stříbro gravírované motivem jahodníku s květy a plody, na šálku volný medailon pro osobní monogram, částečně zlaceno, značeno úřední značkou Lev Fridrikhovitch Oleks, Moskva, 1889, Rusko.

Ryzost stříbra 84 zolotniků (875/1000), hmotnost 147,29 g,

výška šálku 5,5 cm, včetně ouška 6,5 cm, průměr podšálku 12 cm

2 600 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu ČR

127. aukce Ostrava TOP 101-120

Lžička čajová

stříbro, na spodní straně lžičky detailně vyobrazen technikou tula Chrám sv. Vasila Blaženého v Moskvě, značeno úřední značkou Rudolf Gustavovich Vyurst, Moskva, 1891-1894, Rusko.

Ryzost stříbra 84 zolotniků (875/1000), hmotnost 14,05 g btto, délka 12,7 cm

500 Kč

Velké zlaté náušnice

duté žluté zlato plasticky zdobené, třetí třetina 19. století, období biedermeier, značeno špatně čitelnou mistrovskou značkou, velmi dobrý stav.

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 4,05 g, průměr ozdobné části cca 1,8 cm

3 900 Kč

Prsten s tajnou schránkou a velkým zeleným aventurínem

stříbro, aventurín vybroušený do kabošonu. Pod osazením kamene je ukryta schránka na lék/jed. Značeno dovozovou puncovní značkou Lilie, druhá polovina minulého století, univerzální velikost - roztahovací šína, v současném stavu velikost 57.

Ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 7,46 g btto

700 Kč

Zlatý prsten

růžové zlato a růžový syntetický spinel, v místě usazení kamene jemné decentní gravírování.

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 2,65 g btto, velikost prstenu cca 52

2 000 Kč

Přiloženo osvědčení Puncovního úřadu ČR

Prsteny s tímto designem byly velmi oblíbené zejména na konci 19. století a v první třetině 20. století

Zlatý otevírací medailon

kombinace žlutého, bílého a růžového zlata, čelní strana celoplošně bohatě ozdobně gravírovaná. Značeno platnou puncovní značkou Čejka. Krásná zlatnická práce z dvacátých let minulého století.

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 4,64 g btto, výška celkem 2,8 cm, šířka 1,8 cm

3 700 Kč

Původně pánská módní záležitost - doplněk k šatlénu od hodinek, v současné době se jedná o šperk z kategorie "unisex".

Zlatý prsten dámský

kombinace žlutého a růžového zlata, velmi zajímavá práce z šedesátých - osmdesátých let minulého století.

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 4,65 g, velikost prstenu 54

3 700 Kč

Přívěs/brož

pozlacené stříbro ve tvaru hvězdy, celoplošně bohatě osazeno českými granáty, značeno G - firma GRANÁT a platnou puncovní značkou Zajíc 3, pantové uchycení ozdobného závěsného očka, důmyslný patent pro snadnou přeměnu brože na přívěs a naopak.

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 8,39 g btto,

výška včetně ozdobného závěsného očka 4 cm, průměr (bez očka) 3,2 cm

2 500 Kč

Široký náramek - pevný kruh

stříbro celoplošně bohatě gravírované geometrickými a rostlinnými motivy, značeno prvorepublikovou puncovní značkou používanou v letech 1929-1941 a mistrovskou značkou BF.

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 42,31 g, vnitřní průměr 6,5 cm, šířka 3,3 cm

1 400 Kč

Platinový pánský prsten

platina osazena diamantem s kulatým brusem OLD EUROPE, krásná zlatnická práce ve stylu art deco, dvacátá léta minulého století, velikost prstenu 57.

Ryzost platiny 950/1000, velikost diamantu 0,87 ct, hmotnost 13,75 g btto

29 000 Kč

Přiloženo Osvědčení české gemologické laboratoře

Sada šesti dezertních lžiček

stříbro, značeno rakousko-uherskou puncovní značkou DIANA a mistrovskou značkou BK, na spodní straně úchopu vyrytý ozdobný monogram MM, typická stříbrnická práce z přelomu 19. a 20. století.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 123,55 g, délka 15 cm

1 900 Kč

Ozdobná lžíce

stříbro, masivní provedení, rukojeť bohatě plasticky zdobená motivy exotických květů, dále značeno mistrovskými značkami CB a FM.

