281-300

 131. AUKCE OSTRAVA - 28.6.2020

Mandel Jura

"Žena s bochníkem chleba před pecí"

olej na plátně, signováno vpravo dole J. MANDEL, nedatováno. Kromě umělecké i dokumentační hodnota.

70 x45 (78,5 x 53,5) cm

6 500 Kč

131. aukce Ostrava TOP 281-300

Mandel Jura (1886-1971)

Malíř, legionář, studium na pražské Akademii výtvarných umění u Karla Krattnera a v letech 1907-1910 na vídeňské Akademii výtvarných umění (Akademie der bildenden Künste) u Bachera, studijní cesty do Itálie, Německa a Ruska, řada výstav v Čechách i na Slovensku, zastoupen v Národní galerii Praha a Slovenské národní galerii v Bratislavě.

Čech František Ringo

"Napoleon a Kleopatra sledují Tigera Woodse"

autorská reprodukce vlastního oleje z roku 2005, signováno vpravo dole RINGO, datováno 2010. Adjustováno v paspartě, zaskleno. Na zadní straně doprovodná fabulace.

Ve výřezu 23 x 28 (39 x 43) cm

3 500 Kč

Čech František Ringo (*1943)

Malíř, grafik, hudebník, politik, publicista, herec, autodidakt, studium hry na bicí, klavír, zobcovou flétnu na Státní konzervatoři v Praze. Hrál na bicí a zpíval se skupinou Olympic, působil také v Semaforu. Spektrum jeho aktivit je velmi široké.

(nar. 9.7.1943 Praha)

Čech František Ringo

"Bydlení u golfu"

autorská reprodukce vlastního oleje z roku 2005, signováno vpravo dole RINGO, datováno 2010. Adjustováno v paspartě, zaskleno. Na zadní straně doprovodná fabulace

3 500 Kč

Čech František Ringo (*1943)

(nar. 9.7.1943 Praha)

"Pohled na Ostravu"

olej na malířské lepence, signováno dole uprostřed - nepřečteno, kolem roku 1960. Vzadu část autorského štítku.

47 x 71 (57 x 80) cm

2 500 Kč

Souček Karel

"Večerní ruch v Praze"

olejová tempera na plátně, signováno vpravo dole K. SOUČEK, datováno 1947.

60,5 x 50 (70 x 58,5) cm

16 000 Kč

Souček Karel (1915-1982)

Ilustrátor, pedagog, malíř, grafik, výborný český modernista. Studia na UPŠ Praha a AVU Praha, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar, Svazu čs. výtvarných umělců, tvůrčí skupiny Říjen, Svazu českých výtvarných umělců, profesor na akademii v Praze. Vystavoval v Antverpách, Benátkách, Berlíně, Bruselu, Lutychu, Lucernu, Moskvě, New Yorku, Sao Paulu, Řezně, Vídni.

(26.9.1915 Kročehlavy, Kladno - 26.11.1982 Kladno)

Toman František

"Dřevěnice"

olej na kartonu, signováno vpravo dole FR. TOMAN, první polovina minulého století

33 x 38 (47,6 x 53) cm

3 500 Kč

Toman František (1886-?)

Malíř v Praze Žižkově, absolvoval Odbornou školu tkalcovskou.

Emler František

"Na návsi ve Lhotě"

barevná litografie, signováno dole uprostřed F. EMLER, rámováno v jasanové liště.

Ve výřezu 31,5 x 43 (48,5 x 58) cm, tisková plocha 29,5 x 40,5 cm

2 500 Kč

Emler František (1912-1992)

Malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, scénograf, studium na pražské akademii u Nejedlého, po válce u Pukla, dále u Carla Silveriho na Accademia di belle arti v Římě. 1947-1949 studia u slavného malíře ANDRÉ LHÔTY v Paříži.

(26.7.1912 Přelouč - 25.5.1992 Praha)

monogramista JB

"Společnost v baru"

olej na plátně, signováno vlevo dole monogramem JB, datováno 1953.

39 x 55 (53,5 x 69,5) cm

19 000 Kč

"San Marco v noci"

průmyslová litografie z roku 1966, umělecká reprodukce obrazu Jana Zrzavého z roku 1930. Vzadu štítek s informacemi o obraze. Spolu s rámem kvalitní celek.

38,5 x 62 (48,5 x 74) cm

1 900 Kč

Filla Emil

"Kubistické zátiší s parníkem, loďkou a abstraktní postavou námořníka"

dřevoryt, signováno vpravo dole monogramem E.F., datováno 1930, skvělá adjustace.

Ve výřezu 13 x 20 (37 x 43) cm

19 000 Kč

Filla Emil

Malíř, grafik, sochař, výtvarný teoretik. Studoval na AVU v Praze u Franze Thiele a Vlaho Bukovace. Člen Osmy, SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců. Od roku 1945 profesor na VŠUP v Praze, ateliér pro monumentální malbu.

