Váza s barevnými lazurami a zlaceným ornamentem

sklo silnostěnné, dole vypouklý prstenec, redukční lazura, horní okraj probrušovaný, z let 1910-1920, bohatý dekor v pozdně secesním stylu, Čechy, Nový Bor, Carl Goldberg.

Výška 21,5 cm, průměr 14 cm

3 900 Kč

      128. aukce Ostrava TOP 021-040

Souprava likérová s masivní zátkou

Čechy kolem roku 1935.

karafa se zabrušovanou zátkou, výška 22 cm, základna 10 x 6,5 cm,

6x odlivka, výška 6,5 cm, průměr cca 6 cm

1 200 Kč

Žertovná plastika "Děvčátko - pizizubka s košíkem na hlavě"

siderolit barevně malovaný, vespod značeno BB (Bernard Bloch), číslem 4071 a DEP, krásný sbírkový kus.

Výška 31 cm

1 500 Kč

Luxusní miska

keramika v kovové montáži s uchem, značeno UMBERTONE Made for Farberware by Leigh Potters, Inc., U.S.A., art deco dekor, velmi dobrý stav.

Výška s uchem cca 18 cm, průměr 25 cm

800 Kč

Kabelka plesová, biedermeier

textilní, celoplošně pošitá skleněnými barevnými korálky - dekor roh hojnosti, plasticky zdobený kovový rám a zapínání, kovové řetízkové ucho, kolem poloviny 19. století.

Výška 21 cm, šířka 15 cm

1 200 Kč

Nádherný sbírkový kus.

Souprava na psací stůl

medový onyx a kov, deska na odkládání psacích potřeb se zabudovaným kalamářem, pečetítko s volnou plochou pro vlastní monogram, drobné oklepy.

V sestavě: deska délka 38 cm, šířka 12 cm, kolébka na vysoušení, nůž na dopisy, pečetítko

1 000 Kč

Zajímavý kubistický kalamář

bronz, na osmihranné podstavě jsou vedle nádobky na inkoust připevněna dvě zprohýbaná ramínka pro odkládání psacích potřeb, shora na víčku je dedikace: Na památku p. Správcovi.

Výška 19 cm, šířka 11 cm, hloubka 18 cm

800 Kč

Korbel s hracím strojkem

korpus německá kamenina reliéfně zdobená, uprostřed medailon s obrázkem "Heidelberg Schloss", cínové víčko, německé nápisy. Při zvednutí korbelu se spustí hudba, Německo, kolem roku 1900.

Výška 21,5 cm, průměr 9 cm, objem 1/4 l

1 200 Kč

Dózička

malovaná keramika ve tvaru domečku s červenou střechou, střecha je víčkem, patrně na vonné látky, značeno JIHOTVAR ČB - 53 LÉTO.

Výška 8 cm, délka 10 cm, šířka 7 cm

300 Kč

Plastika "Dáma s pelerínou při tanci"

keramika glazovaná, značeno zeleně pod polevou "domečkem pro kočky" a B73, dále vtlačenými čísly 913 a 69, KATZHÜTTE, porcelánka Hertwig & Co., Německo, značka používaná v letech 1914 - 1945, ART DECO.

Výška 24 cm, šířka 18 cm, hloubka 13 cm

500 Kč

Tác oválný

stříbro, značeno puncovní značkou 1. republiky a mistrovskou značkou ML.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 590,00 g, 36 x 24,5 cm

4 700 Kč

Slánka k honosnému stolování

lotové stříbro z roku 1850, původně zlaceno, noha tvořena třemi papoušky na kruhovém bidýlku, značeno lotovou puncovní značkou s rokem 1850 a mistrovskou značkou DH, nečištěno, ponechána stará patina, nádherný sběratelský i funkční kus.

Ryzost stříbra 13 lotů (812,5/1000), hmotnost 70,56 g btto, výška cca 9,5 cm, průměr cca 7,5 cm

1 500 Kč

Párová k položce č. 33

Slánka k honosnému stolování

Ryzost stříbra 13 lotů (812,5/1000), hmotnost 69,19 g btto, výška cca 9,5 cm, průměr cca 7,5 cm

1 500 Kč

Párová k položce č. 32

Sítko na čaj se stojánkem

stříbrná plastika rybáře s tyčí, na které je zavěšena rybářská síť - sítko. Pod sítí je miska na odkapávání čaje, značeno Vietnam HOPTIEN, dále značeno dovozovou puncovní značkou Lilie, neleštěno, ponechána původní patina.

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 58,80 g btto, výška 9 cm, šířka 10 cm, hloubka 5,5 cm

1 200 Kč

Lžička malá

stříbro, k použití do slánky, nebo k mocca šálku, značeno německou puncovní značkou, nově přeznačeno platnou českou puncovní značkou Zajíc 5.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 10,55 g, délka 10 cm

150 Kč

Plastika "Klečící chlapec s modelem letadla - Alegorie pohledu do budoucnosti"

keramika bíle glazovaná, značeno KERAMIA, symbol Znojma, Made in Czechoslovakia, číslováno 1311 a 14, vše vtlačeně.

Výška cca 25,5 cm

500 Kč

sklo silnostěnné, čiré bezbarvé, vrstvené zeleným, broušené, reprezentativní kus.

Výška 25,5 cm, průměr 15,5 cm

500 Kč

sklo olovnaté křišťálové, broušené, atypický tvar, luxusní práce, vysoce reprezentativní kus.

Výška 23,5 cm, šířka 20,5 cm, hloubka 11,5 cm

800 Kč

Sada dvaceti čtyř tácků ve stojánku s vysokým klenutým uchem

stříbro, značeno puncovní značkou LILIE s "Č" a značkou SANDRIK, první polovina minulého století, tácky jsou ve dvou velikostech po dvanácti kusech, velmi dobrý stav.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 883,83 g, výška stojánku cca 15 cm, průměr větších tácků 9 cm, menších 7 cm

15 900 Kč

Vše váží téměř jeden kilogram.

Vázička - pohár

jemná kamenina eosinová, bohatě reliéfně zdobená dekorem vinné révy a čtyřmi postavami žen s poháry, značeno symbolem pěti věží ZSOLNAY PÉCS, MADE IN HUNGARY, značka z let 1926 - 1928, PĚTIKOSTELÍ.

Výška 15 cm, průměr 8 cm

4 900 Kč

Ojedinělý sběratelský, muzeální a funkční kus