"Portrét malého chlapce"

olej na sololitu, signováno vlevo nahoře, neurčeno, datováno 1954.

42 x 32,5 (48,5 x 38,5) cm

800 Kč

127. aukce Ostrava TOP 201-220

Hauptmann - Sedláček Jaromír

"Národní divadlo v noci"

akvatinta, signováno vpravo dole tužkou J. SED. HAUPTMANN, první polovina minulého století.

Tisková plocha 7,5 x 12 (23 x 26) cm

200 Kč

Hauptmann - Sedláček Jaromír (1899-?)

Malíř krajinář, grafik a ilustrátor, žák Josefa Ullmanna, absolvent Českého vysokého učení technického v Praze, studijní cesty po Francii, Itálii, Belgii a Německu.

(nar. 23.9.1899 Praha)

Nálepková Jana

"Dívčí akt před hnědou stěnou"

kresba barevnými pastely, signováno vpravo dole NÁLEPKOVÁ, datováno 2011.

21 x 29,5 (32 x 41,5) cm

500 Kč

(1986-)

Nálepková Jana

"Dívčí akt před modrou stěnou"

kresba barevnými pastely na papíru Colorline Canson, signováno vpravo dole NÁLEPKOVÁ, datováno 2011.

21 x 29,5 (32 x 41,5) cm

500 Kč

(1986-)

Nálepková Jana

"Děvčátko s copánky"

olej na kartonu, signováno vpravo dole NÁLEPKOVÁ, datováno 2014. Paspartováno, rámováno.

Výřez 39 x 38,5 (52,5 x 52,5) cm

2 200 Kč

(1986-)

Nálepková Jana

"Stojící holčička v kloboučku"

akryl na kartonu, signováno vpravo dole NÁLEPKOVÁ, datováno 2013. Rámováno, paspartováno.

Výřez 39 x 29 (56,5 x 46,5) cm

2 200 Kč

(1986-)

Nálepková Jana

"Amálka"

olej na plátně, signováno vlevo dole NÁLEPKOVÁ, datováno 2013, vzadu papírový štítek s informacemi o obraze.

30 x 30,5 (43 x 43,5) cm

1 900 Kč

(1968-)

Timko František

"Vlasko"

akryl na kartonu, signováno vlevo dole FERI, datováno 1999, vzadu autorský papírový štítek.

42 x 31 (45 x 33) cm

2 400 Kč

Timko František

"Hlava z Kanaanu"

akryl na kartonu, signováno vpravo dole FERI, datováno 1998, vzadu autorský papírový štítek.

40,5 x 31 (43 x 33,5)

1 800 Kč

Jakubisko Juraj

"Juraj Jakubisko - autoportrét"

serigrafie, značeno v desce COPYRIGHT J. JAKUBISKO, datováno 1980. Rámováno, paspartováno.

Výřez 21 x 13 (50 x 42) cm

2 500 Kč

Jakubisko Juraj (1938-)

Filmový režisér, scenárista, kameraman, studia na UPŠ v Bratislavě, kterou ukončil jako fotograf, na FAMU v Praze chtěl studovat kameru, ale vystudoval režii.

(nar. 30.4.1938 Kojšov, Gelnica, Slovensko)

Leňová Lenka

"Oslavná metamorfóza"

tempera na papíře, signováno vpravo dole LENKA, vzadu papírový štítek s informacemi o obraze. Rámováno, paspartováno.

Výřez 29 x 41 (44 x 61) cm

650 Kč

Timko Jozef

"Za stodolou"

olejová tempera na kartonu, signováno vlevo dole TIMKO, datováno 1987, vzadu papírový štítek s informacemi o obraze. Rámováno, paspartováno.

Výřez 44 x 30,5 (59 x 42,5) cm

1 000 Kč

nesignováno

"Abstraktní motivy"

barevná frotáž, pastely, nesignováno, druhá polovina minulého století. Rámováno, paspartováno. Signatura může být překrytá paspartou.

4 x výřez 28 x12 (46 x 73) cm

750 Kč

"Motiv"

olej na plátně fixovaném na lepence, signováno vpravo dole V. URBAN a tužkou na blind rámu, vzadu dále autorský štítek.

30 x 20 (40,5 x 31) cm

3 000 Kč

Do prodeje získáno přímo od autora.

Vavrová Katarína

"California Anjel z Le Jolle"

ručně kolorovaný lept, signováno vpravo dole KATARÍNA VAVROVÁ, uprostřed název díla, vlevo dole číslování 1/1, paspartováno, rámováno.

