sklo hutní, světle modré, čiré s kobaltovým jádrem, nesignovaný originál, sklárna Mstíšov, 60. léta minulého století.
Výška 26 cm
4 500 Kč
Váza akvamarínová
sklo hutní, čiré, foukané do improvizované formy "kvadratického" tvaru, nesignovaný originál, sklárna Škrdlovice, druhá polovina minulého století.
Výška 24 cm
4 500 Kč
Soukup Josef Přívěs "Ženský akt"
českomoravský citrín, závěs zlato puncované platnou puncovní značkou. Signováno písmenem S (Soukup Josef) datováno 87 (1987).
Ryzost zlata 585/1000, hmotnost 15,35 g btto, výška 4,2 cm
10 000 Kč
Soukup Josef (1919-2004) Sklářský výtvarník, šperkař, glyptik, medailér, pedagog, designér. Studium na Odborné škole šperkařské v Turnově, Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Františka Kysely a Karla Štipla a na École des Beaux Arts v Paříži. Byl asistentem profesora Karla Štipla, docentem v ateliéru Stanislava Libenského, v roce 1997 byl jmenován profesorem ateliéru Sklo, šperk, glyptika. (6. 7. 1919 Přepeře, Semily - 17. 2. 2004, Praha)
Malý korbílek s vysokým cínovým víčkem
kamenina barevně glazovaná, plasticky zdobená. Po obvodu tři medailony, v prostředním text "Zum Wohl = sein!", v postranních hlava ženy/ muže v klobouku, reliéfní rostlinný dekor na víčku. Zespodu vtlačené číslo 390 a značka, počátek minulého století.
Výška 13 cm
450 Kč
kamenina barevně glazovaná, plasticky zdobená. Po obvodu tři pole - uprostřed reliéf muže a ženy, po stranách text "Ein frohes Herz / heilt allen Schmerz", reliéfní rostlinný dekor na víčku. Značeno vyrytým číslem 12, počátek minulého století.
Výška 13 cm
450 Kč
Šťastné srdce léčí veškerou bolest.
Nástěnné figurální reliéfy párové
reliéfy - kovová kompozice na samostatných dřevěných deskách. Jeden s námětem ženy s labutěmi, pozlacený, zlacení místy setřené, druhý s námětem ženy se srnci. Neznačeno, nesignováno. Výrazné secesní provedení. Konec 19. století.
Dřevěné desky 27,5 x 38 cm, reliéf ženy s labutí cca 25,5 x 36 cm, reliéf ženy se srnci cca 26,5 x 36 cm
1 200 Kč
Motocykl se sajdkárou
plechová dětská hračka, lakovaná, natahování na klíček, padesátá léta minulého století, DRUKOV, klíček nepřiložen. Zachovalý stav, sběratelský kus.
Délka 16 cm, výška 7 cm, šířka 11 cm
2 500 Kč
Velká sbírka nouzových bankovek - NOTGELD
převážně německých měst. Celkový počet cca 1200 ks, cca 240 druhů, většinou ve velmi dobrém stavu. Nouzovky jsou uspořádány v albu.
Rozměr alba: 25 x 33 cm, hloubka 7 cm
12 000 Kč
Jeden druh může mít více výskytů cenových nebo ve vyobrazení, proto takový rozdíl mezi počtem druhů a počtem kusů. I když se nouzovky používaly v době nedostatku oběživa, jsou pro svou různorodost, pestrost i uměleckou hodnotu vděčným předmětem zájmu sběratelů. PROHLÍDKA je možná jen na vyžádání a za asistence pracovníka galerie, který provede listování albem.
Luxusní stříbrný figurální nástolec
celostříbrný, podstavec tvořen dívčí postavou stojící na zdobné patce. V pravé ruce drží misku s růží a ptáčkem, levá ruka podpírá talíř nesený na hlavě. Talíř uprostřed zlacený, okraj plasticky zdobený. Konec 19. století, výborný stav.
Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 1177,20 g, výška 36 cm, průměr 29,5 cm
35 000 Kč
Kvalitní klenotnická práce ve stříbře, výjimečnost je umocněna hmotností použitého stříbra. Zcela mimořádná nabídka.
Dokumentace Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu na ryzost stříbra.
Velký stříbrný figurální elipsovitý košík/mísa, Weinranck & Schmidt, Hanau
oválné dno zdobeno reliéfem putti pod starými stromy, v širokém okraji z girland, stuh, hlav a florálních prvků včetně růží jsou vsazeny dva figurální medailony. Na okraji výjevu ve dně je značka klenotníka W.S.H v srdíčku a ražené 916. 19/20. století.
Ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 1116,40 g délka 49,5 cm, šířka 37 cm, výška 5 cm.
39 000 Kč
Výborný stav. Výjimečná klenotnická práce ve stříbře, se kterým nebylo šetřeno. Obdobné práce mívají hmotnost kolem 500 g. Mimořádná nabídka, výborná investice.
Nůž lovecký a bojový, s pilovým ozubením na horní hraně, logo "Germany Eye - Německé oko"
čepel značena SURVIVAL KNIFE - pro přežití, CARL SCHLIEPER SOLINGEN GERMANY ROSTFREI 10646, mosazná záštita, dutá rukojeť s tajnou schránkou na pomůcky pro přežití, na koženém pouzdře MADE IN GERMANY. Přibližně 70. léta 20. století, velmi dobrý stav nože.
Celková délka cca 27 cm, čepel cca 14,5 cm
2 800 Kč
Pochází ze sbírky více než 500 ks nožů, převážně kapesních.
