"Bible Svatá aneb všecka Svatá Písma Starého a Nového Zákona "
kniha v kožené vazbě s mosaznými přezkami, vydáno léta páně 1787 v Prešpurku.
23 x 15x 8 cm
1 500 Kč
"Ottův slovník naučný"
ilustrovaná encyklopedie obecných vědomostí, knihy - 28 svazků s přílohami a vyobrazeními v textu. První díl vydán v roce 1888, a poslední - doplňky v roce 1909. Vydavatel a nakladatel J. Otto v Praze, tiskla vlastní knihtiskárna.
24 x 17,5 cm
6 000 Kč
Každý díl je označen štítkem "KNIHKUPECTVÍ / NAKLADATELSTVÍ / ANTIKVARIÁT - A. STORCH SYN, V PRAZE NA STAROMĚSTSKÉM NÁMĚSTÍ č. 20"
"Ottův zeměpisný atlas"
knižní vydání v pevné vazbě, 44 hlavních a 99 vedlejších map, vydal Dr. Frant. Machát, nakladatelství J. Otto spol. s r.o. v Praze roku 1924, uloženo v papírové etui.
48 x 32 cm
3 000 Kč
Kodet Jan (1910-1974)Plastika "Milenci"
sádra patinovaná na bronz, signováno na mužově levém stehně JAN KODET, nedatováno.
Výška 15,5 cm
1 700 Kč
Kodet Jan Sochař, pedagog, studium u prof. K. Dvořáka na UMPRUM v Praze a u prof. O. Španiela na AVU v Praze. Od roku 1933 člen SVU Mánes, výstavy po celém světě. Významný český sochař 20. století, zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha a dalších, v Praze samostatná galerie Kodet. (1.6.1910 Praha - 11. 11. 1974 Praha)
Plastika "Pták s velkým zobákem"
mosaz, neznačeno.
Výška 11,5 cm
500 Kč
Talířek
jemná kamenina dekorovaná modře motivem růží pod glazurou, v květech a při okraji zlaceno, vespod vtlačeně A. NOW. 92, porcelánka August Nowotny Stará Role. Na zadní straně kovová montáž sloužící k zavěšení, kolem poloviny 19. století.
Průměr 18 cm
500 Kč
Talíř s vtlačeným A.NOW. 11 a 18 se nachází ve sbírkách Moravské galerie v Brně pod inventárním číslem U 14355/a.
Talířek
jemná kamenina, pod glazurou měditisk modrého květinového dekoru, domalba na glazuře, značeno vtlačeně WEDGWOOD a další nepřečtené znaky. Na zadní straně kovová montáž sloužící k zavěšení, kolem poloviny 19. století.
Průměr 20 cm
500 Kč
Souprava mocca šestiosobní
porcelán bílý, jemný modrý rostlinný dekor a zlacení, vyzlaceny i vnitřky šálků a tvarovaná ouška, značeno modře pod glazurou tištěným štítem s korunou a nápisem Wien (WIEN AUGARTEN). Styl ART DECO.
V sestavě: 1x konvička, výška 16 cm, 1x cukřenka výška 9,5 cm, 1x mléčenka výška 7,5 cm, 6x šálek výška 5 cm, 6x podšálek
900 Kč
Koláčová souprava
porcelán bílý, okraje zvlněné, prořezávané a zlacené, střed silně zlacený ve tvaru pěticípé hvězdy s leptaným motivem růží, značeno Carlsbad Finest China GLORIA Czechoslovakia, třicátá léta 20. století.
V sestavě: 1x předkládací talíř průměr 27 cm, 5x dezertní talíř
500 Kč
Váza na třech rokajových nožkách
porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, kónický tvar, nahoře rozevřený, po celém obvodě vertikálně zdobeno květinovými reliéfy, dole mezi nožkami jsou tři plastické růže. Značeno ENS (porcelánka Volkstedt 1898 - 1972).
Výška 21 cm
800 Kč
Plastika "Květinářka v kloboučku s koši květin"
porcelán barevně glazovaný, šaty kobaltovou modří, značeno made in Czechoslovakia.
Výška 23,5 cm
1 100 Kč
Bartels, Wera von (1886-1922)Plastika "Sedící Pierot"
porcelán glazovaný, částečně černě a růžově podglazurně malovaný, značeno HEUBACH (značka používaná v letech 1910-1945). Návrh Wera von Bartels po roce 1909. Malá varianta.
