Havelka Roman (1877-1950)"Na pile"
akvarel, signováno vlevo dole ROM. HAVELKA, přelom 19./20.století, rámováno.
21 x 30 (27 x 36) cm
5 600 Kč
Havelka Roman Malíř a grafik, studium UMPRUM v Praze u E. C. Lišky, S. Suchardy, F. Jeneweina, dále na AVU v Praze v Mařákově krajinářské speciálce, cestoval po Itálii, dva roky žil v Bosně, motivy z cest zpracovával v ateliéru v Mnichově, usadil se v Bítově nad Dyjí, kde dle Tomana namaloval 3000 obrazů, bohatě zastoupen v Národní galerii, velmi žádaný malíř v období první republiky, o čemž svědčí i počty děl uvedené v Tomanovi. Významný představitel Mařákovy krajinářské školy. (30.4.1877 Jemnice - 20.6.1950 Znojmo)
Procházka Josef (1909-1984)"Postavy na kraji lesa"
olej na kartonu, signováno vpravo dole JOS. PROCHÁZKA, kolem poloviny minulého století.
22 x 32 (30 x 39,5) cm
12 000 Kč
Procházka Josef Malíř krajinář, studia na pražské akademii u Otakara Nejedlého, řada výstav, hodně jeho obrazů putovalo do zahraničí, práce tohoto malíře patří v malbě krajin k tomu nejlepšímu, co je ve 20. století k dispozici v české krajinářské malbě. (30.1.1909 Horní Kruty, Kolín - 1984 Praha)
Raszka "Beskydy"
olej na plátně, signováno vpravo dole RASZKA, široký ručně řezaný rám francouzského typu, stříbrné barvy.
60 x 80 (77,5 x 97,5) cm
1 500 Kč
Sychrovský Josef (1911-?)"Chalupy u rybníka"
olej na sololitu, signováno vpravo dole SYCHROVSKÝ, vzadu papírový autorův záruční list, zde uvedena datace 1971.
48 x 77 (56,5 x 86) cm
3 500 Kč
Sychrovský Josef Narodil se a tvořil v Miroticích, studoval na škole užitých umění "Officina Pragensis" u profesora Švába.
Těšík Josef (1904-?)"Zasněžená vesnice"
olej na plátně, signováno vpravo uprostřed J. TĚŠÍK.
51 x 65 (68 x 82) cm
1 500 Kč
Těšík Josef Malíř, grafik, vzdělával se soukromě u grafika Vladislava Röhlinga. Věnoval se užité grafice a malbě, působil v Brně. (24. 10. 1904 Brno - ?)
Pelc Ladislav (1951-)"Z Českého ráje - dřevěná zvonice v Oseku"
olej na kovové destičce, signováno dole PELC, datováno 1987. Vzadu rukou informace o obraze. Rámováno v dřevěném rámku, kruhový výřez.
Průměr výřezu 9 cm (15 x 15) cm
300 Kč
Pelc Ladislav Výtvarnou kariéru zahájil v šestnácti letech ilustracemi knihy cestovatele a spisovatele F.A. Elstnera "Uzly a laso". Následovala výtvarná a grafická práce pro gramofonovou firmu Panthon, v roce 1971 vyhrál výtvarnou soutěž Čs. rozhlasu. Vzdělání v oboru reprodukční grafiky uplatnil v pražských nakladatelstvích Mladá Fronta, Lidová Demokracie a Melantrich. Od začátku sedmdesátých let se cílevědomě připravoval k volné tvorbě, zejména soukromým studiem malby u akademického malíře Rudolfa Pucholta. V roce 1976 vytvořil sérii prvních olejomaleb, později se věnoval výhradně malbě. (nar. 15.9.1951)
Pelc Ladislav (1951-)"Chalupy nad Josefovým dolem"
Průměr výřezu 7,5 cm (12 x 12) cm
300 Kč
Pelc Ladislav (1951-)"Romantický motiv z Liberecka"
300 Kč
Komárek Jaroslav (1897-?)"Lodě na moři"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole JAR. KOMÁREK, datováno 1934.
24 x17,5 (33 x 26,5) cm
1 600 Kč
Komárek Jaroslav Malíř, grafik, studoval soukromě u profesora Hausky a Al. Kalvody, grafiku u profesora T.F. Šimona. Zabýval se ilustracemi knih, interiérovou tvorbou a výstavnictvím. (22.3.1897, Třebíč - ?)
Zakrynycny Viktor (1967-)"Pohled na Petrov"
olej na plátně fixovaném na sololitu, signováno vlevo dole VIKTOR ZAKRYRYCNY, práce z roku 2000.
