Přívěs s
kamejí
řezba v
přírodní mušlovině - portrét mladé dámy s vysokým
účesem, ozdobný oválný stříbrný rámeček filigrán,
značeno puncovní značkou Zajíc 4 (S-68). První
polovina 20. století.
Ryzost
stříbra 835/1000, hmotnost 5,19 g btto, výška 3,5 cm
900 Kč
Prsten s
korálem
stříbro,
ozdobná hlava osazena korálem podlouhlého tvaru,
platná puncovní značka dubový list (S-66) pro staré
zboží. Kolem poloviny 20. století ve stylu ART DECO.
Ryzost
stříbra 900/1000, hmotnost 5,28 g btto, velikost
prstenu 55,5
600 Kč
Brož
"Tančící orientální dvojice"
stříbro,
oválný tvar, technika niello (tula), vyrytý motiv
tanečníků, jehlice metal. Vzadu značeno SIAM
STERLING. Nově přepuncováno - Kozlík 2 (S-61).
Ryzost
stříbra 925/1000, hmotnost 7,15 g btto, výška 5 cm
700 Kč
Brož
"Koráb"
stříbro,
reliéf v obdélníkovém rámu se zkosenými rohy,
mistrovská značka PA, puncovní značka Trojúhelník se
slovenským trojvrším 4 (S-47). Třicátá léta minulého
století.
Ryzost
stříbra 835/1000, hmotnost 12,97 g, 4,5 x 6 cm
500 Kč
Brož -
přívěs
stříbro
zlacené, tvar třípatrového stylizovaného květu s
tyčinkami, sklopné závěsné ozdobné očko, jehlice
metal. Filigránská práce. Nově přepuncováno značkou
Kozlík 2 (S-61).
Ryzost
stříbra 925/1000, hmotnost 11,00 g btto, průměr 4 cm
800 Kč
Biedermeier brož s perličkou a tyrkysy
stříbro
zlacené, foukané. Uprostřed spirálovitě stočená
tyčinka zakončená koulemi, dvě hladké tyčinky po
stranách, shora nasazen kosočtverec dekorovaný
květem pomněnky - pěti malými tyrkysy okolo
bižuterní perličky, značeno puncovní značkou AV
(S-32).
Ryzost
stříbra 800/1000, hmotnost 4,67 g btto, délka 5 cm
1 100 Kč
Třetí
třetina 19. století.
Brož -
imitace zlata a drahých kamenů
obecný
kov, dutý, pozlacený. Dvě prohnuté tyčinky
provlečené kroužkem, uprostřed stylizovaná kytička s
modrým a růžovým kamínkem a perletí. Mistrovská
značka CF, biedermeier, konec 19. století. Sbírková
bižuterie.
Délka 4
cm
600 Kč
Náramek -
pevný kruh
stříbro,
dekor rytý květinový motiv, puncovní značka
Trojúhelník se šachovnicí 3 (S-51), čtyřicátá léta
minulého století, Protektorát Čechy a Morava. ART
DECO. Mistrovská značka VA.
Ryzost
stříbra 900/1000, hmotnost 32,54 g, průměr 7,5 cm
600 Kč
Náramek -
otevírací kruh s barevným emailem
stříbro,
filigrán, široký pás s modrým, černým,
krémovým a bílým přihrádkovým emailem,
rakousko-uherská puncovní značka Lev 4 (S-34). Pojistný řetízek
zlatý, značka Liška (Z-27) - opravovaný. 19/20.
století.
Ryzost
stříbra 750/1000, ryzost zlata 580/1000, hmotnost 47,64 g btto, průměr 6 cm
2 500 Kč
Po celém
obvodu je v emailovém pásu ornament s akantovými
listy.
Náramek s
barevným emailem
stříbro,
osm článků ve tvaru malých kosočtverců s modrým,
oranžovým a zeleným emailem, spojky řetízková očka,
puncovní značka Lilie s písmenem Č (S-43) pro cizí
zboží, opatřeno řetízkovou pojistkou. Kolem poloviny
20. století.
