Divadelní kukátko kapesní

korpus z nerezového bílého kovu, značeno S, červené pouzdro, kolem roku 1930, velmi skladné, dobrý stav.

Výška 3 cm, délka 9 cm, hloubka 2,8 cm

500 Kč

  128. aukce Ostrava TOP 241-260

Raritní kukátko kapesní

ve složeném stavu velmi ploché, značka neobjevena, počátek minulého století, poškozená čočka v okuláru, stále je však funkční, kromě uváděné vady stav velmi dobrý.

Výška 8,5 cm, délka 12 cm, tloušťka 2 cm

500 Kč

Na trhu vzácné

Luxusní divadelní kukátko kapesní

korpus leštěná mosaz vykládaná perletí, kožené pouzdro, přelom 19. a 20. století, výborný stav, prakticky nepoužívané.

Výška 5,5 cm, délka 9,5 cm, hloubka 3,5 cm

900 Kč

Ploché divadelní a dostihové kukátko kapesní

původní reklamní krabice, na krabici značeno FOLDING OPERA GLASS, na kukátku SPORT GLASS Made in Japan, po polovině minulého století, prakticky nepoužívané.

Ve složeném stavu 6,5 x 11 x cca 2 cm

500 Kč

Divadelní kukátko - kapesní dalekohled

černý kovový korpus potažený tenkou kůží, kožené pouzdro, na pouzdře značeno Otto Schleiffelder OPTIKER Stadt, am Graben 22 WIEN, viditelné známky používání, sbírkový a funkční kus.

Výška 5,5 cm, šířka 10,5 cm, hloubka 4,3 cm

500 Kč

Dalekohled

kovový černý korpus potažený kůží, neznačeno, patrně Zeiss Jena, pravděpodobně vyráběný pro ozbrojené složky, kolem roku 1930, kožené pouzdro, potřebuje vyčistit, jinak stav dobrý.

Výška cca 11 cm, šířka cca 15,5 cm, hloubka cca 4,5 cm

500 Kč

Dalekohled jednooký

korpus mosazný skládací, částečně potažený kůží, kolem roku 1890, kůže je prasklá, je potřeba ji upevnit, kromě uvedené vady stav dobrý.

Délka v rozloženém stavu 47 cm, ve složeném 20,5 cm, průměr 4 cm

1 250 Kč

Tyto dalekohledy jsou známé jako námořní

Dalekohled s koženým pouzdrem

černý kovový korpus potažený kůží, značeno TELARIST Colmont, dvacátá - třicátá léta minulého století, na koženém pouzdře značeno Made in Czechoslovakia, chybí kožený řemínek

Výška 10,5 cm, šířka cca 15,5 cm, hloubka cca 4,5 cm

500 Kč

Dalekohled nebyl dosud nikdy používaný, je zatuhlý

Dalekohled s koženým pouzdrem

černý kovový korpus, značeno BIALEX, první polovina minulého století.

Výška 11 cm, šířka cca 14 cm, hloubka 4,5 cm

500 Kč

Housle

mistrovský koncertní nástroj, práce významného moravského houslaře Roberta Forbergera, signováno na štítku uvnitř houslí, datováno 1927, číslováno 44. Práce z mistrova velmi dobrého období, k houslím je pouzdro a smyčec

délka cca 60 cm

60 000 Kč

Na štítku: Robert Forberger Werkstätten für Geigenbau Lotschnau-Zwittau.
Robert Forberger (30.12.1899 Moravský Lačnov - 22.6.1994 Reichenbach).
Ceny jeho nástrojů se pohybují kolem 100 000 - 150 000 Kč. Majitel konzultoval tuto položku s houslařem, který doporučil opravu laku (není nezbytné) v ceně 5 000 Kč

Info k houslaři k nahlédnutí

Stojan na vánoční stromek otočný a hrací dvě různé melodie, FUNKČNÍ

na dřevěné kruhové základně je ozdobná kruhová konstrukce skrývající mechanismus hracího strojku a otáčecí mechanismus, natahovací klíček přiložen, na horní straně značeno Germany, na dolní razítkem Hamburg, plechový kryt na několika místech poškozen.

Litinový úchyt kmene stromku do velikosti - průměru kmínku stromku 6 cm,

základna průměr 35,5 cm, výška cca 10 cm

7 000 Kč

Tyto stojánky se cenově pohybují až do 30 000 Kč

RARITA

Kompotová souprava - mísa a šest misek

sklo medové lisované, sklárna Josef Inwald, misky pochází z jiné kolekce než mísa. První polovina minulého století. Ze spodní strany misek drobné neznatelné oklepy.

mísa výška 10,5 cm, průměr 21 cm, misky výška 3 cm, průměr 15,5 cm

600 Kč

Velká předkládací ovální mísa

porcelán bíle glazovaný, po obvodu zdobený jemným plastickým vzorem rozvilin a rokají, značeno vtlačenými čísly 30 00, první polovina minulého století. Při okraji téměř neznatelná výrobní prasklina.

