Dortová lopatka
stříbro, zdobeno jemným gravírováním, platná puncovní značka Selka 3 z let 1921 - 1928 (S-38), v etui.
Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 152,87 g btto, délka lopatky 27,5 cm
5 200 Kč
Šestiosobní sada vidliček a nožů
stříbro, rukojeti zdobené plastickým stylizovaným dekorem, značeno rakousko-uherským puncem AV (S-35) pro roky 1902 - 1921. Původní etue, na víku ozdobný kovový medailonek s datací 8.7.1913.
Ryzost 800/1000, hmotnost 333,55 g btto, délka vidličky 17,5 cm, délka nože 20 cm
2 800 Kč
Uvnitř štítek klenotníka: Václav Němec, Eliščina třída 1634, Praha.
Stolní zrcadlo
rám kovová kompozice, bohatě plasticky zdobený rokaji, postavami andělíčků a květin, samotné zrcadlo sklo fasetované, vzadu vytlačené číslo 724, druhá polovina 19. století.
Výška 50,5 cm
4 500 Kč
Přátelská mocca souprava na podnose
bílý kov, značeno FR BIBUS 1 a vlajkou s písmenem B, František Bibus a synové z Moravské Třebové, 20tá - 30tá léta 20. století.
V sestavě: 1x konvice výška 16 cm, 1x cukřenka 11cm, 1x mléčenka 5,5 cm, 2x šálek s podšálkem šálek výška 3cm, průměr podšálku 10 cm
3 500 Kč
Ježek Ladislav, Frölich Váza
sklo čiré, bezbarvé, bohatě broušené, v centrálním oválném medailonu jemný brus sedící dívky s ptáčkem v dlani a třemi hvězdami, signováno L. JEŽEK - FRÖLICH, datováno 1974, opatřeno papírovým štítkem ŽBS (Železnobrodské sklárny).
Výška 30,5 cm
1 200 Kč
Ježek Ladislav Sklářský výtvarník, studoval na Státní sklářské obchodní škole v Železném Brodě obor rytí skla u profesora Medka, poté na VŠUP v Praze v ateliéru skla a glyptiky u profesora Štipla, v letech 1957 - 1990 pracoval jako výtvarník, návrhář a rytec Železnobrodského skla. Pracoval přednostně podle návrhů Jindřicha Tocksteina, od sedmdesátých let uplatňoval vlastní návrhy. (Nar. 9. 2. 1930 Michovka u Železného Brodu)
Váza "Jednou nahoře, jednou dole"
sklo čiré, bezbarvé, přejímané indigovým, zdobené brusem postavy skákající před švihadlo, rostlinným dekorem a čočkami, 20. století.
Výška 25,5 cm
2 000 Kč
Mísa v kovové montáži s klenutým uchem
sklo světle růžové, čiré, lisované, dekor s motivem kolibříků, montáž z bílého kovu, první polovina minulého století.
Výška mísy 6,5 cm, průměr 25,5 cm, výška montáže 21 cm
800 Kč
Velký závěsný talíř "Pocta Picassovi"
keramika, celoplošně dekorovaná kubistickým zátiším s hudebními nástroji, neznačeno.
Průměr 44,5 cm
8 000 Kč
Vysoká váza
keramika modře glazovaná, vertikálně melírovaná proužky ve světlejších odstínech, lesklé provedení, neznačeno, minulé století. Při okraji dvě malé oděrky. MIMIŘÁDNĚ VELKÁ.
Výška 88,5 cm, průměr horního okraje 30,5 cm
3 900 Kč
Police s dózami a kořenkami
police dřevěná, nádoby a kořenky keramika bíle glazovaná, zdobená galantní scénou, značeno DITMAR-URBACH. Na nádobě na sůl je prasklina, u police ulomený konec zobáčku na zavěšení válečku. Místy částečně setřená zlatá linka, jinak dobrý stav.
Police - výška 43,5 cm, šířka 81,5 cm, 6x nádoba na poživatiny, 6x kořenka, dvě nádoby na sůl a mouku, dvě láhve na ocet a olej, váleček na těsto
2 900 Kč
Plastika "Milenci"
řezba ve dřevě, nesignováno.
Výška 40 cm
500 Kč
Plastika závěsná "Hlava muže s motýlkem"
řezba ve dřevě, nesignováno
Výška 50 cm, šířka 30,5 cm
500 Kč
Plastika závěsná "Dvě ženy v rozhovoru"
řezba ve dřevě, umělecká práce, nesignováno
Výška 50 cm, šířka 29 cm
500 Kč
Louskáček na ořechy
řezba ve dřevě ve tvaru postavy Turka, ručně malovaná, 19-20. století, sbírkový kus.
Výška 29 cm
900 Kč
Ořech se vkládá do široce otevřených úst a pákou vzadu se drtí.
Džbán
sklo čiré, bezbarvé, první polovina minulého století.
Výška 22,5 cm
200 Kč
Pohárek
sklo čiré, bezbarvé, po obvodu zdobené bohatým jemným brusem květů růží, Čechy, první polovina minulého století. Při horním okraji nepatrný oklep a dvě maličké praskliny.
Výška 11 cm
100 Kč
Pohárek
sklo čiré, bezbarvé, zdobené jemným brusem s monogramem WK, druhá polovina 19. století.
Výška 11 cm
100 Kč
Malá sklenička
sklo čiré, bezbarvé, zdobené jemným brusem s rostlinným motivem, v centrální části medailon s monogramem WK, minulé století.
Výška 7,5 cm, průměr 6 cm
50 Kč
Pohárek na nízké patce
sklo růžové, přejímané mléčným, probrušované, zdobené ruční malbou bohatým květinovým dekorem a zlacením.
Výška 14 cm
450 Kč
Pohárek na nízké patce
sklo růžové, přejímané mléčným, probrušované, zdobené ruční malbou květinovým dekorem a zlacením.
Výška 13,5 cm
400 Kč