Otipka Jindřich

"Kytice ve váze"

mistrovský olej na kartonu, signováno vlevo nahoře J. OTIPKA, datováno 1958.

62,5 x 47 (70,5 x 55) cm

4 000 Kč

Otipka Jindřich (1921-1986)

(3.4.1921 Neplachovice - 8.4.1986 Ostrava)

      128. aukce Ostrava TOP 041-060

Toman František Sylva

"Rackové v bouři"

olej na plátně, signováno vpravo dole TOMAN, pod signaturou název díla, určení místa patrně pod rámem, původní kvalitní adjustace.

49 x 61 (63,5 x 75,5) cm

3 500 Kč

Toman František Sylva (1886-1942)
Narozen 1886 v Prostějově, malíř na Žižkově. Absolvoval tkalcovskou školu. Věnoval se plenérové i žánrové malbě včetně malby pražských motivů. Zemřel v roce 1942 v Praze.
(Toman - zde jako František Toman)

"Honosná kytice - jiřiny a mečíky"

mistrovský olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole J. DRHA, datováno 1984, kvalitní adjustace.

70 x 50 (85 x 63) cm

3 900 Kč

Držkovic Valentin

"U rádia"

mistrovský figurální olej na kartonu, signováno vlevo dole V. DRŽKOVIC, vzadu cedulka z výstavy s barevnou reprodukcí.

22 x 30 (32 x 40) cm

5 500 Kč

Držkovic Valentin (1888-1969

Významný moravský malíř, grafik, kněz, pedagog, vystudoval bohosloveckou fakultu, v letech 1912 - 1920 studia na vídeňské akademii u profesora Jettmara, dále studia v Berlíně a Paříži, dlouhou dobu tvořil v Paříži, kde byl členem SOCIÉTE des ARTISTES INDÉPENDANS, od roku 1936 žil v Třebovicích, později v Opavě. Úspěšné výstavy ve Vídni 1919 - Künstlerhaus, 1920 - Secession, na jaře 1925 v Paříži v Salon des Independants, 1921 Norimberk, 1926, 1927, 1931 Paříž, 1938 New York, 1925 Vídeň, Baden-Baden, Karlsruhe, Bretaň, dalších více než padesát výstav doma i v zahraničí, zastoupen v Národní galerii Praha.

(Slovník Chagall, Toman)

(10.2.1888 Velká Polom - 27.10.1969 Opava)

"Sběračky klásků"

mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole V. WÜNSCHE, datováno 1934, původní široký rám bronzové barvy.

62,5 x 60,5 (81 x 78,5) cm

29 000 Kč

Zápeca Karel

"Vysoké Tatry - Mengušovská dolina"

velký reprezentativní olej na plátně, signováno vpravo dole K. ZÁPECA, datace čtena 1953, široký umělecký ručně řezaný rám.

68 x 110 (88 x 129) cm

4 500 Kč

Zápeca Karel (1893-1975)

Malíř, pedagog, narozen v Luhačovicích, studoval na Akademii v Petrohradě u profesora Solověva, sám byl později profesorem v Omsku, Krasnojarsku a Malmyži, legionář, od roku 1924 tvořil v Luhačovicích, celá řada výstav obrazů z vlasti, Ruska, Sibiře apod.

(21.7.1893 Luhačovice - 20.9.1975 Luhačovice)

Cion V.

"Kytice růží ve váze"

olej na plátně, signováno vpravo dole V. CION, nedatováno, plátno na několika místech odřené, ručně řezaný rám poškozený.

49,5 x 65 (64 x 79) cm

900 Kč

Cion - Cionová

Malířka květinových zátiší v Moravské Ostravě. O jejím životě nejsou dostupné téměř žádné informace, kromě té, že emigrovala do Kanady, kde pokračovala v malbě a kde také zemřela.

"Chalupa v letní podhorské krajině"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole, nepřečteno, ručně řezaný rám lehce poškozený.

50 x 70,5 (65,5 x 86) cm

1 500 Kč

Kousal Josef

"Kytice zahradních květin v bílé váze"

olej na plátně, signováno vpravo dole KOUSAL, datováno 1954, vzadu štítek se jménem autora, kvalitní umělecký rám.

58 x 43 (68,5 x 53,5) cm

4 500 Kč

Kousal Josef (1902-1980)
Malíř, pedagog, narozen v Praze, zemřel ve Zlíně, studoval u profesorů Loukoty a Švabinského na AVU v Praze, od roku 1939 byl profesorem ve Škole umění ve Zlíně, pak na SUPŠ v Uherském Hradišti, v roce 1959 se stal vedoucím katedry výtvarné výchovy na Pedagogickém institutu v Gottwaldově (Zlíně), vystavoval na Zlínských salonech.

Hladký Jan

"Z Paříže"

olej na plátně, signováno vlevo dole HLADKÝ, datováno 2004, vzadu štítek ostravské galerie "S" a štítek Sdružení výtvarníků Praha, ozdobný rám.

