Strobach-Königová Elly

Plastika "Ležící dívčí akt"

porcelán ručně malovaný, na podstavci zlacený, značeno tištěnou značkou ROYAL DUX CZECHOSLOVAKIA, rukou 35.L., vyrytá čísla 707 22, návrh Elly Strobach Kőnig, období první republiky.

16 x 18 x 10,5 cm

1 000 Kč

Strobach-Königová Elly (1908 - 2002)

Návrhářka duchcovské porcelánky, rozená Kvasničková, absolventka Státní odborné keramické školy v Teplicích. V roce 1966 se vystěhovala do Německa. Žila a zemřela v Geeretsriedu u Mnichova, její pozůstalost je uchována v tamním muzeu. Jméno STROBACH je spojované se stále žádanými artdeko figurkami třicátých a čtyřicátých let. Nenahraditelná škoda českému porcelánu vznikla v padesátých letech, když velká část originálních forem tzv. kýčovitého porcelánu, včetně originálních forem dle návrhů Elly Strobach - Königové byla zničena.

(http://www.duchcov.cz/noviny/200802/hist.htm,

http://www.royaldux.cz/cs/profil-spolecnosti/vytvarnici/elly-strobach-koenigova)

(5. 2. 1908 Ústí nad Labem - 14. 3. 2002 Geeretsried u Mnichova)

127. aukce Ostrava TOP 141-160

Nočník

porcelán barevně glazovaný, zdobený barevným tiskem žánrové scény "Kavalír a tři dámy," vše doplněno bohatým zlacením, číslováno 1757 34, druhá polovina 19. století.

Výška 12 cm, průměr 21 cm

1 900 Kč

Dětský nočník

porcelán bíle glazovaný, značený tištěnou značkou STARÁ ROLE, Karlovarský porcelán, kolem poloviny minulého století, na spodním okraji oklepy.

Výška 14,5 cm, průměr 19,5 cm

500 Kč

Šestiosobní sada kávových lžiček

stříbro, značeno prvorepublikovou puncovní značkou S-38 a mistrovskou značkou AN, dvacátá léta minulého století, SANDRIK. Typická stříbrnická práce z období 1. republiky, uloženo v etui.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 112,58 g btto, délka 14 cm

1 700 Kč

Šestiosobní jídelní příbor - vidličky a nože

stříbrné vidličky a rukojeti nožů, značeno prvorepublikovou puncovní značkou S-48 a mistrovskou značkou FB - FRANTIŠEK BIBUS, nože na čepeli značeny INOXYDABLE. Třicátá léta 20. století, uloženo v etui firmy Brüder Klein Brünn.

Ryzost 800/1000, hmotnost vidliček 261,06 g btto, hmotnost nožů 325,12 g btto, délka nožů 21 cm, délka vidliček 18 cm

4 500 Kč

Šestiosobní sada mocca lžiček

stříbro, značeno prvorepublikovou puncovní značkou S-48, třicátá léta minulého století, SANDRIK. Typická stříbrnická práce z období první republiky, uloženo v etui.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 84,99 g btto, délka 11cm

1 300 Kč

Oltářní svícen

mosaz, nízká kruhová patka, dřík dělený třemi výraznými prstenci. Druhá polovina minulého století - historismus.

Výška 39 cm

1 600 Kč

Přiloženo povolení k vývozu, které je zároveň povolením k prodeji předmětu sakrální povahy.

Zarážky na knihy

exotické dřevo zdobené řezbou poprsí černošek, Afrika, druhá polovina minulého století. Na obou zarážkách patrné praskliny dřeva, 2 kusy.

19 x 12 x 3,5 cm

700 Kč

Knihy na fotografii nejsou součástí nabídky, slouží pouze pro demonstraci.

Korbílek s cínovým víčkem

kamenina, tělo po obvodu zdobené rostlinným stylizovaným dekorem v kobaltové modři, na vysokém víčku plastický rostlinný dekor. Značeno vtlačenou značkou M SCHILZ, druhá polovina minulého století.

