neurčeno Závěsný reliéf
sochařská masa na bázi sádry, značeno, nepřečteno. Složitá abstraktní kompozice, bravurní zpracování, mimořádně zajímavá práce.
35,5 x 76 cm
1 500 Kč
Kamna pokojová
litina, tělo válcové, značeno na těle zkříženými kladívky nad FF 505, na dvířkách FERRUM, Frýdlant nad Ostravicí. Kamna jsou funkční, chybí regulace do komína, šamot v pořádku. Bylo by vhodné přeleštit stříbrný nátěr černým leštidlem.
Výška 72 cm
2 200 Kč
V roce 1852 byly ve Frýdlantu nad Ostravicí postaveny dvě kupolové pece pro výrobu litiny. Hutní výroba v tomto místě, s tradicí od 16. století, tak přešla na hromadnou výrobu litinového zboží. Litinovými kamny zásoboval Frýdlant nad Ostravicí země v celé Evropě. Vysoká poptávka po litinovém zboží, hlavně po kamnech, vyvolala potřebu zavedení formovacích strojů. V roce 1900 byla zastavením druhé vysoké pece ukončena hutní prvovýroba železa ve Frýdlantu nad Ostravicí vůbec. V roce 1913 byla založena Frýdlantská akciová společnost pro výrobu železného zboží - FERRUM, která si pronajala Frýdlantské železárny na dobu 50 let. K názvu FERRUM se podnik znovu vrátil v roce 1990 po osamostatnění ze státního podniku OSTROJ Opava.
Kamna pokojová PATENT METEOR
litina, válcový korpus, zelený smalt s bílým secesním dekorem, vpředu mohutný štítek s číslem 1485. Zdobný litinový poklop zakrývá rozkládací plotnu - lze použít k vaření i přikládání. Palivo dřevo, uhlí, koks. Porcelán úchopu horních dvířek je poškozený.
Výška 115 cm
15 000 Kč
Značka PATENT METEOR je umístěna na páce zabezpečující dvířka pro zapalování.
Luxusní pokojová kamna s horní ozdobnou odklápěcí mříží
korpus průřez elipsa, povrch včetně zdobných prvků krytý hlubokým hnědým smaltem, v plotně odklopná elipsovitá dvířka pro přikládání shora. Přední dvířka s průzory se sklem umožňují pozorovat hoření. Výborný stav, kamna nebyla téměř používaná.
Výška 69 cm, šířka 50 cm, hloubka 40 cm, plotýnka 29 x 20 cm
18 000 Kč
Luxusní výkonná pokojová kamna krbového typu STELLA
bohatě zdobená v secesním stylu, povrch včetně desky pod kamna krytý zeleným smaltem, troje dvířka. Je potřeba opravit zajištění dvířek k popelníku a jedno slídové okénko u velkých prostředních dvířek. Jako palivo sloužilo jak dřevo, tak uhlí.
Výška 72 cm, šířka 56 cm, hloubka 40 cm
20 000 Kč
Technicky i umělecky dokonalá kamna vhodná do stylových i moderních interiérů. Oheň přes velká přední železná dvířka s osmi okénky vyplněnými slídou mihotavě ozařuje okolní prostor, pocit tepla se dostavuje už při pozorování ohně. Doposud se nepodařilo nahradit tento efekt rozvíjející fantazii a pocit tepla domova žádným jiným druhem topení.
Útlá pokojová kamna ve tvaru hranolu - ozdoba andílci s kyticí růží
korpus hnědý smalt, na stěnách mimořádně bohatý reliéfní figurální a rostlinný dekor. Na spodních dvířkách nápis FRANKE, schází ozdobný kryt, funkčnost kamen se tím nemění. Krásný sběratelský i funkční kus. Lze topit uhlím i dřevem.