(4. 4. 1882 Chropyně, Kroměříž - 7. 10. 1953 Praha)

"Čínská osada s velkou vodní plochou"

francouzský barevný gobelín, veduta s čínskými nápisy po stranách. Vzadu název místa a adresa původního majitele. V horní části pokrčená tkanina, v pravém horním rohu stopa po vlhkosti.

20 x 84 (23 x 87) cm

1 900 Kč

Ojedinělý kus, zajímavá sběratelská položka.

"Milenci u stolu"

kresba lavírovaná tuší, signatura nepřečtena, vzadu štítek s nečitelným jménem autora. Rámováno textilní páskou, adjustováno v paspartě pod sklem.

37x 30 (57 x 47,5) cm

1 500 Kč

nesignováno

"Pierot a Kolombína v cirku"

lavírovaná kresba, signum nenalezeno.

40 x 28,5 (59,5 x 44,5) cm

1 500 Kč

"Kubistické zátiší s lahví, pohárem a rakem"

litografický tisk na jemné plátno. Vzadu štítek s datací reprodukce z roku 1966. Umělecká barevná reprodukce originálního obrázku Emila Filly z roku 1927.

47 x 38 (57,5 x 49,5) cm

3 900 Kč

Neumann Alexander

"Nocturno"

olej na sololitu, signováno vpravo dole ALEX N (Neumann), současná práce, vzadu rukou název obrazu. Obraz patří do souboru děl, které malíř namaloval po svém návratu ze Španělska.

69 x 48 (72 x 51) cm

25 000 Kč

Neumann Alexander (*1937)

Figurální malbu studoval u prof. Skácela a prof. Kotoučka v Brně. Jeho pozdější tvorbu nejvíce ovlivnil Bohumil Matal, jehož ateliér často navštěvoval. Velkým zdrojem inspirací mu byl pobyt ve Španělsku, kde strávil několik let. Nyní žije a tvoří v Benešově.

(nar. 1937 Praha)

Čapek Josef

"Tři vdovy"

linoryt, signováno monogramem J.Č., pozdější otisk, luxusní adjustace.

Ve výřezu 22 x 16 (47 x 40,5) cm

6 500 Kč

Čapek Josef (1887-1945)

Malíř, knižní grafik, kreslíř, ilustrátor, spisovatel, novinář, scénograf, redaktor, zemřel v koncentračním táboře Bergen-Belsen, studia na UMPRUM v Praze a v Paříži, člen Skupiny výtvarných umělců, SVU Mánes, Tvrdošíjní, Umělecká beseda, dlouhý výčet jeho děl a výstav doma i v zahraničí

(23.3.1887 Hronov nad Metují - duben 1945 Bergen-Belsen, Německo)

Alex Adolf Jelínek

"Stavba tunelu T.G. Masaryka na trati Handlová-Hornia - Štubňa 1930"

velký lept, signováno vpravo dole A.J. ALEX, výborná adjustace v paspartě, rámováno, zaskleno.

44 x 49 (50 x 67) cm

6 500 Kč

Alex Adolf Jelínek (1890-1957)

Jelínek Adolf

Spisovatel, malíř, kreslíř, grafik evropského formátu, pražská akademie u Švabinského, mnichovská akademie u profesora Janka, člen SVU Mánes, SČUG Hollar. Vlastním jménem Adolf Jelínek.

(25.4.1890 Strmilov, Jindřichův Hradec - 2.9.1957 Praha)

Meca

"Všední den pokročilého léta na kraji vesnice"

olej na sololitu, signováno vpravo dole MECA, datováno 22.11.1949, kvalitní dobový rám zlaté barvy.

44 x 55 (57 x 69) cm

2 500 Kč

"Honza Hrom – Příběh 2, poloakt tmavovlásky"

papír, barevný ušlechtilý tisk (litografováno), No. 35/100 S I, Paris 2013, značeno v tisku „Kája Saudek“, vzadu ochranná značka „Kája Saudek Original Art Merchandise“.

18,5 x 13 (34 x 30 ) cm

4 000 Kč

Malíř, ilustrátor, kreslíř, autor komiksů. Věnoval se kresbě, malbě, plakátové tvorbě, časopisecké ilustraci a literární činnosti, patří mezi přední osobnosti kresleného komiksu u nás od druhé poloviny šedesátých let. Uspořádal přes 300 samostatných výstav u nás i v zahraničí.

"Věčný návrat - Portrét dívky"

papír, barevný ušlechtilý tisk (litografováno), No. 23/100, S II, Paris 2013, vpravo dole v tisku a v paspartě slepotisk „ Kája Saudek“. Vzadu ochranná značka „Kája Saudek Original Art Merchandise“.

29 x 29 cm (51 x 51) cm

12 000 Kč