Zrzavý Jan (1890-1977)"Zvěstování narození Páně"
zinkografie, signováno vpravo nahoře monogramem JZ, vzadu štítek GALERIE ART CHRUDIM s informacemi o obraze. Rám, pasparta, sklo.
13 x 19 (35,5 x 45,5) cm
15 000 Kč
Zrzavý Jan Malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, scénograf, pedagog, zastoupen ve světových galeriích, na zámku v TELČI je stálá expozice věnovaná tomuto umělci, jeden z mimořádných zjevů českého malířství (5.11.1890 Okrouhlice, část Vadín, okres Havlíčkův Brod - 12.10.1977 Praha)
Bím Tomáš (1946-)"Všechno nejlepší!"
barevná litografie, signováno dole uprostřed tužkou BÍM. Z alba JŠ 50, vydáno k padesátinám Jiřího Šalamouna, 80. léta minulého století. Paspartováno, rámováno v olepu.
25,5 x 18,5, výřez 27 x 20 (42 x 33) cm
3 500 Kč
Bím Tomáš Malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, bibliofil, vytvářel plakáty, vyučen tiskařem, absolvoval soukromá studia, člen ČFVU, SČUG Hollar, zastoupen v Národní galerii, VČG Pardubice, sbírka ex libris Chrudim, Rijksmuseum Meermanno Haag, Tennis museum Gasper Oberhausen a jinde, ilustroval asi 30 knih, řada výstav doma a v zahraničí. (nar. 12.11.1946 Praha)
Milén Eduard (1891-1976)Ilustrace ke knize "Majakovskij: Neobyčejná příhoda"
litografie, signováno vlevo dole tužkou ED. MILÉN, kolem poloviny minulého století. Paspartováno, rámováno.
Výřez 31,5 x 24,5 (45 x 36,5) cm
1 500 Kč
Milén Eduard Müller Eduard - vlastním jménem Malíř, grafik, ilustrátor, scénograf, působil v Brně, v letech 1941 - 1945 profesor na škole umění ve Zlíně. Studia na UMPRUM v Praze u Dítěte a Schikanedera, dále na AVU v Praze ve speciální grafické škole u Švabinského. Člen KVU Aleš, SČVU, SČUG Hollar, řada výstav a zastoupení v českých a moravských galeriích. (18.3.1891 Frýdštejn, Jablonec nad Nisou - 19.5.1976 Brno)
Grus Jaroslav (1891-1983)"Zima"
barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou J. GRUS, datováno 1972, číslováno 13/100. Vzadu autorský štítek s razítkem ČFVU PRAHA. Rám, sklo.
Tisková plocha 42,5 x 58,5, výřez v rámu 59 x 74 (65,5 x 81) cm
900 Kč
Grus Jaroslav malíř, grafik, ilustrátor, pedagog, studium na akademii v Praze u Schwaigera, maloval pod vlivem imprese, člen SVU Mánes, zakládající člen Skupiny 58, řada výstav a vyznamenání, zastoupen v Národní galerii Praha, národní umělec (13.8.1891 Pardubice - 13.10.1983 Praha)
Junek Václav (1913-1976)"Zlaté karavely"
barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou V. JUNEK, datováno 1968, číslováno 63/200. Rámováno, paspartováno, pod sklem. Vzadu autorský štítek.
Tisková plocha 25 x 50, ve výřezu 26,5 x 51,5 (44 x 68,5) cm
600 Kč
Junek Václav Malíř, grafik, ilustrátor. Na radu profesora Solara se přihlásil na UMPRUM v Praze, kde studoval u profesora J. Bendy. Dále studoval na pražské akademii u J. Obrovského. Z existenčních důvodů se zaměřil hlavně na novinovou a časopiseckou ilustraci. Oblíbil si moře a lodě, ilustroval převážně knihy s příbuznou tématikou. (16.8.1913 Kladno-29.1.1976 Praha)
Junek Václav (1913-1976)"Remorkér a silueta Benátek"
barevná litografie, signováno vpravo dole V. JUNEK, datováno 1970, číslováno 96/200. Rámováno, paspartováno, pod sklem. Vzadu autorský štítek s názvem "Remorkér".
Tisková plocha 50 x 24, ve výřezu 51,5 x 25,5 (69,5 x 41,5) cm
600 Kč
Junek Václav (1913-1976)"Benátské vlečňáky"
originální monotyp, signováno vpravo dole v tiskové ploše a tužkou V. JUNEK, nedatováno. Pasparta, sklo, rám. Vzadu autorský štítek.
Tisková plocha 18 x 52, ve výřezu 19,5 x 53,5 (35,5 x 69) cm
500 Kč
Sedláček Vojěch (1892-1973)"Na poli"
litografie, signováno vpravo dole VOJT. SEDLÁČEK, nedatováno. Rámováno, paspartováno, pod sklem.