Tisková plocha 28,5 x 19,5 (52,5 x 40) cm

4 500 Kč

Vavrová Katarína (1964-)

Malířka, grafička, studovala grafickou speciálku u prof. A. Brunovského na VŠVU v Bratislavě a na Accademia delle Belle Arti v Perugii. Zabývá se malbou, kresbou, grafikou a ex libris. Oblíbenou technikou je lept.

(nar. 23.8.1964 Bratislava)

Galbavý Rudolf

"Dominanty Ostravy"

akryl na malířské desce se strukturou plátna. Autor ze skromnosti svoji práci nesignoval, přitom patří k autorům, kteří se na Ostravu dokáží podívat snivým pohledem a zdůraznit její skrytou krásu.

65,5 x 48,5 (72,5 x 54,5) cm

4 500 Kč

Galbavý Rudolf (1951-)

(nar. 1951 Vracov na Jižní Moravě)

nesignováno

"Na zastávce před barem"

mistrovský mimořádně zajímavý olej na plátně, signum nenalezeno, práce kolem poloviny minulého století. Luxusní široký rám zlatostříbrné barvy vyžaduje drobnou opravu levého spodního rohu, výborný celek.

50 x 60 (58 x 68) cm

19 000 Kč

Určením autora cena určitě stoupne.

Koudelka Josef

"Portrét elegantní stojící dámy s bílými rukavičkami a lorňonem na dlouhém řetízku kolem krku - Olga Sedlmayerová"

olej na plátně, signováno vlevo nahoře JOS. KOUDELKA, datováno 1920.

135 x 80 (140 x 85) cm

25 000 Kč

Podle historičky umění a spisovatelky Michaely Košťálové se jedná o portrét Olgy Sedlmayerové (1884/1886-1954), múzy a blízké přítelkyně T.G. Masaryka.

Koudelka Josef (1877-1960)

Malíř, absolvent pražské akademie u Pirnera, Brožíka a Schwaigera, studijní pobyty v Lublani a Itálii, po návratu pracoval převážně na Horňácku spolu s Františkem Uprkou, člen SVU Mánes, řada výstav a zastoupení v galeriích, včetně galerie Národní, patřil vedle Úprky a Frolky k předním folklórním malířům, byl rovněž jeden z nejprodávanějších malířů postav ze Slovácka již za svého života.

(4.2.1877 Klobouky u Brna - 28.10.1960 Praha)

"Svatá trojice"

originální mistrovská kresba tužkou a uhlem, signováno vlevo dole M. ŠVABINSKÝ, datováno 1949, vpravo nahoře dedikace "Sestře Fr. Matyášové k Ježíšku 1949", krásná kresba v luxusní adjustaci, na trhu vzácné, ojedinělá sběratelská i umělecká rarita.

Ve výřezu 32 x 24 (60,5 x 50,5) cm

39 000 Kč

JEDNÁ SE O KRESBU, NE O GRAFICKÝ LIST

Kreslíř, malíř, grafik, ilustrátor, profesor a rektor na AVU v Praze, studia na akademii v Praze u Pirnera, člen SVU Mánes, SVUM, zakládající člen SČUG Hollar, člen vídeňského Hagenbundu a Société nationale des Beaux-Arts v Paříži, od roku 1923 rytíř Řádu čestné legie. Navrhoval také bankovky, poštovní známky, vitráže, gobelíny. Autor portrétů, krajinomaleb, erotických scén, plakátů, ex libris. V roce 1945 vyhlášen národním umělcem.

(Toman, Lexikon českých výtvarníků, Slovník Chagall, abART)

Ronek Jaroslav

"Práce v nákladním přístavu"

mistrovský olej na malířské lepence, signováno vpravo dole RONEK, nedatováno, vzadu tužkou špatně čitelné jméno přístavu.

60 x 70 (66,5 x 76,5) cm

16 000 Kč

Mimořádně kvalitní práce autora, který se proslavil jako malíř průmyslových objektů a strojů.

Ronek Jaroslav (1892-1962)

Malíř, studoval soukromě u profesorů Preislera a Reisnera v Praze, proslulý malíř lokomotiv, nádraží a průmyslových objektů, věnoval se ilustrátorské tvorbě, zastoupen v Národní galerii.

(Toman, Slovník Chagall, wikipedie)

(22.5.1892 Praha - 1962)