Wünsche Vilém "Koupání v tůňce"
velký olej na plátně, signováno vpravo dole V. WÜNSCHE, datováno 1932. Rámováno v širokém zlaceném rámu.
93,5 x 151 (118 x 176,5) cm
35 000 Kč
S rámem téměř dva metry široký obraz.
Wünsche Vilém (1900-1984) Malíř, kreslíř, ilustrátor, studia v Praze na UPŠ a na AVU u prof. Švabinského, stipendium v Paříži, 1931 čestný studijní rok na AVU Praha, výstavy v Ostravě, Praze, Lodži a řadě měst ostravsko-karvinského regionu, v roce 1995 zastoupen na výstavě Regionální umění ve sbírkách GVU v Ostravě, národní umělec, vynikající malíř sociálních motivů, jeden z nejvýznamnějších malířů ostravsko-karvinského regionu. (1.12.1900 Šenov - 3.5.1984 Šenov)
Kotvald Ferdinand "Ovoce na modré míse"
olej na sololitu, signováno vpravo dole F. KOTVALD. Vzadu na rámu autorský štítek s informacemi o obraze, na sololitu tužkou patrně evidenční číslo 137, kolem poloviny minulého století. Široký dřevěný rám francouzského typu, zlatá barva.
39 x 49 (59 x 69) cm
15 000 Kč
Kotvald Ferdinand (1898-1980) Malíř, herec a zpěvák, studia v Praze, Paříži, Neapoli, tvořil pod vlivem Gogha a Kokoschky, výstavy v Mánesu, Topičově saloně, člen skupiny NESDRUŽENÍ, UB Praha a dalších, zastoupen v řadě galerii, včetně Národní galerie, jeho obrazy kupovaly banky, žil a tvořil v Praze, účinkoval v řadě oper, od roku 1930 se věnoval výhradně malířství. (24.5.1898 Vyškov- 23.8.1980 Praha)
Musatov Grigorij "Na procházce"
olej na plátně, signováno vpravo dole G. MOUSSATOFF, první polovina minulého století.
35 x 56 (49 x 70) cm
12 000 Kč
Musatov Grigorij (1889-1941) Malíř, ilustrátor, pocházel z významné malířské rodiny. Studoval na výtvarných školách v Penze, Moskvě a Kyjevě. V době občanské války bojoval na straně bělogvardějců. Pod falešnými doklady uprchl i se svou židovskou manželkou a přidal se k československým legiím ve Vladivostoku. V letech 1920-1941 žil v Československu, usadil se v Praze. Patřil k významným malířům první poloviny 20. století. Otec malířky Nory Musatové (nar. 6.12.1931 v Praze). (29. 1. 1899, Buzuluk, Rusko - 8. 11. 1941, Praha)
Liška Karel "Zátiší s cigaretou"
olej na plátně, signováno vlevo dole LIŠKA, vzadu na blind rámu rukou psané informace o obraze s datací 1942.
25 x 49,5 (42,5 x 68) cm
9 000 Kč
Liška Karel (1914-1987) Malíř, grafik, narozen v Poltavě na Ukrajině, malbu studoval soukromě u malíře F. Jelínka, později studoval profesuru kreslení na ČVUT Praha, byl profesorem grafické školy v Praze, maloval krajiny, kytice.
Schadt Karel "Zátiší s kyticí a jablky"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole K. SCHADT, vzadu uvedeno : "Zátiší" originál K. Schadt. Počátek minulého století. Rámováno v oválném rámu.
60 x 48 ( 68,5 x 57) cm
5 000 Kč
Schadt Karel (1888-1952) Malíř krajinář, 1911 - 1916 studium v Kalvodově krajinářské škole, podnikal studijní cesty do Itálie, Jugoslávie, Německa, Francie, pobýval v Praze, na Příbramsku, ve Vysokých Tatrách, účastnil se výstav ve Vídni, Paříži, v Praze to byl Topičův salon a Rubešův salon, do roku 1943 uspořádal přes 30 výstav, zastoupen v Národní Galerii. (20.11.1888 Příbram - 19.6.1952 Příbram)
Tůma Karel "Zimní krajina s figurální stafáží"
olej na plátně, nesignováno, vzadu na blind rámu pozůstalostní razítko s datem 26.8.1942 a s podpisem Anny Tůmové. Uvedeno také, že obraz byl vystaven pod číslem 40 na posmrtné výstavě Karla Tůmy říjen-listopad 1942. Plátno uprostřed drobně perforováno.
