nesignováno

"Spící andílek"

skvělá mědirytina, nesignováno, neznačeno, 19. století

22,5 x 29,5 (26,5 x 33,5) cm

2 900 Kč

    128. aukce Ostrava TOP 161-180

Chr. De Wit

"Vrba u cesty"

olej na plátně, signováno vpravo dole Chr. DE Wit, blíže neurčeno, nerámováno.

50 x 40,5 cm

5 000 Kč

nesignováno

"Statky pod horami"

olej na plátně, signum nenalezeno, 19. století. Na několika místech plátno mírně poškozeno - krakeláž, odlouplá barva.

59 x 84 (74,5 x 99) cm

5 000 Kč

Rakouská krajinářská škola.

"Krajina s pasákem a kravami"

olej na plátně, dle původního majitele má být signum vlevo dole, ale v této části byl obraz retušován a signum nenalezeno, štukovaný rám.

51 x 77 (69 x 95,5) cm

4 500 Kč

Dle posudku PhDr. Marka Perůtky je obraz zařazen do druhé poloviny až konce 19. století.

Přiložen znalecký posudek PhDr. Marka Perůtky

Sedláček Jan

"Olomouc - pohled na katedrálu sv. Václava"

barevné pastely na kartonu, signováno tužkou vpravo dole J. SEDLÁČEK, druhá polovina minulého století.

46 x 64 (73 x 90) cm

2 500 Kč

Sedláček Jan (1925-1996)

Člen svazu českých výtvarných umělců a zasloužilý umělec. V letech 1945−1949 studia na škole umění ve Zlíně např. u profesorů Hofmana, Hrocha a Kavana. Doménou jeho malby byla moravská krajina a Olomouc.

(10.9.1925 Olomouc - 27.1.1996 Olomouc)

Mašek A.V.

"Antonín Dvořák píše dopis"

bravurní kresba tužkou na papíře, signováno vlevo dole A.V. Mašek 52. Utržený pravý dolní roh.

58,5 x 44,5 (80,5 x 60,5) cm

4 500 Kč

Mück Otto

"U potoka v zimě"

kombinovaná technika, tempera kvaš na papíře, signováno vpravo dole Otto Mück, datováno 1932.

41 x 31 (53,5 x 43)

4 500 Kč

nesignováno

"Krejčovské míry - návod"

černobílá litografie, nesignováno, neznačeno. Konec 19. století. Samotný list poškozen, stopy po pomačkání papíru, na několika místech natrženo.

Výřez33 x 47,5 (47 x 61) cm

1 900 Kč

Singer Emil

"Karlův most"

lept, signováno vpravo dole tužkou EMIL SINGER a stejně tak v desce vlevo dole, první polovina minulého století.

Tisková plocha 32,5 x 23,5 (49,5 x 36) cm

900 Kč

Singer Emil (1881-1942)

Malíř, grafik židovského původu. V mládí vyrůstal v Brně, asi ve dvaceti letech přesídlil do Vídně. Umělecky zůstal ve spojení s Brnem. V roce 1942 byl transportován z Terezína do koncentračního tábora Treblinka, pravděpodobně zahynul již během transportu.

(https://www.holocaust.cz/databaze-obeti/obet/124118-emil-singer/)

(28. 12. 1872 Kyjov - 1942)

Maiotto Domenico

"Muž počítající mince"

mědirytina, autor Domenico Maiotto, vyryl Antonio Capellan, vytiskl Wagner, uprostřed italský text, konec 18. století.

Tisková plocha 23 x 31 (45,5 x 52) cm

2 500 Kč

Dryák Ladislav

"Oráč s koňmi"

kombinovaná technika - akvarel s kresbou černou tuší, signováno vpravo dole L. Dryák, druhá polovina minulého století. Volný list.

32 x 28,5 cm

1 500 Kč

Dryák Ladislav (1930-)

Malíř, grafik, sochař. Po studiích figurální kresby na Umělecké škole v Praze začal v roce 1954 pracovat jako výtvarník divadla v Českém Těšíně. Počátkem 60. let minulého století (1964) musel z divadla odejít z důvodu svých nepoddajných protikomunistických postojů, což mělo za následek spoustu osobních i pracovních omezení. Krátkou dobu pracoval jako svobodný umělec. Poté, až do roku 1969, působil jako grafik v Kovoně Karviná. Jeho angažmá v boji za prosazení myšlenek Pražského jara vedlo k nucené emigraci do Spolkové republiky Německo. Usadil se v Solingenu, kde v nelehkých podmínkách přistěhovalce začal budovat svůj ateliér, v němž tvořil a sporadicky tvoří dodnes.

(Nar. 12.7.1930 Dolní Sklenov, okres Frýdek Místek)

Dryák Ladislav

"Tři hudebnice"

tempera na papíře, signováno vlevo dole L. DRYÁK, druhá polovina minulého století. Volný list.

