ostravska, zastoupen ve sbírkách GVU v Ostravě.

(28.11.1907 Přerov - 21.6.1988 Havířov)

      127. aukce Ostrava TOP 041-060

Sum Miloš

"Zahradní měsíčky ve váze"

pastel, signováno, datováno 1945, vzadu autorský štítek, kvalitní adjustace, zaskleno.

Ve výřezu 55 x 25,5 (84,5 x 53,5) cm

500 Kč

Sum Miloš (1896-1966)

Přerovský cukrář, malíř a grafik, legionář, tvůrce ex libris, soukromé studium u Bohumila Krse. V první světové válce se v roce 1916 dostal do ruského zajetí, v roce 1917 byl zařazen do československého vojska v Rusku. V legiích kreslil a přivezl sebou více než 100 kreseb z války. V grafice se zaměřoval hlavně na litografii a linoleořezbu.

(4.10.1896 Litomyšl - 1.3.1966 Přerov)

Beran D.

"V hutích"

akvarel, signováno vlevo dole D. BERAN, nedatováno, zaskleno.

Ve výřezu 46 x 30 (66 x 47) cm

1 200 Kč

Berghauer - Horyna Bohumil

"Trénování dostihových koní"

zajímavý olej na plátně, signováno vlevo dole G. BERGHAUER, nedatováno, zaskleno.

46 x 64,5 (57 x 74,5) cm

2 500 Kč

Berghauer - Horyna Bohumil (1910-1972)

Berghauer Gottlieb

Malíř, ilustrátor, autodidakt, maloval krajiny, figurální obrazy i podobizny. Podepisoval se také Berghauer Gottlieb.

(Toman, Lexikon českých výtvarníků (Lexicon of the CVA))

(23. 1. 1910 Rosice u Brna - 26. 4. 1972 Bosonohy, okr. Brno-venkov)

Procházka Sláva

"Panoramatická Ostrava"

velká podlouhlá kombinovaná technika - olej, kvaš, akvarel, signováno vpravo dole SLÁVA PROCHÁZKA, nedatováno, pohled na Ostravu v širokém záběru, oboustranně zaskleno.

Ve výřezu 50 x 100 (87,5 x 138) cm

6 500 Kč

Práce byla patrně vytvořena pro reprezentativní účely

"Předjaří"

kvaš, signováno vpravo dole J. DRHA, datováno 1957, zaskleno.

Ve výřezu 42 x 65, 50 x 70, (71 x 90) cm

4 500 Kč

Drha Josef (1912- 2009)

Stretti Viktor

"Malá Strana se sv. Mikulášem"

trojbarevná litografie, vpravo dole signováno v desce i tužkou VIKTOR STRETTI, v desce datováno 1949, skvělá práce světově proslulého malíře, kreslíře a grafika, na horním okraji skvrny od vlhkosti. Původní řezaný rám, zaskleno.

50 x 38 (53 x 41) cm

1 200 Kč

Stretti Viktor (1878-1957)

Jeden z nejlepších českých grafiků, kreslířů a malířů z přelomu století, žák Ženíška, další studia na mnichovské akademii u prof. C. Marra, člen SVU Mánes, množství výstav a zastoupení v galeriích, včetně Národní Galerie. Portrétoval Jana Kubelíka, A. Rodina, prezidenta Masaryka, Rašína, A. Sedláčkovou, Thuna, Lobkovicovou a další. Jeho oleje jsou na trhu mimořádně vzácné. Vynikající malíř a grafik ze slavné rodiny.

(7.4.1878 Plasy (Plzeň-sever) - 5.3.1957 Praha)

Kubašta Vojtěch

"Pražský hrad"

barevná litografie, signováno uprostřed v desce i vpravo dole tužkou V. KUBAŠTA, čtyřicátá léta minulého století, skvělá práce významného malíře, architekta, kreslíře a grafika.

