221-240 www.aukcnidum.cz

 133. AUKCE OSTRAVA - 5.12.2021___NEDĚLE__11 hod

Brož - bižuterie

obecný kov a čirý štras - imitace platiny a briliantů, ve stylu ART DEKO, zapínání opatřeno pojistkou. Sbírková bižuterie, značeno, blíže neurčeno.

Délka 4 cm, výška 2 cm

500 Kč

Brož

obecný kov, vsazena porcelánová destička s domalbou šesti postaviček v dobovém oblečení, historizující rámeček obdélníkového tvaru. Rámeček je drobně poškozený. Sbírková bižuterie.

4 x 5 cm

900 Kč

Přívěs - velký oválný otevírací medailon

řezba v knoflíkovině v barvě tmavého dřeva. Vně leštěný hladký povrch, uvnitř celoplošně ozdobné gravírování. Na víčku vysoká plastická kytice růží, uvnitř schránka na fotografie, vlásky apod. Luxusní sbírková bižuterie, druhá pol. 19. století.

Výška 5 cm

1 800 Kč

Velká váza s úchopy

pálená hlína, černě glazovaná a bohatě zdobená pastózní ruční barevnou malbou květů, neznačeno.

Výška 49 cm

2 500 Kč

sklo masivní hutní, zelené, čiré, fasetované, na hranách navíc drobně broušené, neznačeno.

Výška 20 cm

2 500 Kč

Oválná mísa

sklo hyalitové, fasetované, neznačeno. Jedná se o výrobek firmy Moser, kolem roku 1920. Drobné, téměř nepatrné oklepy při horním okraji.

Výška 6,8 cm 12 x 26 cm

2 600 Kč

Přiloženo potvrzení firmy Moser, že se jedná o jejich výrobek.

Svícen

sklo čiré bezbarvé, lité, papírový štítek HAND MADE SVOBODA KARLOV CZECH REPUBLIC.

Výška 22 cm

1 600 Kč

sklo čiré, bezbarvé, po celém obvodu zdobené brusem ve tvaru větviček s lístky, Čechy, druhá polovina minulého století.

Výška 29,5 cm

1 700 Kč

Vízner František (1936-2011)

Žardiniéra

sklo čiré, bezbarvé, lisované, návrh FRANTIŠEK VÍZNER, číslo vzoru 3244/125 z roku 1963. Sklo Union Teplice, sklárna Libochovice. Drobný téměř nepatrný oklep.

11 x 16 x 7,4 cm

900 Kč

Vízner František

(9.3.1936 Praha - 1.7.2011 Brno)

Váza ve tvaru koule

sklo čiré, bezbarvé a indigově modré, František Vízner ?, Ústřední uměleckých řemesel, sklárna Škrdlovice, 1970.

Výška 10 cm

1 000 Kč

Vízner František

Sochař, sklářský výtvarník, designér, studoval u Stanislava Libenského v Ateliéru tavené skleněné plastiky a mozaiky na Průmyslové škole sklářské v Železném Brodě, na VŠUP v Praze v Ateliéru skla, glyptiky a užité plastiky u Karla Štipla, Václava Plátka a kresbu u Jana Baucha, pracoval mj. jako designer Ústředí uměleckých řemesel sklárny ve Škrdlovicích, řada výstav a realizací.

Beránek Jan (1933-)

Váza ve tvaru koule

sklo čiré, bezbarvé, ve spodní části tmavě fialové přecházející v ozdobné proužky ve zbývající části vázy, Jan Beránek, Ústředí uměleckých řemesel, sklárna Škrdlovice.

Výška 15,5 cm

1 600 Kč

Vystavena na výstavě Jan Beránek Sklo, Galerie Jaroslava Krále, 148. výstava, 15.12. 1988 - 8.1.1989

Beránek Jan

Sklář, vyučil se u svého otce Emanuela Beránka ve sklářské huti ve Škrdlovicích, kde také pracoval až do roku 1987, dále studoval SUPŠ sklářskou v Novém Boru u Stanislava Libenského, v roce 1968 získal titul mistr uměleckého řemesla.

(nar. 20.11.1933 Polevsko, Česká Lípa)

Schrötter Rudolf (1887-?)

sklo medové, lisované, návrh Rudolf Schrötter, číslo vzoru 914, 1955, sklárna Rosice. Publikováno In: Czech Glass Design from the 1950s-70s, Mark Hill, str. 128

Výška 20,5 cm

600 Kč

Dózička na třech vysokých nožkách

porcelán bíle glazovaný, zlacený, na víčku zdobený barevným motivem domů v zasněžené krajině, značeno zelenou tištěnou značkou ROSENTHAL BAVARIA, značka cca z roku 1910.

Výška 8 cm, průměr 10 cm

900 Kč

Dózička

porcelán bíle a indigově modře glazovaný, jemný zlatý dekor částečně setřený, Na víčku barevný antický motiv tří dívek. Vespod zelená tištěná značka MZ AUSTRIA (Moritz Zdekauer, Stará Role), modrý úl a rukou psané K/8350. Počátek 20. století.

Výška 6 cm, průměr 11 cm

900 Kč

Souprava desertní

majolika plasticky zdobená, při okrajích pásem imitujícím výplet košíku, v centrální části květy, listy a plody ostružin. Značeno vtlačeně STEIDL ZNAIM, dále vtlačeně 1072, kolem roku 1900. Celkem 7 kusů.

1x čtvercová mísa s uchy 20,5 x 28 cm,

6x talířek průměr 20,5 cm

1 500 Kč

Liard

Plastika "Dáma a slepý amorek"

porcelán bíle glazovaný, ručně barevně malovaný, signováno na podstavci LIARD, značeno tištěnou modrou značkou VOLKSTEDT.

Výška 20 cm

6 600 Kč

Vázička na jeden květ - chlapec s vínem - alegorie podzimu

porcelán barevně glazovaný a zlacený, značeno vtlačeně PRAG 18, po polovině 19. století. Drobné oklepy zejména lístků na více místech.

Výška 21,5 cm

1 900 Kč

Talíř spirálovitě žebrovaný

porcelán glazovaný, bílý, fialovo růžový a zlacený, ve středu plastický květinový dekor, značeno F&M a vyrytým písmenem K, třetí čtvrtina 19. století. Fischer & Mieg Březová.

Průměr 24,5 cm

600 Kč

Plastika "Putti - malý malíř"

porcelán, značeno modrou značkou pod polevou, kolem roku 1900, ulomená špička štětce. Provedení v míšeňském stylu.

Výška 11,5 cm

5 400 Kč

Korbel s cínovým víčkem a průsvitkou

porcelán bíle glazovaný s barevnými náměty z vojenského života a s německými texty psanými švabachem. Na vrcholu víčka je plastikami pruského vojáka, lev s korunkou na pantu. Datováno 1904-1906, původní - originální, vzácně se vyskytující.

Výška 30,5 cm

19 000 Kč

Ve dně je průsvitka s motivem vojáka a jeho milé na okraji městečka.