281-300

291 292 293 294

Luxusní náhrdelník

zlato bílé, osazené 578 přírodními diamanty s briliantovým brusem (brilianty) a 48 smaragdy s kombinovaným brusem. Smaragdy pochází z ložiska v Brazílii. Zlato značeno současnou českou puncovní značkou.

Ryzost zlata 750/1000 (18K), čistá hmotnost zlata cca 36,96 g, brilianty celkem cca 9,63 ct, smaragdy celkem cca 11,90 ct, celková hmotnost náhrdelníku 41,27 g btto, délka šperku 25,5 cm, bez přívěsu cca 22 cm

350 000 Kč

Součástí šperku je totiž odnímatelná část v délce 3 cm. Tento nádherný reprezentativní šperk je skvělou investicí, mimořádná nabídka.

Ke šperku je přiložena znalecká zpráva v jazyce českém a anglickém, ve které je velmi podrobný popis šperku včetně všech kamenů. Zpracoval ing. Jiránek, Gemologická laboratoř

128. aukce Ostrava TOP 281-294

Zlatý náramek s ověsky tzv. žebrák / žu-žu

žluté zlato, sedm ověsků: sedmička pro štěstí, mlýnek, lesní roh, podkova, kachnička, houslový klíč a ptačí budka, jednotlivé komponenty z období první republiky až přibližně z devadesátých let 20. století, značeno puncovními značkami.

Ryzost zlata 585/1000, hmotnost 8,51 g btto

6 900 Kč

Článkový náramek - pět článků a pět úzkých spojek, zapínání s pojistkou

kombinace žlutého a bílého zlata, větší články zdobeny bohatým plastickým dekorem růží a gravírováním, značeno prvorepublikovou puncovní značkou LVÍČEK a mistrovskou značkou AN. Krásná zlatnická práce z období první republiky.

Ryzost zlata 585/1000, hmotnost 23,77 g netto,

obvod 18 cm

25 000 Kč

Brož ve tvaru jezdeckého bičíku

kombinace růžového, žlutého a bílého zlata, nově přepuncováno současným platným puncem, kolem poloviny 20. století.

Zlato ryzost 585/1000, hmotnost 3,00 g netto, délka 6 cm

2 300 Kč

Dlouhý řetízek k hodinkám

žluté zlato, obě koncové karabinky z růžového zlata, značeno RU puncovní značkou LIŠKA, Puncovní úřad Vídeň. Řetěz je kvalitní ruční práce (všechna očka jsou uzavřená - letovaná).

Délka 164 cm, ryzost zlata 580/1000, hmotnost 29,51 g netto

24 000 Kč

Zlatý filigránový prsten s tyrkysem

žluté zlato osazeno velkým oválným tyrkysem, po celém obvodu hlavy celkem 12 malých ověsků s malým tyrkysem, široká ozdobná filigránová šína.

Ryzost zlata 750/1000 (18 K), hmotnost 14,55 g btto, velikost prstenu 54

13 500 Kč

Současná majitelka dostala prsten v roce 1967 k promoci od své tety žijící v Teheránu

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu

Zlaté náušnice - divadelní masky

žluté zlato, jako ověsky divadelní symboly, veselá a smutná maska (komedie/tragedie), značeno puncovní značkou Labuť, současná zakázková práce.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 6,25 g, délka cca 4,7 cm

6 300 Kč

Prsten s diamanty a almandinem

kombinace platiny a stříbra. Šína platina. Hlava prstenu (usazení kamenů) stříbro. Kameny: centrální oválný granát - almandin, okolo 13x diamantová routa. Platina označena puncovní značkou z let 1929-1992, stříbro puncem Kozlík 2.

Ryzost platiny 950/1000, stříbra 950/1000, hmotnost 5,50 g btto, velikost prstenu cca 55

3 900 Kč

Dále vyražena mistrovská značka OK, kolem poloviny 20. století.

Biedermeier šatlén - náhrdelník

hlavní část velmi jemná a náročná práce - spletenec z vlasů, komponenty růžové zlato, značeno rakousko-uherskou puncovní značkou Liška. U jedné z karabinek ověsek ve tvaru prstenu - rámeček pro relikvii, sušené bylinky, či fotografie. 3. třetina 19. stol.

Ryzost zlata 580/1000, hmotnost 15,33 g btto, délka bez ověsku cca 38,5 cm,

použitelná délka pro náhrdelník 38,5 - 40 cm

2 800 Kč

U kruhového rámečku na relikvii chybí slídové výplně, jinak velmi dobrý stav.

V tomto zachovalém stavu málo vídané.

Šatlén k hodinkám - vzhledem k délce a zpracování lze použít jako náhrdelník

Stříbrný náhrdelník

stříbro, doplněno třemi bílo-fialovými ametysty, značeno RU puncovní značkou AV používanou v letech 1902-1921, jemná práce z počátku minulého století.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 4,03 g btto, obvod 46,5 cm, délka ozdoby se dvěma ověsky 5,5 cm

1 200 Kč

Náušnice butonky

kombinace růžového zlata a stříbra, osazeno celkem čtyřmi imitacemi briliantů, nově přeznačeno současnými puncovními značkami, pro zlato Labuť, pro stříbro Kozlík 1, počátek minulého století

Ryzost zlata 585/1000 (uzávěry a podložení), ryzost stříbra 970/1000 (hlavy náušnic), hmotnost 2,35 g btto

2 900 Kč

Stříbrné náušnice

stříbro, každá náušnice osazena kvádrovitým indickým smaragdem, uchycení v uchu na puzety, současná práce.

Ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 2,98 g btto

1 200 Kč

Stříbrný náramek článkový

stříbro částečně gravírované, uspořádání článků střídavě jeden hladký a jeden gravírovaný, značeno protektorátní puncovní značkou používanou v letech 1941-1949 a mistrovskou značkou JN.

Ryzost stříbra 900/1000, hnotnost 14,89 g, délka/obvod cca 18,5 cm

900 Kč

Ruská nádoba s uchem - KOVŠ (KOVSCH)

stříbro, osazeno třemi různě barevnými zabrušovanými kameny, vnitřek nádoby zlacený, značeno azbukou K. Faberže, po obvodu plastický ornamentální dekor, čtyři kulovité nohy, značeno kontrolní značkou Moskvy s ryzostí stříbra 84 zolotniků.

Ryzost stříbra 875/1000, hmotnost 350,05 g btto, výška cca 10 cm, průměr cca 13,5 cm, maximální hloubka (včetně ucha) cca 17,5 cm

12 000 Kč

Značka 84 zolotniků se používala v letech 1908-1917 (dle informací získaných z internetu), nečištěno, časová patina, velmi dobrý stav.

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu na ryzost stříbra.