133. AUKCE OSTRAVA - 5.12.2021___NEDĚLE__11 hod

Matysek O.

"U potoka v létě" a "U potoka v zimě"

párové olejové monotypy, každý signován vpravo dole O. MATYSEK, nedatován. Rám, pasparta, sklo.

Rozměry každého: ve výřezu 14 x 15 (31 x 24,5) cm

900 Kč

Cena za oba.

Jágr Bohuš (1907-1996)

"Stará studna na vsi"

dřevoryt, signováno vpravo dole v desce monogramem BJ a tužkou BOHUŠ JÁGR, datováno 1944. Adjustováno v paspartě, rámováno.

Ve výřezu 24,5 x 27 (50 x 43,5) cm

450 Kč

Jágr Bohuslav

Grafik, malíř, řezbář. V roce 1927 několik měsíců studoval v Paříži, od roku 1929 se učil kresbě a grafice soukromě u F. Podešvy. Studoval na SUPŠ u P. Dillingera. Jeho zájem se soustředil na dřevoryt, tvořil ex libris, přednášel o vzniku a vývoji dřevorytu. Působil v Brně - Líšni, kde řídil noviny, kino, vedl a režíroval divadlo.

(3.7.1907, Brno, Líšeň - 1996)

Jágr Bohuš (1907-1996)

"Boží muka v zimní krajině

dřevoryt, signováno tužkou vpravo dole BOHUŠ JÁGR, datováno 1947.

26,5 x 21 (49 x 30,5) cm

450 Kč

Jágr Bohuslav

"Úspěšný lov"

barevná litografie, signováno vlevo dole, A BORN, číslováno 52/170, nedatováno. Vzadu štítek s názvem díla.

Ve výřezu 22 x 11,5 (42,5 x 29,5) cm

1 900 Kč

Alex Adolf Jelínek (1890-1957)

"Židovská modlitba"

lept, signováno vpravo dole tužkou A. J. ALEX, nedatováno, v paspartě, v rámku stříbrné barvy, pod sklem.

Ve výřezu 21 x 15,5 (44,5 x 31,5) cm

300 Kč

Alex Adolf Jelínek

Jelínek Adolf

Spisovatel, malíř, kreslíř, grafik evropského formátu, pražská akademie u Švabinského, mnichovská akademie u profesora Janka, člen SVU Mánes, SČUG Hollar. Vlastním jménem Adolf Jelínek.

(25.4.1890 Strmilov, Jindřichův Hradec - 2.9.1957 Praha)

Hinčica Jan (1905-1982)

"Kouzelná zahrada"

barevný grafický list, signováno tužkou vpravo dole J. HINČICA, v desce H75 - datováno 1975, číslováno 4/30. Rám, pasparta, sklo.

Ve výřezu 12,5 x 16,5 (21 x 27) cm

300 Kč

Hinčica Jan

(29.6.1905 Ostrava - 13.3.1982 Ostrava)

Schindler Hans (1907-?)

"Dvůr měšťanského domu"

barevný lept, vpravo dole tužkou Original Rad. a signatura H. SCHINDLER, vlevo dole tužkou Wien, Laimgrubenhof, nedatováno. Volný list.

Tisková plocha 17,5 x 14,1 cm, celý list 30,2 x 24,3 cm

1 000 Kč

"Z Portugalska"

lept, signováno v desce monogramem TFŠ, vpravo dole tužkou T.F. ŠIMON, uprostřed dole značeno razítkem TFŠ. V soupise Arthura Nováka zařazeno do roku 1916. Rámováno, paspartováno, zaskleno.

18 x 8,7 (30,5 x 22) cm

900 Kč

Grafika byla zařazena do knihy PORTUGALSKÉ LISTY vydané A. Novákem v Prace 1916. V souboru grafických prací T. F. Šimona uvedeno pod číslem 250.

"Na lázeňské promenádě"

barevná litografie, signováno v desce monogramem CB, tužkou vpravo dole C. BOUDA, nedatováno. Volný list.

25 x 19,7 cm

1 400 Kč

"Dostaveníčko v březovém háji"

25 x 19 cm

1 400 Kč

nesignováno

"Dívčí poloakt se srnami v kapradí"

rytina, signum nenalezeno. Adjustováno v paspartě, rámováno.

