Plastika "Dáma s bohatou sukní, kloboučkem a košíkem plným květin"

porcelán glazovaný, ručně malovaný, značeno razítkem ROYAL DUX Deutschland a vtlačenými čísla 20 a 143.

Výška cca 28,5 cm

1 500 Kč

      128. aukce Ostrava TOP 181-200

Plastika "Stojící dívčí akt s drapérií"

porcelán bílý, na podstavci stříbrná linka, značeno zeleně SCHLAGGENWALD Made in Czechoslovakia - SLAVKOV a vtlačeně číslo 2341. Speciální značka po roce 1945.

Výška cca 25 cm

1 500 Kč

Plastika "Dvě děti s obrázkovou knihou a plyšovým medvídkem"

keramika bíle glazovaná, značeno vtlačeným číslem 301. Chlapec a děvčátko sedí na stoličce a společně si prohlíží knihu, děvčátko drží v jedné ruce medvídka.

Výška cca 21 cm, šířka cca 25 cm, hloubka cca 15 cm

700 Kč

Sada servírovacích tácků

porcelán bílý, zdobený stříbrným geometrickým dekorem, ART DECO provedení, tištěná značka SCHLAGGENWALD Czechoslovakia - SLAVKOV, značka používaná d roku 1945, malé tácky značeny vtlačenými čísly 2030, 139, nebo 203.

velký tác, délka 46,5 cm, šířka 18 cm, výška cca 2,5 cm

6x malý dezertní tácek, délka 17cm, šířka 10,5 cm, výška cca 2,5 cm

1 200 Kč

Dětská tahací hračka - slon

dřevo barevně lakované, dřevěná funkční kolečka, kožené uši, vrcholné art deco provedení, unikátní tvar.

Výška 25 cm, délka 30 cm, šířka 18 cm

3 500 Kč

Model autobusu Karosa

převážně bílý, červený a žlutý plast, pryžová kolečka, na boční straně nálepka ITES, na spodní straně značeno "ites, KOH - I - NOOR, HARDTMUTH - 09, TRHOVÉ SVINY, AUTOBUS KAROSA ŠD 11", bílo - červená karoserie, uvnitř žluté sedačky.

Výška cca 9 cm, délka cca 33,5 cm, šířka cca 8 cm

Jedné pneumatice schází stříbrný disk

600 Kč

Stolní globus

uchycení čirý plast - plexisklo, podstavec černý plast, druhá polovina minulého století (před rokem 1990).

Výška cca 19 cm, podstavec 12 x 16 cm

350 Kč

Pozdně empírové stolní hodiny

čtyři alabastrové sloupky, dřevěné apliky zlacené pravým zlatem, smaltovaný ciferník, čtvrťové bití, datumovka, schránka třešňové dřevo, drobná aplika zlacená mosaz, kolem roku 1880, restaurováno, plně funkční.

Výška 60 cm, šířka 39,5 cm, hloubka cca 14,5 cm

39 000 Kč

Dvousloupkové stolní hodiny

sloupky a orlice zlacené pravým zlatem, schránka ořechové dřevo, smaltovaný ciferník, mosazné apliky, čtvrťové bití, kolem roku 1880, restaurováno, plně funkční.

Výška 45 cm, šířka 27,5 cm, hloubka 14 cm

28 000 Kč

Straub Wolfgang

Zvon bicí, sakrální, s reliéfy Sv. Václava a Sv. Martina

nápis GOSS MICH WOLFGANG STRAVB IN OLLMYTZ 1761. Uměleckoprůmyslová práce zvonaře Wolfganga Strauba, Olomouc 1761. Stav dobrý, chybí srdce zvonu. Po dodání srdce bude zvon opět funkční.

Výška 32 cm, průměr 31,5 cm.

Na ploše čepce je ražena značka hmotnosti v hodnotě 30 lotů.

250 000 Kč

PhDr. Petr Vojtal, kromě fundovaného popisu, uvádí ve Znaleckém posudku:

Zvon byl v bezpečí uchráněn před oběma vlnami válečných rekvizicí.

Zvon je dochován ve své úplnosti s výjimkou srdce. Povrch zvonoviny pokryt naprosto intaktně a originálně. Vzhledem k těmto skutečnostem lze ke dni zpracování tohoto posudku stanovit odhadní cenu 700 000 Kč ... "

Vyvolávací cena je mimořádně příznivá.

MAJITELÉ ZÁMKŮ, KAPLÍ, REPREZENTAČNÍCH BUDOV,

málokdo může vlastnit takto kvalitní zvon.

Důvod je jednoduchý:

TAKOVÉ ZVONY PROSTĚ NEJSOU.

Přiložen Znalecký posudek soudního znalce PhDr. Petra Vojtala ze dne 14. 4. 2018.

Zvon je vyhlášen KULTURNÍ PAMÁTKOU ČESKÉ REPUBLIKY a může jej koupit pouze občan České republiky.

