Náramek - kruh

stříbro, značeno puncovní značkou Zajíc 3.

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 15,84 g, průměr 7 cm

350 Kč

127. aukce Ostrava TOP 221-240

Náramek článkový

stříbro - čtyři články ve tvaru osmiček, značeno puncovní značkou Zajíc 3.

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 27,19 g, délka 19 cm

550 Kč

Brož

stříbro ve tvaru obdélníku, uprostřed portrét krásné mladé Japonky s květy a sponou ve vlasech, značeno puncovní značkou Trojúhelník 5, dvacátá léta minulého století.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 10,02 g, velikost 5 x 4 cm

300 Kč

Brož "Červený květ"

stříbro, osazeno jedenácti korály a šesti říčními perličkami, značeno puncovní značkou AV, druhá polovina 19. století.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 6,23 g btto, délka 4,2 cm

1 200 Kč

Cestovní hodiny stolní

kvádrovitý korpus z mosazi s úchytem nahoře, pět stran proskleno, skla zabrušovaná, Francie kolem roku 1850. Kompletní, včetně původního pouzdra a klíčku, luxusní provedení, funkční, velmi dobrý stav.

Výška 11 cm, šířka 7 cm, hloubka 5,5 cm,

pouzdro výška 13,5 cm, základna 10 x 8,5 cm

8 000 Kč

Tyto hodiny se vyznačovaly dlouhou délkou chodu, minimálně jeden týden a byly využívány při cestování zejména lodní dopravou

Gramofonová deska s projevy V.I. Lenina v roce 1919

na jedné straně "Čto takoje sovětskaja vlast - Co je sovětská moc", na druhé straně rovněž z roku 1919 "O kresťanskich serednjakach - O středních rolnících", deska je zachovalá. Vydalo Ministerstvo kultury SSSR, patrně kolem poloviny minulého století.

500 Kč

Luxusní mísa na třech nízkých nožkách

sklo čiré, s bleděmodrým nádechem, lité, zdobené plastickým dekorem květů a listů bodláku, práce ve stylu LALIQE, neznačeno, první polovina minulého století.

Výška 7 cm, průměr 30 cm

2 000 Kč

Vázička s figurálním dekorem

porcelán, celoplošná malba zvýrazněná plastickými konturami zlaté barvy , značeno, Čína, první polovina minulého století, velmi dobrý stav.

Výška 12 cm, průměr 7 cm

350 Kč

Vázička s květinovým dekorem

mosazný korpus, po celém povrchu zdobený přihrádkovým emailem - cloisonné, kolem poloviny minulého století, na jednom místě nepatrný oklep.

Výška 8 cm, průměr 5 cm

250 Kč

Kazeta uzamykatelná

dřevo, tělo válcovité, s oválným průřezem, horní plocha víka intarzovaná motivem bílých růží, uvnitř hladké dřevo, kolem poloviny minulého století, klíček k dispozici, stav dobrý.

Výška 10,5 cm, šířka 32,5 cm

500 Kč

Kniha "Julius Mařák - Výběr z jeho pozůstalosti"

vydal Karel B. Mádl, 30 světlotisků, 15 barevných a 5 černých autotypií na zvláštních listech a 7 autotypií v textu. Nakladatel F. TOPIČ, Praha, stav dobrý.

45 x 35 cm

1 500 Kč

Pro sběratele Mařákovců

Lampička na noční stolek

kovová, stínítko chromované, polohovatelné, na podstavci firemní štítek s označením NAPAKO 15, typ č. 3530. Funkcionalismus, 20. - 30. léta 20. století. Před použitím nutno provést revizi elektroinstalace

Výška 20 cm, šířka 18 cm

1 500 Kč

NAPAKO - NÁstrojáři - PAsíři - KOvotlačitelé, účelové sdružení založené v roce 1919 (http://www.odbornecasopisy.cz/svetlo/casopis/tema/prazske-napako-a-jeho-elektricka-svitidla-1-cast  15213)

Neručíme za elektroinstalaci.

Osmiboká mísa na patce

porcelán bílý, okraje lemovány proužky s plastickým dekorem granátových jablíček. Značeno ROSENTHAL, modell von Ph. Rosenthal, SELB BAVARIA, MARIA, výborný stav.

Výška 10 cm, průměr 28 cm

500 Kč

Džbánek malovaný

sklo zdobené zlacením a vysokým emailem, dekor konvalinek.

Výška 11 cm, průměr 7 cm

300 Kč

Klieber Anton

Plastika "Madona na trůnu s dítětem v náručí"

keramika glazovaná, černobílý dekor, madona sedící na trůně je obklopená kapelou andílků, vzadu značeno ANTON KLIEBER  1916 a čísly 27 5, návrh z roku 1916. Zezadu, zejména na podstavci, je prasklina, jinak velmi dobrý stav, sbírkový a muzeální kus. Vespod je obrys vtlačené značky výrobce.

Výška cca 25 cm, šířka cca 30 cm

1 800 Kč

V tomto mimořádně dekorativním černobílém provedení je i ve sbírkách National Gallery of Australia.

Vícebarevná varianta je například ve sbírkách V & A (Victoria and Albert Museum) v Londýně.

Klieber Anton (1886-1971)
Navrhoval keramiku pro přední vídeňské výrobce, např. Wiener Keramik nebo Keramos Wiener Kunstkeramik Und Porzellanmanufaktur A.G. Patřil mezi návrháře, kteří měli největší vliv na tvorbu umělecké keramiky.
(1886 nar. na území později vzniklého Československa - 1971 Rakousko)
(https://artsearch.nga.gov.au/Detail.cfm?IRN=47057)

Váza vysoká

sklo fialové, překládané mléčným, zelenkavé žebrování, výborná sklářská práce, velmi dobrý stav.

Výška 29 cm

750 Kč

Plastika "Milenci"

řezba ve dřevě lidového řezbáře, vzadu štítek s názvem a původní cenou, výrobek Lidového družstva Rezbár Rajec.

Výška 75 cm, šířka cca 10 cm

500 Kč

Plechová kasička ve tvaru dětské hračky

s mechanickým pohybem znázorňujícím dřevorubce a sekání dřeva, chybí malá dvířka ve dně, jinak stav dobrý.

Výška 16 cm, délka 14 cm, hloubka 7 cm

600 Kč

sklo hutní, čiré a červené, umělecké sklo, sklárna Chřibská, jedná se o energeticky náročný výrobek, který by dnes byl cenově několikanásobně vyšší.

Výška cca 29 cm, průměr cca 14 cm

300 Kč

Ochranný kryt před kamna na pevná paliva

silný plech tvarovaný do oblouku, malovaný květinovým dekorem s motýlkem, funkční, malba částečně poškozená stářím, funkčnost i dekorativnost zachovaná.

Výška 123 cm, šířka 57 cm

1 200 Kč