Hejl Alois (1909-1977)"Pieta"
olej na tvrzené lepence, signováno vpravo dole HEJL, datováno 1941. Vzadu štítek rámařství.
16 x 23,5 (30,5 x 23,5) cm
4 500 Kč
Pochází ze soukromé brněnské sbírky.
Hejl Alois malíř, narozen v Sudicích u Boskovic, studoval na AVU v Praze u Loukoty a Nejedlého, účastnil se výstav SVU Aleš, vystavoval na Zlínských salonech.
autor neurčen "Kristus ukřižovaný"
olej na lepence, nesignováno, autor neurčen.
29,5 x 26 (38 x 34,5) cm
6 800 Kč
nesignováno "Kontrasty: elektrický sloup a došky"
olej na plátně, nesignováno, kolem roku 1940. Ručně řezaný rám z dubového masivu.
32 x 40 (42 x 50) cm
4 700 Kč
nesignováno "Abstrakce v šedé a okrové"
olej na plátně, signum nenalezeno, kvalitní práce kolem roku 1960. Ručně řezaný rám z dubového masivu.
28 x 36 (38,5 x 46,5) cm
3 500 Kč
Bruckmüller Josef (*1946)"Bez názvu v růžovém"
akryl na dřevěné desce, signováno dole monogramem JB, datováno 1993. Vzadu text o malíři, velmi kvalitně provedená práce.
47,5 x 39 (50 x 41) cm
9 000 Kč
Bruckmüller Josef Malíř, autodidakt, byl modelářem v českobudějovické Škodovce, od roku 1992 se věnuje se volné tvorbě. Do sféry jeho aktivit spadá malba, smalt, kresba, grafika, plastika, realizace v architektuře, zkoušel i práci s dřevěnnými objekty. (nar. 17.9.1946 České Budějovice)
monogramista RB "V prehistorii se zeleným zvířetem"
olej na sololitu, signováno vpravo dole monogramem RB, datováno 1967.
30 x 37 (36 x 43) cm
6 000 Kč
Zajímavá sbírková práce z obnovené vlny surrealismu.
Kužela Miroslav (*1928)"Svatý Jiří zabíjí draka"
olej na desce, signováno vpravo dole M. KUŽELA, datováno 1981. Krásný sbírkový kus naivního umění.
43 x 63 (51 x 70) cm
16 000 Kč
Kužela Miroslav Insitní malíř, textilní vzorkař, propagační pracovník. Malovat začal v roce 1958, první ze čtyř samostatných výstav uspořádal v roce 1965 ve Vídni. Účastnil se celé řady výstav naivistů doma i v zahraničí. Zastoupen ve sbírkách Národopisného muzea v Praze, Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, v Musée d´art naif de I'lle de France ve Vicq u Paříže a v řadě dalších sbírek. (Nar. 4. 3. 1928 Brno)
Zapletal Ferdinand "Kontrasty civilizace"
olej na sololitu, signováno vpravo dole ZAPLETAL, datováno 1986. Vzadu autorův štítek s názvem "Kontrasty"
50 x 80 (61,5 x 91,5) cm
4 500 Kč
Hanák Miroslav (*1946)"V kavárně III"
figurální olej na plátně, signováno vpravo dole HANÁK, datováno 1992. Vzadu štítek Díla ČFVU s názvem obrazu. Současný majitel zakoupil v DÍLE - v Galerii Platýz v Praze v roce 1992.
74 x 56 (84 x 66) cm
7 400 Kč
Hanák Miroslav Malíř, studoval na Akademii výtvarných umění u Karla Součka, věnuje se krajinomalbě a figurální tvorbě. Žije a pracuje v Horoměřicích. Jeho díla jsou v soukromých sbírkách v USA, Kanadě, Japonsku a v mnoha evropských zemích. (Nar. 1. 5. 1946, Krasíkov, Ústí nad Orlicí)
Znojemská Bedřiška (1928-2021)"Desatero IV. - Pokolení"
olej na dřevěné desce, nesignováno, práce BEDŘIŠKY ZNOJEMSKÉ. Vzadu papírový autorský štítek, datováno 1992.
