neurčeno "Svážení sena koňmi"
bravurní akvarel, signováno vpravo dole VLASTIMIL B..., dále nepřečteno, původní adjustace, zaskleno.
Ve výřezu 21 x 27,5 (37,5 x 47,5) cm
1 500 Kč
Leba Josef V. "Krajina s cestou"
olej na sololitu, signováno vlevo dole LEBA, nedatováno. Kvalitní umělecký rám zlacený na červený podklad je lehce poškozený.
24 x 30 (32,5 x 38,5) cm
3 500 Kč
Podle přiloženého znaleckého posudku soudního znalce Petra Beránka se jedná o málo známého autora, jehož dílo se vyskytuje ve sbírkách plzeňské galerie. Znalec stanovuje cenu 5 000 Kč
Dokumentace Přiložen Znalecký posudek soudního znalce Petra Beránka
Leba Josef V. (1841-1898) Malíř krajin, kostelních obrazů, plzeňských zátiší, vyučený pozlacovač, zastoupen ve sbírkách Západočeské galerie v Plzni. (28. 3. 1841 Plzeň - 1898 Plzeň)
neurčeno "Alpská krajina"
olej na plátně, vlevo dole signováno špatně čitelně, na rubu plátna napsáno Im Alpenland. Třetí čtvrtina 19. století, kvalitní rám typu blondel.
50,5 x 70 (64,5 x 84,5) cm
12 000 Kč
V posudku soudního znalce Petra Beránka se uvádí, že se jedná o neznámého malíře (Hans Krüll ?). Petr Beránek v posudku velmi pěkně uvádí popis typu těchto obrazů s odkazem, že se jedná o třetí čtvrtinu 19. století. Znalec stanovuje cenu 15 000 Kč.
monogramista H.M.A "Dvě bohaté kytice letniček v keramických džbáncích"
olej na malířské lepence, vpravo dole signováno monogramem H.M.A, nedatováno. Vzadu hra barev na mořských vlnách.
42,5 x 27 (56 x 40,5) cm
5 000 Kč
Podle posudku soudního znalce Petra Beránka se jedná o kytice TAGETEK. Znalec stanovuje cenu 8 000 Kč
Berger Th. "Najáda a Tritón v mořském příboji" - Pocta Beneši Knüpferovi
olej na plátně, signováno vpravo dole Th. BERGER, datováno 1920, kvalitní kopistická práce v dobovém rámu.
50,5 x 148 (66 x 164) cm
3 500 Kč
Obrazy s najádami v mnoha variantách kompozičních i rozměrových rozpracoval Beneš Knüpfer. Jeho obraz Souboj Tritónů vystavený v roce 1892 na Jubilejní světové výstavě v Chicagu údajně zakoupil císař František Josef I. Varianta velikosti 109,2 x 223,8 cm signovaná Benes Knüpfer, Roma se prodala v aukci u Christie's 2. 5. 2014 za rekordních 1,6 milionu Kč. Aukční síň Meissner - Neumann nabízela 27. 5. 2012 variantu 113,5 x 224 cm signovanou monogramem BK. Námětově stejný obraz Beneše Knüpfera, jako zde nabízený, "Mořská nymfa" velikosti 27 x 57 cm byl v roce 2009 prodán u Galerie Art Praha za 110 000 Kč (ART+) - obraz měl evidentně jiný poměr stran než obraz nabízený.
nesignováno Miniatura "Portrét muže"
kvaš na destičce ze slonové kosti, signum nenalezeno, portrétní kresba. Ve spodní části poškozeno, odlupuje se barva, lze snadno opravit, obličejová část malby v pořádku. Luxusní zlacený rámek v pozdně empírovém stylu.
5,5 x 4,5 (17 x 16) cm
3 500 Kč
Párová k položce č. 167
nesignováno Miniatura "Portrét dámy v biedermeier oblečení z profilu"
kvaš na papíře, nesignováno, kolem poloviny 19. století, luxusní zlacený rámek v pozdně empírovém stylu.
5 x 4,5 (17 x 15,5) cm
2 500 Kč
Párová k položce č. 166
neurčeno "Zřícenina věže v letní romantické krajině" a "Postava na můstku přes řeku"
dva párové oleje na plátně. První signovaný vpravo dole a datovaný 1887, druhý plátno lepené na lepence, nesignovaný a nedatovaný. U obou kvalitní zdobný rám.