7 x 50,5 x 36,5 cm

900 Kč

Nápojová souprava

sklo čiré bezbarvé, zdobené barevnými emaily motivů českých národních symbolů, první polovina minulého století.

1x džbán, výška 40cm,

5x sklenice, výška 19,5 cm

3 900 Kč

Laghi Václav

Loutka závěsná - marioneta - OSLÍK

celodřevěná, dřevo ručně řezané, malované a lakované, ocas a hříva z vlasů, první polovina minulého století. Loutka pochází z majetku známého loutkařského rodu Laghiů, autorem je možná sám Václav Laghi ml.

Samotná loutka cca 47 x 29 cm

6 700 Kč

Laghi Václav ml. (1896-1948)

Řezbář a lidový loutkář na Berounsku. Pocházel z významné loutkařské rodiny s dlouholetou tradicí.

Otec Václav Laghi st. (1864-1945), dvojče Ludvík Laghi.

(abART, Středočeská vědecká knihovna v Kladně, příspěvková organizace (http://ipac.svkkl.cz/arl-kl/cs/detail-kl_us_auth-0254473-Laghi-Vaclav-18961965/))

(13.5.1986 - prosinec 1965 Beroun)

Osmiramenný svícen

bílý kov, vrchol zakončený dekorací - dřevěnou lakovanou kuličkou, druhá polovina minulého století.

Výška 49 cm, průměr 24 cm

6 000 Kč

G. Demange

Plastika "Boxer"

kovová kompozice na mramorovém podstavci. Signováno na plintě G. DEMANGE a značeno ochrannou známkou FABRICATION FRANCAISE PARIS MADE IN FRANCE, počátek minulého století.

Výška 50 cm

9 000 Kč

Fabrication Francaise Paris Made in France: pod tímto označením byly vyráběny repliky původních bronzových soch od umělců. Většinou se jednalo o kovové kompozice, které měly povrchovou úpravu připomínající bronz. Označení Made in France bylo povinné při dovozech do USA od roku 1891, stejná značka jako má námi nabízená plastika se poprvé objevila v roce 1892 a byla používána cca do roku 1915, kdy postupně všechny soukromé firmy, které zpracovávaly kovy, přešly na válečnou výrobu.

(XIX-XX)

Kolářský Zdeněk

Pamětní plaketa "KAREL IV. KRÁL ČESKÝ 1316-1378 a PETR PARLÉŘ 1330-1399"

cín litý, na averzu portrétní profil Karla IV, na reverzu Petr Parléř se stavbami, na kterých se jako stavitel podílel. Autor Zdeněk KOLÁŘSKÝ, signatura ZK umístěna nad IV, návrh z roku 1978. V původní papírové etui.

Průměr 9,4 cm

2 000 Kč

Kolářský Zdeněk (1931-)

Sochař, medailér, malíř, kreslíř, grafik, studium na SPŠ sklářské v Železném Brodě, dále u Karla Štipla, Jana Baucha a Josefa Fojtíka na VŠUP v Praze, člen AUM (Asociace umělců medailérů), řada výstav po celém světě, zasloužilý umělec, obdržel domácí i světová ocenění. Je autorem řady volných plastik, pamětních desek a realizací pro architekturu, od roku 1961 se zabýval převážně medailérskou tvorbou, účastnil se řady soutěží na československé mince. Nejvýznamnější český autor mincí a medailí.

(Slovník Chagall, Lexikon českých výtvarníků

cs.wikipedia.org/wiki/Zdeněk_Kolářský_(sochař))

(nar. 29.4.1931 v Kostelci nad Orlicí)

Reliéf "Adam a Eva - vyhnání z ráje"

stříbrný plech, velmi kvalitní zpracování, kolem roku 1880. Adjustováno v rámku starším než je samotný reliéf, rámek výborně podtrhuje kvalitu stříbrnické práce. Sbírkový kus.

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 114,00 g,

rozměr reliéfu 18,2 x 14,2 (rozměr rámku 32 x 26) cm

13 900 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu na stříbro

Komoda ve tvaru klekátka, uprostřed dvířka, horní a spodní šikmé desky jsou sklápěcí

dřevo bohatě intarzované, kolem roku 1750. Úložný prostor se zabudovanými čtyřmi šuplíčky je v horní části, za dvířkami jsou tři regály, úložný prostor ve spodní části je dostupný po odklopení šikmé desky.

Cca 104 x 99 x 58 cm

90 000 Kč

Ve své kategorii jde o nejkrásnější kus nábytku.

Ojedinělý kus interiérového nábytku, který v roce 2013 získal "Tematickou cenu 31. Veletrhu Antique." Byl rovněž součástí vítězné expozice na 37. veletrhu starožitností ANTIQUE konané ve dnech 21. – 24. 4. 2016.