Výška 19,5 cm

300 Kč

Dvojice šálků s podšálky, zdobeno oroplastikou

porcelán modře glazovaný a zlacený, na šálcích medailony s figurálním motivem. Podšálky značeny tištěnou značkou ROYAL EPIAG CZECHOSLOVAKIA, jeden šálek značen JLS, kolem poloviny minulého století. Jeden šálek při horním okraji prasklý.

Šálek výška 5,5 cm, průměr 8 cm, podšálek průměr 13,5 cm

200 Kč

ROYAL EPIAG CZECHOSLOVAKIA ve vavřínovém věnci - Stará Role, značka od roku 1948,

JLS pod korunou - značka firmy J. LENHARTS ERBEN, PORZELLANFABRIK, VORM. SCHNEIDER & CO používaná v letech 1904-1949, Stará Role.

Velká konvice s uchem zakončeným dračí hlavou

kombinace mědí, bílého kovu a mosazi, tělo konvice zdobené plastickým motivem božstva a draků a stylizovaným rostlinným dekorem, Asie, druhá polovina minulého století.

Výška 40 cm

1 000 Kč

Koberec BUCHARA

vlněný, ručně vázaný, vzor označovaný jako královská buchara, lemovaný bordurami. Zakavkazsko -Turkmenistán, počátek 20. století.

139 x 111 cm

1 500 Kč

Koberec

vlněný, ručně vázaný, zdobený vzorem beraních rohů, Kavkaz, kolem poloviny minulého století.

190 x 108 cm

700 Kč

Koberec BUCHARA

vlněný, ručně vázaný, Zakavkazsko -Turkmenistán, kolem poloviny 20. století

135 x 80 cm

400 Kč

"Pstruh říční"

měděný plech, pozlaceno, patinováno, vpravo dole vyražen text FISCHEREISPORT-VERLAG DR. HANNS SCHINDLER MÜNCHEN, mistrovská klempířská a výborná uměleckořemeslná práce, rámováno, rarita.

21,5 x 42,5 (33,5 x 53,5) cm

2 200 Kč

"Znamení zvěrokruhu - Váhy"

řezba v masivním dřevě, patinováno, kvalitní a reprezentativní provedení, může sloužit i jako domovní znamení.

Tloušťka dřeva cca 9 cm, 24 x 22,5 cm

2 500 Kč

"Znamení zvěrokruhu - Rak"

Tloušťka dřeva cca 6,5 cm, 24 x 22 cm

2 500 Kč

Nástěnná reliéfní plastika "Tomáš Garrigue Masaryk a Jan Masaryk"

tvrzená sochařská hmota s povrchovou patinou, signum nenalezeno, vzadu značeno U.U 6045/2

37,5 x 32 cm

500 Kč

Zlatý náramek s ověsky tzv. žebrák / žu-žu

žluté zlato, sedm ověsků: sedmička pro štěstí, mlýnek, lesní roh, podkova, kachnička, houslový klíč a ptačí budka, jednotlivé komponenty z období první republiky až přibližně z devadesátých let 20. století, značeno puncovními značkami.

Ryzost zlata 585/1000, hmotnost 8,51 g btto

6 900 Kč

Zlatý náramek s přírodním citrínem nahnědlé oranžové, transparentní barvy

otevírací ovál osazený velkým přírodním citrínem, brus osmihran stupňový, pevné masivní provedení, opatřeno pojistným řetízkem, styl ART DECO. Dle majitele se jedná o práci klenotníka z New Yorku - z Manhattanu z dvacátých let 20. století.

Ryzost zlata náramku 750/1000 (18K), ryzost zlata pojistného řetízku 460 / 1000 (11K),

rozměr kamene 27,2 x 22,15 x 14,5 mm, vypočtená hmotnost 63,50 ct.
Celková hmotnost náramku 79,80 g btto

90 000 Kč

Kvalitní a zajímavá zlatnická práce, mimořádná ojedinělá nabídka.

Osvědčení Puncovního úřadu ČR

Gemologická zpráva Ing Jiránka