Objekt "Všeho do času"

sklo hutní, tyrkysové a čiré, lité do formy, uprostřed duralový kroužek, ateliérová práce VLADISLAVA URBANA, sklárna Rosice, 1985. Získáno přímo od autora.

Výška 15 cm

1 500 Kč

      127. aukce Ostrava TOP 061-080

Plastika "Dvojčata"

sklo hutní bezbarvé, pískované a leptané, podstavec z dioritu, na podstavci autorský kovový štítek se jménem autora V. URBAN. Tato plastika vznikla na sklářském sympoziu v Novém Boru v roce 1991. Získáno přímo od autora.

Celková výška 20 cm, samotná plastika 18 cm

3 000 Kč

Plastika "Poloakt s červenou kuličkou"

sklo hutní bezbarvé, pískované a leptané a sklo červené, čiré, na kvadratickém podstavci z šedého kamene, na podstavci kovový štítek se jménem autora V.URBAN. Tato plastika vznikla na sklářském sympoziu v Novém Boru v roce 1991.

Celková výška 31,5 cm, samotná plastika 21,5 cm

3 000 Kč

Získáno přímo od autora.

Plastika "Ledová královna"

sklo hutní bezbarvé, pískované a leptané, podstavec ze dřeva ořešáku, signováno vyrytým monogramem V. U. (Vladislav Urban). Tato plastika vznikla na sklářském sympoziu v Novém Boru v roce 1991. Získáno přímo od autora.

Celková výška 32 cm, samotná plastika 29 cm

4 000 Kč

Plastika "Kohout"

sklo olovnaté, čiré, bezbarvé, značeno leptanou značkou CRISTAL LALIQUE FRANCE, z roku 2017, původně první polovina 20. století. Drobný zásah na podstavci, zabroušeno několik oklepů.

Výška 9,5 cm

500 Kč

Firma Lalique se k této plastice vrátila v roce 2017, připomněla tímto rok kohouta, který dle čínského kalendáře připadl právě na rok 2017.

Váza ve tvaru rozevřeného vějíře

keramika tmavě zeleně glazovaná, zdobená horizontálním plastickým žebrováním, značeno vtlačenou značkou ROSENTHAL STUDIO LINE GERMANY, druhá polovina minulého století.

Výška 12 cm

1 200 Kč

Váza válcovitá

porcelán, povrch plasticky zdobený nepravidelnými horizontálními vlnkami, značeno zelenou tištěnou značkou HUTSCHENREUTHER GERMANY, druhá polovina minulého století.

Výška 27,5 cm

900 Kč

Hospodka Josef

Váza ve tvaru květu

sklo hutní, růžové a modré, návrh JOSEF HOSPODKA, sklárna Chřibská, druhá polovina minulého století.

Výška 31 cm

350 Kč

Hospodka Josef Michal (1923-1989)

(21.1.1923 Švihov, Miřetice, Chrudim - 9.1.1989 Chřibská, Děčín)

Zemek František

sklo hutní, průhledné, v kombinaci skla modrého, zeleného, hnědého a bezbarvého, návrh FRANTIŠEK ZEMEK, kolekce RHAPSODY pro sklárnu Mstišov, 50 - 70. léta minulého století.

Výška 18,5 cm

200 Kč

Zemek František (1913-1960)

(www.cs-sklo.cz/ceskoslovenskesklo/14-AUTORI-DESIGNERS/2090-Zemek-Frantisek)

(20.10.1913 Zlatno pri Lučenci, Slovensko - 31.5.1960 Šumperk)

Luxusní velký oválný servírovací tác

stříbro, první třetina minulého století, dobrý stav.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 2 339,80 g netto, délka 57 cm, šířka 43 cm

35 000 Kč

Přiloženo osvědčení Puncovního úřadu

Dezertní souprava pětiosobní

porcelán zdobený irizovanou glazurou, širokým oranžovým pásem při okraji se zlatou linkou. Značeno tištěnou značkou LESOV CONCORDIA, značka používaná do roku 1945. Glazura na porcelánu nese stopy častého používání.