15 x 18 (26 x 29) cm
1 500 Kč
Znojemská Bedřiška Malířka, grafička, vlastním jménem Božena Krejčová rozená Fritzová. Studovala soukromě u F. Ketzeka, E. Frinty a F. Nedvěda. Soustavně se věnovala náboženské tématice v malbě, kresbě, ilustraci, v monumentálních chrámových malbách. Spolu s manželem Bořivojem Krejčím se zabývala sakrálním uměním, výzdobou zvonů, náhrobky atd. Její dílo se nachází ve sbírkách Nepomucenu v Římě - Nepomuceno je papežská kolej pro české a moravské bohoslovce v Římě, ve sbírkách Kláštera školských sester v Českých Budějovicích, fy Zeiko v Curychu a jinde. (2.6.1928 Znojmo - 18.12.2021 Praha)
Sudek Josef (1896-1976)"Zasedací síň s portrétem T. G. Masaryka"
fotografie, vzadu značeno razítkem FOTO SUDEK, původní originální práce světově proslulého českého fotografa,, paspartováno, rámováno, zaskleno.
15,5 x 23 (41,5 x 48)
18 000 Kč
Sudek Josef Fotograf, vyučil se knihařem. Fotografovat začal před první světovou válkou, po válce získal stipendium ČKFA v Praze a studoval fotografii u K. Nováka na Státní grafické škole v Praze. Zastoupen v řadě galerií u nás i v zahraničí, včetně NG Praha. Velké množství výstav, knihy, portfolia, kalendáře, široký výčet literatury o umělci. (1896 Kolín - 1976)
Sudek Josef (1896-1976)"Busta od Famíry"
černobílá fotografie, kolem roku 1960, foto Sudek, neznačeno. Pasparta, rám, sklo.
Výřez 15,5 x 10 (42,5 x 35,5) cm
4 500 Kč
Křesťan Miloš "Na Kampě 1954"
černobílá fotografie, vlevo dole tužkou název a datace, vpravo signatura M. KŘESŤAN, vzadu věnování s podpisem a datací 1959. Autor Miloš Křesťan z Boskovic.
37 x 36 (40 x 39) cm
2 900 Kč
neurčeno "Důlní dřeviště"
černobílá fotografie, autorství neurčeno, kolem roku 1955. Nalepeno na podložce. Menší poškození pasparty, nerámováno.
27 x 37 39 x 49,5 cm
500 Kč
Baďura Petr (*1945)"Kávovarna Lucerna"
černobílá fotografie, signováno vzadu na fotografii, datováno 28.10.2004. Rámováno, zaskleno.
26 x 51 (34 x 59,5) cm
2 500 Kč
Získáno přímo od autora.
Baďura Petr Český fotograf, člen Svazu fotografů, výstavy v Čechách i v zahraničí.
Tmej Zdeněk (1920-2004)"Autoportrét - self portrét"
stroboskopická barevná fotografie, kolem roku 1986.
20,5 x 30,5 (32 x 41,5) cm
6 800 Kč
Sběratelská rarita.
Tmej Zdeněk Fotograf, studoval na Státní grafické škole v Praze. Věnoval se reportážní a dokumentační fotografii, specializoval se na divadelní fotografii. Absolvoval řadu výstav. Knižně byl vydaný jeho fotografický soubor "Totaleinsatz." Fotografie pocházejí z let 1942 - 1944, kdy byl autor nasazen na těžkou fyzickou práci do polské Vratislavi. (5. 7. 1920 Praha - 22. 7. 2004 Praha)
Baďura Petr (*1945)"Sedící dívčí akt"
černobílá barevně tónovaná fotografie, signováno vzadu BAĎURA PETR, datováno rovněž vzadu VIII/1996. Vzadu dále poznámka rukou černou fixou c. f. m. Pravý dolní roh nese stopu po částečném přehnutí.
40,6 x 30,4 cm
2 500 Kč
Získáno přímo od autora.
Drtikol František (1883-1961)"Salome"
kontaktní fotografie z původní originální skleněné desky, novotisk.
29 x 23,5 (57 x 48,5) cm
8 000 Kč
Drtikol František Světově proslulý český fotograf první poloviny 20. století, mystický malíř, filozof, překladatel. V roce 1935 prodal svůj fotoateliér a začal se plně věnovat malování. Jeho práce jsou v Galerii hlavního města Prahy, Moravské galerii v Brně, Muzeu v Benátkách nad Jizerou, Národním muzeu či Uměleckoprůmyslovém museu v Praze, další galerie jsou v městech Chicago, Paříž, Kolín nad Rýnem, New York, Rochester, Houston, San Francisko, Vídeň, Amsterdam, Tokio. (3.3.1883 Příbram - 13.1.1961 Praha)
Drtikol František (1883-1961)"Ženský akt s knihou"
29 x 23,5 (57 x 48,5) cm
6 600 Kč
Drtikol František (1883-1961)"Stojící ženský akt s rukami nad hlavou"
28,5 x 21,5 (56 x 57) cm
6 600 Kč