42 x 59 (45 x 62,5) cm

2 800 Kč

Kubašta Vojtěch (1914-1992)

Architekt, malíř, ilustrátor, scénograf, studoval u profesorů Blažíčka, Wirtha, Štecha a Engela na Vysoké škole architektury a pozemního stavitelství v Praze, proslul ilustracemi knih pro mládež.

(7.10.1914 Vídeň - 7.7.1992 Dobříš (Příbram)

"Shromáždění Husitů"

skica olejovou temperou, vpravo dole signováno monogramem, umělecká adjustace. Bravurně nahozená skica.

Ve výřezu 30 x 46 (50,5 x 66) cm

4 500 Kč

Malíř, grafik, ilustrátor, studium na pražské akademii u Jana Preislera, Maxe Švabinského, Jana Štursy, Josefa Jindřicha Loukoty, později profesor ve speciální malířské škole na AVU Praha, člen SVU Mánes, národní umělec, široké zastoupení v Národní galerii, výstavy v Evropě i v USA, jeden z nejlepších českých malířů 20. století, řada monografií o tomto vynikajícím českém malíři, dlouhý výčet výstav a ocenění

(5.4.1895 České Budějovice - 22.12.1962 Praha)

"V nízké sloji"

mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole V. WÜNSCHE, datováno 1950, vzadu rukou psaný název a jméno autora.

60 x 80 (77 x 97) cm

22 000 Kč

"Zimní krajina"

olej na plátně, signováno vpravo dole, neurčeno, kolem roku 1940.

53 x 71 (70 x 89) cm

3 900 Kč

"Borovice v zimní krajině"

olej na plátně, signováno vpravo dole, neurčeno. Výborná profesionální a reprezentativní práce.

34 x 97 (80 x 109) cm

6 500 Kč

monogramista HH

"Odpočinek ve městě"

olej-tempera, signováno vpravo dole monogramem HH, kolem roku 1940, výborná galerijní práce.

44 x 55 (54 x 65,5) cm

9 000 Kč

monogramista

"Luxusní vila v zahradě"

akvarel, vpravo dole signováno monogramem, datováno 1974, zaskleno - antireflexní sklo, velmi kvalitní práce patrně rakouského autora.

43 x 57 (60,5 x 74,5) cm

5 500 Kč

Sládek Jan Miroslav

"Šachta"

mistrovský olej na plátně, signováno vlevo dole J.M. SLÁDEK, nedatováno, práce umělecké i dokumentační hodnoty.

77 x 100 (85 x 107) cm

9 000 Kč

Sládek Jan Miroslav (1917-?)

Malíř, studoval u M. Salcmana a C. Boudy na PedF UK v Praze, věnoval se zejména krajinomalbě a figurálním kompozicím, vystavoval se středočeskými výtvarníky.

"Zima v rozrůstajícím se městě"

olej na plátně, signováno vpravo dole, nepřečteno, patrně polský autor

76 x 60 (92 x 76) cm

12 000 Kč

Schindler Zdeněk

"Vyhaslý"

mistrovská kresba lavírovanou tuší, signováno vpravo dole SCHINDLER, datováno 2013, současný surrealistický projev, zaskleno.

40 x 30 (42 x 32) cm

2 500 Kč

Získáno přímo od autora.

Schindler Zdeněk

"Život je kamenný"

mistrovská kresba tužkou, signováno vpravo dole SCHINDLER, datováno 2013, současný surrealistický projev, zaskleno.

40 x 30 (42 x 32) cm

2 500 Kč

Získáno přímo od autora.

Schindler Zdeněk

"Bez názvu"

40 x 30 (42 x 32) cm

2 500 Kč

Získáno přímo od autora.

"Ze Smrku na Kněhyni"

mistrovský olej na plátně, signováno, nepřečteno, vzadu název místa a datace 1938, mimořádně luxusní rám francouzského typu.

60 x 80 (80 x 100) cm

19 000 Kč

Jen cenu rámu lze odhadnout částkou 15 000 Kč