Peche Dagobert

Lustr tříramenný

mosaz, tři štíhlá obloučkovitá ramena doplněna rostlinným prvkem stylizované větvičky se třemi lístky, návrh pravděpodobně DAGOBERT PECHE, Rakousko-Uhersko, počátek minulého století.

Výška cca 86 cm, průměr cca 41 cm

3 400 Kč

(1887-1923)

      127. aukce Ostrava TOP 181-200

Peche Dagobert

Nástěnné svítidlo jednoramenné

mosaz, rameno tvořeno dvěma štíhlými půlobloučky, návrh pravděpodobně DAGOBERT PECHE, Rakousko-Uhersko, počátek minulého století.

Výška cca 14,5 cm, hloubka 17 cm.

1 600 Kč

(1887-1923)

Mimořádně velký šálek s podšálkem

porcelán malovaný zlatem a stříbrem, nápis: ZUM GOLDENEN HOCHZEIT - Ke zlaté svatbě, 19. století, velmi dobrý stav.

Výška šálku 9 cm, průměr 10,5 cm, průměr podšálku 16,5 cm

1 200 Kč

porcelán, ruční malba květů na béžovém podkladu, značeno OSCAR SCHLEGELMILCH, HANDGEMALT, kolem poloviny 20. století, krásný sběratelský exemplář

Výška šálku 7 cm, průměr šálku 9,5 cm, podšálku 15,5 cm

680 Kč

Hanzelka Pavel

Velký nástěnný talíř "Slunce"

pálená hlína, zdobeno polévanou glazurou, v centrální částí barevný motiv tváře, široký okraj žebrovaný, vespod signováno P. HANZELKA, datováno 1975.

Průměr 35 cm

1 200 Kč

Hanzelka Pavel (1937-1995)

Sochař, keramik, studoval SUPŠ v Uherském Hradišti a VŠUP v Praze u profesora J. Kavana, v jeho prvém období tvořila keramika převážnou část jeho tvorby, později se věnoval především realizacím pro architekturu.

(26.2.1937 Uherské Hradiště - 21.3.1995)

Hanzelka Pavel

Talíř nástěnný

pálená hlína barevně glazovaná, v centrální části motiv třešní, vespod signováno monogramem HP (Hanzelka Pavel), datováno 1978.

Průměr 31 cm

1 100 Kč

Hanzelka Pavel (1937-1995)

Hanzelka Pavel

Velký nástěnný talíř "Ryba"

pálená hlína barevně glazovaná, v centrální části motiv ryby, vespod signováno monogramem HP (Hanzelka Pavel), datováno 1986, značeno vtlačenou značkou Hand made in Czechoslovakia. Patrná výrobní vada.

Průměr 34 cm

1 100 Kč

Hanzelka Pavel (1937-1995)

Odkládací miska

keramika metalicky tmavě zeleně glazovaná, v ústřední části zdobená plastickým abstraktním motivem, neznačeno (Ditmar Urbach ?),tištěná čísla 10 a 5979, 60. léta minulého století.

4,5 x 23 x 19,5 cm

300 Kč

sklo vrstvené, prořezávaný dekor jelena a srnce u krmelce, neznačeno, KRASNO, počátek minulého století.

6 000 Kč

Patří mezi slavné secesní práce ve skle této firmy.

Mísa na třech kulatých dřevěných nožkách

stříbro, značeno puncovní značkou platnou od roku 1941.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 398,28 g btto, výška 6,5 cm, průměr 25 cm.

6 500 Kč

Párová k položce 191.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 393,25 g btto, výška 6,5 cm, průměr 25 cm.

6 500 Kč

Párová k položce 190.

Reklamní plakát na kola "VELO TUDOR"

tmavomodrý tisk na oranžové papírové ploše, prodejce JOS. E. ZÁPOTOČNÝ, ROKYCANY, 1. republika kolem roku 1930, pěkný sběratelský kus, velmi dobrý stav.