Talíř s uchy průměr 26 cm, 5 x dezertní talířek průměr 18,5 cm

900 Kč

Šálek

porcelán bíle glazovaný, dekorace barevnou ruční malbou růže s lístky, značeno zkříženými modrými meči pod polevou, MÍŠEŇ, vtlačeným číslem 5 a psaným číslem 50, krásné biedermeierské provedení, první polovina 19. století. Sbírkový kus.

Výška 5 cm, průměr 8,2 cm

1 300 Kč

Skládací lorňon

stříbro, značeno značkou stříbrníka KK, třetí třetina 19. století. V ozdobném prstenci v dolní části ručky je ukrytý zajímavý otevírací mechanismus

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 25,25 g btto, délka 16,5 cm

1 900 Kč

Sada šesti dezertních - zmrzlinových lžiček

stříbro, části lžiček vkládané do úst zlacené, značeno dovozovou puncovní značkou LILIE - Č a značkou výrobce SANDRIK, první třetina minulého století, luxusní provedení, velmi dobrý stav.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 200,04 g netto, délka cca 14,7 cm

3 000 Kč

Sada dvanácti tácků ve stojánku s vysokým klenutým uchem

stříbro, značeno prvorepublikovou puncovní značkou a mistrovskou značkou ML, luxusní reprezentativní provedení, třicátá léta 20. století, velmi dobrý stav.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost tácků 503,07 g, hmotnost stojánku 136,49 g, celková hmotnost 639,56 g netto, průměr tácků 11 cm, stojánek výška 16 cm, průměr podstavy 12,5 cm

11 000 Kč

Dóza na med

majolika, nízký soudkovitý tvar, při okraji klenutého víčka vykrojení pro lžičku, stylizovaný květinový dekor, vespod tištěná značka SMF SCHRAMBERG HANDGEMALT - ruční malba, dvacátá až třicátá léta minulého století.

Výška 10 cm

900 Kč

SMF - Schramberger Majolikafabrik, Německo. Značka byla registrována v roce 1918, podnik byl uzavřen v roce 1989 (po smrti majitele 1980 výroba upadala).

Hodinky kapesní velké, lunární

plášť pozlacený obecný kov, ciferník porcelán s římskými i arabskými číslicemi pro označení hodin a minut, malé ciferníčky označují vteřiny, číslo dne v měsíci, jméno dne v týdnu a jméno měsíce v roce. Francie, kolem roku 1910, funkční.

Průměr ciferníku 7 cm

15 000 Kč

Krsková Halaska Eva

Nástěnná tapiserie "Briza"

technika „malování vlnou“, signováno monogramem EK přímo v tapiserii. Tapisérie ze zadní strany podšita lehkou krémovou látkou a na ní rukou psané jméno autorky EVA KRSKOVA, monogram a informace o díle s datací 1974 Sverige.

142 x 178 cm

27 000 Kč

Krsková Halaska Eva (1933-)

Sochařka, textilní výtvarnice, od roku 1968 žije ve Švédsku. Spolu se svým prvním manželem vytvořila řadu venkovních realizací, které jsou rozmístěny zejména ve Stockholmu, v sochařské tvorbě pokračovala i po manželově smrti. Rovněž techniku, pro niž přijali označení "malování vlnou", vyvinula spolu s manželem Milanem Halaskou po příchodu do Švédska. Jejich syn Martin Halaska v ní pokračuje.

(Poznámky z rozhovoru s autorkou, únor 2017.)

(nar. 13.3.1933 Bratislava)

Lustr, stínítko zvonkovitý tvar

sklo mléčné, spodní část broušená, z mosazi jsou tyč, obě zakončení a efektní pás okolo v nejširším místě, sloužící pro spojení obou částí stínítka, výšková poloha žárovky uvnitř svítidla je nastavitelná. První polovina minulého století. JEDINEČNÝ tvar.

Výška 94 cm, průměr cca 30 cm

2 700 Kč

Secesní váza

sklo tmavě modré, irizované v dvouuché kovové secesní montáží zdobené hlavou dívky, přelom 19. - 20. století

Výška 25,5 cm

54 000 Kč