Ve výřezu 14,5 x 18 (30 x 32,5) cm
400 Kč
Sedláček Vojtěch Ilustrátor, malíř a grafik, studia na pražské akademii u Preislera a Švabinského, člen Umělecké besedy, člen skupiny SČUG Hollar, člen Čes. akademie. Malíř polních prací. Za svůj život namaloval velmi málo olejů, převážně tvořil temperou, akvarelem a grafikou. (9.9.1892 Libčany, Hradec Králové - 3.2.1973 Praha)
Kotrba Emil (1912-1983)"S matkou"
barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou EMIL KOTRBA, datováno 1972, číslováno 14/30. Název tužkou vlevo dole. Pasparta, sklo, rám.
Ve výřezu 49,5 x 37 (70 x 54,5) cm
800 Kč
Kotrba Emil Malíř, grafik, ilustrátor, studia na ŠUŘ v Brně u Dillingera a na pražské akademii v grafické speciálce u profesora T.F. Šimona, známý v Evropě jako vynikající malíř, grafik a kreslíř koní a námětů z dostihového prostředí. (22.2.1912 Znojmo - 21.2.1983 Praha)
Kotrba Emil (1912-1983)"Konflikt"
barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou EMIL KOTRBA, datováno 1968, autorský list/33. Název tužkou vlevo dole. Pasparta, sklo, rám.
Ve výřezu 51 x 36,5 (70 x 54,5) cm
800 Kč
Kotrba Emil (1912-1983)"Děvče s jablkem"
barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou EMIL KOTRBA, datováno 1965, číslováno 20/20. Název tužkou vlevo dole. Pasparta, sklo, rám.
Ve výřezu 49 x 38 (70 x 54,5) cm
800 Kč
Kotrba Emil (1912-1983)"Životní žár"
barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou EMIL KOTRBA, datováno 1972, číslováno 3/35. Název tužkou vlevo dole. Pasparta, sklo, rám.
Ve výřezu 49,5 x 37 (69,5 x 54,5) cm
800 Kč
Kotrba Emil (1912-1983)"Pád s jezdcem"
litografie, signováno vpravo dole tužkou EMIL KOTRBA, datováno 1967, číslováno 23/32. Název tužkou vlevo dole. Pasparta, sklo, rám.
Ve výřezu 46,5 x 33 (63,5 x 48,5) cm
800 Kč
Kotrba Emil (1912-1983)"Noční stáj"
litografie, signováno vpravo dole tužkou EMIL KOTRBA, datováno 1961, autorský list. Název tužkou vlevo dole. Pasparta, sklo, rám.
Ve výřezu 27,5 x 38,5 (42 x 51,5) cm
800 Kč
Sedláček Vojtěch (1892-1973)"Odpočinek na kupce sena"
litografie, signováno vpravo dole tužkou VOJT. SEDLÁČEK, datováno 1970, číslováno 9/20. Pasparta, sklo, rám.
Ve výřezu 33,5 x 41,5 (51,5 x 58,5) cm
500 Kč
Sedláček Vojtěch (1892-1973)"Koně s žebřiňákem na poli"
litografie, signováno vlevo dole VOJT. SEDLÁČEK, rámováno, paspartováno, pod sklem.
Výřez 21 x 31 (41,5 x 50,5) cm
900 Kč
Rabas Václav (1885-1954)"Autoportrét v české krajině"
litografie, signováno vpravo dole RABAS, nedatováno. Velký grafický list. Adjustováno v paspartě, rám, sklo.
výřez 36 x 50,5 (64 x 80) cm
900 Kč
Rabas Václav Význačný český malíř 20. století, grafik, sochař, básník, studia na akademii v Praze u Roubalíka, Bukovace, Schwaigera a Švabinského, člen a dlouholetý předseda Umělecké besedy, spoluzakladatel SČUG Hollar, zastoupen v galeriích, včetně Národní galerie, řada domácích i zahraničních výstav, řada monografií, již v roce 1945 vyhlášen národním umělcem, jeden z největších českých grafiků a malířů vůbec. (13.11.1885 Pečárkovský mlýn, Krušovice u Rakovníka - 26.10.1954 Praha)
Menčík Václav (1926-2013)"Děvčátko s velkým psem v parku"
barevná litografie, signováno vpravo dole V. MENČÍK, datováno 1961, číslováno 1/4, krásný grafický list. Adjustováno v paspartě, rám.
Ve výřezu 30 x 17 (42,5 x 30) cm
2 500 Kč
Menčík Václav Grafik, malíř, pedagog, ilustrátor, fotograf, studoval v ateliéru profesora E. Filly a na VŠUP v Praze u profesora J. Nováka, od roku 1951 pracoval jako asistent E. Filly na VŠUP V Praze, kde získal v roce 1968 titul docenta a v roce 1983 byl jmenován profesorem. Zastoupen ve sbírkách NG Praha, Středočeské galerie v Praze, GVU v Ostravě a Východočeské galerie v Pardubicích, člen Trasa, Radar, Tolerance '95, dlouhý výčet výstav. (22. 11. 1926, Brno - 2013)
nesignováno "Dívka s rudými rty"
velká barevná serigrafie, nesignováno, druhá polovina minulého století, nepravidelný výřez v paspartě.
81 x cca 43 (102,5 x 72,5) cm
4 800 Kč
nesignováno "Žena ve společenském overalu"
90 x 68 (102,5 x 72,5) cm
4 800 Kč