Plastika "Dvě skotačící dívky"

porcelán glazovaný, malovaný, značeno vtlačenými čísly 994 a 30, dále modrým číslem 20 pod glazurou, neznačeno, Royal Dux, velmi dobrý stav.

Výška 18 cm, šířka cca 22,5 cm

600 Kč

128. aukce Ostrava TOP 221-240

Plastika "Chlapec cvrnkající kuličky"

porcelán glazovaný, malovaný, značeno vtlačenými čísly 34 a 48b, dále modře podglazurně G, červeně 11, na podstavci nálepka ROYAL DUX, velmi dobrý stav.

Výška 13 cm, průměr podstavce 9 cm

600 Kč

Plastika "Děvčátko hrající si s kočárkem"

porcelán glazovaný, malovaný, značeno vtlačenými čísly 927 a 34.

Výška 9,5 cm, šířka cca 8 cm

600 Kč

Šněrovačka

luxusní šněrovačka a zároveň i podvazkový pás, uvnitř štítek Protetika a špatně čitelné červeně tištěné číslo 136619 115 20 (?), konec 19. století, výborný stav, patrně nikdy nenošeno.

Obvod pasu cca 96 cm, boků cca 107 cm

1 800 Kč

Luxusní dámská kabelka - tzv. psaníčko

krokodýlí kůže, kovové uzávěry a doplňky, dva samostatné úložné prostory, otevírání shora - dvě přihrádky, otevírání zepředu - čtyři úložné přihrádky, přední uzávěr zamykatelný, klíček přiložen, značeno SOLO Genuine Leather, No. 8489, 1/3 20. století.

Cca 12 x 23,5 cm

2 500 Kč

Výborný stav, nikdy nenošeno

Velký ozdobný talíř

porcelán bílý, ručně malovaný květinovým dekorem a zlacený, typický dekor Míšeňské porcelánky, značeno modrými meči pod polevou a modrým číslem 5360, dále značeno vtlačeně 1630 (?) 24 om (?).

Průměr 24,5 cm

1 500 Kč

Upomínkový ozdobný lázeňský talíř se dvěma uchy

porcelán bílý, zlacený, v centru tištěný a ručně kolorovaný motiv "Lázně Luhačovice", značeno MCP Czechoslovakia, pochází z doby, kdy se na výstavbě Luhačovic podílel Jurkovič.

Průměr cca 25,5 cm

450 Kč

Souprava na slavnostní stůl

porcelán bílý, růžový květinový a ornamentální dekor doplněný ptáčky, zlaté linky, značeno FINE CHINA LICHTE, Made in GDR.

svícen výška 17,5 cm

nádoba na led se dvěma lvími hlavami výška cca 13 cm, průměr cca 14,5 cm

váza s poklopem výška cca 21 cm

nástolec výška 15,5 cm, průměr cca 20 cm

500 Kč

Malý odkládací stolek

mosaz, horní kruhová deska mramor, kolem poloviny minulého století, v mramoru viditelné vlasové praskliny, před používáním je nutné zpevnění stolečku.

Výška 40,5 cm, průměr cca 32 cm

900 Kč

Květinový sloup

majolika, skládá se ze sloupu a velké vázy - květináče, celoplošně bohatě zdobeno barevným plastickým rostlinným a květinovým dekorem, secesní styl z počátku 20. století, značeno vtlačenými čísly

Výška celkem 105 cm, výška sloupu 80 cm, maximální průměr cca 35 cm

12 000 Kč

Původně luxusní provedení, dnes více vlasových prasklin a oklepů, přesto stále velmi reprezentativní a dekorativní

Plastika "Stojící dívčí akt s rozpuštěnými vlasy"

bronz na kruhovém mramorovém podstavci, signováno

Výška 30 cm, výška podstavce 3 cm

4 500 Kč

Talířek upomínkový - Uherské Hradiště

keramika zdobená plastickým dekorem, čtvercový tvar, vyrobil Rumburk.