40 x 30 (45,5 x 35,5) cm
5 000 Kč
Zakrynycny Viktor V roce 1993 absolvoval fakultu výtvarných umění na Ukrajině, titul Mgr., dále studoval v Aténách u sochaře Ramaziho, zde se seznámil mimo jiné i s tradicemi antického sochařství. Od konce devadesátých let žije v Brně. V letech 1999-2000 spolupracoval na rekonstrukci pavilonu brněnských šelem v brněnské ZOO. V současnosti se věnuje malířské tvorbě v polohách realistického až impresionistického přístupu s námětovou pestrostí. Zobrazuje krajinu, architekturu, zátiší i figuru. (nar. 1967 na Ukrajině - Kamenec Podolsky)
Šrůtek Václav Alois (1912-2006)"Vesnice v zimě"
olej na sololitu, signováno vpravo dole V. A. ŠRŮTEK, nedatováno.
26 x 33 (35,5 x 42,5) cm
1 500 Kč
Šrůtek Václav Alois Malíř krajinář, grafik, studoval profesuru kreslení u profesora O. Blažíčka a C. Boudy na VŠAPS ČVUT Praha a na přírodovědecké fakultě UK tamtéž. Působil jako středoškolský profesor kreslení. Zastoupen v řadě galerií, včetně Národní galerie Praha. Řada výstav, zasloužilý umělec. (17.11.1912 Praha - 19.6.2006 Litoměřice)
Šrůtek Václav Alois (1912-2006)"Hlinná"
olej na sololitu, signováno vlevo dole V.A. ŠRŮTEK. Vzadu papírový autorský štítek s názvem díla.
26 x 33 (35,5 x 42,5) cm
1 500 Kč
neurčeno "Dva klauni"
olej na plátně lepeném na kartonu, signováno vpravo dole, neurčeno, kolem roku 1970.
60 x 50 (74 x 64)
14 500 Kč
Doubrava František (1901-1976)"Houpačky a kolotoč"
tempera na kartonu, signováno vpravo dole F. DOUBRAVA, kolem roku 1935, komorní práce, adjustováno v paspartě, rámováno, pod sklem.
20 x 44 (53 x 76) cm
9 000 Kč
Doubrava František Malíř, grafik, ilustrátor, pedagog, studia na soukromé krajinářské škole u Engelmüllera, studia na AVU v Praze u profesora Bukovace a Obrovského, působil jako asistent profesora Hlavici a od roku 1951 jako profesor na České vysoké škole technické v Brně, ilustroval přes čtyřicet knih pro učitelská nakladatelství v Praze, Brně a Olomouci, pravidelně vystavoval na Salonech ve Zlíně, účastnil se svazových a spolkových výstav v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci aj. (22.3.1901 Litovel - 2.12.1976)
nesignováno "Krajina se židlemi"
olej na plátně, nesignováno, druhá polovina minulého století. Nerámováno.
70,5 x 60 cm
16 000 Kč
Špale Václav "Písnička"
olej na plátně, signováno vlevo dole ŠPALE, kolem roku 1975, vzadu autorský štítek. Mimořádně kvalitní práce.
110 x 85 (114 x 89) cm
13 000 Kč
Fojtík Quido (1926-1995)"Válka a děvčátko"
akryl na sololitu, signováno vpravo dole Q. FOJTÍK, datováno 1987.
85,5 x 130,5 (93 x 138) cm
9 000 Kč
Klát Jaroslav (1962-)"Ptačí triptych"
olej na plátně, signováno vpravo dole J. KLÁT, vzadu na blind rámu informace o obraze a datace 2000 -01.
95 x 120,5 (98,5 x 123) cm
36 000 Kč
Klát Jaroslav Malíř, narozen v Karlových Varech, Akademie v Praze u Smetany, stipendijní pobyt u profesora P. Alechinského a A. Seguí na École Nationale des Beaux - Arts v Paříži, dále na Sorboně, výstavy v Praze, několikrát v Paříži, v Erfurtu atd.
Göttlich Miroslav (1954-)"Věčný neklid" z cyklu "Severské krajiny"
olej na plátně, signováno vpravo nahoře GÖTTLICH, datováno 2000, vzadu autorský štítek.
120 x 95 (125 x 100) cm
66 000 Kč
Göttlich Miroslav Sochař, malíř, grafik, studoval na AVU v Praze sochařství a malbu, zabývá se portrétní plastikou a realizacemi do architektury, člen SVUT Jihovýchodní Moravy, vystavoval na autorských a kolektivních výstavách, jeho tvorba je zastoupena v soukromých sbírkách u nás i v zahraničí - USA, Austrálie, Itálie, Francie, Německo, Rakousko. V prosinci roku 2004 proběhla rozsáhlá výstava olejomaleb a trojrozměrných koláží - asambláží ve zlínském kulturním institutu Alternativa, výstava představila průřez umělcovou tvorbou od počátků v sedmdesátých letech do současnosti. (nar. 8.4.1954 Zlín)
Foltýn František Karel (1937-2000)"Lehké spočinutí"
olej na plátně, signováno v pravém dolním rohu FKF, datováno 1999, vzadu na plátně uvedeno jméno autora, název, technika, velikost, datace a číslo 34. Výjimečná práce z konce minulého století.
115 x 115 (118,5 x 118,5) cm
150 000 Kč