Burian "Baletka před zrcadlem"
olej na malířské lepence, signováno vlevo dole BURIAN, datováno zřejmě 47 (1947). Autorský rám.
44 x 31 (48,5 x 35,5) cm
1 800 Kč
neurčeno "Portrét muže s šátkem na krku"
kresba tužkou, signováno vpravo dole, nepřečteno. Rám, pod sklem.
21 x 17,5 (35 x 30,5) cm
1 800 Kč
monogramista "Dostaveníčko v parku"
olej na dřevěné desce, signováno vpravo dole stylizovaným monogramem, velmi zdobný rám zlaté barvy, ozdobné prvky řezané ve dřevě.
51 x 41 (62 x 47) cm
12 000 Kč
Kriehuber Josef (1801-1876)"Portrét sedícího muže s řádem na prsou"
kombinovaná technika, signováno vpravo dole KRIEHUBER, datováno 1842. Oválný zlacený rám zdobený nahoře a dole štukovanými aplikami, v horní části poškozený. Pod sklem.
30 x 25 (50 x 36) cm
3 500 Kč
Milén Eduard (1891-1976)"Kytice polních květin ve džbáně"
akvarel, signováno vpravo dole ED. MILÉN, nedatováno, paspartováno, rámováno v hlubokém dřevěném rámu.
54,5 x 43,5 (75 x 59,5) cm
4 900 Kč
Milén Eduard Müller Eduard - vlastním jménem Malíř, grafik, ilustrátor, scénograf, působil v Brně, v letech 1941 - 1945 profesor na škole umění ve Zlíně. Studia na UMPRUM v Praze u Dítěte a Schikanedera, dále na AVU v Praze ve speciální grafické škole u Švabinského. Člen KVU Aleš, SČVU, SČUG Hollar, řada výstav a zastoupení v českých a moravských galeriích. (18.3.1891 Frýdštejn, Jablonec nad Nisou - 19.5.1976 Brno)
Jochym "Větrné mlýny v obilném poli"
olej na plátně lepeném na malířské desce, signováno dole uprostřed JOCHYM, datováno 2003.
69 x 57,5 (84,5 x 72,5) cm
2 900 Kč
Škovran Karel (?-?)"Zátiší s vodou v podzimním lese"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole ŠKOVRAN K, nedatováno, minulé století.
68 x 85 (75 x 91,5) cm
1 800 Kč
Škovran Karol Malíř krajiny, květinových zátiší, zátiší s houbami, maloval Tatry.
Doubnerová Jiřina "Vesnice v prosluněné letní krajině"
olej na malířské lepence, signováno vlevo dole DOUBNEROVÁ, datováno 1963.
28 x 62 (49,5 x 82) cm
3 500 Kč
Stočes "Praha - úklid ve Zlaté uličce"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole STOČES, datováno 1948. Pasparta textilní, sklo, rám.
46,5 x 30,5 (71,5 x 54,5) cm
2 500 Kč
Pražský motiv v podání málo známého autora. Ve 123. aukci v Ostravě 2017 jsme nabízeli rovněž Stočesův obraz s podobným námětem z prostředí starého města.
Mervart Augustin (1889-1968)"Kamenitý potok v podzimním lese"
olej na plátně, signováno vpravo dole AUG. MERVART, datováno 1928.
70 x 50 (81 x 61) cm
29 000 Kč
Mervart Augustin Malíř, sochař, významný moravský krajinář, studoval sochařství u profesorů F. Hrachovce, A. Balána, základy malířství získal u B. Jaroňka, žil a tvořil v Přerově, člen SVU Mánes, od roku 1910 se účastnil všech členských výstav, více než 30 výstav u nás i ve světě, Kodaň, New York, atd., zastoupen v mnoha galeriích, včetně galerie Národní, jeden z nejlepších moravských malířů. (30.12.1889 Krásno nad Bečvou, Valašské Meziříčí - 15.6.1968 Přerov)
nesignováno "Mazurská jezera"
olej na řídkém plátně lepeném na kartonu, nesignováno, nedatováno. Štukovaný rám zlaté barvy.
