181-200 www.aukcnidum.cz

Kotrba Marius (1959-2011)

Plastika "Figura na schůdkách"

bronz, signováno M. KOTRBA, nedatováno, číslováno IV/VI

Výška 32,5 cm, základna 16 x 12 cm

46 000 Kč

Pochází z rozsáhlé sbírky současného umění bývalé galeristky ze Severní Moravy.

Kotrba Marius

Sochař, malíř, pedagog, od narození žil v Rožnově pod Radhoštěm, studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti, dále u Miloše Axmana a Stanislava Hanzíka na AVU v Praze, vedl Ateliér sochařství Katedry výtvarné tvorby na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity, od počátku devadesátých let pravidelně vystavoval. Je autorem celé řady významných realizací ve veřejném prostoru, mezi ně patří např. Socha pro Ostravu v Husově sadu, reliéf Svatá Hedvika na čelní zdi biskupství ostravsko-opavské diecéze v Ostravě, Socha spravedlnosti před budovou Nejvyššího správního soudu v Brně nebo Svatý Kryštof u obchvatu Olomouce na dálnici D35.

(30.9.1959 Čeladná, Frýdek-Místek - 17.5.2011 zahynul v autě cestou z Banské Bystrice)

Fibichová Zdena (1933-1991)

Plastika "Rarach"

bronz a keramika s hnědou patinou, signováno vespod ZDENA FIBICHOVÁ, datováno 1991.

Výška 29 cm, základna 16 x 38 cm

36 000 Kč

Fibichová Zdena

Preclíková-Fibichová Zdena

Kreslířka, keramička, sochařka. Studium na Vyšší škole bytového průmyslu u Václava Markupa a na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Josefa Wagnera. Členka skupiny Trasa, Mánes, ČFVU a dalších. Významná autorka, která se prosadila na české výtvarné scéně po druhé světové válce. Její díla byla vystavována na mnoha výstavách individuálních i kolektivních doma i v zahraničí a to nejen během jejího života. Nalézt je můžeme v Národní galerii, Moravské galerii v Brně, Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou, v galeriích v Liberci, Lounech, Bechyni, Nelahozevsi. Obrazové i sochařské práce byly v několika případech úspěšně nabízeny zájemcům na českých aukcích. Zdena Fibichová byla pravnučkou skladatele Zdeňka Fibicha a manželkou výtvarníka Vladimíra Preclíka. Museum Kampa, které uchovává uměleckou sbírku Jana a Medy Mládkových, jí v roce 2013 věnovalo samostatnou výstavu.

(9. 12. 1933 Praha - 17. 6. 1991 Praha)

Fibichová Zdena (1933-1991)

Plastika "Ptačí budka"

kov a keramika zeleně polychromovaná, signováno monogramem ZF (ZDENA FIBICHOVÁ), nedatováno.

Výška 29 cm

26 000 Kč

Fibichová Zdena

Preclíková-Fibichová Zdena

Fibichová Zdena (1933-1991)

Plastika "Vyhynulý druh"

hlína pálená, nesignováno, práce ZDENY FIBICHOVÉ.

Výška 30 cm

18 000 Kč

Fibichová Zdena

Preclíková-Fibichová Zdena

Plastika "Výkřik"

vysokopecní šamotová hmota, signováno, nepřečteno, 20. století.

Výška 32 cm

2 500 Kč

Stejný autor u následující položky, výjimečná práce.

nesignováno

Plastika "Úžas"

vysokopecní šamotová hmota, signum nenalezeno, 20. století.

Výška 20 cm, šířka 13 cm, hloubka 18 cm

1 900 Kč

Stejný autor u předcházející položky, výjimečná práce.

Čáda Michal (1958-)

Plastika "Pastýř - Pištec"

hlína pálená, patinovaná, píšťala dřevěná, signováno vespod ČÁDA, datováno 2006, výborná originální práce.

Výška 34 cm

3 500 Kč

Získáno přímo od autora.

Čáda Michal

Akademický sochař a keramik, malíř. Studium na Akademii výtvarných umění v Praze u Jiřího Karmazína a Františka Hodonského. Výstavy v různých českých městech. Kromě tvorby keramiky užitkové a umělecké se věnuje malbě, koláži, asambaláži. Člen Spolku pražských výtvarných umělců (Sdružení pražských malířů)

(nar. 23. 6. 1958 Sušice)

Plastika "Vítěz"

cínová kompozice na mramorovém podstavci, neznačeno, nesignováno. První polovina minulého století.

Výška 37,5 cm

900 Kč

Faltejsek Ladislav (1912-1889)

Plastika "Český tanec"

pálená hlína patinovaná na bronz, značeno na plintě FALTEISEK 2UU - 6014/2, na plintě je i název díla.

Výška 43,5 cm

1 400 Kč

Faltejsek Ladislav

Sochař. Studium na Vyšší průmyslové škole pro zpracování dřeva v Chrudimi, na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Josefa Mařatky. Člen ČFVU, v roce 1949 zakládající člen Svazu výtvarných umělců. Za sochu Pilot (1937) získal první cenu v soutěži mladých sochařů. S Janem Laudou pracoval při přípravě výstavy československého umění v Paříži a na pomníku J. A. Komenského pro Naarden. Během druhé světové války tvořil plastiky s regionálními náměty. Známá je jeho soška z pálené hlíny "Ukolébavka" - matka s dítětem v kolébce (1943, výška cca 27 cm). Je autorem pískovcové sochy Boženy Němcové (výška 2,5 m) umístěné v parku v Červeném Kostelci, informaci o odhalení díla přinesly okresní noviny Nový čas III, 1962. Žil v Kostelci nad Orlicí.