Výška 88 cm, průřez kamen 24 x 20 cm, v horní rozšířené části 27 x 27 cm, ve spodní části (podstavec) 30 x 28 cm
9 000 Kč
Americká kamna ve stylu ART DECO
plášť vroubkovaný, krytý zeleným smaltem, značeno ORGINAL FENOM na horních dvířkách i vpředu na mohutném štítku s číslem 5 a siluetou PELIKÁNA, kolem roku 1930. Hrany, dvířka a spodní část geometricky zdobené. Topení dřevem, uhlím i koksem
Výška 97 cm, šířka 32 cm, hloubka 42 cm
15 000 Kč
Výkonná robustní kamna, ozdoba jakéhokoliv interiéru. Podle starého reklamního letáku je výhřevnost u těchto kamen 175 m3. Kamna se vyráběla v různých velikostech, i pro vytápění sálů.
Jídelna ve stylu ART DECO
rozkládací kruhový stůl, 6 židlí, bufet s nízkou nadstavbou, skleník - horní část prosklená, spodní část s plnými dvířky. Zakázkový nábytek, zaoblené hrany, černě lakovaný povrch, čalounění sedáků židlí modrou textilií s bílými puntíky, kolem roku 1930.
Stůl: průměr ve složeném stavu 120, výška 79 [cm]. Bufet: délka 220/ s nohami 234, výška 110, hloubka 65 [cm]. Skleník - celkové rozměry: výška 164,5, délka 143, hloubka 48 [cm], spodní část výška 44 cm, horní část výška 118 cm.
29 000 Kč
Ploché nohy bufetu a skleníku sledují oblou siluetu nábytku. Bufet - příborník je velmi skladný, uvnitř má police a zásuvky na příbory. Výhodná cenová nabídka.
Sedací souprava v pozdně rokokovém stylu
lavice, dvě křesílka a šest židlí. Čalouněné sedáky, opěradla i područky, čalounění v dobrém stavu. Souprava je doplněná stolem na zdobné noze, s oválnou deskou s profilovaným zvlněným okrajem a konzolovým stolkem, oba ve stylu biedermeier.
Lavice: délka 185, výška 111, hloubka 90 [cm].
35 000 Kč
Vystavena pouze lavice a čtyři židle.
Luxusní stříbrná empírová konvice s převýšeným uchem
tělo konvice ve tvaru velkého ptačího vejce na třech lvích nožkách, pantové uchycení víčka, rukojeť černé dřevo, hubice ve tvaru orlí hlavy. Mistrovská značka C.L B v kosočtverci. Francie, přelom 18/19. století. Vzhledem ke stáří výborný stav.
Ryzost stříbra Ag 950/1000, hmotnost 1009,35 g btto, výška 33 cm
28 000 Kč
Vedle již zmíněné mistrovské značky jsou na víčku, dně nádoby, hrdle a všech nožkách vyraženy značky používané v letech 1798 - 1809. Jsou to kohout (1 vlevo) v osmiúhelníku, ryzost 950/1000 a antická hlava muže (8 vlevo, 5 vpravo) v oválu, garance pro větší předměty, obě Paříž. Hůře čitelná značka s hlavou ženy ukazuje na příslušnost k asociaci francouzských zlatníků. Existuje omezené množství podobných předmětů tak starých a s tak vysokou hmotností. Sběratelský i funkční kus. Skvělá investice.
Dokumentace Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu na ryzost stříbra.
Plastika klečícího anděla - dítěte s křidélky
řezba ve dřevě, bílá monochromie, křidélka a roucho kolem boků zlacené, dřevěný sokl nepůvodní. Sbírkový kus z první poloviny 19. století, nasvědčuje tomu polychromie i zlacení na bolusu.
Výška 38,5 cm, bez soklu 31 cm, šířka 24 cm, hloubka 18,5 cm
3 000 Kč
Dokumentace Přiloženo Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, Národní památkový ústav, Ostrava 18.5.2020
Krucifix závěsný
řezba ve dřevě, korpus Krista polychromovaný. Kříž ztvárněn s listy a osekanými větvemi - symbol stromu života. Přelom 19/20. století, povrchová barva zašlá, místy odřená.
