Koberec KELIM "Florální motiv"
tkaný na tkalcovském stroji, pravděpodobně 1. polovina 20. století. Poškození na více místech.
299 x 202 cm
3 000 Kč
Dva menší koberce KELIM
předložky, párové, tkané na tkalcovském stroji. Pravděpodobně 60. léta 20. století
150 x 82 cm
3 000 Kč
Koberec PERŠAN
florální dekor. Ručně tkaný perský koberec. Majitelé ho měli zavěšený na zdi.
222 x 141
6 000 Kč
Treuchel Josef (1925-1990)"Slunce a strom"
art protis, vpředu vetkané T, vzadu na podšité straně JOSEF TREUCHEL KOPŘIVNICE 1977, No 31896. ATELIERS VLNĚNA 2 BRNO CZECHOSLOVAKIA. Dále štítek MOLANTIN, znak chemické ochrany proti škůdcům vlny a přírodních vláken.
137 x 190 cm
3 600 Kč
Původní prodejní cena 12 000 Kčs
Treuchel Josef Malíř, kreslíř, grafik, narozen v Kopřivnici, studium na SPŠ strojnické v Ostravě, následovala pražská akademie u Nejedlého, Pelce, Rady, samostatné výstavy v Praze, Havířově, Ostravě, Olomouci a v dalších městech, zastoupen v Galerii výtvarného umění v Ostravě, významný moravský malíř. (6.10.1925 Kopřivnice - 2.11.1990 Kopřivnice)
"Jeníček a Mařenka - Ztraceni v lese"
francouzský hedvábný gobelínek známý také jako "Perdus Dans La Foret" podle obrazu malíře/malířky Wunsch. Patrně kryto rámem vlevo dole vetkané NF - výrobce firma Neyret Freres et Cie, St. Etienne, Francie. Počátek minulého století. Sbírkový kus.
51,5 x 32 (58,5 x 39) cm
1 200 Kč
Rámek na více místech poškozen. Velký formát.
Nástěnný barometr BAROMÉTRE ANÉROIDE
a teploměr ve společné dřevěné schránce s bohatě vyřezávanou přední deskou - větvičky s listy, ve vrcholu hlava, po stranách těla ptáků. Ciferník papírový, teploměr bílý smalt, vzadu vyryté číslo 196 BOG, konec 19. století.
Výška 85 cm, maximální šířka cca 41 cm.
2 700 Kč
Sloupec rtuti v teploměru přerušen. Tento teploměr je zřejmě nepůvodní, namontovaný na rozbitý teploměr.
WEIMAR hodiny stolní, mechanické, bicí
dřevěná schránka na 4 nožkách, ciferník dřevěný, obdélníkový, stupnice označena paprskovitě rozmístěnými kovovými proužky nestejné délky. Natahování klíčkem zezadu po odšroubování krycího víčka. Cca 60 - 70. léta 20. století. Funkční. Klíček přiložen.
Výška včetně nožiček 21 cm, šířka 33 cm
600 Kč
Na ciferníku i vzadu na strojku je upravené "W" - logo firmy VEB Uhrenwerk Weimar, NDR. Styl Brusel.
Nástěnné hodiny KIENZLE, půlové bití
dřevěná schránka, 2 skleněné průzory - skla původní, horní vypouklé, dolní fasetované. Pérové, kyvadlo, natahování klíčkem, přiložen. Ciferník kovový s arabskými číslicemi a značením KIENZLE. Ciferník lehce poškozen. 30tá léta 20. století. Funkční.
Rozměry cca: výška 52 cm, šířka 29,5 cm, hloubka 11,5 cm
1 500 Kč
Halabala Jindřich Konferenční stolek "Pavouk"
dřevěný, čtvercová deska se zaoblenými rohy, čtyři prohnuté nožky. Dle návrhu JINDŘICHA HALABALY. Na spodní straně desky neúplný papírový štítek - ČESKÝ NÁBYTEK / NÁRODNÍ PODNIK, padesátá léta 20. století.
Výška 64 cm, deska 64 x 64 cm
4 000 Kč
Talířový lustr INVA Litoměřice
kovová tyč a skleněný talíř nepravidelného zaobleného tvaru s geometrickým černo červeným dekorem ve stylu Brusel 58, tři žárovky. Data na štítku INVA LITOMĚŘICE nečitelná. Šedesátá léta minulého století.
Délka tyče 52 cm, talíř cca 50 x 59,5 cm
900 Kč
Neručíme za elektroinstalaci.
Kabelka - psaníčko
protlačovaná kůže hnědé barvy - imitace krokodýlí kůže, kovový rámeček, žluté kovové zapínání, podšívka textilní.
Výška 16,5 cm, délka 29 cm
800 Kč
Špacírka - vycházková hůl
bambusová, světle hnědá. Rukojeť kovová, stylizovaná ve tvaru hlavy psa, značená ALPACCA.
Délka 91 cm
4 000 Kč
Kitzberger Igor (*1963)Plastika "Páv"
bronz na leštěném hnědo černém kamenném podstavci. Signatura vyrytá na kovové části.
