Zlatý náramek článkový

žluté foukané zlato, značeno puncovní značkou Koňská hlava platnou od roku 1925 v Rakousku, provedení ve stylu ART DECO, dvacátá léta minulého století, perfektní stav, nenošeno.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 21,98 g, délka 19 cm

22 000 Kč

Protože zde použitá značka je na území ČR neplatná, je přiloženo Osvědčení z Puncovního úřadu na ryzost zlata.

128. aukce Ostrava TOP 101-120

Zlatý prsten s gemou s jinotajem

zlato, gema řezaná do hloubky v karneolu znázorňuje dva obličeje - portrét mladé dámy v kloboučku, po pootočení se objeví portrét muže z profilu, nově přepuncováno - Labuť 4. Jemná šperkařská práce z dvacátých let 20. století.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 2,73 g btto, velikost prstenu 54

2 500 Kč

Zlatý prsten

zlato osazeno třemi diamanty se základním routovým brusem ve tvaru kapky a fialovým spinelem, secesní šperk z počátku minulého století.

Ryzost zlata 500/1000 (12K), hmotnost 1,85 g btto, velikost 58

2 000 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu na ryzost zlata

Zlatý otevírací kruhový medailonek na fotografii

zlato, na čelní straně rytý geometrický secesní vzor, dva leukosafíry a jeden fialový spinel, na zadní straně vyryto KOUBEK RUDEČEK, uvnitř rámeček na uchycení fotografie a sklo. Značeno puncovní značkou Čejka 4, dvacátá léta minulého století.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 2,82 g btto, průměr medailonku 2 cm

2 800 Kč

Zlatá brož s brilianty

zlato osazeno devíti diamanty s briliantovým brusem. Krásná zlatnická práce z dvacátých let minulého století ve stylu ART DECO, nově puncováno Labuť 4.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 3,52 g btto,

hmotnost centrálního kamene je cca 0,13 ct, celková hmotnost 8 menších diamantů je cca 0,06 ct,

délka 5,5 cm

9 000 Kč

Přiloženo Osvědčení Ing. Jiránka, Gemologická laboratoř

Zlatý prsten s brilianty

žluté zlato osazeno dvěma diamanty s briliantovým brusem a růžovým syntetickým korundem, značeno puncovní značkou Čejka 4, zlatnická práce ze dvacátých let minulého století.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 5,61 g btto,

hmotnost 2 diamantů celkem cca 0,17 ct, korundu cca 0,25 ct,

velikost prstenu 63

12 000 Kč

Stříbrný náhrdelník článkový

stříbro splétané z různých oček odstupňované velikosti, značeno puncovní značkou Trojúhelník a Slovenské trojvrší s dvojramenným křížem č. 3 a monogramem zlatníka SP, šperkařská práce z období 1. republiky.

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 53,87 g, délka 54 cm

1 300 Kč

Zlaté briliantové visací náušnice

bílé zlato, každá náušnice je osazena třemi diamanty s briliantovým brusem a bílou kultivovanou perlou, značeno puncovní značkou Labuť 4, současná zlatnická práce z 21. století.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 3,28 g btto,

hmotnost šesti diamantů celkem cca 0,20 ct,

délka přívěsků 2 cm

14 000 Kč

Zlatý náhrdelník wallis

zlato, značeno puncovní značkou Lvíček 4, práce z období první republiky.

Ryzost zlata 585/100 (14 K), hmotnost 10,88 g, délka 44 cm

10 000 Kč

Zlatá granátová souprava - prsten a náušnice

zlato osazeno českými granáty a třemi almandiny, prsten značen puncovní značkou Lvíček 4, náušnice značkou Čejka 4, zlatnická práce z období 1. republiky, usazení granátů do zlata bylo v té době méně obvyklé.

V soupravě 1 prsten a 2 náušnice.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 12,00 g btto, velikost prstenu 56,5

12 000 Kč

Secesní náhrdelník

double, dva fialové kamínky - broušené sklo, šperkařská práce z počátku minulého století.