Velký reprezentativní psací stůl s křeslem - v renesančním stylu

dřevo, .horní deska intarzovaná šachovnicí, velmi prostorný, vhodný i pro dnešní výpočetní techniku, pod celou horní deskou jsou tři šuplíky, boky zdobené hlubokou řezbou. Přelom 19. a 20. století.

STŮL horní deska 89,5 x 179,5,

KŘESLO výška 113,5, šířka 72,5, hloubka 64 cm,

SEDÁK výška cca 48 cm, hloubka cca 50 cm

65 000 Kč

Tyto stoly patří k velmi reprezentativním, vysoce funkčním a uměleckým nábytkům, v tomto provedení na trhu velmi vzácné. Pochází z vynikající kolekce. Případnému kupci doporučujeme, aby si na něj pořídili skleněnou desku, tak se zachová krása intarzie a zajistí denní používání, tedy plná funkčnost.

MIMOŘÁDNĚ MASIVNÍ PROVEDENÍ

Závěsné obrazové hodiny

tzv. schwarzwaldky, dřevěná schránka, jednodenní chod, dvě závaží, půlové bití, ciferník malovaný na skle spolu s obrazem krajiny, kolem roku 1910, malba lehce poškozená, schází jedno závaží a kyvadlo.

Schránka výška cca 34 cm, šířka 25,5 cm, hloubka 16 cm

2 000 Kč

Váza ve tvaru amfory

porcelán zdobený ornamenty a květinovým dekorem, na čelní straně figurální galantní scéna v zámeckém parku, značeno, zespodu ručně psané číslo 5476.

Výška 26 cm, šířka cca 13,5 cm

500 Kč

Párová k položce č. 194

Velký ozdobný talíř

porcelán po obvodě zdobený ornamenty a květinovým dekorem, v centru bohatá figurální scéna - tři grácie s květy a plody v zámecké zahradě, značeno, zespodu ručně psané číslo 5476.

Průměr 27,5 cm

350 Kč

Párová k položce č. 193

Mohutná medvědí kůže

velká reprezentativní kůže z velkého hnědého medvěda BARIBALA, včetně preparované hlavy, přelom 20. a 21. století, vhodné jako předložka na podlahu, nebo jako dekorace na zeď, naprosto ojedinělá nabídka.

Délka cca 207 cm, šířka cca 187 cm

40 000 Kč

Jde o velkou raritu, kterou dnes již nelze jednoduše získat, majitel si ji v roce 2005 legálně přivezl z Kanady

Příslušné dokumenty jsou k dispozici

Vypreparovaná medvědí lebka a kost z penisu

obojí pochází z jednoho velkého hnědého medvěda BARIBALA (URSUS AMERICANUS ???), přelom 20. a 21. století, ojedinělá nabídka.

Lebka délka cca 32 cm, šířka cca 17 cm, výška cca 14 cm, kost z penisu délka cca 15,8 cm

4 000 Kč

Čajový / kávový servis se třemi různými motivy galantních scén

porcelán celoplošně zlacený, každý kus dozdoben jedním či dvěma medailonky s rokokovou galantní scénou, vespod tištěné značky: zelená Bohemia in Czechoslovakia - speciální značka NOVÁ ROLE a zlatá Ato Karlovy Vary bad Czechoslovakia.

konvice výška 16,5 cm, šířka cca 26,5 cm, průměr cca 13,5 cm

cukřenka výška cca 10 cm

mléčenka výška 9 cm

5x šálek výška 5 cm

5x podšálek průměr 15,5 cm

1 600 Kč

Plastika "Moderní madona"

dva kusy skla, sklo čiré leštěné a matované, jednoduché čisté linie, konec minulého století, vhodné i jako těžítko.

Výška cca 16 cm, šířka 8,8 cm, hloubka 5,5 cm

1 500 Kč

Souprava na servírování vařeného vejce pro jednoho stolovníka

porcelán, celoplošně ornamentálně zdobený, bohatě zlaceno, vespod zlatá tištěná značka prodejce "Ato Karl. Vary bad Czechoslovakia".

mini tácek na skořápky apod. 15,5 x 10 cm

kalíšek na vajíčko výška 6,5 cm

slánka na sůl a pepř výška cca 4,5 cm, délka cca 9,5 cm, šířka cca 4 cm

350 Kč

Reliéf "Adorace Karla IV."(?)

mohutná řezba v masivu, jde o řezbu složenou ze čtyř kusů velmi silných patrně ořechových špalků, pojednáno jako obraz v rámu, jedná se o staré insitní umění, velmi vysoká hmotnost díla.

71 x 100 (78,5 x 112) cm

1250 000 Kč

Majitel získal tuto práci z pražské lokality a je přesvědčený, že se jedná o přelom 14. a 15. století (cca 1380-1420), rám je z 19. století.

SAMOSTATNÁ AUKCE VE 13.00 hod

Případný kupec si může dohodnout přiměřenou dobu na konzultaci s vlastním znalcem