021-040 www.aukcnidum.cz

 132. AUKCE OSTRAVA 20.12.2020___NEDĚLE__11 hod

Stříbrný náramek - pevný kruh

stříbro, po obvodu plastický dekor ptáčků malovaných modrým emailem a ornamentů, dále čtyři lité jantary, puncovní značka dubový list (S-66)

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 18,46 g btto, vnitřní průměr 7 cm

800 Kč

Stříbrný náhrdelník - filigrán

stříbro, 31 článků ve tvaru drobných kytiček, puncovní značka dubový list (S-66), krásná jemná stříbrnická práce.

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 15,12 g, délka 43 cm

600 Kč

Stříbrná dortová lopatka

stříbro, puncovní značka trojúhelník s šachovnicovým podkladem č. 5 (S-53), období: Protektorát Čechy a Morava. Vhodné zejména k servírování dortů, zákusků, chlebíčků, vánočního cukroví apod.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 113,30 g, délka 27,5 cm

1 300 Kč

Stříbrné kleště na zákusky

stříbro, puncovní značka trojúhelník se slovenským trojvrším a dvojramenným křížem (S-48), období: 1.republika. Vhodné zejména k servírování zákusků, chlebíčků, vánočního cukroví apod.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 54,19 g, délka 17 cm

650 Kč

Stříbrný obal na rtěnku se zrcátkem

stříbro, puncovní značka trojúhelník 3, období: 2.čtvrtina 20. století.

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 32,29 g btto

500 Kč

Stříbrná mísa na ovoce

stříbro, tělo lehce bombírované, zvlněný okraj, svislé žebrování, puncovní značka Německo - přepuncováno značkou platnou na území ČR.

Ryzost stříbra 830/1000, hmotnost 273,62 g, průměr 24 cm, výška 6 cm

3 500 Kč

Stříbrný kroužek na ubrousky

stříbro, okolo každého okraje pásek s plastickým dekorem rozvilin a květů, puncovní značka Německo - přepuncováno značkou platnou na území ČR.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 26,88 g, výška 3,5 cm

350 Kč

Malá stříbrná slánka se skleněnou vložkou

stříbro, uvnitř zlaceno, skleněná vložka, Tělo nádobky bombírované, po obvodu zdobené žebrováním a rokaji, puncovní značka Německo - přepuncováno značkou platnou na území ČR.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 16,50 g, průměr 4 cm, výška 3 cm

200 Kč

Rukojeť ke slunečníku

dřevo ve stříbrném opláštění, krásný plastický dekor růží, puncovní značka Německo.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 41,03 g btto, délka 23,5 cm

1 200 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu ČR na stříbro

Peter Andrej

Stříbrná medaile

stříbro, nápisy VÝROČIE ZALOŽENIA MINCOVNE V KREMNICI 1328 - 1978 a SLOVENSKÁ NUMIZMATICKÁ SPOLOČNOSŤ POBOČKA KREMNICA, modelér Andrej Peter 78

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 58,02 g, průměr 5 cm

3 500 Kč

Stříbrná medaile

stříbro, 20. VÝROČÍ ZALOŽENÍ POBOČKY ČNS v Příboře 1976, MORAVIA MONETA NOVA MARCHIO

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 6,60 g

1 500 Kč

Zeman K.

Stříbrná medaile

stříbro, IODOCVS MARCHIO MORAVIE a ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST POBOČKA BRNO 1937 - 1977, modelér K. Zeman.

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 23,65 g

2 500 Kč

Peter Andrej

Stříbrná medaile

stříbro, 760 LET HORNÍHO MĚSTA PŘÍBRAMI 1216 - 1976 a ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST POBOČKA V PŘÍBRAMI 1966 - 1976, IN NUMMIS MEMORIA VIVIT, modelér AP (Andrej Peter)

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 23,25 g

2 000 Kč

Stříbrný kalíšek

stříbro 84 zolotniků, zdobeno gravírováním, Rusko před rokem 1917

Výška 4,7 cm, Ag 875/1000, 16,90 g

400 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu ČR

Párové stříbrné kalíšky

2 kusy, stříbro 84 zolotniků, zdobeno gravírováním, datováno 1896, značeno mistrovskou značkou, Rusko

Výška 4,7 cm, Ag 875/1000, celkem 38,85 g

900 Kč

Stříbrné mocca lžičky

6 kusů, mistrovská značka VCD, puncovní značka hlava psa 3 (S-33 pro ryzost 800/1000), puncovní úřad A (Vídeň ?).

Délka lžičky cca 11,7 cm, ryzost stříbra 835/1000 dle přiloženého osvědčení, hmotnost 97,85 g.

1 700 Kč

VCD - Vincenz Carl Dub (1852-1922), výrobce stříbrných předmětů ve Vídni. Firmu převzal v roce 1889 od svého otce. V Rakousku firma působila v letech 1886-1924.

Stříbrné kleště na cukr

19. století, v ohybu je medailonek s vyrytým monogramem "H", bohatý plastický dekor - vytlačeno ve stříbrném plechu přes formu

Délka cca 15 cm, ryzost stříbra 720/1000, hmotnost 32,15 g

1 200 Kč

Stříbrné misky se lžičkami na kaviár

stříbro, uvnitř zlacení, každá miska na třech ozdobných nožkách, na miskách i na lžičkách vyrytý monogram EJ. Značeno puncovními značkami DIANA (S-30) na miskách a HLAVOU PSA (S-33) na lžičkách. Počátek minulého století.

Ryzost 800/1000, celková hmotnost 191,49 g btto,

4x miska výška 3,5 cm, průměr 5 cm,

4x lžička délka 7 cm

3 300 Kč

Předkládací příbory v kazetě

stříbro, obecný kov, kost. Na zdobených rukojetích puncovní značka AV, Puncovní úřad Praha, konec 19. století. Dřevěná kazeta s ozdobným kováním, uvnitř polstrování.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 455,53 g btto

4x nůž a 1x velká vidlička, rukojeti stříbro, pracovní části zlacený obecný kov,

1x salátová lžíce a 1x salátová vidlička, rukojeti stříbro, pracovní části kost.

3 900 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu ČR na ryzost stříbra

Stříbrná tabatěrka na sypaný tabák

stříbro, geometrický dekor pásů technikou TULA, na víku ozdobný monogram, uvnitř zlaceno, mistrovská značka AF, puncovní značka 84 zolotniků, KOSTROMA ?, poslední čtvrtina 19. století, Rusko. Mimořádně luxusní provedení.

Ryzost stříbra 875/1000, hmotnost 141,65 g btto, výška 2,5 cm, 6,5 x 10,cm

2 500 Kč

Možnost využití na navštívenky a podobně.