26 x 18 (37,5 x 29,5) cm a 27 x 21,5 (38 x 32) cm
6 800 Kč
Cena za oba kusy
Peters "Ležící ženský poloakt v luxusním interiéru"
olej na dřevěné desce, signováno vpravo dole O PETERS, kvalitní adjustace.
20,5 x 28 (31 x 37,5) cm
4 500 Kč
neznámý autor "Oldřich a Božena"
olej na plátně, velká reprezentativní kopie známého obrazu Františka Ženíška ve zmenšené verzi. Unikátní je i rám obrazu - dýhovaný se vzorem, dýha je drobně poškozená - lehce opravitelná, velká příležitost ke zkulturnění větších společenských prostor.
98 x 148 cm
20 000 Kč
V přiloženém posudku soudního znalce Petra Beránka je uveden rozměr kopie 98 x 148 cm a rozměr originálu 174,5 x 265 cm. Znalec stanovuje cenu 30 000 Kč. Vyvolávací cena je 20 000 Kč, což je cena samotného rámu
Přiložen Znalecký posudek soudního znalce Petra Beránka
Bartek J. "Cestička ve sněhu v zimní horské krajině"
olej na dřevěné desce, signováno vpravo dole J. BARTEK, datováno 17.12.1932, kvalitní krajinářská práce, pěkná sběratelská položka.
57,5 x 45 (67 x 54,5) cm
1 300 Kč
Autor má řadu obdivovatelů a sběratelů, ale o jeho životě víme pouze to, že se pravděpodobně narodil v Novém Jičíně. Na žádost majitele obrazu velmi nízká vyvolávací cena
Mucha Alfons Soubor 10 volných listů reprodukcí nejznámějších plakátů Alfonse Muchy
barevné serigrafie, další dva na společném přebalu, doplněno listem s úvodním slovem PhDr. Milana Krejčího, vydalo vydavatelství ČTK - Pressfoto 1989. Texty včetně popisků vyobrazení jsou vícejazyčné.
Každý list 59,5 x 42 cm
1 200 Kč
Mucha Alfons (1860-1939) Malíř secesního období, umělec užitého umění, sochař, fotograf, herec, umělec, který nebyl přijat ke studiu na pražské Akademii. Světoznámým se stal díky zakázce na plakát pro Sarah Bernhardt. Navrhoval známky, bankovky, plakáty, viněty na nejrůznější výrobky - cigarety, sušenky, čokolády, láhve, maloval zástěny i návrhy jídelních menu, navrhoval nádobí, šperky, interiéry. Fotografie, které si pořizoval, sloužily jako předloha k malířské tvorbě, fotodokumentace z cest po předrevoluční Rusi byla podkladem pro Slovanskou epopej. (24.7.1860 Ivančice – 14.7.1939 Praha)
Tkaczyk Bedřich Augustin "Dřevěnice v zimních Beskydech"
velký reprezentativní olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole monogramem B.A.T., nedatováno, druhá polovina minulého století. Vzadu autorův štítek s názvem "Zima V"
50 x 100 (62,5x112,5) cm
5 900 Kč
Tkaczyk Bedřich Augustin (1910-1979) Tkaczyk (Tkačík) Bedřich Augustin Malíř, grafik, studoval na UPŠ v Praze a na Kunstgewerbe ve Vídni, jako malíř působil v Ostravě, zastoupen ve sbírkách GVUO, vynikající malíř Severní Moravy, měl velmi ztížené možnosti účasti na výstavách, z politických důvodů se tento skvělý malíř nestal malířem evropské třídy, podle našeho názoru jde spolu s Wünschem o nejlepšího malíře Severní Moravy ve 20. století. (7. 2. 1910 Brzezinka, Polsko - 1. 6. 1979 Ostrava)
Molnár "Podzimní kytice slunečnic a mochyně"
olej na tvrzené malířské desce, signováno vlevo dole MOLNÁR (Karol ?), datováno 1977, brilantní práce.
65,5 x 50,5 (75,5 x 60,5) cm
3 500 Kč
Okrasná mochyně - mochyně židovská třešeň - příbuzná jedlé mochyně peruánské. V době květu nenápadná, na podzim září červenými lampionky, dekorativní v suchých kyticích.
