Dvě malé vázičky

sklo hyalitové, malba oranžového ornamentu na těle a stříbrného dekoru okolo hrdla, dvacátá léta minulého století.

Výška 6,5 cm

400 Kč

Hospodka Josef (1923-1989)

Dvě vázy ve tvaru pěticípých květů

sklo hutní, čiré, bezbarvé, doplňková barva světle zelená a růžová u jedné vázy, u druhé barva modrá, horní okraje nepravidelné, zaoblené, lemované sklem bílým. Návrh JOSEF HOSPODKA, 60. léta 20. století, sklárna Chřibská.

Výška 33,5/34 (modrá) cm

1 400 Kč

Cena za oba kusy.

Hospodka Josef Michal

(21.1.1923 Švihov, Miřetice, Chrudim - 9.1.1989 Chřibská, Děčín)

Pazourek František

Váza "Malé vinobraní"

sklo rubínové, lisované, dobrušované, matované a leštěné, firma SCHLEVOGT, design František Pazourek, kolekce INGRID, třicátá léta minulého století.

Výška 12,5 cm

1 400 Kč

Váza z Krásna nad Bečvou

sklo čiré, vrstvené sklem rubínovým, broušený geometrický a stylizovaný květinový dekor, tělo kulovité. Značeno R KRASNO, firma Solomona Reicha, 20/30. léta minulého století - před rokem 1934.

Výška 24 cm, průměr hrdla 10 cm

9 000 Kč

Firma S. Reich & Co. byla v roce 1934 přeměněna na akciovou společnost Českomoravské sklárny. Výrobní program navázal na předcházející období, značení na produktech z té doby bývá rozšířeno na ČMS KRÁSNO.

Schrötter Rudolf (1887-?)

Mísa na ovoce na čtyřech nízkých nožkách

sklo ručně lisované, rosalinové, reliéfní. Ze středu vycházející zalamované žebrování je prokládané zrnitými plochami. RUDOLF SCHRÖTTER, Rudolfova Huť, třicátá léta 20. století.

Výška 8 cm, průměr 27 cm

250 Kč

Schrötter Rudolf

Sklářský výtvarník německé národnosti. Vyučil se kresličem, v letech 1904 - 1912 působil ve sklárně v Kolíně nad Rýnem, v letech 1912 - 1958 v Rudolfově huti, Dubí u Teplic, nejprve jako první návrhář, po druhé světové válce jako jediný návrhář až do roku 1955. V roce 1958 odešel do důchodu a vrátil se do Německa. Je považován za otce moderního československého lisovaného skla. Navrhl mimo jiné soubory Lord - přes 100 různých žlábkovaných předmětů, Pollax, Boule - okraje lemované kuličkami, Perforal, Barolac - se zvířecími nebo rostlinnými motivy. Podle jeho návrhu se od roku 1934 vyrábí sklenice Durit.

(3.4. 1887 Freital, Německo - ?)

Schrötter Rudolf (1887-?)

Váza na patce

sklo čiré, rosalinové, ručně lisované, kónický tvar. Svisle po obvodu lomené žebrování je prokládané zrnitými plochami. RUDOLF SCHRÖTTER, Rudolfova Huť. Kubizující provedení, třicátá léta 20. století.

Výška 20,5 cm, průměr základny 13,5 cm

250 Kč

Schrötter Rudolf

Mísa obdélníková

sklo čiré, bezbarvé, celoplošně broušené. Nízký zoubkovaný okraj, čtvercová políčka s vybroušenou hvězdou jsou uspořádána do mřížky. Modrá kruhová papírová nálepka BOROCRYSTAL Czechoslovakia.

18 x 40,5 cm

600 Kč

Souprava desertní

sklo zelené barvy, silnostěnné, celoplošně broušené, hladký okraj. Centrálním motivem je hvězda, pole po obvodu mezi paprsky jsou střídavě rýhovaná nebo vybroušená květinovým dekorem. Vhodné i na servírování ovoce.

1x mísa, průměr 28 cm,

6x miska, průměr 14,5 cm

900 Kč

Těžítko

sklo, vejčitý tvar, povrch broušený do faset, uvnitř zatavené fialové květy. U spodní hrany dva oklepy.

Výška 8 cm

400 Kč

Mísa s žebrováním

sklo lisované, čiré, bezbarvé, s irizovanou lazurou, tzv. karnevalové sklo. Dokola na míse lomený žebrovaný pás, po stranách ploché žebrované ozdobné úchopy. Značeno CZECHOSLOVAKIA, první polovina minulého století.

Výška 5 cm, průměr 29 cm

300 Kč

Efektní pohled shora.

Velký džbán

sklo čiré, bezbarvé, svisle fasetované. Velmi kvalitní provedení. První polovina minulého století.

Výška 26,5 cm

800 Kč

Pohár s portrétem T. G. Masaryka

sklo čiré, bezbarvé, broušené, zdobené medailonem s fotografii T.G. Masaryka, masivní kruhová patka. Vyryté jméno a roky 1850 - 1930 ukazují na výročí 80. let od narození našeho prvního prezidenta.

Výška 22,5 cm

500 Kč

Šest sklenic na sekt

sklo čiré, bezbarvé, vysoká hraněná nožka, plochá kruhová patka, na kupě leptaný dekor dívky se stuhou. První polovina minulého století.

Výška 14,5 cm, průměr kupy 12 cm

1 500 Kč

Čtyři sklenice na nožce s kruhovou patkou

sklo čiré, bezbarvé, fasetované, na kupách leptaný dekor, každá sklenice jiný motiv: žena s klestím, muž s klarinetem, muž se stromkem a žena s klasy. První polovina minulého století. Při horním okraji drobné oklepy, na jedné skleničce vlasová prasklina.

Výška 10,5 cm, průměr kupy 8 cm

400 Kč

Vázička MOSER

sklo tónované v barvě eldor, soudkovitý tvar broušený svisle do osmi faset. Značeno leptanou značkou MOSER Karlovy Vary MADE IN CZECHOSLOVAKIA, druhá polovina minulého století.

Výška 11 cm

1 500 Kč

sklo čiré, bezbarvé, silnostěnné, kapkovitý tvar. Bohatý hluboký geometrický brus ve tvaru stylizovaných hvězd. Signováno, neurčeno, vespod poškozená papírová nálepka CZECHOSLOVAKIA. Velmi kvalitní provedení. Druhá polovina minulého století.

Výška 28,5 cm

1 500 Kč

Mísa se zářící osmicípou hvězdou

sklo čiré, bezbarvé, s indigově modrou lazurou, zdobeno hlubokým rostlinným a geometrickým brusem po obvodu stěny a broušenou hvězdou ve dně.

Výška 8 cm, průměr 20 cm

500 Kč

Dózička s víkem

sklo lisované, modré, čiré, tělo kulovité, povrch reliéfní, na víčku masivní úchop. První polovina minulého století.

Výška 11 cm, průměr cca 11 cm

250 Kč

Sada šesti sklenic na vysoké noze

sklo tónované do zeleného odstínu, v různých výškách kruhové zlaté linky. Kupa zaoblená a žebrovaná, dutá zvonovitá noha zdobena prstencem s drobnými skleněnými nálepy. Na dvou sklenicích oklep.

Výška 19 cm

1 800 Kč

Sada šesti sklenic na šampaňské

sklo čiré, bezbarvé, kupa ve spodní části broušená, nožka hraněná, zdobená jemným příčným brusem, kruhová patka dvoustupňová. První polovina minulého století.

Výška 16,5 cm, průměr 9,5 cm

600 Kč