Dryák Ladislav

"Tři hudebnice"

tempera na kartonu, signováno vpravo dole L DRYÁK, druhá polovina minulého století. Nerámováno, volný list.

38 x 28,5 cm

1 500 Kč

Na aukci pořádané naší společnosti v Brně dne 26.2.2017 byl autorův obraz "Cirkus na Hukvaldech," olej na plátně velikosti 80 x 120 cm, prodán za 25 000 Kč, byl publikovaný v katalogu výstavy LADISLAV DRYÁK Z TVORBY malba, grafika, socha, kterou uspořádala Velká galerie těšínského divadla ve dnech 27.8 - 15.9. 2016

Dryák Ladislav (1930-)

(Nar. 12.7.1930 Dolní Sklenov, okres Frýdek Místek)

    127. aukce Ostrava TOP 161-180

Dryák Ladislav

"Venkovský život"

kombinovaná technika, signováno vpravo dole LAD. DRYÁK, datováno 1986. Nerámováno, volný list.

38 x 28,5 cm

1 500 Kč

Na aukci naší společnosti v Brně dne 26.2.2017 byl autorův obraz "Cirkus," olej na plátně velikosti 80 x 120 cm, prodán za 25 000 Kč

Dryák Ladislav (1930-)

Dryák Ladislav

"Letní sen"

tempera, kvaš na papíře, signováno vpravo dole L. DRYÁK, druhá polovina minulého století. Nerámováno, volný list.

37 x 28 cm

1 500 Kč

Dryák Ladislav (1930-)

Dryák Ladislav

"Na poli"

tempera na kartonu, signováno vpravo dole LADIS. DRYÁK, datováno 1986. Nerámováno, volný list.

28,5 x 37,5 cm

1 500 Kč

Dryák Ladislav (1930-)

Dryák Ladislav

"Sen"

kombinovaná technika, signováno vpravo dole DRYÁK, druhá polovina minulého století. Nerámováno, volný list.

38 x 28,5 cm

1 500 Kč

Dryák Ladislav (1930-)

Gross František

"Velká stavba"

olej na sololitu, signováno vpravo nahoře FR. GROSS.

53 x 74 (68 x 88) cm

43 900 Kč

Gross František (1909-1985)

(19.4.1909 Nová Paka - 27.7.1985 Praha)

Švéda František

"Mezi stromy"

olej na kartonu, signováno vlevo dole ŠVÉDA, druhá polovina minulého století.

37 x 16 (40,5 x 19) cm

1 200 Kč

Pochází ze soukromé brněnské sbírky.

Švéda František (1901-1973)

Malíř, studoval na ŠUŘ v Brně a na UMPRUM v Praze. Vystavoval jako host SVU Aleš v Brně a na výstavách Kulturní rady.

(28.2.1901 Prostějov - 1973)

Švéda František

"Růže New Down"

mistrovský olej na překližce, signováno vpravo dole ŠVÉDA, vzadu informace o obraze, druhá polovina minulého století.

26,5 x 22 (30 x 25,5) cm

1 500 Kč

Švéda František (1901-1973)

(28.2.1901 Prostějov - 1973)

Gareis Fritz junior

"Malý klavírista"

mistrovská kresba tuší, kolorovaná akvarelem, signováno vlevo dole F. GAREIS JUN. Počátek minulého století. Rámováno, paspartováno.

Výřez 16 x 10,5 (31 x 24) cm

2 000 Kč

(1872-1925)

Gareis Fritz junior

"Rozbitá nůše vajec"

mistrovská kresba tuší kolorovaná akvarelem a kvaš, signováno vlevo uprostřed F. GAREIS JUN. Počátek minulého století. Rámováno, paspartováno.

Výřez 24 x 16 (40 x 29,5) cm

2 500 Kč

(1872-1925)

Gareis Fritz junior

"Rošťáci v pruhovaném"

mistrovská kresba tuší kolorovaná akvarelem a kvaš, signováno vlevo F. GAREIS JUN. Počátek minulého století. Rámováno, paspartováno.

Výřez 24 x 15,5 (40 x 29,5) cm

2 500 Kč

(1872-1925)

Zemina Otakar

kombinovaná technika na kartonu, signováno vpravo dole ZEMINA, druhá polovina minulého století. Rámováno, paspartováno.