46 x 31 cm

500 Kč

46 x 31 cm

500 Kč

Reklamní plakát na prodej "VOLNOBĚŽKA TORPEDO, která zvítězila na mistrovstvích světa 1927 a 1928"

trojbarevný - bílý, modrý a černý, horní a dolní hrana plakátu zpevněna plechovou lištou, dá se zavěsit, pěkný sběratelský kus, velmi dobrý stav.

58 x 45 cm

1 900 Kč

Reklamní plakát na prodej jízdních kol "TRIPOL"

barevné provedení, mladíci a dívka na jízdních kolech v krajině na 71. km značené cesty, kolem roku 1930, horní a dolní hrana plakátu zpevněna plechovou lištou, na levé straně kousek velikosti cca 3 x 2 cm utržen, asi 5 mm zasahuje do obrazu, lze podlepit

67 x 49 cm

1 200 Kč

Plakát se dá zavěsit, pěkný sběratelský kus

Čtyři dárkové nápojové sady

sklo čiré bezbarvé, nožky fasetované, na kruhových patkách, kupy hladké, při horním okraji zdobené zlatou linkou. BOROCRYSTAL, Nový Bor, druhá polovina minulého století, v původním balení. Jedna sklenička na koňak má odlomenou nožku.

6x sklenice na víno, výška 17,5 cm,

6x sklenice na sekt, výška 15,5 cm,

6x sklenice na koňak, výška 11,5 cm,

6x sklenice na likér, výška 13,5 cm.

1 900 Kč

Skleničky až doposud nebyly nikdy vybaleny. Vnější společná krabice je poškozená.

Čtyři dárkové nápojové sady

sklo čiré bezbarvé, nožky fasetované, na kruhových patkách, kupy hladké, při horním okraji zdobené zlatou linkou. BOROCRYSTAL, Nový Bor, druhá polovina minulého století, v původním balení. Skleničky nebyly nikdy použité.

6x sklenice na koňak, výška 11,5 cm

2 500 Kč

Čajový servis dvanáctiosobní Art Deco

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevným tištěným rostlinným dekorem a zlatou linkou při okraji. Značeno modrou tištěnou značkou MEISSEN - DUBÍ, první polovina minulého století. Dva šálky mají oklep a jeden vlasovou prasklinu.

1x konvice, výška 29 cm,

1x mléčenka, výška 15 cm,

1x cukřenka, výška 13 cm,

12x šálek s podšálkem, šálek výška 5,5cm, průměr 9 cm, podšálek průměr 15 cm.

2 900 Kč

Jídelní servis Art Deco

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevným tištěným rostlinným dekorem a zlatou linkou při okraji. Značeno modrou tištěnou značkou MEISSEN - DUBÍ, první polovina minulého století. Kruhová mísa vlasová prasklina, víko teriny prasklé.

Celkem 44 ks.

3 900 Kč

1x terina, výška 22 cm,

1x oválná mísa velká 4,5 x 39 x 28 cm,

1x omáčník, výška 10,5 cm,

1x kruhová mísa, výška 7 cm, průměr 24 cm,

1x máselnička, výška 9 cm, průměr 18 cm,

1x miska na dochucovadla, výška 5,5 x 14 x 10 cm,

1x čtvercová mísa 5,5 x 23 x 23cm,

1x velký předkládací talíř, výška 4cm, průměr 29cm,

12x mělké talíře, průměr 24,5 cm,

11x hluboké talíře, průměr 24 cm,

11x dezertní talíře, průměr 19 cm,

1x talíř s oušky, průměr 26,5 cm,

1x obdélníkový tác na roládu 2x 44x 15,5 cm.

Souprava nápojová

sklo čiré a matované, po obvodu zdobené geometrickými motivy, ruční malbou barevnými lazurami a zlacením v secesním stylu.

V sestavě: džbán a pět pohárků, výška džbánu 29,5cm, pohárků 16 cm

2 500 Kč