19 x 19 cm

200 Kč

Boettinger Hugo

"Mládí - Variace na téma dívky"

bibliofilie, 20 kreslených variací na téma dívka, volné listy ve žlutých tuhých deskách, vydalo v počtu 1 000 kusů Aventinum v Praze 1930, tento výtisk má číslo 139, na titulním listu dedikace z roku 1935, velmi dobrý stav

45 x 35 cm

900 Kč

Kresby jsou reprodukovány světlotiskem v grafických závodech V. Neubert a synové na Smíchově

Boettinger Hugo (1880-1934)

Boettinger Hugo, dr. Desiderius / Böttinger Hugo

významný kreslíř, karikaturista a malíř, žák pražské akademie u Lišky, Jeneweina a Pirnera, studijní pobyty ve Francii, Anglii, Belgii, Holandsku, výstavy Vídeň, Mnichov, Benátky, Londýn, Paříž, Pittsburg a řada dalších, zastoupen v galeriích, včetně Národní galerii. U kreseb a karikatur používal pseudonym dr. Desiderius.

(30.4.1880 Plzeň - 9.12.1934 Praha)

Kniha Josef Sudek - "Fotografie"

s úvodní studií Lubomíra Linharta, vydalo v roce 1956 Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, publikace obsahuje celostránkové fotografie celosvětově proslulého fotografa Josefa Sudka, reprodukovaných fotografií je celkem 232

24 x 17,5 cm

1 200 Kč

Papírový přebal poškozen, jinak stav dobrý

Album Františka Kupky

mistrovské barevné reprodukce třiceti tří Kupkových obrazů, tisk V. Neubert Praha - Smíchov, úvodní studie K.E. Schmidta, vydáno péčí redakce Jana Hájka, nakladatel B. Kočí v Praze, počátek minulého století.

39,5 x 32 cm

7 000 Kč

Zlaté hodinky náramkové pánské

zlato, na ciferníku značeno ARCTOS AUTOMATIC, sedmdesátá léta minulého století.

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 35,65 g btto, průměr ciferníku 3 cm

15 000 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu na ryzost zlata

Zlaté pánské hodinky kapesní, jednoplášťové

mechanické, natahovací korunka, na ciferníku značeno INTERNATIONAL WATCH Co SCHAFFHAUSEN, na strojku a na plášti I.W.C., velmi dobrý stav, počátek 20. století.

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 65,29 g btto, průměr 4,7 cm (bez korunky)

17 000 Kč

Na oušku korunky je vyražená puncovní značka „Veverka“, Švýcarsko 1893 - 1934. International Watch Co. - přední švýcarský výrobce hodinek, nachází se v Schaffhausenu ve Švýcarsku. Firmu založil v roce 1868 americký hodinář Florentine Ariosto Jones. Zajímavá vyvolávací cena.

Stříbrné hodinky tříplášťové tzv. klíčovky

stříbro, značeno na ciferníku, vnitřním plášti a po obvodě vnějšího pláště GEORGES FAVRE JACOT LOCLE a puncovní značkou 84 zolotniků, ciferník porcelán s římskými číslicemi a malým ciferníčkem pro vteřinovou ručičku, řetízek a klíček k natahování OK

Ryzost stříbra 875/1000, hmotnost 97,70 g btto

3 500 Kč

Kolem roku 1880, jdoucí a funkční

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu na ryzost stříbra

Zlatý prsten s briliantem

bílé a žluté zlato osazené diamantem s briliantovým brusem OLD EUROPE, značeno puncovní značkou Lvíček 4, zlatnická práce z období 1. republiky.

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 2,20 g btto, hmotnost diamantu cca 0,12 ct, velikost prstenu 54

5 500 Kč

Přiloženo Osvědčení Ing. Jiránka, Gemologická laboratoř

Zlatá tabatěrka s hladkým oválem uprostřed víčka pro vyrytí monogramu

žluté zlato, celoplošně geometricky gravírováno, ozdobný uzávěr je osazen přírodním granátem (almandinem), rakousko-uherský punc Liška, puncovní úřad Vídeň, značeno zlatnickou značkou „KF“, počátek 20.století.

Velikost cca 8 x 9,5 cm, ryzost Au 580/1000, hmotnost 153,14 g btto.

120 000 Kč

Uvnitř pozdější věnování „22.IV.1946 Eliška“. Vynikající položka sběratelská, muzeální, luxusní dárek.