Balcar Miloš

"Selské bouře I"

olej na dřevěné desce, nesignováno, vzadu štítek se jménem autora MILOŠ BALCAR a názvem díla, kolem roku 1955, nerámováno, uchyceno na blind rámu, kvalitní profesionální práce.

67 x 75 cm

8 000 Kč

Párový k následující položce č. 242

Balcar Miloš (1929-)

narozen v Jugoslávii, studia na Akademii v Praze

  127. aukce Ostrava TOP 241-260

Balcar Miloš

"Selské bouře II"

olej na dřevěné desce, nesignováno, vzadu uvedeno jméno autora MILOŠ BALCAR, kolem roku 1955, nerámováno, uchyceno na blind rámu, kvalitní profesionální práce.

67 x 74,5 cm

8 000 Kč

Párový k předcházející položce č. 241

Balcar Miloš (1929-)

Görlich Ad.

Diplom prvního čestného člena Kulečníkového klubu v Olomouci

tuš, tempera, kvaš, akvarel, diplom je zdoben neuvěřitelně kvalitní folklórní kresbou stylizovaných rostlin, moravské orlice a figurální scénou u kulečníkového stolu, výborný stav, kvalitní adjustace, ukázka mistrovské kreslířské práce.

56 x 45 (59 x 47,5) cm

2 500 Kč

Petrbauer Karel

"Mořští racci u skalního útesu"

mistrovský olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole K. PETRBAUER, barva desky je využita jako součást obrazu (imprese), počátek minulého století, původní umělecký rám drobně poškozený.

49,5 x 60 (55 x 66) cm

1 200 Kč

Petrbauer Karel (?-?)

Plzeňský předválečný malíř. Studoval u Aloise Kalvody na zámku v Běhařově.

"Zátiší s melounem, jablky a hruškami"

olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole DRHA, nedatováno, vzadu štítek Díla s razítkem ČFVU.

30 x 80 (43,5 x 93,5) cm

3 500 Kč

Drha Josef (1912- 2009)

Dilcher R. (?)

"Extravagantní kytice ve váze"

olej na tvrzené malířské desce, signováno, nedatováno, poškozený rám.

61 x 51 (72 x 62) cm

3 500 Kč

Topinka Vilém

"Kvetoucí stromy u lesa"

olej na kartonu, signováno vpravo dole V. TOPINKA, nedatováno, široký rám stříbrné barvy.

40,5 x 53 (57 x 69) cm

3 500 Kč

Topinka Vilém (1909-1977)

Malíř, žák soukromé školy Františka Myslivce v Brně, zaměřoval se na krajinomalbu Slovácka a Valašska, později na krajinu Hané a její folklór.

(22.5.1909 Prostějov - 7.7.1977 Prostějov)

Bochmann Johanes

"Vysokohorská krajina"

olej na plátně, signováno vlevo dole JOH. BOCHMANN, nedatováno, široký umělecký rám.

50 x 60,5 (68 x 79) cm

3 500 Kč

(1922-)

Nerad Josef

"Vesnické chalupy"

olej na plátně, signováno vpravo dole J. NERAD, nedatováno.

66,5 x 84,5 (79,5 x 98) cm

1 500 Kč

Nerad Jožka (1901-?)

Malíř krajinář a zahradní architekt, malířství se učil ve speciálce malíře profesora C.M. Thumy, od roku 1929 se věnoval výhradně malířství.

"Podhorská vesnice v zimě"

olej na plátně lepeném na kartonu, signováno vlevo dole, nepřečteno, nedatováno, poškozený rám, obraz v pořádku.

66,5 x 75,5 (81 x 90) cm

3 500 Kč

Götzová Jana

"V rohu pokoje - Kytice ve džbáně"

olej na tvrzené malířské lepence, signováno vpravo dole GÖTZOVÁ, nedatováno, vzadu štítek Díla a razítko ČFVU.

