Velký džbán s cínovým víčkem
kamenina barevně glazovaná, zdobená bohatým plastickým motivem okřídleného vozu a figurami andělů mezi sloupy s rostlinným dekorem, značeno vtlačeným číslem 898, konec 19. století. Nepatrný oklep glazury na uchu.
Výška 43,5 cm
2 800 Kč
Korbel s cínovým víčkem
kamenina barevně glazovaná, zdobená bohatým plastickým motivem okřídleného vozu a rostlinným dekorem, značeno vtlačeným číslem 880, konec 19. století.
Výška 20 cm
1 200 Kč
Korbel s cínovým víčkem
Výška 20 cm
1 200 Kč
Korbel s cínovým víčkem
Výška 20 cm
1 200 Kč
Korbílek "Königsbacher 19-Bock-09"
německá kamenina, vespod vtlačená značka R.MERKELBACH GRENZHAUSEN. Atypický tvar, kuželovité tělo šedě glazované s modrým dekorem - plastickými hlavami kozlů propojených dlouhými rohy a reliéfním názvem na hrdle. U ucha vyrytá měrka 0,4 L.
Výška 9 cm
900 Kč
Korbílek
majolika, barevně glazovaná, zdobená vtlačeným stylizovaným květinovým motivem, ouško má tvar větviček, značeno vtlačeným číslem 959, konec 19. století.
Výška 12,5 cm
400 Kč
Džbán - hold vínu
majolika barevně glazovaná, bohatý reliéfní dekor. Povrch vertikálně členěný do čtyř sektorů, v každém německý text, vinná réva a postava. Vespod vtlačená značka EICHWALD a čísla 4 609, konec 19. století. Drobný oklep.
Výška 27 cm
3 900 Kč
Velký džbán s patkou a zúženým hrdlem
keramika hnědě glazovaná, reliéfně zdobená, povrch rozčleněn vodorovně do pásů. V ústředním pásu putti se stuhami a rostlinné dekory, v ostatních částech se opakuje geometrický a opět rostlinný dekor. Přelom 19/20. století. Značeno vtlačeným JHK.
Výška 30 cm
1 200 Kč
Nástolec na noze s kruhovou patkou
keramika, glazura oranžová. Na míse v podélné ose dvě ouška, příčně po obou stranách reliéf s tmavohnědou glazurou. značeno špatně čitelnými čísly. Počátek 20. století. Při dolním okraji řada drobných oklepů glazury
Mísa ovál, velikost při horním okraji nástolce 41 x 23 cm, celková výška cca 19 cm
2 500 Kč
Dóza ve tvaru kraba
porcelán červeně glazovaný, ručně domalovávaný, tištěná značka PV made in Czechoslovakia 80033 a vtlačeně 1268, třicátá léta minulého století. Drobné retuše barevné úpravy povrchu.
Výška 10 cm, průměr 20 cm
3 500 Kč
Plastika "Sedící knírač"
keramika červeně glazovaná, značeno CZECHOSLOVAKIA a téměř neznatelným asi pěti místným číslem končícím 25.
Výška 18,5 cm
1 000 Kč
Plastika "Hlava manekýna-manekýny"
keramika černě glazovaná. Vespod na okraji vtlačeně W. GERMANY, druhá polovina minulého století.
Výška 30 cm
3 500 Kč
Může být doplněna kloboukem, parukou, sluchátky, šperky atd. jen tak z praktického důvodu - odkládací stojánek, pro dekoraci, v reklamě.
Kodet Emanuel (1880-1955)Plastika "Ženské torzo"
neglazovaná keramika, signováno vpředu na podstavci KODET EM., první polovina 20. století. Jeden větší a více menších oklepů při dolním okraji podstavce.
Výška cca 55 cm
12 000 Kč
Kodet Emanuel Julian Sochař, studoval na UMPRUM V Praze u profesora Suchardy, zakladatel umělecké dynastie Kodetů, otec významného sochaře Jana Kodeta, dědeček dnešního malíře Kristiana Kodeta, v letech 1908-1909 pobýval studijně v Itálii, zastoupen v Galerii Kodet v Praze. (28.3.1880 Pelhřimov - 4.1.1955 Praha)
Christ Leopold (1906-1985)Plastika "Dvojice ve vánici"
keramika, signováno vzadu L. CHRIST, datováno 1945, drobné poškození na ruce jedné figury.
Výška cca 41 cm
6 800 Kč
Christ Leopold Sochař, pedagog, studoval na kamenosochařské škole v Hořicích a na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Josefa Mařatky. Vyučoval na keramických školách v Karlových Varech a Bechyni. Po odchodu do důchodu učil na Lidové škole umění ve Valašském Meziříčí. Plastiky českých světců se nacházejí v Uherském Hradišti, kde předtím také několik let působil, ale i na mnoha dalších místech na Moravě a v Čechách. Tvořil v keramice, sádře, dřevě, kovu, je autorem rozsáhlého souboru vzpomínkových textů, kreseb a fotografií z Krásna. Své rukopisné dílo věnoval dceři Blance, od roku 1997 je umístěno ve sbírkách Muzea regionu Valašsko, p. o. (18.1.1906 Krásno nad Bečvou - 17.4.1985 Valašské Meziříčí - Krásno (připojeno v roce 1924))
ART DECO kalamář stolní na jeden inkoust
černě lakované dřevo, mosaz a skleněná nádoba se skleněnou vložkou z čirého bezbarvého skla. Počátek 20. století. Drobné oklepy při horním okraji vložky.
7 x 28 x 15,5 cm
500 Kč
Album na fotografie s kovovou stříbřenou ozdobou a štítem pro monogram
vrchní a spodní deska vínově červený samet, kovové apliky v rozích a uprostřed. Album nese stopy častého používání, vazba na hřbetě není pevná, původní zlacené okraje setřelé, papírové listy poškozené - místy natržené. Kovová spona nefunkční.
27,5 x 21,5 cm
700 Kč
Centrální kovová ozdoba na vrchní desce je tvořena dvěma andílky nad štítem a okolními květy, listy a úponky. Rohové apliky mají rostlinný dekor. Původně luxusní provedení.
Starobylý kávomlýnek
dřevěný korpus s intarzií, klika a násypka z mosazi. Okraje horní i spodní desky ozdobně tvarované. Zásuvka na umletou kávu nepůvodní. Počátek 20. století.
12,5 x 14 x 14 cm, výška i s klikou 21 cm
1 800 Kč
Podnos a šest podtácků
černé siluetní obrázky na žlutém podkladu, kolem roku 1900, na každém jiná silueta, velmi dekorativní celek. Dřevěný rámeček jednoho podtácku je prasklý. Velký tác - zespodu sklo, mírné poškození obrázku.
V sestavě 1 ks elipsovitý, 32 x 26 cm, 6 ks kruhových, průměr 10 cm každý.
3 000 Kč
Dortový podnos na noze
sklo čiré, zelené, lisované, druhá polovina 20. století.
Výška 13,5 cm, průměr 28,5 cm
600 Kč
Vázy párové
sklo mléčné, ručně malované stylizovaným květinovým dekorem na zeleném podkladě, jemné zlacení. Neznačeno, konec 19. století.
Výška 26 cm
2 000 Kč