221-240 www.aukcnidum.cz

 135. AUKCE OSTRAVA - 5.2.2023___NEDĚLE__11 hod

Vycházková hůl - špacírka

dřevo, stříbrná rukojeť ve tvaru stylizované hlavy nosorožce. Značeno MAGRINO. Patrně Itálie, druhá polovina 20. století (cca 80.léta).

Ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 278,15 g btto, délka hole 93 cm

18 000 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu

Jednostranné zrcátko se stříbrnou rukojetí

stříbro rám, rukojeť i zadní strana. Na obou stranách po obvodu proužek plastického ornamentálního dekoru. Samotné zrcátko je kruhového tvaru s fazetkou.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 484,80 g btto, délka 27 cm

6 400 Kč

Stříbrné lžičky mocca v původní etui

stříbro, rukojeti tvarované, každá zakončena jiným tvarem - Kristus Spasitel (symbol Rio de Janeiro), tanečnice, ananas, banány, papoušek, palmy, bizon na násadě lopatičky. Částečně zlaceno.

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 42,58 g

6x lžička, délka 8 nebo 8,5 cm,

lopatička na cukr, délka 12,5 cm.

1 600 Kč

Etue má označení "Prata de Lei 900" (portugalsky: Mincovní stříbro 900), vespod etue je nálepka s adresou - zřejmě Sao Paulo. Dovezeno v 50. letech z Brazílie

Stříbrné kleště na zákusky

puncovní značka trojúhelník (S-53), mistrovská značka JB, 40. léta 20. století.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 141,90 g btto, délka 22,5 cm

6 600 Kč

Stříbrná miska s reliéfem dívčí hlavy v centru dna

s převýšenými ozdobnými uchy, na nožce s prstencem a dvoustupňovou kruhovou patkou. Na misce i patce pásy rytého rostlinného ornamentu a "řetízky kuliček", kuličky dekorují i ucha. RU puncovní značka Diana (S-30), mistrovská značka JZ. 3.třetina 19.stol.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 175,47 g btto, výška 11,5 cm

6 800 Kč

Stříbrná konvička s víčkem s pantovým uchycením

černě lakované dřevo na úchytu, stříbro značeno tradiční britskou ryzostní značkou LEV, mistrovskou značkou BH, značkou puncovního úřadu LONDÝN, znakem M vyhrazeným pro rok 1887. Vespod MILLAR-WILKINSON ST. MICHAEL'S ALLEY CORNHILL, Anglie.

Výška 14 cm, ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 356,53 g btto

12 000 Kč

HB - část špatně vyražené značky TBJH výrobce Thomas Bradbury & Sons (Thomas Bradbury III & John S Henderson), 1879-1887, značka registrovaná v květnu 1878.

NADČASOVÝ DESIGN.

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu na stříbro

Stříbrná kazeta SANDRIK

stříbro, uvnitř vložka z dýhy, zdobeno jemným rytím, na víčku monogram JR. Puncovní značka LILIE pro dovozové zboží. První polovina 20. století.

Hmotnost 203,03 g btto, ryzost 800/1000,

10,8 x 7,6 x 4 cm

4 500 Kč

Stříbrná krabička

stříbro, uvnitř zlaceno, na víku v centru gravírovaný čtyřramenný kříž, na jednom boku vyrytý text: TO THE GLORY OF GOD AND IN LOVING MEMORY OF SARAH ANN GRAY, přeznačeno platným puncem Kamzík-2 (S-61).

Ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 185,44 g netto,

velikost cca 7,3 x 10 x 4,3 cm

4 600 Kč

Jednoduché elegantní zpracování

Stříbrný ozdobný talířek

patinované tepané stříbro, ve dně ptáček mezi květy, na lemu rostlinný dekor. Nově přeznačeno platným puncem Zajíc-5 (S-69).

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 74,92 g netto, průměr cca 11,8 cm

2 400 Kč

Miska se stříbrnou mincí

stříbro, značeno pěticípou hvězdou, puncovní značkou zavedenou ve Španělsku v roce 1934 a zaručující ryzost stříbra minimálně 915. Ve dně misky zasazena španělská mince 5 peset s portrétem Alfonsa XII z roku 1885.