35,5 x 22,5 (59,5 x 44) cm

900 Kč

"Česající"

suchá jehla, signováno vpravo dole J. DRHA, datováno 1985, rámováno, paspartováno, pod sklem.

23 x 17 (36,5 x 31) cm

1 500 Kč

Vala Moro (1907-?)

"Tři moderní dívky"

lept, signováno vpravo dole tužkou VALA MORO, v tiskové ploše značeno VALA MORO. Rámováno, zaskleno.

Tisková plocha 18,5 x 15,5 (38,5 x 27) cm

3 500 Kč

Vala Moro

Rakouská malířka a grafička, narozena ve Vídni Vala Moro .

Sidonius Ritter von SCHROM (1887-1960)

"V přístavu holandského městečka"

barevný dřevoryt, signováno vpravo dole tužkou SCHROMM, vlevo dole Orig. Handdr.(Handdruck), nedatováno.

13 x 13 (29 x 26) cm

1 500 Kč

Stretti - Zamponi Jaromír (1882-1959)

"Chaloupky v podhůří"

barevný grafický list, signováno vlevo dole v tisku JAR. STRETTI - ZAMPONI a vpravo dole tužkou J. STRETTI - ZAMPONI, rámováno, pod sklem.

Tisková plocha 36,5 x 32 (54 x 46) cm

3 000 Kč

Stretti - Zamponi Jaromír

Malíř, kreslíř a grafik, bratr Viktora Strettiho, člen Hagenbundu ve Vídni, v roce 1912 byl jmenován členem Salon Autonome v Paříži, vystavoval ve Vídni, Paříži, Benátkách, v roce 1936 mu byla svěřena úprava interiéru pražského hradu, spoluzakladatel Hollaru, mimořádně významný malíř a grafik.

(11.6.1882 Plasy, Plzeň-sever - 29.12.1959 Praha)

Uprka Joža (1861-1940)

"Jízda králů"

velká barevná a domalovávaná litografie, signováno vlevo dole monogramem JU. Vpravo ve spodní části restaurováno - prasklina lepenky.

43 x 59 (51,5 x 68) cm

3 900 Kč

Uprka Joža

Malíř a grafik folklórních témat, studium na AVU u Čermáka a na Akademii v Mnichově u Otty Seitze, poté v Praze u Pirnera, člen SVU Mánes a SVUM, řada výstav a zastoupení v galeriích, v roce 2001 byla uspořádána výstava jeho prací v Domě umění v Hodoníně, nejlepší malíř folklórních témat vůbec.

(26.10.1861 Kněždub, Hodonín - 12.1.1940 Hroznová Lhota, Hodonín)

Preissig Vojtěch (1873-1944)

"Syncopating saxophones Alfred V. Frankenstein"

barevná zinkografie, značeno uprostřed dole v tisku VOJTĚCH PREISSIG, nedatováno, přelom dvacátých a třicátých let minulého století, jedná se o návrh obálky.

23 x 30 (33,5 x 43,5) cm

4 000 Kč

Preissig Vojtěch

Orlov Jaroslav

(31.7.1873 Světec, Teplice - 11.6.1944 Dachau, Německo)

Vaic Josef (1884-1961)

"Portrét Edvarda Beneše"

lept, vpravo dole signováno JOSEF VAIC a rukou psaný text "autorský list, studie, unikát", nedatováno. Rám, pasparta, sklo.

Výřez 36,5 x 25 (48,5 x 37,5) cm

2 500 Kč

Vaic Josef

(8.12.1884 Milavče, Domažlice - 15.5.1961 Praha)

Vaic Josef (1884-1961)

"Portrét T. G. Masaryka"

lept, vpravo dole signováno JOSEF VAIC a rukou psaný text "autorský list", nedatováno. Rám, pasparta, sklo. V levém rohu prasklé sklo.

Výřez 34 x 24,5 (48,5 x 37,5) cm

2 500 Kč

Vaic Josef

"Národní divadlo v Praze"

lept, signováno tužkou vpravo dole T. F. ŠIMON, vlevo dole značeno razítkem TFŠ, dole uprostřed v desce datováno 1918 a značeno monogramem TFŠ. Rámováno v hladké černé liště, zaskleno.

Tisková plocha 30 x 34 (42,5 x 46) cm

1 500 Kč

V souboru grafických prací T. F. Šimona uvedeno pod číslem 290, zpracoval Artur Novák 1937.