Kříž 58 x 38 cm, korpus výška 26 cm, rozpětí rukou 23,5 cm, hloubka řezby 6,5 cm
2 500 Kč
Dokumentace Přiloženo Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, Národní památkový ústav, Ostrava 20.5.2020
Kropáč - bohoslužebné náčiní
kov, patrně měď se zbytky stříbření, kónická rukojeť kruhového průřezu, na užším konci kulovité kropítko, na opačném konci závěsný kroužek. Provenience Střední Evropa, první třetina 20. století. Stav dobrý, odpovídající běžnému používání.
Délka 26 cm, šířka 6 cm
1 200 Kč
Kadidelnice - bohoslužebné náčiní, Střední Evropa
slitina původně postříbřená, kalich na nízké nožce s kruhovou patkou, převýšené víčko s křížkem ve vrcholu, trojřadý řetízkový závěs. V zúžené části víčka je pás kouřových otvorů. Přelom 19/20. století. Drobné starší opravy, místy praskliny a deformace.
Maximální výška včetně závěsu 90 cm, výška nádoby 32,5 cm, bez křížku 26 cm, šířka 13,5 cm.
2 800 Kč
Vrchol víčka a kruhová podložka pod držadlem závěsu jsou po obvodu reliéfně žebrované.
Miniaturní pistole flobertka
kov, pažba dřevěná, ráže cca 5,2 cm. Kolem roku 1900, funkční. UPOZORNĚNÍ: neopatrným užitím může střela ublížit.
Délka 11 cm, výška 5,5 cm
1 200 Kč
Vojenská fajfka NA PAMÁTKU OD BRATRA Z VOJNY 1914
porcelánová hlava a kolínko, troubel, náustek, kožený pytlík na tabák. Fajfka zdobená figurální domalbou, monogramem a jménem Emil Boháč. Obě porcelánové části jsou slepené, zřejmě byla poškozená spodní část hlavy, přesto funkční a dekorativní.
Délka 33 cm
900 Kč
V pytlíku je ještě starý tabák.
Francouzské hodiny stolní s konzolou
dřevěná lakovaná schránka bohatě zdobená zlaceným bronzem, vykládaná želvovinou, emailový ciferník, půlové bití, z období cca 1920-1925. Luxusní provedení ve stylu BOULLE. Funkční, reprezentativní.
Výška hodin 31 cm, výška konzoly 13,5 cm.
25 000 Kč
Domácí závěsná kropenka
keramika bíle glazovaná, povrch nádobky svisle žebrovaný, uprostřed na obdélné závěsné části reliéfně zpracovaný Kristus na kříži, po obvodu pletenec a perlovec. Neznačeno, 19. století. Stav dobrý, glazura je drobně krakelovaná, místy v detailech odřená.
Výška 18 cm, šířka 8,5 cm, hloubka 5 cm
900 Kč
Krásný sbírkový kus.
Miniaturní maska "Vzpomínka na Afriku"
adjustovaná v hlubokém dřevěném rámu pod sklem. Rám je zdobený nízkou reliéfní řezbou stylizovaných figur - dvou lidí a dvou hyen. U masky se může jednat o malované dřevo nebo keramiku.
Ve výřezu 11 x 11, cm, 30 x 30 cm
1 500 Kč
Zajímavý suvenýr vyšší kategorie, reprezentující současné africké umění. Typický artefakt afrického života.
Stolní sloupkové hodiny, empírové
dřevěná schránka, čtyři alabastrové sloupky, figurální řezba zlacená, ozdobné ornamenty ze zlaceného bronzu, čtvrťové bití, kyvadlo ve tvaru slunce s dívčí hlavou. První polovina 19. století, stav dobrý. Funkční.
Výška 67 cm, šířka 34 cm, hloubka 14,5 cm
27 000 Kč