Výřez 43,5 x 29 (62 x 45,5) cm

5 000 Kč

Zemina Otakar (1899-1990)

Malíř, ilustrátor a grafik, řezbář, pedagog, publicista, loutkář, příslušník československých legií v Itálii. Studia na pražské Akademii výtvarných umění u Jakuba Obrovského a Vojtěcha Hynaise, v roce 1940 vystavoval ve Zlínském saloně, profesor výtvarné výchovy v Brně.

(18.12.1899 Nová Paka, Jičín - 4.6.1990 Mlázovice, Jičín)

Zemina Otakar

"U stolu"

kresba tuší, akvarel, signováno vpravo dole ZEMINA, datováno 1942. Rámováno, paspartováno.

Výřez 28 x 41,5 (48 x 59,5) cm

3 500 Kč

Zemina Otakar (1899-1990)

Zemina Otakar

"Abstraktní město"

kombinovaná technika, signováno vpravo dole ZEMINA, druhá polovina minulého století. Rámováno, paspartováno.

Výřez 34 x 48,5 (52,5 x 65,5) cm

5 000 Kč

Zemina Otakar (1899-1990)

Zemina Otakar

"Portrét muže s fotoaparátem"

olej na plátně, signováno vpravo dole ZEMINA, datováno 1932.

43,5 x 43,5 (53 x 53) cm

4 000 Kč

Zemina Otakar  (1899-1990)

Zemina Otakar

"Abstraktní motiv v hnědé"

kombinovaná technika, signováno vlevo dole ZEMINA, druhá polovina minulého století. Paspartováno, rámováno v jednoduché hnědé liště.

Výřez 44,5 x 32,5 (63 x 49) cm

5 000 Kč

Zemina Otakar (1899-1990)

Konečný Žarošický Josef

"Vesnická svatba"

olej na plátně fixovaném na kartonu, signováno vpravo dole KONEČNÝ ŽAR, datováno 1972, vzadu uveden název obrazu, jméno autora a razítko M. Souček.

26 x 19 (30,5 x 23,5) cm

1 500 Kč

Konečný Josef, Žar (1909-1989)

Konečný Josef Žarošický

Malíř, původně vyučen malířem pokojů a dekorací, navštěvoval večerní kurzy kreslení v Brně na Škole uměleckých řemesel, od roku 1932 maloval v Praze a studoval u profesora Nechleby na AVU v Praze, v roce 1946 se trvale usadil v Hodoníně, člen SVU Mánes a Bloku v Brně, zastoupen ve sbírkách GVU v Hodoníně, aby svá díla odlišil od děl malíře stejného jména, doplňoval signaturu Konečný zkratkou Žar.

(8.9.1909 Žarošice - 7.4.1989 Hodonín)

Hejl Alois

"Pieta"

olej na tvrzené lepence, signováno vpravo dole, datováno 1941. Vzadu uveden název díla, technika a jméno autora, dále razítko M. Souček.

16 x 23,5 (30,5 x 23,5) cm

1 200 Kč

Hejl Alois (1909-1977)

malíř, narozen v Sudicích u Boskovic, studoval na AVU v Praze u Loukoty a Nejedlého, účastnil se výstav SVU Aleš, vystavoval na Zlínských salonech.

Brun Richard

"Poutníci"

kombinovaná technika, signováno vpravo dole R. Brun. Rámováno, paspartováno. V levé části škrábanec, vlevo dole malý vryp.

Výřez 26,5 x 34,5 (45,5 x 51,5) cm

5 000 Kč

Brun Richard (1908-1980)

malíř, scénograf, ilustrátor, studoval na pražské akademii u Nejedlého, působil v Brně, vystavoval mimo jiné s Mánesem a na zlínských salonech.

(Lexikon českých výtvarníků (Lexicon of the CVA), abART)

(10.11.1908 Plzeň - 20.12.1980 Brno)

Rernard

"Ženy v kroji"

olej na dřevě, signováno vpravo nahoře RENARD, počátek 20. století, mistrovská práce galerijní úrovně.

41 x 41 (54 x 54) cm

39 000 Kč