Betlém stolní

tvrzená sochařská směs, neglazováno, neurčeno, ateliérová práce, moderní práce z druhé poloviny minulého století.

Výška cca 17 cm, šířka cca 20 cm, hloubka cca 11 cm

600 Kč

      128. aukce Ostrava TOP 061-080

Luxusní nápojová souprava

sklo bohatě zdobené barevnými emaily a zlacením, dekor květů - růže a fialky, přelom 19. a 20. století, sbírkový, muzeální i funkční kus.

1x karafa se zabrušovanou zátkou, výška cca 32 cm, průměr cca 13 cm,

5x sklenice, výška 9,5 cm, průměr 6,5 cm

600 Kč

Luxusní nápojová souprava

sklo bohatě zdobené barevnými emaily a zlacením, dekor motýlků a květů, přelom 19. a 20. století, sbírkový, muzeální i funkční kus.

6x sklenice, výška 9,5 cm, průměr 6,5 cm

600 Kč

Ozdobná sklenice

sklo čiré, zdobené barevnými emaily a zlacením, dekor květů a košíku, sbírkový kus.

Výška 9 cm, průměr 7 cm

150 Kč

Likérová souprava

sklo čiré, zdobené zlacením, žlutými pásy a černými puntíky, Čechy, kolem roku 1935.

karafa se zabrušovanou zátkou, výška cca 21 cm, průměr 8 cm,

6x odlivka, výška cca 5,5 cm, průměr 4 cm

200 Kč

Konvička s bohatým florálním, ornamentálním a šachovnicovým dekorem

fajáns v barvě slonové kosti, zdobeno modrozeleným měditiskem, vespod tištěná značka s rybou na štítě, nad štítem je hlava medvěda, okolo text FISCHER J. BUDAPEST, EMMA, období 1867 - 1885, sbírkový i funkční solitér.

Výška cca 12 cm, průměr cca 9,5 cm

500 Kč

Ignác Fischer otevřel v roce 1865 v Budapešti obchod s vlastním zbožím, v roce 1867 pak založil v Budapešti vlastní dílnu. Okolo roku 1885 se dílna stala součástí keramičky ZSOLNAY PÉCZ.

Sada šesti dezertních talířků s bohatým florálním, ornamentálním a šachovnicovým dekorem

fajáns v barvě slonové kosti, zdobeno modrozeleným měditiskem, vespod tištěná značka s rybou na štítě, nad štítem je hlava medvěda, dále text EMMA, neúplná značka firmy FISCHER J. BUDAPEST, období 1867 - 1885, muzeální i funkční položka.

Průměr 19,5 cm

700 Kč

Sada šesti lžiček v etui

stříbro, rukojeti zdobené jemnou dekorací, značeno puncovní značkou Selka - 3 používanou v letech 1921-1928 a mistrovskou značkou FN, období první republiky.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 92,25 g, délka cca 13,8 cm, etue 19 x 19,5 x 3,7 cm

1 600 Kč

Oválná mísa

stříbro, po obvodě svisle žebrované a tepané, značeno puncovní značkou z let 1929-1941 a značkou SANDRIK, velmi dobrý stav.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 389,97 g, délka 30,5 cm, šířka 21 cm, výška 4 cm

7 800 Kč

Lokomobil - parní stroj -UNIKÁT

poměrná zmenšenina zemědělského stroje k pohonu mlátičky apod., plně funkční parní stroj, šoupátkový rozvod a topení na uhlí, kolem roku 1920, zrestaurováno a vyčištěno, funkční a zároveň velmi dekorativní, luxusní stav. Muzeální kus.

Maximální výška 89,5 cm, délka 84 cm, maximální šířka 38 cm

55 000 Kč

Jeden z nejlepších parních strojů nabízejících se na aukcích v ČR.

Tato zmenšenina sloužila a stále může sloužit v domácnosti k pohonu různých malých strojů (např. dynama).

Plastika "Zimní studánka"

sklo hutní leptané, pískované, podstavec sklo hutní v odstínech zelené a čiré bezbarvé. Signováno monogramem VU (Vladislav Urban), druhá polovina minulého století.

Výška 35 cm

4 000 Kč

Ozdobná mísa dělená

sklo čiré, bezbarvé, lisované, rozděleno skleněnými přepážkami do 6 oddílů - pět obloukových okolo kruhového, ve dně zdobeno motivem raka, ryby, ovoce a zeleniny, okraj zoubkovaný. Kolem poloviny minulého století.

Výška 3 cm, průměr 32 cm

500 Kč

Vhodné na servírování až šesti druhů pochutin odděleně - oříšky, sušené ovoce, drobné pečivo, bonbony apod.

Kratiknot

bílý kov, 19. století, muzeální i funkční kus.

Délka 15 cm

600 Kč

Speciální nůžky, které se používaly ke zkracování hořícího knotu u svíček a petrolejových lamp.

Flakónek se stříbrnou montáží

nádobka z šedého mramoru, stříbrná montáž zdobena plastickým motivem lístku, šroubovací víčko je zdobené leštěným polodrahokamenem - karneolem. Přepuncováno současnou platnou puncovní značkou.

Výška 8 cm

500 Kč

sklo přejímané s česaným dekorem, vícebarevné, Murano, Itálie, 60. léta 20. století.

Výška 33 cm

4 900 Kč

Sada šesti sklenic - whisky

sklo čiré, bezbarvé, hladký tvar se třemi prstenci nad podstavou, z nápojového souboru - návrh Bruno Morbelli k 30. výročí založení italské obchodní firmy Morbelli, sedmdesátá léta, realizovala firma Moser.

Výška 7,5 cm

1 200 Kč

Sada šesti sklenic - koňak

Výška 8 cm

1 200 Kč

Sada šesti sklenic - na vodu

sklo čiré, bezbarvé, hladký tvar se třemi prstenci nad podstavou, z nápojového souboru - návrh Bruno Morbelli k 30. výročí založení italské obchodní firmy Morbelli, sedmdesátá léta, realizovala firma Moser. Na dvou sklenicích oklep při horním okraji.

Výška 15 cm

1 000 Kč

Šejkr a pět sklenic

sklo čiré bezbarvé, zdobené barevnou ruční malbou emaily - na těle šejkru taneční pár, barman a konfety, na skleničkách balonky, masky a konfety. Výrazné Art deco provedení. Uzávěr bílý kov, první polovina minulého století.

Výška šejkru 21 cm, skleničky výška 8,5 cm

2 500 Kč

Paasch Adele

Busta mladé dívky

bronz na leštěném mramorovém podstavci, signováno z boku Adele Paasch fec., vzadu značeno AKT.-GESSELLSCH. v. H.GLADENBECK & SOHN. Zkratka "fec." za signaturou - bylo vytvořeno rukou autora, nejde o pozdější odlitek.

Výška 40,5 cm

48 000 Kč

Aktien-Gesellschaft Gladenbeck - významná německá slévárna, založená v Berlíně C. G. H. Gladenbeckem v roce 1851, známá svými vysoce kvalitními bronzovými odlitky. Během 75-ti leté existence (v r. 1926 vyhlásila bankrot) odlila mnoho z nejznámějších bronzů vytvořených německými umělci ve druhé polovině 19. st. a počátkem století 20-tého. Díky preciznosti a schopnosti odlít i velmi velké bronzové plastiky získala zakázku mimo jiné i na Confederate Memorial, památník na Aarlingtonském národním hřbitově v USA.

Paasch Adele (1867-1937)

Německá sochařka a medailérka .

(16.6.1867 Barmen - 17.7.1937 Potsdam)