Nůž bojový, s pilovým ozubením na obou hranách čepele
čepel značena AUTO MESSER PUMA, ALLZWECK-MESSER D B G.M. GERMANY, 6390, na záštitě 41371. Výroba sedmdesátá léta minulého století (1971). Rukojeť ušlechtilé dřevo, kost a bronzové/mosazné nýty, kožené pouzdro zpevněné 11 nýty. Nůž velmi dobrý stav.
2 800 Kč
Víceúčelový nůž pro letecký personál Bundeswehru. Konstrukčně zajímavý nůž se zvýšenou hmotností ve špici čepele. Protože v akci docházelo k proražení pouzdra tvrdou a ostrou čepelí, bylo pouzdro zpevňováno nýty. V našem případě schází u pouzdra zajišťovací popruh na fixaci nože. Od padesátých let minulého století je vyráběn lovecký a sportovní nůž WHITE HUNTER - nůž používal Old Shatterhand ve filmu Poklad na stříbrném jezeře. Koncem šedesátých let pak byla dána do výroby verze označená 6390. DBGM - Deutsches Bundes Gebrauchsmuster. Pochází ze sbírky více než 500 ks nožů, převážně kapesních.
UTON - útočný armádní nůž, osobní zbraň
s koženým opaskovým pouzdrem, pilkou, pilníkem a pojistnou šnůrou. Čepel ocel, značena číslem série 0003, rukojeť pryž, na pouzdře vytlačeno UNPROFORM. Výrobce nože firma MIKOV.
Délka čepele 14 cm, celková délka 24,8 cm
1 500 Kč
Čepel má příčně od poloviny směrem k rukojeti rýhování, které slouží jako opěrka palce. Na konci rukojeti je otvor pro vsunutí pilky/ pilníku a na boku otvor pro zajišťovací kolík. Pouzdro má uvnitř dvě ocelové planžety proti vypadnutí nože, vně kapsu na pilku a pilník a na opačné straně kapsu na šňůru. Pochází ze sbírky více než 500 ks nožů, převážně kapesních.
Nůž lovecký, outdoorový
pevná čepel ocel, rukojeť lakovaná bříza, se záštitou, kožené pouzdro. Na čepeli a na pouzdře značeno J. MARTIINI FINLAND. Pouzdro zdobené loveckým výjevem. Na čepeli drobná poškození.
Délka čepele cca 10,5 cm, celková délka cca 22 cm
600 Kč
Lovecký nůž
s pevnou čepelí přecházející do oboustranné kolmé kovové záštity, neznačeno, kvalitní práce. Přiloženo kožené opaskové pouzdro vybavené pojistným popruhem na fixaci nože. Čepel i střenka nesou stopy používání, průvlek na opasek natržený.
Délka čepele cca 9 cm, celková délka cca 19 cm
400 Kč
Nůž rybářský, filetovací
dlouhá pevná čepel ocel, pružná, rukojeť dřevo, se záštitou, kožené pouzdro přizpůsobené délce čepele. Na čepeli značeno J. MARTIINI FINLAND. Opaskové pouzdro značené J. MARTIINI FINLAND 620 a zdobené geometrickým vzorem.
Délka čepele cca 15,5 cm, celková délka cca 27,5 cm
500 Kč
Praktický nůž lovecký, outdoorový
pevná čepel ocel, rukojeť lakovaná bříza, kožené pouzdro se závěsným ouškem. Na čepeli značeno J. MARTIINI FINLAND/ NYLKYPUUKKO. Pouzdro zdobené ornamentálním vzorem, značené JM v kroužku. Ostří ve špici nepatrně poškozené.
Celková délka cca 21,5 cm, délka čepele cca 10,5 cm
700 Kč
Puukko je typ tradičního finského velmi ostrého nože s krátkou čepelí. Nosí se v pochvě u pasu a používá se při práci se dřevem nebo k lovu. Náleží k severskému dědictví. Pochází ze sbírky více než 500 ks nožů, převážně kapesních.
Klasický nůž CA MORA k všestrannému použití
pevná čepel ocel, rukojeť červeně lakované dřevo, pochva černý plast s geometrickým dekorem, kožené závěsné poutko. Značení na čepeli CA MORA Made in SWEDEN (Carl Andersson), na pochvě MORA. Nůž a pochva velmi dobrý stav, průvlek na opasek poškozený.
Délka čepele cca 9,5 cm, celková délka cca 20 cm.
500 Kč
V oblasti švédské Mory bylo v minulosti více výrobců nožů. Firma Carl Andersson (CA) byla v roce 1961 koupena firmou Krang Johan Eriksson (KJ Eriksson). Dnes tam působí Mora of Sweden. Pochází ze sbírky více než 500 ks nožů, převážně kapesních.
Starý kapesní nůž zavírací
dva nože, střenky z rohoviny, mosazné kování a nýty. Neznačeno, typově odpovídá výrobkům nožířství J.V.REBEC SEDLČANY, první třetina dvacátého století.
Délka čepelí cca 5 a 8 cm, délka v rozevřeném stavu cca 23,5 cm, délka v zavřeném stavu cca 10,5 cm
600 Kč
Zavírací kapesní nůž RYBIČKA
čepel značená MIKOV (MIKulášovický KOVoprůmysl od roku 1955), rukojeť ve tvaru ryby. Tradiční mikulášovický výrobek s více než stoletou historií, design zůstává. Kudla rybička - touha malých kluků, u nás patří mezi nejlevnější a nejpopulárnější nože.
Délky cca: čepel 5,5 cm, zavřený nůž 8 cm, rozevřený nůž 13,5 cm.
200 Kč
Zvýšený sběratelský zájem o daný předmět dokládají aukční výsledky. Počátky výroby nožů v Mikulášovicích spadají do roku 1794. Pochází ze sbírky více než 500 ks nožů, převážně kapesních.