133. AUKCE OSTRAVA - 5.12.2021___NEDĚLE__11 hod

Přívěs s kamejí

řezba v přírodní mušlovině - portrét mladé dámy s vysokým účesem, ozdobný oválný stříbrný rámeček filigrán, značeno puncovní značkou Zajíc 4 (S-68). První polovina 20. století.

Ryzost stříbra 835/1000, hmotnost 5,19 g btto, výška 3,5 cm

900 Kč

Prsten s korálem

stříbro, ozdobná hlava osazena korálem podlouhlého tvaru, platná puncovní značka dubový list (S-66) pro staré zboží. Kolem poloviny 20. století ve stylu ART DECO.

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 5,28 g btto, velikost prstenu 55,5

600 Kč

Brož "Tančící orientální dvojice"

stříbro, oválný tvar, technika niello (tula), vyrytý motiv tanečníků, jehlice metal. Vzadu značeno SIAM STERLING. Nově přepuncováno - Kozlík 2 (S-61).

Ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 7,15 g btto, výška 5 cm

700 Kč

Brož "Koráb"

stříbro, reliéf v obdélníkovém rámu se zkosenými rohy, mistrovská značka PA, puncovní značka Trojúhelník se slovenským trojvrším 4 (S-47). Třicátá léta minulého století.

Ryzost stříbra 835/1000, hmotnost 12,97 g, 4,5 x 6 cm

500 Kč

Brož - přívěs

stříbro zlacené, tvar třípatrového stylizovaného květu s tyčinkami, sklopné závěsné ozdobné očko, jehlice metal. Filigránská práce. Nově přepuncováno značkou Kozlík 2 (S-61).

Ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 11,00 g btto, průměr 4 cm

800 Kč

Biedermeier brož s perličkou a tyrkysy

stříbro zlacené, foukané. Uprostřed spirálovitě stočená tyčinka zakončená koulemi, dvě hladké tyčinky po stranách, shora nasazen kosočtverec dekorovaný květem pomněnky - pěti malými tyrkysy okolo bižuterní perličky, značeno puncovní značkou AV (S-32).

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 4,67 g btto, délka 5 cm

1 100 Kč

Třetí třetina 19. století.

Brož - imitace zlata a drahých kamenů

obecný kov, dutý, pozlacený. Dvě prohnuté tyčinky provlečené kroužkem, uprostřed stylizovaná kytička s modrým a růžovým kamínkem a perletí. Mistrovská značka CF, biedermeier, konec 19. století. Sbírková bižuterie.

Délka 4 cm

600 Kč

Náramek - pevný kruh

stříbro, dekor rytý květinový motiv, puncovní značka Trojúhelník se šachovnicí 3 (S-51), čtyřicátá léta minulého století, Protektorát Čechy a Morava. ART DECO. Mistrovská značka VA.

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 32,54 g, průměr 7,5 cm

600 Kč

Náramek - otevírací kruh s barevným emailem

stříbro, filigrán, široký pás s modrým, černým, krémovým a bílým přihrádkovým emailem, rakousko-uherská puncovní značka Lev 4 (S-34). Pojistný řetízek zlatý, značka Liška (Z-27) - opravovaný. 19/20. století.

Ryzost stříbra 750/1000, ryzost zlata 580/1000, hmotnost 47,64 g btto, průměr 6 cm

2 500 Kč

Po celém obvodu je v emailovém pásu ornament s akantovými listy.

Náramek s barevným emailem

stříbro, osm článků ve tvaru malých kosočtverců s modrým, oranžovým a zeleným emailem, spojky řetízková očka, puncovní značka Lilie s písmenem Č (S-43) pro cizí zboží, opatřeno řetízkovou pojistkou. Kolem poloviny 20. století.

Ryzost stříbra 959/1000, hmotnost 16,32 g btto, délka 19 cm

1 800 Kč

Krásná šperkařská práce ve stylu ART DECO

Luxusní podnos na servírování při stolování

stříbrný rám zdobený vytlačenými rokaji, vsazené zrcadlo, vše umístěno na oválném dřevěném korpusu s tvarovaným okrajem, čtyři nízké nožky. Značeno, Jižní Amerika, honosný funkční dárek.

Výška 2,5 cm, délka 33 cm, šířka 24 cm.

V přiloženém osvědčení Puncovního úřadu je stanovena celková hmotnost podnosu 708,30 g btto.

V zelené boletě, vystavené k tomuto případu rovněž Puncovním úřadem, je množství použitého stříbra odhadnuto na 80g.

3 500 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu na ryzost stříbra 925/1000.

Kleště na cukr

stříbro, rytý florální dekor a monogram OH, značeno lotovou puncovní značkou 13 lotů, kolem poloviny 19. století.

Ryzost stříbra 812/1000, hmotnost 31,16 g, délka 15 cm

500 Kč

Sada šesti polévkových lžic

stříbro, na rukojeti rytý monogram OH, mistrovská značka FF, rakousko-uherská puncovní značka Diana 3 (S-30), druhá polovina 19. století.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 297,63 g, délka 22,5 cm

2 900 Kč

Sada šesti čajových lžiček

stříbro, na rukojeti rytý monogram OH, mistrovské značky JK a SEBOR, rakousko-uherská puncovní značka Diana 3 (S-30), druhá polovina 19. století

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 125,48 g, délka 15,3 cm

1 200 Kč

Sada pěti čajových lžiček

stříbro, mistrovská značka AP, rakousko-uherská puncovní značka Diana 3 (S-30), druhá polovina 19. století.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 124,85 g, délka 15,5 cm

1 100 Kč

Náramek článkový

stříbro, 4 dlouhé a 4 krátké spojovací články, v krátkém článku skryté zapínání, dekor rytý květinový motiv, puncovní značka Kozlík 3 (S-62). ART DECO. Kolem poloviny 20. století.

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 31,66 g, délka 19 cm

1 100 Kč

Náramek článkový

stříbro, 7 podlouhlých článků, v jednom skryté zapínání, propojení závlačkami, dekor rytým květinovým motivem, puncovní značka Trojúhelník se slovenským trojvrším 4 (S-47). ART DECO.

Ryzost stříbra 835/1000, hmotnost 24,39 g, délka 18,5 cm

1 100 Kč

Náramek článkový

stříbro, 5 dlouhých a 6 krátkých spojovacích článků, ve dvou skryté zapínání, dekor rytým geometrickým motivem, značeno puncovní značkou Trojúhelník se slovenským trojvrším 3 (S-47), opatřeno řetízkovou pojistkou. ART DECO.

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 29,10 g, délka 20 cm

1 100 Kč

Mistrovská značka AM.

Náhrdelník s ověsky

obecný kov. U pěti dlouhých článků a dvou ověsků s lístečky jsou použity tabulkově broušené almandiny, ústředním ověskem je mašlička. Krátké články jsou osazeny českými granáty. Články mají pevná propojovací očka.

Délka náhrdelníku 38 cm, ověsků 1,5 cm

2 900 Kč

Náramek otevírací

obecný kov, kruh osazen jednou řadou českých granátů, hlava tvořena třemi propojenými kruhy s říčními perličkami a českými granáty. Luxusní šperk z přelomu 19/20. století, v minulosti byl náramek opravovaný.

Průměr 6 cm

4 500 Kč