061-080 www.aukcnidum.cz

 133. AUKCE OSTRAVA - 5.12.2021___NEDĚLE__11 hod

Váza "ČESKÝ KRUMLOV"

sklo hutní, čiré, jádro světle zelenožluté, v dolní části sytě zelené, v centrální části těla vázy vyleptaný nápis a silueta věže - symbol města, Čechy, druhá polovina minulého století.

Výška 17 cm, průměr 4,5 cm

400 Kč

Pohár na patce

sklo čiré, bezbarvé, s modrou lazurou, zdobené vybroušenými čočkami a emailovou malbou květinovým dekorem, třicátá léta minulého století.

Výška 15 cm, průměr 10,5 cm

600 Kč

Pohár broušený a malovaný

sklo rosalinové, vrstvené bílým, probrušované čočky, emailem malovaný květinový dekor, minulé století.

Výška 13 cm, průměr 8,5 cm

250 Kč

Pohár broušený a malovaný

sklo modré, vrstvené bílým, probrušované čočky, emailem malovaný květinový dekor, první polovina minulého století.

Výška 13 cm, průměr 9 cm

250 Kč

Velká mísa s nepravidelným okrajem

sklo hutní, čiré, bezbarvé, při okraji modré, uprostřed přecházející do tyrkysové, zdobené plasticky skleněným nálepem.

Výška 17,5 cm, délka 42,5 cm

1 300 Kč

Vysoká váza na jeden květ

sklo masivní, čiré, bezbarvé, protáhlé tělo vychází ze čtvercové základny.

Výška 71 cm

500 Kč

Pohár broušený a malovaný

sklo jantarové barvy, vrstvené bílým, probrušované, ručně malovaný dekor květů, okraj a patka lemované zlatými proužky.

Výška 16,5 cm

350 Kč

Hospodka Josef Michal (1923-1989)

Dvě vázy ve tvaru květu

sklo hutní, čiré, bezbarvé, tvarově vzhůru rozevřené, v dolní části světle zelené, v horní části přecházející do barvy růžové, nepravidelně zvlněný okraj lemovaný sklem bílým.

Výška jedné 35 cm, druhé 27,5 cm

1 400 Kč

Cena za oba kusy.

Hospodka Josef Michal

(21.1.1923 Švihov, Miřetice, Chrudim - 9.1.1989 Chřibská, Děčín)

Váza na jeden květ

z jednoho kusu mramoru, válcovitá, uprostřed projmutá. Velmi těžká.

Výška 24 cm, průměr 9 cm

600 Kč

Velká reprezentativní váza na kónické patce

sklo indigově modré, přejímané tenkou vrstvou skla bílého a nakonec silná vrstva skla čirého. Vše dohromady tvoří zajímavou mřížku, současná práce. Předpokládáme, že se jedná o produkci české sklárny.

Výška 30,5 cm

2 900 Kč

Tác na ovoce - imitace proplétaného proutí

keramika glazovaná hnědou a zelenou barvou, oválný tvar, okraj prořezávaný, uprostřed čtyři plastické listy vinné révy, značeno vtlačeně SCHUTZ CILLI, nyní Slovinsko, přelom 19./20. století.

Délka 26,5 cm, šířka 20 cm

250 Kč

Keramika stejně tvarovaná, hnědě glazovaná, značená odlišně G. Schutz bei Blansko, se nachází ve sbírkách Moravského muzea v Brně. Po roce 1890 přenesl jeden z bratrů Schützů výrobu do Slovinska.

Plastika závěsná "Hlava dívky v zeleném šátku"

keramika, neznačeno.

Výška 36,5 cm

800 Kč

Plastika závěsná "Hlava dívky s mašlí a jinocha s růží"

keramika, neznačeno.

Výška 26 cm, šířka 22 cm

700 Kč

Plastika závěsná "Hlava dívky v čepci"

keramika glazovaná, značeno RAKO.

Výška 19 cm, šířka 14 cm

300 Kč

Plastika závěsná "Hlava malého kudrnáče"

keramika glazovaná, neznačeno.

Výška 21 cm, šířka 12 cm

400 Kč

Buclatá váza s patkou a hrdlem

keramika glazovaná do hnědé a šedomodré barvy, po stranách těla tři a tři plastické kuličky. Vespod značeno trojúhelníkovou nálepkou KRAVSKO made in Czechoslovakia a vtlačenými čísly 6479, 5.

Výška 32 cm

300 Kč

Vázička na čtyřech nožkách a podstavci

porcelán bílý, válcovitý tvar se zvlněným okrajem, zdobeno zlatými linkami a malbou růží, značeno modrými zkříženými meči, MÍŠEŇ, značka od roku 1924.

Výška 14 cm

900 Kč

Mocca servis šestiosobní

porcelán bílý, zdobený zlacením se stylizovaným rostlinným a geometrickým motivem, značeno psaným číslem 5564.

1x konvička výška 16,5 cm,

1x cukřenka výška 10 cm,

6x šálek výška 4 cm, průměr 6,5 cm,

6x podšálek

600 Kč

Fritz, Max Hermann (1873-1948)

Plastika "Smějící se králík"

porcelán bíle glazovaný, značeno ROSENTHAL GERMANY, značka pro rok 1936, vytlačené číslo modelu 510-1, autor MAX HERMANN FRITZ, návrh z roku 1929.

Výška 13,5 cm, šířka 13 cm

900 Kč

Fritz Max Hermann

Fritz, Max Daniel Hermann

Německý sochař a modelér, ve své tvorbě se zaměřil na malé plastiky, zejména na figurky zvířat a putti. Nejdříve se učil u Lorenze Hutschenreuthera, později pokračoval víceméně jako autodidakt. Navrhoval pro porcelánky, resp. jejich vývojová oddělení Fraureuth (barevný karnevalový pár 1919, Bakchus jedoucí na panterovi 1919), Hutschenreuther (pár pádících bílých koní 1919, muzikanti - barevná figura rozvinutá do výšky - kohout, kočka, pes, osel postupně na hřbetu většího zvířete - model 1771 okolo 1939), Rosenthal.

(13.7.1873 Neuhaus am Rennweg - 13.6.1948 Dresden)

Mísa - nástolec

porcelán bílý, zdobený plastickými květy a zlacením, samotnou mísu nesou čtyři andílci (putti). Značeno modrou pěticípou korunkou nad Z, neznámá porcelánka, druhá polovina minulého století.

Výška 16 cm, průměr nástolce 30 cm, samotné mísy 22 cm

1 800 Kč