Délka 46 cm, délka přívěsku 3 cm

1 200 Kč

Zlaté náušnice na šroubky

bílé zlato, každá náušnice osazena jedním modrým safírem a jedním diamantem s briliantovým brusem, zlatnický šperk 21. století.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 2,00 g btto,

2x diamant celkem cca 0,02 ct,

2x safír celkem cca 0,7 ct.

3 000 Kč

Přiložen certifikát LABORATORY SPOLEČNOSTI KLENOTA

Náušnice dámské na šroubky

kombinace červeného a žlutého zlata, oválný tvar se stylizovaným motivem tulipánů, značeno platnou puncovní značkou ČEJKA (Z-36), druhá polovina minulého století.

Ryzost 585/1000 (14 K), hmotnost 4,01g, 2,3 x 1,5 cm

2 900 Kč

Zlatá brož ve tvaru velké mašle

zlato, osazeno broušeným granátem - almandinem, brus osmihran. Brož byla přivezena z Itálie ve dvacátých letech minulého století, nově přepuncováno - Kohout 3.

Ryzost zlata 18 K, hmotnost 11,19 g btto, délka 8 cm,

hmotnost almandinu 10,50 ct

12 000 Kč

Zlatá brož s leštěnými acháty a turmalínem

zlato, kruhový zelený turmalín a dva acháty ve tvaru válečku. Značeno rakousko-uherskou puncovní značkou Liška 4, Puncovní úřad Praha a monogramem zlatníka A.K. Krásná zlatnická práce z druhé poloviny 19. století, biedermeier.

Ryzost zlata 580/1000, hmotnost 11,72 g btto, délka 4,8 cm

16 000 Kč

Zlatá brož/přívěs s kamejí

zlatý rámeček s poutkem, řezba v mušli do výšky, oválný tvar, zlatnická práce z počátku minulého století .

Ryzost zlata rámečku 750/1000 (18 K), hmotnost 5,65 g btto, délka 4 cm

4 600 Kč

Protože má brož poutko, může být nošena i jako přívěs.

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu na ryzost zlata.

Náramek s českými granáty a almandiny - otevírací ovál

granáty jsou uloženy ve dvou řadách, v rozšířené části jsou mezi granátky vloženy almandiny, vše je usazeno ve slitině kovů - v tzv. tombaku, druhá polovina 19. století. Náramek je opatřen řetízkovou pojistkou z obecného kovu.

6 x 5 cm

2 900 Kč

Zlatý řetízek s přívěskem

zlato, na kruhovém přívěsku je vyobrazen sv. Václav s nápisem NEDEJ ZAHYNOUT NÁM I BUDOUCÍM, značeno puncovními značkami Čejka 4 a Lyra Č

Ryzost zlata řetízku 750/1000 (18K), přívěsku 585/1000 (14K), celková hmotnost 11,38 g btto,

délka řetízku 54 cm, průměr přívěsku 2 cm

8 500 Kč

Přívěs - otevírací medailon (škapulíř) s 28 českými granáty po obvodě

vpředu leštěný achát, perleť a malachit vyskládané ve tvaru květin a obloučků, uvnitř úložný prostor na fotografie, vlásky apod., druhá polovina 19. století, chybí zadní sklíčko.

Oválný tvar 5 x 4 cm

1 500 Kč

Souprava zlatých šperků se smaragdy a diamanty - prsten, náušnice a přívěs

PRSTEN: bílé zlato osazené smaragdem a dvěma diamanty,
NÁUŠNICE: bílé zlato osazené dvěma smaragdy,
PŘÍVĚS: bílé zlato osazené smaragdem a šesti diamanty.
U smaragdů brus osmihran stupňový.
Značeno puncovní značkou Lvíček 4, z období první republiky.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost soupravy 11,61 g btto.
V tom hmotnost smaragdů postupně cca 3,15 ct, 4,80 ct, 3,30 ct, v soupravě celkem cca 11,25 ct,
hmotnost diamantů u prstenu celkem 0,07 ct, u přívěsu celkem 0,06 ct.
Velikost prstenu 55.

87 000 Kč

poutavé