Ryzost stříbra 900 a 915, celková hmotnost 40,10 g,

průměr 9,5 cm

1 500 Kč

Přiloženo osvědčení Puncovního úřadu

Oválná mísa

stříbro, široký okraj svisle žebrovaný a tepaný. Platná puncovní značka trojúhelník pro stříbro z let 1929-1941 a značka SANDRIK. Velmi dobrý stav.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 389,97 g, délka 30,5 cm, šířka 21 cm, výška 4 cm

7 800 Kč

Stříbrná oválná mísa

na okraji proužek s drobným reliéfním ornamentem, značeno puncovní značkou Selka 3 (S-38), vtlačenými čísly 3792 II a mistrovskou značkou AP. Dvacátá léta 20. století.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 259,30 g,

26 x 16 cm, výška 4,5 cm

7 400 Kč

Stříbrná šestiosobní nápojová souprava v původní etui

stříbrné podšálky a obaly na šálky, puncovní značka Slovenské trojvrší (S-48) pro roky 1927-1941, monogram zlatníka JK, u lžiček FB. Porcelánové vložky s bílou glazurou, zelená tištěná značka PULS, Ostrov u Karlových Varů do znárodnění v roce 1945.

Ryzost stříbra 800/1000, celková hmotnost 452,07 g netto.

6x šálek, výška s porcelánovou vložkou 5 cm, výška Ag montáže 3,5 cm,

6x podšálek průměr 8,7 cm,

6x lžička délka 10,5 cm

12 000 Kč

Komplet přibližně z třicátých let 20. století. Ponechána původní patina, možno vyleštit.

Stříbrný talířek

dno stříbro tlačené, v centru reliéf beraní hlavy. Značeno Designed & Made by G. STEPHANIDES, Son & Co, Cyprus, Silver 830. Přeznačeno platnou puncovní značkou ZAJÍC (S-69) pro nejbližší nižší ryzost 800/1000, Kypr, druhá polovina minulého století.

Ryzost stříbra 830/1000, hmotnost 163,87 g, průměr cca 15,3 cm

4 500 Kč

Stříbrné lžíce a lžičky

stříbro, 6 + 6 ks (celkem 12 ks). Rukojeti z obou stran plasticky zdobené kytkou a empírovou mašličkou. Mistrovská značka ve tvaru rytířské helmy, RU punc DIANA (S-30), puncovní úřad Vídeň, třetí třetina 19. století.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost celkem 540,85 g netto (lžíce 393,35 g, lžičky 147,50 g),

délka lžíce cca 21,5 cm, lžičky cca 14,5 cm

14 500 Kč

Luxusní pevné provedení.

Vysoušecí kolébka na inkoust

horní část obdélníková stříbrná tepaná destička, hladké držátko, spodní část dřevo. Stříbro značeno britskými puncovními značkami WDB/kotva/lev/m - BIRMINGHAM, rok 1911, klenotník William Disney Barlow. Anglie.

Ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 146,90 g btto, velikost cca 7,8 x 11,7 cm, výška cca 6,5 cm

2 000 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu ČR na stříbro

Stříbrný náhrdelník

pozlacené stříbro, české granáty, almandiny, medový achát. Značeno G - firma GRANÁT a puncovní značkou Zajíc-3 (S-67).

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 4,79 g btto, obvod cca 45 cm

1 600 Kč

Stříbrný náhrdelník s kamejí

stříbro řetízek i přívěs, obojí značeno mistrovskou značkou JB a puncovní značkou Zajíc-3 (S-67). Kamej v přívěsu lisované sklo. Druhá polovina 20. století, období ČSSR.

Ryzost stříbra 900/1000, celková hmotnost 10,36 g btto.

ŘETÍZEK hmotnost, 4,16 g netto, délka cca 55 cm,

PŘÍVĚS hmotnost 6,20 g btto, výška cca 3,5 cm

800 Kč

Oválná brož - přívěs s tváří mladé ženy

stříbro, v centrální částí červený email tzv. guilloché (giloš) a reliéf hlavy mladé ženy. Platná RU puncovní značka hlava psa (S-33), druhá polovina 19. století.

Výška 4,8 cm, hmotnost 20,29 g btto, ryzost 800/000

4 500 Kč

Luxusní šperk.

Luxusní brož / přívěs s portrétem mladé renesanční ženy

ruční malba na kostěné destičce, stříbrný rámek dozdobený červenými kuličkami, jehla, uzávěr a obě ouška s rámem obecný kov. Přelom 19/20. století. Na krycím sklíčku drobný oklep. Vysoce reprezentativní.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 10,80 g btto, výška cca 4,5 cm, šířka cca 3,8 cm

9 000 Kč

Podle portrétní malby Donny Simonetty Vespucci z roku 1480 od italského malíře Piero di Cosimo.