Ryzost
stříbra 959/1000, hmotnost 16,32 g btto, délka 19 cm
1 800 Kč
Krásná
šperkařská práce ve stylu ART DECO
Luxusní
podnos na servírování při stolování
stříbrný
rám zdobený vytlačenými rokaji, vsazené zrcadlo, vše
umístěno na oválném dřevěném korpusu s tvarovaným
okrajem, čtyři nízké nožky. Značeno, Jižní Amerika,
honosný funkční dárek.
Výška 2,5
cm, délka 33 cm, šířka 24 cm.
V
přiloženém osvědčení Puncovního úřadu je stanovena
celková hmotnost podnosu 708,30 g btto.
V zelené
boletě, vystavené k tomuto případu rovněž Puncovním
úřadem, je množství použitého stříbra odhadnuto na
80g.
3 500 Kč
Přiloženo
Osvědčení Puncovního úřadu na ryzost stříbra
925/1000.
Kleště na
cukr
stříbro,
rytý florální dekor a monogram OH, značeno lotovou
puncovní značkou 13 lotů, kolem poloviny 19.
století.
Ryzost
stříbra 812/1000, hmotnost 31,16 g, délka 15 cm
500 Kč
Sada
šesti polévkových lžic
stříbro,
na rukojeti rytý monogram OH, mistrovská značka FF,
rakousko-uherská puncovní značka Diana 3 (S-30),
druhá polovina 19. století.
Ryzost
stříbra 800/1000, hmotnost 297,63 g, délka 22,5 cm
2 900 Kč
Sada
šesti čajových lžiček
stříbro,
na rukojeti rytý monogram OH, mistrovské značky JK a
SEBOR, rakousko-uherská puncovní značka Diana 3
(S-30), druhá polovina 19. století
Ryzost
stříbra 800/1000, hmotnost 125,48 g, délka 15,3 cm
1 200 Kč
Sada pěti
čajových lžiček
stříbro,
mistrovská značka AP, rakousko-uherská puncovní
značka Diana 3 (S-30), druhá polovina 19. století.
Ryzost
stříbra 800/1000, hmotnost 124,85 g, délka 15,5 cm
1 100 Kč
Náramek
článkový
stříbro,
4 dlouhé a 4 krátké spojovací články, v krátkém
článku skryté zapínání, dekor rytý květinový motiv,
puncovní značka Kozlík 3 (S-62). ART DECO. Kolem
poloviny 20. století.
Ryzost
stříbra 900/1000, hmotnost 31,66 g, délka 19 cm
1 100 Kč
Náramek
článkový
stříbro,
7 podlouhlých článků, v jednom skryté zapínání,
propojení závlačkami, dekor rytým květinovým
motivem, puncovní značka Trojúhelník se slovenským
trojvrším 4 (S-47). ART DECO.
Ryzost
stříbra 835/1000, hmotnost 24,39 g, délka 18,5 cm
1 100 Kč
Náramek
článkový
stříbro,
5 dlouhých a 6 krátkých spojovacích článků, ve dvou
skryté zapínání, dekor rytým geometrickým motivem,
značeno puncovní značkou Trojúhelník se slovenským
trojvrším 3 (S-47), opatřeno řetízkovou pojistkou.
ART DECO.
Ryzost
stříbra 900/1000, hmotnost 29,10 g, délka 20 cm
1 100 Kč
Mistrovská značka AM.
Náhrdelník s ověsky
obecný
kov. U pěti dlouhých článků a dvou ověsků s lístečky
jsou použity tabulkově broušené almandiny, ústředním
ověskem je mašlička. Krátké články jsou osazeny
českými granáty. Články mají pevná propojovací očka.
Délka
náhrdelníku 38 cm, ověsků 1,5 cm
2 900 Kč
Náramek
otevírací
obecný
kov, kruh osazen jednou řadou českých granátů, hlava
tvořena třemi propojenými kruhy s říčními perličkami
a českými granáty. Luxusní šperk z přelomu 19/20.
století, v minulosti byl náramek opravovaný.
Průměr 6
cm
4 500 Kč