84 x 60 (94 x 70) cm

2 900 Kč

Götzová Jana (1936-)

Malířka, studovala na SUPŠ v Uherském Hradišti, zabývá se komorní malbou, nejčastěji tvoří zátiší.

(nar. 7.7.1936 Teplice)

"Světlo v lese"

olej na plátně, signováno vlevo dole, nepřečteno, nedatováno, původní zdobný rám na několika místech poškozen.

50 x 75 (61,5 x 87) cm

1 500 Kč

Borovička

"Sníh v listnatém lese"

olej na plátně, signováno vpravo dole BOROVIČKA, nedatováno, nerámováno.

60 x 80 cm

1 500 Kč

Dobeš Antonín

"Kytice kosatců"

olej na sololitu, signováno vpravo dole A. DOBEŠ, nedatováno, vzadu štítek Díla.

80,5 x 50 (99 x 69) cm

4 900 Kč

Dobeš Antonín (1926-1999)

Malíř, grafik, žák Boudy, Lidického a Smetany, působil v Ostravě.

(1.3.1926 Hnúšťa, Rimavská Sobota - 1999)

Cion V.

"Velká kytice růží a karafiátů"

olej na plátně, signováno V. CION, nedatováno, luxusní široký ručně řezaný rám.

61 x 81 (74,5 x 97,5) cm

2 900 Kč

Cion V. - Cionová (?-?)

Za první republiky byla malířkou v Ostravě, později emigrovala do Kanady, malovala zejména reprezentativní květinová zátiší, dlouho žila a zemřela v Kanadě.

Tomek

"Ležící dívčí akt s knihou"

olej na plátně, signováno vlevo dole TOMEK, datováno 1960, široký rám stříbrné barvy v pravém rohu poškozen.

70 x 100,5 (86,5 x 116) cm

1 900 Kč

"Výjev z lovu na jelena"

naivní olej na plátně, signováno vpravo dole, nepřečteno, nedatováno, kvalitní široký rám.

70 x 108 (87,5 x 126) cm

1 200 Kč

Dobeš Josef

"Portrét mladé ženy"

olej na plátně, signováno vpravo dole DOBEŠ, nedatováno, vzadu napsáno "Johny".

60 x 53 (70 x 63) cm

2 500 Kč

Dobeš Josef (1898-1974)

Malíř, ilustrátor, malířství studoval soukromě, byl vězněn spolu s Josefem Čapkem v Oranienburgu, kde namaloval jeho poslední portrét, výrazný malíř regionu, zastoupen ve sbírkách GVU Ostrava.

(23. 5. 1898 Polanka nad Odrou, okr. Nový Jičín - 3. 1. 1974 Ostrava)

"Melancholická krajina s vodou"

olej na plátně, signováno vlevo dole, nepřečteno, datováno 1902, plátno na několika místech odřeno.

60 x 80 (75 x 95) cm

2 900 Kč

Pokorná Ludmila - LUDI

"Šípková Růženka"

olej na plátně, signováno LUDI, nedatováno, vzadu přiložen text s informacemi o autorce, práce významné insitní malířky.

70 x 59 (77 x 66) cm

14 500 Kč

Autorka hrála významnou úlohu v evropském naivním umění, je uváděna v publikaci "Naivní umění v Československu". Publikaci nabízíme k nahlédnutí

Pokorná Ludmila (1904-1979)

Významná česká naivní malířka, baletka, po zranění nohy klavíristka, členka baletu Drážďanské opery, od roku 1929 žila v Praze. Zúčastnila se většiny výstav naivního umění u nás i v zahraničí, je zastoupena ve sbírkách GVU v Litoměřicích, SNG v Bratislavě, Musée d´art naif de l´Ikle de France v obci Vicq u Paříže atd.

(Lexikon českých výtvarníků, abART)

(2.9.1904 Drážďany, Německo - 1969 Praha)