(2. 8. 1912 Dolní Čermná, u Letohradu - 20. 7. 1989 Kostelec nad Orlicí, Rychnov nad Kněžnou)

Plastika "Smějící se Buddha"

umělecká řezba ve dřevě, druhá polovina minulého století.

Výška 64 cm

2 000 Kč

Souprava mocca šestiosobní

porcelán bílý, dekor ruční malbou stylizovaných květů a rozvilin. Okraje, úchopy, nálevka zvýrazněny zlatými linkami. Tištěná značka EPIAG - AICH Made in Czechoslovakia. Doubí u Karlových Varů, první polovina 20. století - po roce 1922. Ve stylu ART DECO.

1x konvice s víčkem, výška 18,5 cm,

1x cukřenka, výška 12,5 cm,

6x šálek,

6x podšálek

900 Kč

Čajová souprava šestiosobní

porcelán v barvě slonové kosti, široké pruhy leptaného pravého zlata. Tištěná zelená značka s písmenem R (Roschütz) ECHT ÄTZGOLD, třicátá léta minulého století. Porcelánka Unger & Schilde, Roschütz, Německo, 1896 - 1968.

1x konvice, výška 12,5 cm,

1x mléčenka, výška 7,5 cm,

1x cukřenka, výška 9,5 cm,

6x šálek s podšálkem

1 800 Kč

Porcelánový přátelský set EMPIRE

porcelán, bílá glazura, zlacené převýšené ouško tvarované v empírovém stylu, na šálku i obou talířích okolo okraje široký zlacený pás. Značeno figurou lva uvnitř stylizovaného B a textem BOHEMIA Czecho-Slowakia EMPIRE, Nová Role okolo roku 1930.

2x šálek, průměr 10 cm, výška 7cm,

2x podšálek, průměr 15 cm,

2x talíř moučníkový, průměr 19 cm

1 200 Kč

Stříbrné plastiky "Dva kohouti"

celostříbrné, místy zlacené, celková hmotnost 278,32 g btto. Obě figurky značeny španělským puncem pro stříbro ryzosti 915/1000 a pravděpodobně mistrovskou značkou zlatníka. Španělsko, 20. století. Výjimečně pěkné zpracování figurek, které byly v minulosti oblíbené jako dekorace při slavnostním stolování.

Kohoutek větší: výška cca 13 cm, délka cca17 cm, hmotnost 149,92 g,

kohoutek menší: výška cca 11 cm, délka cca 17 cm, hmotnost 128,40 g

9 600 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu o ryzost stříbra

Luxusní stříbrná souprava - náramek, prsten, náušnice a brož

krásná ruční práce spojující filigrán a barevný smalt, doplněno velkými oválnými kabošony přírodního ametystu, dovozová práce z Asie. Prsten a náušnice přeznačeny puncem Kozlík-2 (S-61), na broži a náramku dovozový punc Lilie (S-43) používaný 1921-1941 a 1949-1992.

Stříbro celkem 72,07 g btto, ryzost 800/1000, z toho:

náramek 40,57 g btto, délka cca 18 cm,

prsten 7,20 g btto,

brož 11,83 g btto, 4,5 x 2,7 cm,

náušnice 12,47 g btto, cca 2,3 x 2 cm

3 500 Kč

Brož má otočnou pojistku zapínání, prsten má nastavitelnou velikost, náušnice mají šroubovací uzávěr/patent (není nutné mít propíchnuté ušní boltce), náramek je článkový s jazýčkovým uzávěrem a pojistným řetízkem.

Dle majitele pochází tyto šperky již z období první republiky. Po celou dobu byly ve vlastnictví jedné rodinné linie.

Prsten s tmavě červeným syntetickým kamenem

zlato žluté a bílé, puncovní značka Labuť (Z-58).

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost btto 5,07 g, velikost prstenu 52

4 900 Kč

Zlaté náušnice dámské

žluté zlato, osazeno šperkařskou imitací akvamarínu.

Ryzost zlata hlavy Au 585/1000 (14K), háčky do uší ryzost Au 530/1000 (12-13K),

hmotnost 3,02 g btto

3 000 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu o ryzosti zlata

Zlatý prsten dámský

červené a žluté zlato, osazeno přírodním korálem, puncovní značka Labuť 4 (Z-58) a monogram zlatníka KG.

Ryzost zlata 585/1000, hmotnost 3,26 g btto, velikost prstenu 56

3 900 Kč

Souprava zlatých šperků

zlato, prsten a náušnice. Hlava každé komponenty osazena perlou a dozdobena modrým emailem. Puncovní značka Lyra.

Ryzost zlata 18 K, hmotnost 7,46 g btto, velikost prstenu 52,5

11 000 Kč

Zlatý prsten dámský

zlato žluté barvy, hlava osazena korálem. Dovozová puncovní značka, přeznačeno puncovní značkou Labuť (Z-58).

Ryzost zlata 14K, hmotnost 3,04 g btto, velikost 57

3 600 Kč