061-080 www.aukcnidum.cz

 132. AUKCE OSTRAVA 20.12.2020___NEDĚLE__11 hod

Zlatá jehlice do klopy

růžové zlato, hlava ve tvaru mašle osazena dvěma malými růžovými spinely, puncovní značka AV, puncovní úřad Vídeň, období: Rakousko - Uhersko.

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 1,35 g btto, délka 6,5 cm

1 000 Kč

Zlatá jehlice do klopy

růžové zlato, hlava ve tvaru půlměsíce osazena devíti říčními perličkami a modrým a červeným spinelem, puncovní značka Z-59 (staré zboží podzákonné ryzosti)

Ryzost zlata 500/1000 (12 K), hmotnost 1,20 g btto, délka 6 cm

900 Kč

Zlatý prsten dámský

žluté zlato osazené syntetickým alexandritem, dovozová puncovní značka klásek (Z-56)

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 5,40 g btto

4 400 Kč

Zlatý prsten pánský

žluté zlato osazeno karneolem, puncovní značka čejka, dvacátá léta 20. století

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 5,21 g btto, velikost 65

4 900 Kč

Zlatý prsten dámský

bílé zlato, osazeno kultivovanou perlou a šesti modrými safíry, puncovní značka klásek (Z-56), moderní zlatnická práce

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 3,86 g btto, velikost 53,5

3 900 Kč

Zlatý náramek - kruh

zlato, po obvodě rytý geometrický dekor, puncovní značka čejka, druhá polovina 20. století.

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 4,96 g, průměr 6 cm

4 900 Kč

Zlatý náramek - kruh

žluté zlato, po obvodě rytý geometrický dekor, puncovní značka čejka, druhá polovina 20. století.

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 4,95 g

4 900 Kč

Zlaté dámské náušnice

žluté foukané zlato ve tvaru kytičky, u každé uprostřed almandin, po obvodě dvanáct říčních perliček, u jedné z náušnic jedna perlička schází (snadno opravitelné), biedermeier - druhá polovina 19. století.

Ryzost zlata 18 K, hmotnost 5,75 g btto, délka 2,5 cm

5 500 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu ČR na zlato

Zlatý prsten pánský

žluté zlato osazené chrysoprasem, puncovní značka klásek (Z-56) pro staré zboží.

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 5,73 g btto, velikost 64

4 700 Kč

Zlatý prsten dámský

růžové a bílé zlato, osazeno 5 diamanty s briliantovým brusem, 5 routami, ve stylu ART DECO, puncovní značka Lvíček 4 (Z-45), období: 1.republika (třicátá léta 20. století).

Ryzost zlata 585/100 (14 K), hmotnost 4,88 g btto,

brilianty:

1x kulatý dvouřadý - 0,13 ct,

1x kulatý Old Europe - 0,10 ct,

1x kulatý dvouřadý - 0,04 ct,

2x kulatý jednořadý - spolu 0,06 ct,

5x routa - spolu 0,08 ct,

celkem 0,41 ct,

velikost 55,5

14 000 Kč

Přiloženo Osvědčení na diamanty od České gemologické laboratoře, Ing. Jiránek

Zlatý řetízek s přívěskem - křížkem

řetízek žluté zlato, křížek žluté a růžové zlato, osazeno říční perličkou, puncovní značka řetízku (Z-52), na přívěsku rakousko-uherská puncovní značka liška.

Ryzost zlata u řetízku 21 K (900/1000), u přívěsku 14 K (580/1000), hmotnost 8,45 g btto, délka 42 cm

12 000 Kč

Zlatý prsten s akvamarínem

žluté zlato, hlava osazena zabrušovaným přírodním akvamarínem, ozdobné orámování kamene, ozdobná zešířená šína po stranách hlavy, plastický dekor včetně ležícího lva, punc lvíček - první republika.

Ryzost zlata 14 K (585/1000), hmotnost 9,91 g btto, velikost 58

12 000 Kč

Zlatý prsten s tygřím okem

růžové zlato, leštěné tygří oko, Egypt, třetí čtvrtina 20. století, puncovní značka Kohout (Z-35).

Ryzost zlata 750/1000 (18 K), hmotnost 4,15 g btto, velikost 56

4 900 Kč

Zlatý přívěs - otevírací medailon

růžové zlato, tvar mušličky, puncovní značka Čejka (Z-36).

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 2,61 g, výška 3 cm

2 500 Kč

Zlatý prsten dámský

žluté a červené zlato, zdobná hlava osazena malachitem- oválný kabošon, puncovní značka Lvíček 4 (Z-45), období první republiky.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 4,58 g btto, velikost 55,5

3 600 Kč

Zlatý prsten dámský

žluté a bílé zlato, modrý syntetický korund, puncovní značka Lvíček 4 (Z-45), období první republiky, mistrovská značka LM.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 5,24 g btto, velikost 57,5

4 300 Kč

Zlatý prsten dámský

žluté zlato, červený korál - oválný kabošon, puncovní značka Lvíček 4 (Z-45), mistrovská značka PA, období první republiky.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 4,01 g btto, velikost 57

3 900 Kč

Zlaté manžetové knoflíčky

žluté zlato, kruhový tvar s perletí a modrým safírem, puncovní značka Lyra (Z-34), plyšová etue, patrně první polovina minulého století.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 3,85 g btto, průměr 1,5 cm

3 800 Kč

Zlatá brož - stylizovaná kytice klásků a modrých kvítků

růžové zlato, osazeno deseti tyrkysy, puncovní značka Lyra (Z-34), druhá polovina dvacátého století. Opatřeno pojistkou.

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 8,80 g btto, délka 5,5 cm

8 000 Kč

Zlatý náramek článkový

žluté zlato, 6 podlouhlých a 6 krátkých dutých spojovacích článků, podlouhlé články zdobeny rytým dekorem, jazýčkový uzávěr, puncovní značka Lvíček 4, období první republiky. Opatřeno pojistkou.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 28,94 g, délka 19 cm

28 000 Kč