40,5 x 50,5 (52 x 62) cm

2 800 Kč

Hladký Jan (1931-)
Malíř - krajinář, povoláním vývojový konstruktér a pedagog věnující se malbě zátiší a květin, v 70. letech se zabýval art protisem, ale i restaurátorskou prac. Člen Svazu výtvarných umělců.
Narozen 27. 7. 1931 v Dubňanech. Vystudoval čtyři vysoké školy. Jako vývojový konstruktér pracoval v Letu Kunovice, následně na Střední průmyslové škole letecké v Uherském Hradišti vyučoval cca 26 let stavbu letadel, posléze přešel do Železáren Veselí nad Moravou a pak se stal Aero technikem Letu Kunovice.
Z webové prezentace autora: „Malovat mě neučil nikdo, je to výsledek samostatného studia, píle, pracovitosti, mnohých zklamání, neúspěchů, pochval, kritik, neuznání, závistí, i přátelského povzbuzení. Vzorem byla pro mě příroda a mé srdce.“

(http://www.hladkyjan.cz/)

"Na kraji vesnice"

olej na plátně, signováno vpravo dole, nepřečteno, umělecký rám.

24 x 37 (37,5 x 49,5) cm

900 Kč

Jindřich Vl.

"Kytice růží"

olej na plátně, signováno vlevo dole VL. JINDŘICH, datováno 1999.

50 x 30 (54,5 x 34,5) cm

900 Kč

Freitag

"Kytice pomněnek ve váze"

olej na sololitu, signováno vpravo dole FREITAG, datováno 1932, rámováno ve staré liště zlaté barvy "vavřínový věnec".

30,5 x 30,5 (35,5 x 35,5) cm

900 Kč

Dobeš Antonín

"Rákosí"

olej na tvrzené malířské lepence, signováno vlevo dole A DOBEŠ, nedatováno, vzadu štítek Díla, kvalitní komorní práce.

22 x 20 (35 x 33) cm

1 200 Kč

Dobeš Antonín (1926-1999)

Malíř, grafik, žák Boudy, Lidického a Smetany, působil v Ostravě.

(1.3.1926 Hnúšťa, Rimavská Sobota - 1999)

Weiser J.

"Podzim ve vysokých horách"

olej na plátně, signováno vpravo dole J. WEISER, datováno 1954, kvalitní umělecký rám.

69,5 x 59 (84 x 73) cm

2 500 Kč

Novický Josef

"Přes pole na Javorový"

olej na tvrzené malířské desce, signováno vlevo dole NOVICKÝ JOS, nedatováno, vzadu štítek z ostravské galerie.

67 x 85 (81 x 99) cm

3 500 Kč

Novický Josef (1927-)

Sochař, grafik, malíř, zastoupen v Muzeu Beskyd. Pracoval v propagaci třineckých železáren, po odchodu do předčasného důchodu v roce 1982 se jeho samostatná tvůrčí činnost plně rozvinula. Vystavoval v Třinci, Ostravě, Frýdku-Místku, samostatnou výstavu měl v roce 1992 v Londýně. S ukázkami svých prací se často vrací do rodných Václavovic. Více viz na stránce http://www.obrazyzkroniky.cz/clanky/vaclavovice  -osobnosti/malir-josef-novicky.html

(www.obrazyzkroniky.cz/clanky/vaclavovice  -osobnosti/)

(nar. 20.5.1927 Václavovice, okres Ostrava-město (dříve Frýdek-Místek)

"Divoká kytice ve váze"

olej na tvrzené malířské desce, špachtle, signováno vpravo dole - nepřečteno, zajímavá moderní práce.

50,5 x 70 (53 x 72,5) cm

1 900 Kč

Grumlík

"Tokající tetřev na kraji lesa"

olej na kartonu, signováno vpravo dole GRUMLÍK, nedatováno.

49 x 33,5 (57 x 42) cm

1 900 Kč

Baron

"Ve víru tance"

mistrovský akvarel, signováno vpravo dole BARON, datováno 1917, rám, pasparta, sklo.

35,5 x 44 (55 x 62,5) cm

1 500 Kč

Fischerová - Kvěchová Marie

"Loudění"

mistrovský akvarel, signováno monogramem MFK, datováno 1972, zaskleno.

50 x 40 (57 x 46,5) cm

9 500 Kč

Fischerová - Kvěchová Marie (1892-1984)

V březnu 2011 jsme dostali mail

... je to radost si při prohlížení katalogu znovu zavzpomínat na její práce i na setkání s ní při štaflích. Jsem šťastna, že se její tvorba těší tak velkému zájmu, je znovu vydávaná, vyhledávaná a sbíraná ... Květuše Veselá

(24.3.1892 Kutná Hora - 2.6.1984 Černošice)