Vorlová - Vlčková Zdeňka (1872-1954)"Dívka ve svatebním hanáckém kroji s modlitební knihou"
akvarel, signováno vlevo dole Z.VORLOVA VLČKOVA, datováno špatně čitelně 1904 (?), vzadu stejnou rukou znovu totéž. Rám, pasparta, sklo.
42 x 18,5 (58 x 34) cm
2 500 Kč
"Pantlík nebo pantlék - krásná pokrývka hlavy, podobná královské koruně. Zdobil hlavu nevěsty a družiček. ... Skládá se z lepeného pásu válcovitě zatočeného a vzadu otevřeného, vysokého asi 25 cm. ...Horní okraj je vrouben hustě smyčkami z červených širokých stuh, které jsou vzadu spuštěny a sahají až po pas Hanaček. Spotřeba stuhy na Pantlík je asi 30 až 40 metrů stuhy (čtyřicet loktů). ..." Více: https://kosir-kostelec.webnode.cz/hanacky-kroj/zensky-kroj/
Vorlová - Vlčková Zdeňka Malířka, etnografka, sběratelka, ilustrátorka, pedagožka. Rodinné prostředí učitele, profesora a školního inspektora Antonína Vorla ji umožnilo na svou dobu široké výtvarné vzdělání: Paříž 1913, École de la Grande Chaumičre, Lucien Simon a Émile René Ménard, Mnichov 1894-1897, Damen-Akademie des Münchner Künstlerinnen-Vereins (Dámská akademie), Ludwig Schmid-Reutte, Vídeň 1888-1892, K.k. Kunstgewerbeschule des k.k. Österreichischen Museums für Kunst und Industrie (1867-1919, Uměleckoprůmyslová škola), Karl Karger, Praha 1921, Akademie výtvarných umění, Franz Thiele, Praha 1928, Soukromá malířská škola Rudolfa Vejrycha, Rudolf Vejrych. V roce 1898 získala diplom profesorky kreslení na středních školách, stala se tak první Češkou a první ženou v Rakousko-Uhersku s touto aprobací. Krátce učila, později podnikla řadu studijních pobytů po Horácku, Moravském Slovácku, Slovensku, po Evropě. Zanechala po sobě bohatou škálu obrazů a kreseb portrétních, figurálních, květinových, zátiší, krajinných, ale i náčrtů k lidovým písním. Velká část její tvorby se týká rodného města Velkého Meziříčí a jeho okolí. (3.4.1872 Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou - 28.10.1954 Praha)
monogramista AF "Slovácká krojovaná žena při modlitbě"
akvarel, signováno vpravo dole monogramem AF. Rámováno, paspartováno, pod sklem.
Výřez 38 x 26 (60 x 47) cm
2 500 Kč
Tittelbach Vojtěch (1900-1971)"Žena s dítětem v krajině"
lavírovaná kresba tuší, signováno vlevo dole V. TITTELBACH. Rámováno, paspartováno, pod sklem.
Výřez 20 x 27,5 (45 x 61) cm
9 600 Kč
Tittelbach Vojtěch Malíř, kreslíř, ilustrátor, pedagog, studium v Praze na UPŠ u prof. E. Dítěte a Bendy a na AVU u prof. M. Švabinského, člen Umělecké besedy, SVU Mánes, Skupiny 58. Zastoupen ve sbírkách Galerie výtvarného umění v Ostravě, Galerie umění v Karlových Varech, Galerie výtvarného umění Cheb. V devadesátých letech byly jeho práce vystavovány na tématických výstavách, např. Novozákonní motivy v českém umění 20. století (30. 7. 1900 Mutějovice (Rakovník) - 16. 9. 1971 Praha)
neurčeno "Podzimní orání s volky"
kresba uhlem a bělobou, signováno vpravo dole, nepřečteno, datováno 1956. Rám, pasparta, pod sklem.
31 x 46,5 (61,5 x 82) cm
3 500 Kč
Popelková K. "Dostaveníčko malých trampů s kytarou a pejskem"
barevná kombinovaná technika, signováno vpravo dole K. POPELKOVÁ, nedatováno. Rámováno, pod sklem.
41 x 28,5 (44 x 31,5) cm
900 Kč
Popelková K. "Mladý tramp s kytarou a pejskem"
kombinovaná technika, signováno vlevo uprostřed K. POPELKOVÁ, nedatováno. Rámováno, pod sklem.
41 x 28,5 (44 x 31,5) cm
900 Kč
Schwartz "Ulice se sloupy elektrického vedení"
olej na malířské lepence, značeno špatně čitelně vpravo dole - signatura čtena SCHWARTZ, datace částečně kryta rámem.
49 x 64 (58 x 73) cm
2 500 Kč
Galbavý Rudolf (1951-)"Vánoční nálada"
olej na malířské desce, signováno dole uprostřed R. GALBAVÝ, datováno 2021.
70 x 50 (77 x 56,5) cm
5 400 Kč
Galbavý Rudolf Autodidakt, je fascinován průmyslovou a městskou krajinou, kterou podává v idylicky snové poloze, podobně jako Zrzavý nachází v surové průmyslové realitě poezii, tohle dokáže jen málo umělců. Několik výstav v regionu, zastoupen v soukromých sbírkách. (nar. 1951 Vracov na Jižní Moravě)
Wagner Fr. J. "Zimní nálada kolem stavení u jezu"
olej na malířské desce, signováno vpravo dole FR. J. WAGNER, nedatováno, minulé století.