Výška 6,5 cm, délka 10,5 cm
1 600 Kč
Bartels, Wera von Malířka, sochařka, úspěšná návrhářka porcelánových sošek. Dcera německého malíře Hanse von Bartels. (4.1.1886, Heimburg - 22.7.1922, Mnichov, Německo)
Hanzelka Pavel (1937-1995)Závěsná obdélníková mísa
keramika barevně glazovaná, vespod signováno HANZELKA (Pavel), datováno 1978, opatřeno razítkem československého fondu výtvarných umění.
30 x 37 cm
1 900 Kč
Hanzelka Pavel Sochař, keramik, studoval na SUPŠ v Uherském Hradišti a na VŠUP v Praze u profesora J. Kavana. Zpočátku představovala keramika převážnou část jeho tvorby, vytvářel i se mozaice a drobnou keramiku, která vynikala jasnými živými barvami. Později se věnoval především realizacím pro architekturu. (26.2.1937 Uherské Hradiště - 21.3.1995)
Franko Jozef Váza nepravidelného tvaru
keramika glazovaná v oranžovohnědém odstínu, uprostřed plastický motiv krakeláže, značeno vyrytým monogramem JF a číslem 2, autor JOZEF FRANKO, Západoslovenské tehelne Pezinok, Československo, návrh z roku 1972.
Výška 23,5
1 200 Kč
neurčeno Plastika "Klečící dívčí akt"
pálená hlína barevně glazovaná, nesignováno, opatřeno papírovým štítkem JIHOKERA, vespod vytlačené číslo 228, druhá polovina minulého století.
Výška 32,5 cm
700 Kč
Tuček Jiří (1939-)Reliéf "Mateřství"
bronzový reliéf na dřevěné desce, signováno dole uprostřed J. TUČEK. Druhá polovina min. století.
21 x 15 (28 x 18,5) cm
2 500 Kč
Tuček Jiří Sochař, studoval v Praze na Škole uměleckých řemesel (ŠUŘ) a na Střední odborné škole výtvarné (Výtvarná škola Václava Hollara)(SOŠV), věnoval se především komorním plastice. (nar. 7.3.1939 v Praze)
keramika modře glazovaná, neznačeno, druhá polovina minulého století. Nepatrný oklep v horní části na těle vázy.
Výška 31,5 cm
900 Kč
Franko Jozef Vysoká váza "Dvaja"
keramika zeleně glazovaná, značena vyrytým monogramem JF 25 a ručně psaným písmenem J, autor JOZEF FRANKO, Západoslovenské tehelne Pezinok, Československo, 70. léta minulého století. Při horním okraji na jednom hrdle nepatrný oklep.
Výška 43,5 cm
1 200 Kč
Forejtová Jitka (1923-1996)Závěsná plastika "Žena se slunečníkem"
keramika glazovaná, barva metalicky zelenočerná, vzadu značeno čísly 4 239 a vyrytým písmenem E, návrh JITKY FOREJTOVÉ, 60. léta minulého století.
Výška 40 cm
900 Kč
Forejtová Jitka Forejtová Pelikánová Jitka Sklářská výtvarnice, designérka, keramička, sochařka, studovala na grafické škole A. Strnadela, pak na VŠUP v Praze u profesora K. Štipla, pracovala s lisovaným, hutně zpracovaným sklem, porcelánem, keramikou, řada výstav a zastoupení v galeriích - The Corning museum of Glass, USA, UPM v Praze, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, v Bratislavě, Liberci, Olomouci, ve Zlíně. (25.10.1923 Praha - 24.9.1996 Praha)
Wiinblad Björn (1918-2006)Nástěnný talíř
porcelán glazovaný světlošedou glazurou, zdobený paprskovitě indigově modrou ruční malbou, v centrální částí hlavou dívky s vločkami, značeno Björn Wiinblad, NYMOLLE, DENMARK DEK.164, druhá polovina minulého století. Nepatrný oklep glazury na hraně.
Průměr 30,5 cm
3 500 Kč
Wiinblad Björn Dánský malíř, grafik a designér, pracoval s keramikou, stříbrem, bronzem, textilem. Ve druhé polovině 20. století byl významným návrhářem firmy Rosenthal, podle jeho návrhů byly od roku 1971 produkovány upomínkové vánoční talíře. Velmi populární byla kolekce ROMANCE pro neuvěřitelně jemný detail dekoru. Jeho práce byly vystavovány po celém světě - včetně USA, Austrálie, Japonska, Kanady atd. Jeho práce jsou zastoupeny v řadě muzeí - např. Victoria and Albert Museum, Londýn; the Museum of Modern Art, New York. Pro Rosenthal pracoval v letech 1957 - 2006. (20. 9.1918 Kodaň, Dánsko - 8. 6.2006 Kongens Lyngby, Dánsko)