Váza "ČESKÝ KRUMLOV"
sklo hutní, čiré, jádro světle zelenožluté, v dolní části sytě zelené, v centrální části těla vázy vyleptaný nápis a silueta věže - symbol města, Čechy, druhá polovina minulého století.
Výška 17 cm, průměr 4,5 cm
400 Kč
Pohár na patce
sklo čiré, bezbarvé, s modrou lazurou, zdobené vybroušenými čočkami a emailovou malbou květinovým dekorem, třicátá léta minulého století.
Výška 15 cm, průměr 10,5 cm
600 Kč
Pohár broušený a malovaný
sklo rosalinové, vrstvené bílým, probrušované čočky, emailem malovaný květinový dekor, minulé století.
Výška 13 cm, průměr 8,5 cm
250 Kč
Pohár broušený a malovaný
sklo modré, vrstvené bílým, probrušované čočky, emailem malovaný květinový dekor, první polovina minulého století.
Výška 13 cm, průměr 9 cm
250 Kč
Velká mísa s nepravidelným okrajem
sklo hutní, čiré, bezbarvé, při okraji modré, uprostřed přecházející do tyrkysové, zdobené plasticky skleněným nálepem.
Výška 17,5 cm, délka 42,5 cm
1 300 Kč
Vysoká váza na jeden květ
sklo masivní, čiré, bezbarvé, protáhlé tělo vychází ze čtvercové základny.
Výška 71 cm
500 Kč
Pohár broušený a malovaný
sklo jantarové barvy, vrstvené bílým, probrušované, ručně malovaný dekor květů, okraj a patka lemované zlatými proužky.
Výška 16,5 cm
350 Kč
Hospodka Josef Michal (1923-1989)Dvě vázy ve tvaru květu
sklo hutní, čiré, bezbarvé, tvarově vzhůru rozevřené, v dolní části světle zelené, v horní části přecházející do barvy růžové, nepravidelně zvlněný okraj lemovaný sklem bílým.
Výška jedné 35 cm, druhé 27,5 cm
1 400 Kč
Cena za oba kusy.
Hospodka Josef Michal Sklářský výtvarník, malíř a pedagog, studoval na Státní grafické škole v Praze a UPŠ v Praze u profesora J. Holečka, byl vedoucí výtvarník huti v Chřibské. (21.1.1923 Švihov, Miřetice, Chrudim - 9.1.1989 Chřibská, Děčín)
Váza na jeden květ
z jednoho kusu mramoru, válcovitá, uprostřed projmutá. Velmi těžká.
Výška 24 cm, průměr 9 cm
600 Kč
Velká reprezentativní váza na kónické patce
sklo indigově modré, přejímané tenkou vrstvou skla bílého a nakonec silná vrstva skla čirého. Vše dohromady tvoří zajímavou mřížku, současná práce. Předpokládáme, že se jedná o produkci české sklárny.
Výška 30,5 cm
2 900 Kč
Tác na ovoce - imitace proplétaného proutí
keramika glazovaná hnědou a zelenou barvou, oválný tvar, okraj prořezávaný, uprostřed čtyři plastické listy vinné révy, značeno vtlačeně SCHUTZ CILLI, nyní Slovinsko, přelom 19./20. století.
Délka 26,5 cm, šířka 20 cm
250 Kč
Keramika stejně tvarovaná, hnědě glazovaná, značená odlišně G. Schutz bei Blansko, se nachází ve sbírkách Moravského muzea v Brně. Po roce 1890 přenesl jeden z bratrů Schützů výrobu do Slovinska.
Plastika závěsná "Hlava dívky v zeleném šátku"
keramika, neznačeno.
Výška 36,5 cm
800 Kč
Plastika závěsná "Hlava dívky s mašlí a jinocha s růží"
keramika, neznačeno.
Výška 26 cm, šířka 22 cm
700 Kč
Plastika závěsná "Hlava dívky v čepci"
keramika glazovaná, značeno RAKO.
Výška 19 cm, šířka 14 cm
300 Kč
Plastika závěsná "Hlava malého kudrnáče"
keramika glazovaná, neznačeno.
Výška 21 cm, šířka 12 cm
400 Kč
Buclatá váza s patkou a hrdlem
keramika glazovaná do hnědé a šedomodré barvy, po stranách těla tři a tři plastické kuličky. Vespod značeno trojúhelníkovou nálepkou KRAVSKO made in Czechoslovakia a vtlačenými čísly 6479, 5.
Výška 32 cm
300 Kč
Vázička na čtyřech nožkách a podstavci
porcelán bílý, válcovitý tvar se zvlněným okrajem, zdobeno zlatými linkami a malbou růží, značeno modrými zkříženými meči, MÍŠEŇ, značka od roku 1924.
Výška 14 cm
900 Kč
Mocca servis šestiosobní
porcelán bílý, zdobený zlacením se stylizovaným rostlinným a geometrickým motivem, značeno psaným číslem 5564.
V sestavě: 1x konvička výška 16,5 cm, 1x cukřenka výška 10 cm, 6x šálek výška 4 cm, průměr 6,5 cm, 6x podšálek
600 Kč
Fritz, Max Hermann (1873-1948)Plastika "Smějící se králík"
porcelán bíle glazovaný, značeno ROSENTHAL GERMANY, značka pro rok 1936, vytlačené číslo modelu 510-1, autor MAX HERMANN FRITZ, návrh z roku 1929.
Výška 13,5 cm, šířka 13 cm
900 Kč
Fritz Max Hermann Fritz, Max Daniel Hermann Německý sochař a modelér, ve své tvorbě se zaměřil na malé plastiky, zejména na figurky zvířat a putti. Nejdříve se učil u Lorenze Hutschenreuthera, později pokračoval víceméně jako autodidakt. Navrhoval pro porcelánky, resp. jejich vývojová oddělení Fraureuth (barevný karnevalový pár 1919, Bakchus jedoucí na panterovi 1919), Hutschenreuther (pár pádících bílých koní 1919, muzikanti - barevná figura rozvinutá do výšky - kohout, kočka, pes, osel postupně na hřbetu většího zvířete - model 1771 okolo 1939), Rosenthal. (13.7.1873 Neuhaus am Rennweg - 13.6.1948 Dresden)
Mísa - nástolec
porcelán bílý, zdobený plastickými květy a zlacením, samotnou mísu nesou čtyři andílci (putti). Značeno modrou pěticípou korunkou nad Z, neznámá porcelánka, druhá polovina minulého století.
Výška 16 cm, průměr nástolce 30 cm, samotné mísy 22 cm
1 800 Kč