37 x 50 (47 x 60) cm
1 400 Kč
Rubens Peter Paul - kopie (1577-1640)"Satyr a tygřice"
rozměrný olej na plátně, vynikající kopie Rubensova obrazu. Satyr und Tigerin - originál z let cca 1618 - 1620 velikosti 223 x 148 cm se nachází v uměleckých sbírkách v Drážďanech (Staatliche Kunstsammlungen Dresden). Kopie cca z počátku 20. století.
229 x 163 (253 x 184,5) cm
19 000 Kč
K obrazu je přiložena fotografie textu psaného v německém jazyce. Text je datovaný ve Vídni 2. března 1934, podepsaný neznámou osobou. K dispozici je volný překlad v češtině. V textu jsou uváděny jiné varianty zpracování daného motivu, jejich umístění. Obraz je vhodný pro špičkovou galerii, zdůrazní i důležitost i movitost firmy, nebo hotelu, který si tuto krásnou kopii ponechá pro reprezentativní výzdobu.
Otipka Jindřich (1921-1986)"Zátiší s kyticí gladiol, hruškami a jablky"
velký kubizující olej na sololitu, signováno vlevo dole J. OTIPKA.
82,5 x 49,5 (92,5 x 60) cm
2 900 Kč
Otipka Jindřich Malíř, grafik, studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Jana Baucha a Emila Filly, v šedesátých letech se zabýval kubismem, v sedmdesátých letech se vrátil k realismu. Jeho pojetím a barevností jej lze zařadit do okruhu následovníků Václava Špály, zastoupen v řadě galerií. (3.4.1921 Neplachovice - 8.4.1986 Ostrava)
Otipka Jindřich (1921-1986)"Beskydská krajina"
velký kubizující olej na tvrzené malířské lepence, signováno vpravo dole J. OTIPKA.
33,5 x 99 (40 x 105,5) cm
2 500 Kč
Kvalitní práce moderního krajinářství, sbírkový kus.
Wíšo Jaromír (1909-1992)"Dva ležící ženské akty"
lavírovaná štětcová malba tuší, nesignováno, kolem poloviny minulého století. Vzadu razítko: Z pozůstalosti akademického malíře Jaromíra Wiša. Rámováno, paspartováno, pod sklem.
Výřez 41,5 x 56 (55 x 69) cm
3 500 Kč
Wíšo Jaromír Malíř, právník. V malířství samouk, později studium u Karla Holana. Člen skupin Nezávislí, JUV, Skupina výtvarných umělců a dalších. Jeho obrazy jsou zastoupeny v Národní Galerii i ve všech sbírkách velkých českých galerií a sbírkách v zahraničí. Ve třicátých a čtyřicátých letech obesílal Zlínské salony. Patřil k prvním signatářům Charty 77. (11. 1. 1909 Praha – 26. 4. 1992 Praha)
Marešová "Chlapec v zeleném kabátku a červených kalhotách"
kombinovaná technika - akvarel, tuš, tempera, signováno vlevo dole MAREŠOVÁ, datováno 1930. Adjustováno v paspartě, rámováno, pod sklem.
26,5 x 18,5 (53 x 42) cm
900 Kč
Otipka Jindřich (1921-1986)"Čtvercové zátiší"
olej na tvrzené malířské desce, signováno vlevo dole J. OTIPKA, vzadu štítek Díla s původním názvem. Špatně čitelná datace - šedesátá léta. Adjustováno v kvalitním rámu.
56,5 x 53 (72 x 71) cm
3 500 Kč
Výborná sběratelská položka
neurčeno "Koňský povoz na Karlově mostě v Praze"
kombinovaná technika - akvarel, kvaš, signováno vpravo dole - neurčeno, datováno 1943, rámováno, v paspartě, pod sklem.
Výřez 20,5 x 32,5 (37 x 49) cm
1 400 Kč
Výborná komorní práce.
Pařízek Jan (1941-2012)"Ženský akt s číší vína"
kresba uhlem, signováno vpravo dole PAŘÍZEK, datováno 1997, rámováno, pod sklem.
60 x 42 (64 x 46,5) cm
1 200 Kč
Pařízek Jan Malíř, kreslíř a grafik, studoval propagační malbu a grafiku na SPŠ stavební v Ostravě, dále na SUPŠ v Brně u prof. A. Zamazala a O. Zeminy. Pracoval jako propagační výtvarník v řadě podniků na Ostravsku. Vynikající malíř hudebních motivů a ženských postav. (20.7.1941 Praha - 2012)
Toman "Zátiší s kytičkou sněženek"
komorní olej na tvrzené malířské lepence, signováno vlevo dole TOMAN, datováno 1957, rámováno.
29,5 x 23,5 (50 x 43,5) cm
2 500 Kč
neurčeno "Zrcadlení s kyticí slaměnek"
kombinovaná technika - olej, tempera na tvrzeném kartonu, signováno, nepřečteno, nedatováno, kvalitní adjustace, zaskleno.
20 x 70 (39 x 89) cm
1 000 Kč
Hudeček František "Letní krajina s cestou"
kresba uhlem, signováno vlevo dole FR. HUDEČEK, datováno 1951, rámováno, paspartováno, zaskleno.
30,5 x 43,5 (50 x 63) cm
4 500 Kč