38 x 28,5 cm

1 500 Kč

Dryák Ladislav (1930-)

Dryák Ladislav

"Žně"

kombinovaná technika - kresba barevnou tuší a tempera na papíře, signováno vpravo dole L. DRYÁK, druhá polovina minulého století. Volný list.

28,5 x 37,5 cm

1 500 Kč

Dryák Ladislav (1930-)

Klívar

"Chaloupka v zasněžené horské krajině"

olej na sololitu, signováno vpravo dole KLÍVAR, datováno 1938. Rám francouzského typu, zlaté barvy.

49 x 69 (67 x 88) cm

4 500 Kč

"Dáma s hlavou koně"

barevná litografie, signováno tužkou dole uprostřed, neurčeno, datováno 1986, číslováno 18/150.

tisková plocha 32,5 x 24,5 (50,5 x 40,5) cm

900 Kč

nesignováno

"Alegorie léta"

kombinovaná technika, barevná výšivka a akvarel, nesignováno, druhá polovina 19. století.

64,5 x 49 (73 x 57) cm

1 500 Kč

Kulhánek Oldřich

"Poesie I."

lept, signováno vpravo dole OLDŘICH KULHÁNEK, datováno 1983, vlevo dole název díla.

tisková plocha 14,5 x 10,5 (36,5 x 29) cm

1 500 Kč

Kulhánek Oldřich (1940-2013)

Grafik, malíř, ilustrátor, autor našich papírových bankovek, studium SOŠV Praha u prof. Tondla, VŠUP Praha u prof. Svolinského. Byl politicky vězněn, v sedmdesátých letech byl jeho cyklus tužkových kreseb vyvezen a stal se majetkem světové galerie CENTRE GEORGES POMPIDOU v Paříži. Autor zastoupen ve světových galeriích, výstavy po celém světě, více než deset ocenění a vyznamenání. Z obšírného výčtu výstav doma i v zahraničí, jmenujme např. Brno, České Budějovice, Cheb, Jihlava, Most, Olomouc, Opava, Orlová, Praha, ze zahraničí Belgie, Finsko, Francie, Holandsko, Itálie, Jugoslávie, Norsko, Slovensko, SRN, Velká Británie, USA.

(26.2.1940 Praha - 28.1.2013 Praha)

Kulhánek Oldřich

"Poesie II."

Tisková plocha 15 x 10,5 (36,5 x 29) cm

1 500 Kč

Kulhánek Oldřich (1940-2013)

Kulhánek Oldřich

"Poesie III."

tisková plocha 15 x 10,5 (36,5 x 29) cm

1 500 Kč

Kulhánek Oldřich (1940-2013)

Reynek Bohuslav

Bibliofilie "Večer nad rytinou Bohuslava Reynka"

Marie Glabazňová - Večer, z nepublikované sbírky veršů "Pocta Bohuslavu Reynkovi", přiložena rytina Bohuslava Reynka, číslovaná 4/10, nesignovaná, připravil Josef Glivický v Prostějově, na ručním lise vytiskl v květnu 1979 Josef Cipra v Kladně.

Tisková plocha 12 x 8,3, celý list po rozložení 19 x 14,3, bibliofilie 19,5 x 13 cm

5 000 Kč

Reynek Bohuslav (1892-1971)

Malíř, grafik, básník, překladatel, krátce studoval zemědělství na ČVUT v Praze, malířsky se vzdělával soukromě, po roce 1915 se intenzivně věnoval vlastní básnické tvorbě a překladatelství, spolupracoval s nakladatelem J. Florianem ze Staré Říše na edici Dobré dílo, ve dvacátých a třicátých letech se často vracel do Grenoblu ve Francii, kde každoročně vystavoval. V roce 1926 se oženil s francouzskou básnířkou Suzanne Renaudovou, v roce 1947 přeložil a ilustroval její básnickou sbírku Dveře v přítmí. Od roku 1936 žil s rodinou trvale na rodném statku v Petrkově u Havlíčkova Brodu, v roce 1944 byl s rodinou vystěhován, přístřeší až do konce války nalezl u Floriánovy rodiny ve Staré Říši, po únoru 1948 byl jeho statek zestátněn a Reynek na něm mohl pracovat jako zemědělský dělník, jeho nejhodnotnější část grafické tvorby vznikla v padesátých a šedesátých letech, kdy vystavoval jen sporadicky. V šedesátých letech byl jeho dům poutním místem pro mladé umělce, silně ovlivnil generaci básníků devadesátých let, část jeho básnické tvorby byla zhudebněna.

(Slovník Chagall, Lexicon of the CVA, Wikipedie, www.zslipa.hbnet.cz - stránky Reynkovy základní školy, www.velikani.cz, další související odkazy na www)

(31.5.1892 Petrkov, Havlíčkův Brod - 28.9.1971 Petrkov)