50 x 39 (69,5 x 57,5) cm
5 000 Kč
Tůma Karel (1859-1936) Malíř podobizen, krajin a válečných výjevů, studoval na akademii v Praze 1874-1879, dále na akademii ve Vídni, působil jako učitel kreslení ve Vídni. Již jeho první výstavu komentoval Jan Neruda slovy: "Mladý malíř jeví zdravý smysl pro genre". V roce 1938 byl zasoupen na výstavě "Náš voják ve výtvarném umění XIX. a XX. století" konané v Obecním domě v Praze. (28.2.1859 Praha - 21.4.1936 Písek)
Háša František "Podzimní krajina s řekou a chalupami"
olej na malířské lepence, signováno vlevo dole HAŠA FR, vzadu jméno autora a špatně čitelná razítka, první polovina minulého století.
35,5 x 50,5 ( 48,5 x 63,5) cm
8 000 Kč
Háša František 1880-1953) Malíř, působil v Praze. (30. 12. 1880 - 15. 7. 1953)
Hudeček Antonín "Lesní zátiší s potokem"
olej na papíře, signováno vpravo dole tužkou ANT. HUDEČEK, první polovina minulého století. Dle přiloženého posudku pochází obraz z pozdějšího Hudečkova období, kdy maloval převážně v blízkosti domova v Častolovicích u potoka Bělá a v okolí rybníka Landa.
44 x 60 (60 x 76) cm
9 000 Kč
Přiloženo Odborné posouzení PhDr. Mgr. Michaela Zachaře, datované Praha 5.9.2014
Hudeček Antonín (1872-1941) Malíř, studia na pražské akademii u prof. Pirnera a Brožíka, na akademii v Mnichově u prof. Oty Seitze, krajinářství studoval u Ant. Slavíčka, původně figuralista, posléze vynikající krajinář, patřil ke skupině, která se snažila spolu s Antonínem Slavíčkem najít nový krajinářský projev ve vazbě na školu barbizonskou, význačný český malíř, široké zastoupení v Národní galerii Praha atd. (14.1.1872 Loucká, Mšené-lázně, Budyně nad Ohří, Litoměřice - 11.8.1942 Častolovice, Rychnov nad Kněžnou)
Kliment "Kostel sv. Jana Nepomuckého na Strážné hoře u Třebíče"
olej na kartonu, signováno vpravo dole KLIMENT, datováno 1942, vzadu uveden rukou název obrazu.
33 x 37 (43,5 x 47) cm
5 000 Kč
nesignováno "Deštivý večer ve starém městě"
olej na plátně fixovaném na kartonu, signatura nenalezena.
43 x 32 (55 x 45) cm
8 000 Kč
neurčeno "Zátiší s ovocem a růžemi"
olej na dřevěné desce, signováno vlevo dole, datováno 1941. Krásný široký dřevěný rám.
35,5 x 45 (50 x 59) cm
3 000 Kč
neurčeno "Zátiší s ananasem a holubem"
olej na plátně fixovaném na kartonu, signatura umístěna v blízkosti křídla, neurčeno, první polovina minulého století. Párový k následující položce.
37 x 56,5 (41,5 x 61) cm
3 000 Kč
neurčeno "Zátiší se slukou, zeleným džbánem a jablky"
olej na plátně fixovaném na kartonu, signatura umístěna v blízkosti křídla, neurčeno, první polovina minulého století. Párový k předcházející položce.
37 x 56,5 (41,5 x 61) cm
3 000 Kč
Kähligová Š. "Zátiší s bažantem a svazkem ředkviček"
olej na plátně, signováno vpravo dole Š. KÄHLIGOVÁ, datováno 1926.
90 x 40 (97 x 47) cm
7 000 Kč
Giacomucci C. "Osel, kozel a ovce na pastvě"
olej na plátně, signováno vlevo dole C. GIACOMUCCI, rustikální námět.
35,5 x 60 (49,5 x 74) cm
6 000 Kč
nesignováno "Romantická krajina s vodopádem"
olej na plátně, signum nenalezeno, první polovina minulého století, drobná poškození malby.
41 x 48 (50,5 x 57,5) cm
6 000 Kč
Hofman "Romantická vysokohorská krajina s figurální stafáží"
olej na plátně, signováno vlevo dole HOFMAN, datováno 1897, částečně kryto rámem. Reprezentativní široký plasticky zdobený rám zlaté barvy. Výrazná krakeláž.
30,5 x 43,5 (49 x 62) cm
12 000 Kč
neurčeno "Dostavník s trojspřežím v měsíční krajině"
olej na dřevěné desce, signováno vpravo dole, neurčeno.
30,5 x 25,5 (41,5 x 36) cm
9 000 Kč
"Krajina s větrnými mlýny a figurální stafáží"
olej na plátně, signum nenalezeno.
25 x 42 (35 x 51,5) cm
3 000 Kč
neurčeno "Holandská krajina s vodním kanálem"
olej na plátně, signováno vpravo dole, nepřečteno, první polovina 19. století. Rámováno v luxusním širokém rámu zlaté barvy.
36,5 x 54,5 (51,5 x 68,5) cm
8 000 Kč