Molnár Karol Slovenský malíř, studia na Ukrajinské akademii výtvarných umění v Praze u Kulce a na pražské akademii u Obrovského, později stipendista v Paříži u Františka KUPKY. Vystavoval se spolky TVORBA a ALEŠ, později s SČVU, za války v letech 1939-1945 vstoupil do čs. vojenské jednotky ve Francii a v Anglii. (5.1.1903 Brezová pod Bradlom - 15.4.1981 Praha)
Gabriel Karel "V zamyšlení - Meditující krásná mladá dívka"
portrétní olej na plátně, signováno vpředu vpravo nahoře K. GABRIEL, datováno 1939. Vzadu opět signatura, název V zamyšlení, vročení 1939 a rukou psaný seznam míst, kde byl tento obraz vystavován.
81 x 70,5 (102,5 x 92,5) cm
9 500 Kč
Gabriel Karel (1891-1963) Malíř, grafik, pedagog, žák profesora Mako, malíř pražských motivů, v roce 1944 získal cenu za olej Vltava. (10.10.1891 Turnov-1963 Praha)
Šnajdr "Kytice slunečnic v keramickém džbáně"
olej-tempera na malířské lepence, signováno vlevo dole ŠNAJDR, nedatováno. Barevně velmi zajímavá práce, rámováno pod sklem.
62,5 x 42,5 (70,5 x 49,5) cm
1 300 Kč
Na žádost majitele obrazu velmi nízká vyvolávací cena
Pospíšil "Statek u vody v letní krajině"
olej na plátně, signováno vpravo dole POSPÍŠIL, datováno 1985, odvážné barevné a působivé řešení.
42 x 59,5 (55,5 x 73) cm
1 300 Kč
Škuta "Subtropická vegetace na břehu moře"
olejová tempera, signováno vlevo dole ŠKUTA, datováno 1972, příznivec fauvismu.
Ve výřezu 34 x 40 (60 x 70) cm
1 300 Kč
Pařízek Jan "Fortuna - Bohyně štěstí a her"
olej na plátně, signováno vpravo PAŘÍZEK, datováno 1969 - výborné období autora, jedna z nejlepších prací výborného malíře s řadou výstav, nerámováno, pouze na blind rámu.
110 x 63 cm
14 000 Kč
Pařízek Jan (1941-2012) Malíř, kreslíř a grafik, studoval propagační malbu a grafiku na SPŠ stavební v Ostravě, dále na SUPŠ v Brně u prof. A. Zamazala a O. Zeminy. Pracoval jako propagační výtvarník v řadě podniků na Ostravsku. Vynikající malíř hudebních motivů a ženských postav. (20.7.1941 Praha - 2012)
Jiránek Miloš "Muž s kloboukem a holí v letní krajině"
olej na tvrzené lepence, signum nenalezeno, nedatováno, práce Miloše Jiránka. Drobná, leč půvabná krajinářská malba pochází z doby 1898 až 1900.
23,5 x 21,5 (36,5 x 32,5) cm
18 000 Kč
Dokumentace Autorství po konzultaci určil znalec umění PhDr. Mgr. Michael Zachař, který vystaví novému majiteli na jeho žádost písemné znalecké posouzení.
Jiránek Miloš (1875-1911) Václav Zedník Spisovatel, malíř, grafik, překladatel, básník, redaktor. Studium v Praze na Karlově univerzitě a na Akademii výtvarných umění u Maxmiliána Pirnera a Vojtěcha Hynaise. Vystavoval v Mánesu a Topičově salonu, mnoho výstav s jeho obrazy bylo realizováno po jeho smrti. Byl jedním z nejvzdělanějších českých malířů. V době kolem roku 1900 spoluurčoval s umělci jako byli Slavíček, Švabinský, Preisler či Mucha budoucí vývoj českého moderního umění. Jako Hynaisův žák na pražské Akademii vyšel názorově z francouzského luminismu a podle vzoru Mařákovy školy začal v krajinách snoubit realistický názor Mařákův se světelností impresionismu. Chodíval hodně do plenéru s přáteli Hofbauerem a Myslbekem. (19. 11. 1875 Lužec nad Vltavou, Mělník - 2. 11. 1911 Praha)