Dózička s květem

sklo čiré, bezbarvé. Víčko zdobené jemným brusem s květinovým dekorem, výbrus vyplněn zlacením. První polovina minulého století. Na vnitřní straně víčka oklepy.

Výška 3,5 cm, průměr cca 8,5 cm

200 Kč

Dózička s věnečkem

sklo čiré, bezbarvé. Víčko zdobené jemným brusem s květinovým dekorem, výbrus vyplněn zlacením. První polovina minulého století. Na vnitřní hraně víčka oklep.

200 Kč

sklo černé, hyalitové, uprostřed po obvodu pás zlatého a oranžového geometrického dekoru, na hrdle i těle horizontálně zlaté kruhové linky. Druhá polovina minulého století.

Výška 41 cm

1 500 Kč

Velký džbán

sklo mléčné, přejímané červeno černým melírovaným, ucho ze skloviny čiré, bezbarvé.

Výška 27,5 cm

800 Kč

Karafa a 3 skleničky

sklo čiré, bezbarvé, s jantarovou lazurou, zdobené bohatým brusem. První polovina minulého století.

1x karafa se zabroušenou zátkou, výška 16,5 cm,

3x sklenička na nožce s patkou, výška 9 cm

700 Kč

Dóza oválná, ručně malovaná

porcelán bílý, zlacený, na těle reliéfní listy akantu, na víčku dva plastické květy růže a modrá stuha. Značeno zeleně ENS, ENS-PORZELLAN VOLKSTEDT HANDGEMALT, vtlačeně 6611 5. Třicátá léta minulého století. Drobné oklepy na lístcích růže.

Výška 13 cm, délka 24 cm

600 Kč

Váza na patce

porcelán bíle glazovaný, s pásy kobaltově modré glazury. Kónické tělo, nahoře rozšířené, dekor zlaté linky a květy. Značka ROYAL DUX MADE IN CZECHOSLOVAKIA, nálepek z růžové porcelánové hmoty, vtlačeně 508/4. 60. až 70. léta 20. století.

Výška 15,5 cm

400 Kč

Váza na patce

porcelán bíle glazovaný, s pásy kobaltově modré glazury. Kónické tělo, nahoře rozšířené, dekor zlaté linky a květy. Značka ROYAL DUX MADE IN CZECHOSLOVAKIA a nálepek z růžové porcelánové hmoty, vtlačeně 508/3. 60. až 70. léta 20. století.

Výška 14 cm

300 Kč

Váza na patce

porcelán bíle glazovaný, s pásy kobaltově modré glazury. Kónické tělo, nahoře rozšířené, dekor zlaté linky a květy. Značka ROYAL DUX MADE IN CZECHOSLOVAKIA HAND PAINTED a nálepek z růžové porcelánové hmoty, vtlačeně 508/2. 70. až 80. léta 20. století.

Výška 12 cm

200 Kč

Čajová/kávová souprava šestiosobní

porcelán bílý, dekor růží a zlacení, krásná tvarovaná ucha v secesním stylu. Tištěný text Made in Czechoslovakia okolo MZ ALTROHLAU CMHR, značka používaná do roku 1922. 1909-1922 byla porcelánka součástí německého koncernu C. M. HUTSCHENREUTER. Stará Role

1x konvice, výška 23 cm,

1x cukřenka, výška 12,5 cm,

1x mléčenka, výška 15,5 cm,

6x šálek, výška 8 cm,

6x podšálek

1 600 Kč

Dole také tištěná značka ALO / Karl Vary bad / Czechoslovakia, pravděpodobně značka prodejce.

Dóza ve tvaru cukrového melounu s listem

porcelán bíle glazovaný, barevně ručně malovaný, doplněno bohatým zlacením. Značeno vtlačeně Aich a číslem 35, Doubí u Karlových Varů, 1849 - 1860. Drobný oklep na lístku na víku. Malé poškození u stopky na okraji spodní části je kryté víkem.

Výška 12 cm, délka 22 cm, šířka 19 cm

800 Kč

Stojánek - sousoší starého stromu, myslivce, psa a zajíce

porcelán, bohaté zlacení částečně setřené. Značeno vtlačeným číslem 191 a ručně psaným zlatým číslem 92. 19. století.

Výška 13 cm

700 Kč

Dózička na šitíčko/jehly

porcelán bíle glazovaný, jemná barevná ruční malba květinek po celém povrchu. Čtvercová. Na víčku reliéfně náprstek, nůžky a prohlubeň na odkládání drobností. Neznačeno. 19. století.

Výška 5,5 x 6,5 x 6,5 cm

300 Kč

Dva prstence - ozdobné porcelánové komponenty

určené k dalšímu použití. Tvar převrácené misky svisle žebrované i uvnitř, povrch bíle glazovaný, vně mezi žebry částečně setřené zlacení. Neznačeno, 19. století. Při okrajích drobné oklepy.

Výška 2,5 cm, průměr 7,5 cm

400 Kč

Část nábytkové úchytky na dvířkách / zásuvkách skříněk / komod.

Plastika "Dandy u pařezu" - vykuřovadlo

porcelán barevně malovaný, značeno vtlačeným písmenem S (SLAVKOV 1830-1870) a vtlačeným číslem 45, kolem poloviny 19. století. Dutá figurka s široce otevřenými ústy, schází odnímatelná střecha klobouku. Na jedné noze menší prasklina.

Výška 11 cm

700 Kč

Plastika "Mušketýr" - vykuřovadlo

porcelán barevně malovaný, značeno vtlačeným číslem 256, kolem poloviny 19. století. Figurka s široce otevřenými ústy. Muž pravděpodobně něco držel v rukách. Viditelná poškození - lepené ruce, velký oklep na snímatelné části klobouku.

Výška 18 cm

800 Kč

Plastika "Jezevčík"

porcelán bílý, glazovaný, tištěná značka ROYAL DUX Made in Czechoslovakia, růžový porcelánový nálepek, vtlačená čísla 24 81. Značka pro 60. - 70. léta 20. století.

Délka 17 cm, výška 8,5 cm

500 Kč

Plastika "Volavky"

porcelán bílý, glazovaný, dekor zlacením, značeno ROYAL DUX Made in Czechoslovakia, značka pro 60. - 70. léta 20. století. Na zobáčku zlacení mírně setřené.

Výška 12,5 cm

500 Kč

Čtyři stylizované zvířecí figurky

porcelán bílý, neznačeno, v bruselském stylu 60. léta 20. století.

PES, výška 6,5 cm, délka 12 cm,

KOČKA, výška 8,5 cm, délka 6 cm,

LIŠKA, výška 8,5 cm, délka 10 cm,

KOLOUŠEK, výška 11,5 cm, délka 6 cm

600 Kč

Dóza na kruhové patce

porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, barevný květinový tisk a bohaté zlacení na víku i spodní misce. Plochá, kruhový průřez. Zelená tištěná značka THOMAS IVORY nad THOMAS BAVARIA a GERMANY, tištěná čísla 04955 38, polovina 20. století.

Výška 10,5 cm, průměr 16,5 cm

450 Kč

Porcelánka THOMAS v německém Marktredwitz, od roku 1908 nezávislá dceřiná společnost ROSENTHALU.