Pětiosobní čajová souprava

porcelán bíle glazovaný, zdobený hnědým tiskem rozkvetlými větvičkami růží a zlatými linkami, značený zelenou tištěnou značkou LOKET EPIAG CZECHOSLOVAKIA a červenou tištěnou značkou obchodního domu STERN, 20. léta 20.století. (jeden šálek navíc)

Konvice, výška 22,5 cm,

mléčenka, výška 15,5 cm,

cukřenka, výška 12 cm,

6x šálek, výška 5,5 cm, průměr 9,5 cm,

5x podšálek, průměr 14,5 cm

1 900 Kč

Albert Stern obchodník sklem a porcelánem v Brně

128. aukce Ostrava TOP 141-160

Plastika "Španělská tanečnice"

porcelán barevně glazovaný, opatřený papírovým štítkem ROYAL DUX, vespod ručně psané písmeno D, číslo 4 a vyrytá čísla 212 35, kolem poloviny minulého století.

Výška 25 cm

1 800 Kč

Sada šesti sklenic na nízké nožce s patkou

sklo čiré bezbarvé, na hladké kupě zdobené jemným brusem obilných klasů. První polovina minulého století.

Výška 15 cm

600 Kč

Těžítko "Letadlo"

poniklovaná mosaz na podstavci z leštěného šedého mramoru. První polovina minulého století. Na jednom křídle schází malé broušené sklíčko.

Celková výška 12 cm, podstavec 2 x 13 x 8 cm

4 000 Kč

Pohár na broušené nožce s patkou

sklo čiré, bezbarvé, žlutá lazura, na kupě medailon s ruční malbou květů, mistrovské brusy, kolem roku 1920, mimořádný sběratelský kus.

Výška 17 cm

4 900 Kč

Luxusní reminiscence na empírové poháry.

Korbel "Sei froh mit den Fröhlichen"

kamenina barevně glazovaná, zdobená plastickým žánrovým figurálním motivem z hostince, cínové víčko s jemným florálním dekorem, neznačeno. Kolem poloviny minulého století.

Výška 21 cm

500 Kč

"Buď šťastný s těmi šťastnými"

Wikgren Erik

Korbel

cín, na víčku reliéfní profil Karla XIV s nápisem "Carolus Johannes Regni Svec. Princ Haered", značeno mistrovskou značkou Erika Wikgrena, Švédsko, Nyköping 1828.

Výška 19,5 cm

1 000 Kč

Karel XIV. Johan, vlastním jménem Jean Baptiste Bernadotte (1763 Pau, Francie – 1844 Stockholm), francouzský ministr války, francouzský maršál, kníže de Pontecorvo, v letech 1818 – 1844 král Švédska a Norska, zakladatel dodnes panující švédské dynastie Bernadotte.

Korbel

sklo čiré bezbarvé, fasetované, zdobené jemným brusem motivem jelena mezi stromy. Víčko - porcelán bíle glazovaný v cínové montáži, zdobený barevným dekorem obilného snopu a hospodářského nářadí. Počátek minulého století.

Výška 16 cm

1 000 Kč

Kutálek Jan

Plastika "Sova"

mistrovská keramika barevně glazovaná, vespod vrytá signatura KUTÁLEK, druhá polovina minulého století.

Výška 24,5 cm

6 700 Kč

Současní majitelé získali plastiku přímo od Jana Kutálka.

Kutálek Jan (1917-1987)

Keramik, sochař, kreslíř, studoval soukromě malířství u R. Vejrycha a sochařství na AVU Praha u Karla Pokorného, zastoupen ve sbírkách Historického muzea - Tyršovo muzeum tělesné výchovy a sportu Praha, v Galerii hlavního města Prahy, Národní galerii, GVU v Chebu a jinde, řada výstav.

(Slovník Chagall, abART, http://www.jankutalek.cz/)

(20.7.1917 Praha - 28.5.1987 Praha)

Kutálek Jan

Plastika "Čert Jemifajn"

Výška 25 cm

6 700 Kč

Kutálek Jan (1917-1987)

Šestiosobní souprava na servírování vajíček

pozlacený bílý kov, solnička je doplněná skleněnou vložkou. Na vysokém podélně klenutém uchu podnosu jsou držáky - malá ouška na uchycení lžiček. První polovina minulého století. V tomto provedení a výborném stavu se prakticky nevyskytuje.

6x stojánek na vajíčko, výška 7 cm,

1x solnička, výška 7 cm,

1x podnos 16,5 x 30 x 17 cm,

6x lžička.

1 700 Kč

Velká dóza

sklo čiré bezbarvé fasetované, zdobené brusem a bohatou ruční malbou modrým a bílým emailem (květinový vzor), první polovina minulého století.

Výška 12,5 cm, průměr 15 cm

900 Kč

Hračka bručící medvídek

umělý plyš v kombinaci s filcem, plněný slámou. Ohebný v kloubech končetin, otočná hlava, při naklápění bručí. Nepatrné stopy po přišití jednoho ucha.

Výška cca 60 cm

700 Kč

Těžítko

sklo čiré bezbarvé, fasetované, uvnitř brokované, zdobené postavou ležícího lva, první republika. Na vrcholku a na několika hranách nepatrné oklepy.

Výška 9 cm

500 Kč

Weinberger Martin

sklo opakní v růžových odstínech, návrh Martina Weinberga pro sklárnu Poschinger Cryctalwerks, Západní Německo, nejstarší továrna na křišťálové sklo na světě, 80. léta min. století.

Výška 19 cm.

5 500 Kč

Stolní lampa

bakelit, neznačeno, první polovina minulého století.

Výška cca 36 cm

3 500 Kč

Krásné RETRO.

Nutná revize elektroinstalace, neručíme za škody způsobené elektrickým proudem.

Kabelka s dlouhým uchem

kombinace hadinky a kůže v medové barvě, kovové komponenty žlutý kov. Kolem poloviny minulého století.

Tělo kabelky 18 x 30, délka 50 cm

2 000 Kč

Kabelka s krátkým uchem

exteriér kabelky z hadinky v barvě černé a okrové, ostatní části v černé kůži, interiér šedý satén. Chlopeň opatřená magnetkem na uzavření kabelky. Neznačeno, první polovina minulého století.

15 x 27 cm

1 800 Kč

Velký nástěnný talíř

fajáns zdobená bohatým květinovým dekorem, značeno Delfts Holland Handpainted W40/E PK, minulé století.

Průměr 40,5 cm

3 500 Kč

Nástěnný talíř

fajáns v centrální částí zdobená ženskou polopostavou v plachetce (Madona pasovská) , okraj dekorován pásy stylizovaného rostlinného dekoru, neznačeno, přelom 18./19. stol. Kovová montáž na zavěšení. Patrné vlasové praskliny a drobné oklepy

Výška 6 cm, průměr 30 cm

4 500 Kč

Pravděpodobně vyškovská keramika.

Muzeální sbírkový kus.