Ryzost stříbra 835/1000, hmotnost 50,01 g, délka 18,5 cm

1 700 Kč

Váza válcovitá, oválný průřez

keramika, povrch glazovaný - rozpité glazury, tělo rozevřené do nálevkovitého hrdla, dole přechází do mohutné patky, značeno černě pod polevou, nepřečteno, skvělý sbírkový i funkční kus.

Výška 25 cm, šířka 13 cm, hloubka 7 cm

550 Kč

Nízká váza - žardiniéra

keramika glazovaná a barevně malovaná motivem rybářských plachetnic, po stranách dva "úchopy" - nálepy plastických větviček s růžovými květy. Elipsovitý tvar, signum nenalezeno, minulé století, drobné oklepy, jinak stav dobrý.

Výška 14 cm, délka 27 cm, hloubka 13 cm

1 000 Kč

Váza na patce

sklo mléčné, malované stylizovaným vegetativním a ornamentálním dekorem, na vnější straně dna text: Janovice 4. IV. 1923, Kupková Fanuše, dvůr.

Výška 27,5 cm, průměr 12 cm

1 900 Kč

Převládající barvy červená, modrá a bílá, vlastenecká práce na oslavu republiky.

Bezděk J.

Plastika "Klečící dívčí akt"

pálená sochařská hlína, signováno J. BEZDĚK.

Výška 43 cm

700 Kč

Čepák

keramika lidová ručně malovaná motivem květů, značeno UT - Úředníček Tupesy, datováno 1938, velmi dobrý stav, sbírkový kus.

700 Kč

Souprava nápojová

sklo čiré, broušené do dvanácti vertikálních ploch, zdobeno zlatou linkou a monogramem AD vyvedeným ozdobným písmem bílým emailem, práce firmy MOSER, částečně setřené zlacení a několik drobných oklepů, stále však vysoce reprezentativní.

karafa se zátkou, výška 32 cm, průměr 15 cm,

6x sklenice, výška 10,5 cm, průměr 7 cm

2 500 Kč

Původně mimořádně luxusní provedení

Souprava likérová

sklo šedomodré, moderní brus do hladkých ploch, výrazné art deco, vysoce reprezentativní.

Karafa se zabrušovanou zátkou, výška 22 cm, šířka 17 cm, hloubka 6 cm,

6 odlivek, výška 7 cm, šířka 5 cm, hloubka 3,5 cm

900 Kč

Straub Wolfgang

Zvon bicí, sakrální, s reliéfy Sv. Václava a Sv. Martina

nápis GOSS MICH WOLFGANG STRAVB IN OLLMYTZ 1761. Uměleckoprůmyslová práce zvonaře Wolfganga Strauba, Olomouc 1761. Stav dobrý, chybí srdce zvonu. Po dodání srdce bude zvon opět funkční.

Výška 32 cm, průměr 31,5 cm.

Na ploše čepce je ražena značka hmotnosti v hodnotě 30 lotů.

250 000 Kč

PhDr. Petr Vojtal, kromě fundovaného popisu, uvádí ve Znaleckém posudku:

Zvon byl v bezpečí uchráněn před oběma vlnami válečných rekvizicí.

Zvon je dochován ve své úplnosti s výjimkou srdce. Povrch zvonoviny pokryt naprosto intaktně a originálně. Vzhledem k těmto skutečnostem lze ke dni zpracování tohoto posudku stanovit odhadní cenu 700 000 Kč ... "

Vyvolávací cena je mimořádně příznivá.

Přiložen Znalecký posudek soudního znalce PhDr. Petra Vojtala ze dne 14. 4. 2018.

Zvon je vyhlášen KULTURNÍ PAMÁTKOU ČESKÉ REPUBLIKY a může jej koupit pouze občan České republiky.