Výška bez podstavce 14 cm, délka 23 cm, výška podstavce 2 cm
9 000 Kč
Kitzberger Igor Sochař, umělecký kovář. Studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Turnově, obor umělecký kovář, v letech 1984 - 1990 na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě u Jána Kulicha. Věnuje se figurálnímu a reliéfnímu sochařství. Je zastoupen v mnoha galeriích a soukromých sbírkách, především v zahraničí. Již od dob studií se zabýval postavou učitele národů Jana Ámose Komenského - sochy, sádrové modely i studie na papíře vystavil v roce 2008 na Helfštýně v rámci oslav 120 výročí Muzea Komenského v Přerově. Uměleckým kovářem je i otec Václav Kitzberger (nar. 1940), s nímž se účastnil setkání uměleckých kovářů na hradě Helfštýn. (Nar. 24. 5. 1963 Nový Jičín)
Litoš Ermanuel (1912-?)"Únos Evropy"
kovová kompozice a polyresin, nesignováno, práce EMANUELA LITOŠE, 70. léta 20. století. Drobná poškození povrchu na více místech.
Výška 25 cm, délka 30 cm
6 400 Kč
Dokumentace Přiloženo Osvědčení o původu originálu a prodejní list prodejny DÍLO.
Litoš Emanuel Sochař, studoval na Lidové akademii v Praze. V roce 1988 se zúčastnil Salonu pražských výtvarných umělců '88. (14.11.1912 Praha - ?)
Plastika "Jezevčík"
bronz, značeno WRX, počátek minulého století. Tato figurka byla původně pravděpodobně součástí většího celku - například hodin či kalamáře.
Výška cca 5 cm, délka cca 11,5 cm
2 500 Kč
Dveřní kování v historizujícím stylu
štíty, kliky, věšák, rámeček na kukátko a na jmenovku, původně z bytu pražského nájemního domu z přelomu 19/20. století. Lze vytvořit 7 sad (2x štít a 2 části kliky) + 1 částečnou pro vchodové dveře, několik kusů je navíc.
VĚŠÁK 26,5 cm, š-3,8 cm, ŠTÍT: 10x větší cca 30 x 4 cm, 5x menší cca 26,4 x 4 cm, rámeček na KUKÁTKO 12,7 x 13,4 cm, rámeček na JMENOVKU 12,3 x 13 cm
6 400 Kč
Většina štítů má klíčovou dírku s krytkou. Jeden štít pro vchodové dveře je rozlomený. Klik je celkem 8 (16 částí + jedna polovina navíc). Rozteče jsou různé. Kliky mají několik velikostí. Celkem 37 individuálních kusů - včetně rozlomeného štítu a částí klik, část jedné kliky poškozená. Doporučujeme konzultaci se zámečníkem či truhlářem.
Stolní lampičky ve tvaru srdce
těla lampiček bílý kov, stínítka skleněná v barvě slonové kosti, zdobená stříbrnými a oranžovými linkami, první polovina minulého století.
Výška 23 cm, stínítko: výška 16 cm, šířka 16 cm, hloubka 10 cm
5 600 Kč
Nutná nová elektroinstalace.
"Celodřevěné lyže s bambusovými holemi"
historický komplet. Kovové hrany, u vázání kovové čelisti, kovová péra, kožené řemínky, hole s koženými poutky, talíře hliníkové kroužky a kožené řemínky.
Délka lyží 170 cm, délka holí 150 cm
2 200 Kč
Kovové hrany a jedno z vázání zrezivělé, v daném stavu spíše dekorace. Po renovaci by bylo možné i použití. Koncem ledna proběhl v Beskydech 11. ročník Mezinárodního mistrovství ČR v historickém lyžování.
Třídílná kniha "PLATEN - DIE NEUE HEILMETHODE" - Nové léčebné metody
učebnice v němčině, autor M. Platen, vydání Berlín, Lipsko, Vídeň, Stuttgart, vydavatel Verlagshaus Bong & Co. Vazby 1. a 2. dílu používáním částečně poškozeny, menší poškození jsou i u rozkládacích modelů, celkově však dobrý stav.
900 Kč
Učebnice v nádherných secesních vazbách. Uvnitř téměř 500 ilustrací vytištěných přímo v textu, téměř 40 barevných tabulí a 10 rozkládacích barevných modelů lidského těla, respektive jednotlivých orgánů. Rok 1911 je vytištěn v titulní straně jiného vydání téže učebnice u stejného vydavatele. 1. díl 1007 stran + rozkládací model a popis, 2. díl 1951 stran + několik reklamních stran (částečně uvolněných z vazby) + rozkládací model a popis, dodatky, 3. díl celkem 888 stran + dodatky a popis
Weil Gustav - Wettel - Sehultz Fernand Dvě knihy "Tisíc a jedna noc" v německém jazyce
arabské povídky, první a druhý svazek. Poprvé a v plném znění překlad Gustav Weil, v titulu uvedeno dvacet barevných a osmdesát černobílých ilustrací od Fernanda Sehultz-Wettela. Vydal Ludwig Fulda, vydavatelství NEUFELD & HENIUS v roce 1913.
Každá cca 27 x 22 x 4,5 cm
500 Kč
Vazba
plátěná, s ozdobnou vyzlacenou ražbou zejména na hřbetu,
roztřepené rohy knih.