25,5 x 35 (38 x 47) cm
2 500 Kč
Dle majitele obrazu se jedná o práci brněnského Ing. architekta Hájka.
nesignováno "Podzimní krajina u Hostýna"
olej na malířské lepence, nesignováno, nedatováno, kolem poloviny minulého století.
35 x 50 (45 x 60) cm
1 800 Kč
Raszka "V horách"
olej na plátně, signováno vpravo dole RASZKA. Luxusní rám francouzského typu, skvělý celek.
62,5 x 82 (81,5 x 100) cm
9 000 Kč
neurčeno "Bystřina pod horskými štíty"
olej na dřevě, signatura nerozpoznána, kolem poloviny minulého století. Drobná poškození rámu. Pod sklem.
90 x 71 (100 x 83,5) cm
9 000 Kč
Barevně skvěle zvládnutá práce, svou velikostí reprezentativní.
Zezula Oldřich (1907-1980)"Pohled na vesnici"
olej na plátně, signováno vpravo dole OLDŘICH ZEZULA, datováno 1943.
73 x 92 (96 x 116) cm
5 000 Kč
Zezula Oldřich Malíř, pedagog, studium na akademii v Praze u prof. Blažíčka, Loukoty a Obrovského, v roce 1937 podnikl studijní cestu do Francie, byl profesorem kreslení v Turnově, Příboře, Kroměříži. Byl členem Spolku výtvarných umělců Hodonín a Bloku výtvarných umělců země Moravskoslezské. Zastoupen ve sbírkách NG Praha, KGVU Zlín, GVU Hodonín, Muzea Kroměřížska v Kroměříži a jinde. (24.5.1907 Rataje, Kroměříž -29.6.1980 Kroměříž)
Kunc Jaromír (1900-1971)"Zátiší se zeleninou"
olej na plátně, signováno vlevo dole JAR. KUNC, kolem poloviny minulého století.
65 x 80 (79,5 x 94,5) cm
14 500 Kč
Kunc Jaromír Významný malíř krajinář, žák Engelmüllera a Liebschera, V. Součka a Otakara Nejedlého, řada výstav, vystavoval na dvanácti výstavách SVU Myslbek, zastoupen v Národní galerii, patří mezi představitele Mařákovy krajinářské školy. (26.2.1900 Humpolec - 23.1.1971 Praha)
Šnobl Jaroslav (1884-?)"Michalská ulička"
akvarel, signováno vlevo dole JAROSLAV ŠNOBL, datováno 1931, adjustováno v paspartě, pod sklem, rámováno.
40 x 29,5 (68,5 x 54,5) cm
500 Kč
Šnobl Jaroslav Malíř, studoval na pražské Akademii výtvaných umění u Františka Ženíška, specializoval se na portrétní malbu. (16. 3. 1884 Praha - ?)
neurčeno "Bílé kačeny na vodě"
olej na plátně, signováno vpravo dole, nepřečteno, první polovina minulého století.
67,5 x 94 (86 x 113) cm
25 000 Kč
Velká mistrovská malba v reprezentativní adjustaci.
Zahradník Otto (1894-1939)"Letní krajina s potokem, kamenným mostem a břízami"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole ZAHRADNÍK, nedatováno.
35 x 49,5 (43,5 x 57,5) cm
1 800 Kč
Zahradník Otto Tvořil akty, portréty i krajiny. (4.7.1894 Kutná Hora - 1939)
Mervart Augustin (1889-1968)"Horní Moštěnice"
olej na plátně, signováno vpravo dole AUG. MERVART, datováno 1929.
50 x 70 (62,5 x 82,5) cm
29 000 Kč
Dle ústního sdělení namaloval Mervart tento obraz na přání dědečka současného majitele.